ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 січня 2013 року Справа № 2а-10715/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сакалоша В.М., розглянувши у м. Львові у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Державної податкової служби до Франківської районної організації Ліберальної партії України про стягнення коштів, –
в с т а н о в и в:
Скорочене провадження у справі відкрито 21.12.2012 року.
Поштова кореспонденція, направлена відповідачу на адресу зазначену у довідці з ЄДРПОУ, повернулась на адресу суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до п.11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З врахуванням того, що на адресу суду від відповідача не надходило заперечення проти позову та заяви про визнання позову, суд вважає за можливе, у відповідності до вимог ч.4 ст.183-2 КАС України, розглядати справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.
Франківська районна організація Ліберальної партії України взята на облік Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Державної податкової служби (відповідно до довідки позивача № 3 від 15.03.2012 року).
Відповідно до довідки позивача б/н за відповідачем рахується заборгованість по сплаті податку на прибуток в сумі 3 062 грн.
Заборгованість відповідача складають штрафні (фінансові) санкції, нараховані ДПІ у Франківському районі м. Львова, про що податковим органом складено акти та винесено податкові повідомлення-рішення, зокрема:
- акт перевірки № 6423/15-1/23973604 від 31.12.2010 року щодо неподання до податкового органу податкової звітності по податку на прибуток підприємства за 2007 рік, І квартал 2008 року, І півріччя 2008 року, 9-місяців 2008 року, 2008 рік, І квартал 2009 року, І півріччя 2009 року, 9-місяців 2009 року, 2009 рік, І квартал 2010 року, І півріччя 2010 року, 9- місяців 2010 року, на підставі висновків якого прийняте податкове повідомлення-рішення №0019021510/0 від 31.12.2010 року, яким визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств в розмірі 2 040 грн.;
- акт перевірки № 2450/15-1/23973604 від 10.10.2011 року щодо неподання до податкового органу податкової звітності по податку на прибуток підприємства за 2010 рік, на підставі висновків якого прийняте податкове повідомлення-рішення №0010791510 від
12.10.2011 року, яким визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств в розмірі 1 грн.;
- акт перевірки №2462/15-1/23973604 від 11.10.2011 року щодо неподання до податкового органу податкової звітності по датку на прибуток підприємства за І квартал 2011року, на підставі якого прийняте податкове повідомлення-рішення №0010951510 від 13.10.2011 року, яким визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств в розмірі 1 грн.;
- акт перевірки №3159/15-1/23973604 від 07.12.2011 року щодо неподання до податкового органу податкової звітності по датку на прибуток підприємства за II квартал 2011 року, на підставі висновків якого прийняте податкове повідомлення-рішення №0000391510 від 14.02.2012 року, , яким визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств в розмірі 1 020 грн.
ДПІ у Франківському районі м. Львова вживались заходи щодо погашення відповідачем податкового боргу, зокрема виставлено вимогу від 08.02.2011 року за №242/11.
Спірні правовідносини регулюються положеннями Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI.
Відповідно до ст. 16 ПК України платник податків зобов’язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п.14.1.137 п.14.1 ст.14 ПК України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п.41.5 ст.41 ПК України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Підпунктом 20.1.28 п.20.1 ст.20 ПК України визначено право органів державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
У п. 31.1 ст.31 ПК України визначено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідач не подав доказів, які б свідчили про те, що вказана ним сума податкових зобов‘язань є не узгодженою, оспорювалась в адміністративному чи судовому порядку, а тому, з врахуванням згаданих норм та обставин справи, суд дійшов до висновку, що згадане податкове зобов‘язання є податковим боргом. Відповідач не надав суду доказів на підтвердження факту погашення боргу перед бюджетом та не спростував вимог позивача, а тому податковий борг підлягає стягненню.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Враховуючи вищевикладене, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, не спростовані відповідачем належними та допустимими доказами, а відтак підлягають задоволенню.
Згідно вимог ч. 4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-165, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, –
п о с т а н о в и в:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Франківської районної організації Ліберальної партії України (79013, м. Львів, вул. Нечуя-Левицького, буд. 13, ЄДРПОУ 23973604) на користь державного бюджету кошти в сумі 3 062 грн. (три тисячі шістдесят дві гривні).
Постанова виконується негайно відповідно до п.9 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена сторонами до Львівського апеляційного адміністративного суду. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні пр’1ава, свободи, інтереси чи обов'язки. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Суддя В.М.Сакалош