ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДП О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 грудня 2012 року № 2а-9576/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого - судді Мричко Н.І.
за участю секретаря судового засідання Чернявської О.Д.
представника позивача Семків М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Західного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю Інвестиційний консорціум «Вихор»про стягнення фінансових санкції в сумі 3 400,00 грн., -
встановив :
Західне територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Інвестиційний консорціум «Вихор» (надалі -ТзОВ ІК «Вихор») в якому просить стягнути з відповідача фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 3 400,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог покликається на наступні обставини. 14.05.2012 року національною комісією з цінних паперів та фондового ринку за порушення вимог п.9 р.І Положення про порядок складання та подання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами, в частині неподання електронної форми адміністративних даних за IV квартал 2011 року, на доступному носії інформації до ТзОВ ІК «Вихор»застосовано санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн.
11.07.2012 року національною комісією з цінних паперів та фондового ринку за порушення вимог п.п.1.1. п.1 розділу ІІІ Положення про порядок складання та подання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами, в частині неподання квартальних адміністративних даних за І квартал 2012 року до ТзОВ ІК «Вихор»застосовано санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн. Вказує на те, що відповідач на момент звернення до суду з даним позовом, штрафні санкції на загальну суму 3400,00 грн. в добровільному порядку не сплатив, постанов про застосування фінансових санкцій не оскаржив.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала повністю, пояснення надала аналогічні до викладеного у позовній заяві. Просить позов задовольнити повністю.
Відповідач не забезпечив участі свого представника в судовому засіданні повторно, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце його проведення, однак, відправлений за його зареєстрованим місцезнаходженням судовий виклик, повернуто суду органом поштового зв'язку з відміткою «за зазначеною адресою вибув». З урахуванням ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»відомості, внесені до Єдиного державного реєстру (в т.ч. про місцезнаходження юридичної особи), вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. З огляду на норму ч.11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата від одержання повістки вважається, що така повістка вручена належним чином. У встановлений строк заперечень чи пояснень відповідача щодо даного адміністративного позову до суду не надходило. За таких обставин, суд ухвалив розглядати дану справу у відсутність відповідача на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
ТзОВ ІК «Вихор»16.11.2001 року зареєстроване Виконавчим комітетом Львівської міської ради, як юридична особа, за адресою: 79035, Львівська область, м.Львів, Личаківський район, вул. Півколо, будинок № 14, ідентифікаційний код - 31730326, що підтверджується Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
23.04.2012 року уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та Фондового ринку (надалі -Комісія) -Науменко О.О., директором департаменту регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж паперами ТОВ ІК «Вихор»встановлено порушення ТзОВ ІК «Вихор»вимог п.9 р.І Положення про порядок складання та подання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 08.06.2004 № 279, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.09.2004 року за № 1122/9721 (у редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.12.2007 року № 2380), в частині неподання електронної форми адміністративних даних за IV квартал 2011 року на доступному носії інформації. За наслідками перевірки складений Акт № 57-ЦА-ДТ-Т «про правопорушення на ринку цінних паперів».
На підставі Акта від 23.04.2011 року № 57-ЦА-ДТ-Т уповноваженою особою Комісії, членом Комісії ОСОБА_4 у відношенні до ТзОВ ІК «Вихор»винесено Постанову № 206-ЦА-ДТ-Т про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу у розмірі 1 700,00 грн. Вказана вище постанова скерована на адресу відповідача супровідним листом від 17.05.2012 р. № 11/04/7432/НК, що підтверджується реєстром поштових відправлень рекомендованих листів від 17.05.2012 року.
21.06.2012 року уповноваженою особою Комісії -Науменко О.О., директором департаменту регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж, на підставі рішення Комісії від 09.02.2012 року № 285 складено акт № 96-ЦА-ДТ-Т, яким встановлено, що торговець цінними паперами ТзОВ ІК «Вихор»порушив вимоги п.1.1 п.1 розділу ІІІ «Положення про порядок складання та надання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами», затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 08.06.2004 р. № 279 (у редакції Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.12.2007 р. № 2380), що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09.09.2004 р. за № 1122/9721 в частині неподання квартальних адміністративних даних за І квартал 2012 р.
На підставі Акта від 11.06.2012 року №439-ЦА-ДТ-Т уповноваженою особою Комісії, членами комісії ОСОБА_3 у відношенні до ТзОВ ІК «Вихор»винесено Постанову № 439-ЦА-ДТ-Т про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу у розмірі 1 700,00 грн. Вказана постанова скерована відповідачу супровідним листом від 13.07.2012 р. № 11/04/11558/НК, що підтверджується реєстром поштових відправлень рекомендованих листів від 16.07.2012 р.
Згідно Розпорядження Комісії від 11.07.2012 р. № 200-ЦА-ДТ-Т, ТзОВ ІК «Вихор»надано термін до 10.08.2012 р. для усунення порушення законодавства про цінні папери, та письмово проінформувати уповноважено особу Комісії про виконання даного розпорядження до 13.08.2012 р.
У визначений Законом строк відповідач штраф не сплатив, постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів не оскаржив.
Позивач просить суд стягнути з відповідача штраф за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 3040,00 грн.
При вирішенні даного спору, суд виходи з наступного.
Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.
Положеннями статті 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи (стаття 6 Закону «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»).
Статтею 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»визначені повноваження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Так, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно з приписом ст. 11 вказаного вище Закону, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції. Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст. 12 Закону «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії та уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення. Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф. Посадова особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.
З огляду на вищевикладене та враховуючи те, що відповідачем, станом на день розгляду даної адміністративної справи, не сплачений штраф за правопорушення на ринку цінних паперів, накладений постановами від 14.05.2012 року № 206-ЦА-ДТ-Т та від 11.07.2012 року № 439-ЦА-ДТ-Т, такі постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем не оскаржені, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, доведеними та таким, що підлягають задоволенню.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 4, 7-11, 14, 69-71, 72, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Інвестиційний консорціум «Вихор»на користь Державного бюджету України фінансові санкції в сумі 3 400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 21 грудня 2012 року.
Суддя Мричко Н.І.