ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2012 р. Справа № 2а/0470/14328/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіЖукової Є.О. при секретаріБерднику С.О. за участю: прокурора Несеврі Д.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора Васильківського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Васильківському районі Дніпропетровської області до Дніпропетровського обласного комунального підприємства "Васильківський комбінат комунального господарства" про стягнення заборгованості у сумі 27 014,57грн.
ВСТАНОВИВ:
29.11.2012р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Васильківського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Васильківському районі Дніпропетровської області до Дніпропетровського обласного комунального підприємства «Васильківський комбінат комунального господарства», в якому позивач просить стягнути борг зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 25 615,97грн., у тому числі - штрафних санкцій у сумі 1 334,67грн. та пені у розмірі 63,93грн.
Позовні вимоги обґрунтовано наступним.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» Дніпропетровське обласне комунальне підприємство «Васильківський комбінат комунального господарства» є платником єдиного внеску, але всупереч вимогам п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» не сплатило у передбачений законом строк єдиний внесок за червень - липень 2011 року в сумі 25 615,97грн.
Відповідно до довідки-розрахунку сума заборгованості станом на 01.09.2012р. по сплаті єдиного соціального внеску складає 25 615,97грн., у тому числі - штрафних санкцій у сумі 1 334,67грн. та пені у розмірі 63,93грн.
Ухвалою суду від 30.11.2012р. провадження по справі було відкрито та справу було призначено до судового розгляду.
У судове засідання, призначене на 19 грудня 2012 року з`явився прокурор, підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив задовольнити позов за викладених у ньому підстав.
Позивач в судове засідання не з`явився, був повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду адміністративної справи, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідач також в судове засідання, призначене на 19.12.2012р. не з`явився, будь-яких клопотань про відкладення розгляду справи не надав, був повідомлений належним чином про розгляд адміністративної справи, що підтверджується матеріалами справи.
Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення сторін належним чином про розгляд даної адміністративної справи за їх участі та реалізації ними права судового захисту своїх прав та інтересів. Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за даної явки сторін відповідно до положень ст.128 КАС України.
Аналогічної думки дотримується і Вищий адміністративний суд України, виклавши її в листі від 01.02.2012 року за №279/11/13-12, згідно з яким визначається необхідність дотримання строків розгляду адміністративних справ, визначених Кодексом адміністративного судочинства України, та зазначається, що потрібно вживати заходів щодо регулярного призначення судових засідань та, у разі потреби, дисциплінування сторін, інших осіб, які беруть участь у справі.
Судом були досліджені наступні письмові докази, наявні в матеріалах справи: копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи; копія Довідки з ЄДРПОУ; копія таблиці нарахування єдиного внеску за червень 2011 року; копія таблиці нарахування єдиного внеску за липень 2011 року; копія Рішення №115 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 03 серпня 2011 року; копія довідки-розрахунку за червень - липень 2011 року.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, заслухавши пояснення прокурора, суд встановив наступне.
Дніпропетровське обласне комунальне підприємство «Васильківський комбінат комунального господарства» зареєстроване як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Так, згідно звітів за період червень - липень 2011 року, наданих до управління Пенсійного фонду в Васильківському районі Дніпропетровської області в електронній формі, платником нараховано, але не сплачено, єдиний внесок за червень - липень 2011 року, внаслідок чого утворилася недоїмка та пеня зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а загальна сума заборгованості складає 27 014,57грн., чим допущено порушення чинного законодавства щодо сплати єдиного внеску, що підтверджується довідкою - розрахунком та роздруківками електронних карток про нарахування єдиного внеску, копії яких містяться в матеріалах справи.
Базовим звітним періодом для Дніпропетровського обласного комунального підприємства «Васильківський комбінат комунального господарства» є календарний місяць.
03 серпня 2011 року УПФУ в Васильківському районі Дніпропетровської області було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування), або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, відповідно до якого було вирішено застосувати до відповідача штраф у розмірі 1 334,67грн. та нарахувати пеню в розмірі 63,93грн. за період з 20.06.2011р. до 25.06.2011р.
Таким чином, станом на 01.09.2012р. заборгованість Дніпропетровського обласного комунального підприємства «Васильківський комбінат комунального господарства» перед управлінням Пенсійного фонду України в Васильківському районі Дніпропетровської області за червень - липень 2011 року становить 27 014,57грн., відповідно до розрахунку суми позову, копія якого міститься в матеріалах справи.
На час розгляду адміністративної справи сума заборгованості відповідачем сплачена не була.
Порядок сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування передбачено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року №2464-УІ та Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21-5 від 27.09.2010 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 27.10.2010 року за № 994/18289.
Частиною 1 ст.67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку та розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ч.2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
У відповідності до ч.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим періодом для Відповідача є календарний місяць.
Згідно зі ч.12 ст.9 цього Закону, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
На підставі п.7 ч.1 ст.13 Закону, Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.
Згідно з ч.6 ст.25 Закону, за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Суд, згідно зі ст.86 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене вище, позивачем - суб'єктом владних повноважень була доведена правомірність та обґрунтованість підстав стягнення з відповідача суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 27 014,57грн., натомість відповідачем не було надано суду жодного доказу щодо спростування позиції позивача, викладеної в заявленому адміністративному позові.
За таких підстав, суд вважає, що адміністративний позов прокурора Васильківського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Васильківському районі Дніпропетровської області до Дніпропетровського обласного комунального підприємства «Васильківський комбінат комунального господарства» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 27 014,57грн. є таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора Васильківського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Васильківському районі Дніпропетровської області до Дніпропетровського обласного комунального підприємства «Васильківський комбінат комунального господарства» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 27 014,57грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Дніпропетровського обласного комунального підприємства «Васильківський комбінат комунального господарства» (код ЄДРПОУ 03342409, р/р 26003181492100 у Дніпропетровській обласній дирекції «Райффайзенбанк Аваль», МФО 305653) заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за червень - липень 2011 року в сумі 27 014(двадцять сім тисяч чотирнадцять)грн.57коп. на користь управління Пенсійного фонду України у Васильківському районі Дніпропетровської області (р/р 256053013185 в обласному Управлінні ощадбанку м.Дніпропетровська, код ЗКПО 24615367, МФО 305482).
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено до 21 грудня 2012 року
Суддя Є.О. Жукова