ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2006 р. Справа № 5/390-06
за адміністративним позовом: Прокуратури Ленінського р-ну м. Вінниця в особі Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, м. Вінниця
до: ВАТ “Жмеринський елеватор”, м. Жмеринка Вінницької області
про стягнення 2500 грн.
Суддя Бенівський В.І.
При секретарі: Деркач В.
Представники
Прокуратури: Муранова Л.А.
позивача - Леляк А.В., доручення від 02.06.06 р.
відповідача - Лещенко А.М. (арбітражний керуючий –ліквідатор)
місце розгляду справи: приміщення суду к. 1102
В С Т А Н О В И В:
До господарського суду Вінницької області подано адміністративний позов прокуратури Ленінського р-ну м. Вінниця в особі Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, м. Вінниця до ВАТ “Жмеринський елеватор”, м. Жмеринка Вінницької області про стягнення 2500 грн.
Прокурор в заяві посилається на такі обставини:
при проведенні прокуратурою Ленінського р-ну м. Вінниці перевірки Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку встановлено факт несплати ВАТ “Жмеринський елеватор” штрафних санкцій, накладених постановою № 91-ВІ від 24.07.06 р. за порушення законодавства, що регулює діяльність підприємства на фондовому ринку з цінних паперів в розмірі 2500 грн.
Під час перевірки було встановлено:
Відповідно до ст. 40 Закону України "Про цінні папери і фондовий ринок" емітент зобов'язаний подавати до ДКЦПФР регулярну інформацію - річну та квартальну звітну інформацію про результати своєї фінансово-господарської діяльності. Строки, порядок і форми подання регулярної інформації (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Відповідно до п. 1.6. „Положення про надання регулярної інформації відкритими акціонерними товариствами та підприємствами —емітентами облігацій'' (затвердженого рішенням ДКЦПФР №3 від 17.01.00) річний звіт надається до реєструвального органу (Вінницькому територіальному управлінню ДКЦПФР) до ЗО квітня року, наступного за звітним. Згідно п.2 рішення ДКЦПФР від 11 квітня 2006 року №235 (зареєстрованого Мінюстом України 14 квітня 2006 року за №443/12317) „Про продовження строків подання щоквартальної та регулярної інформації емітентами" строк подання річного звіту за 2005 рік було продовжено до 30 червня 2006 року.
Станом на 14 липня 2006 року ВАТ «Жмеринський елеватор»не надано річний звіт за 2005 рік до Вінницького територіального управління ДКЦПФР, чим порушено вимоги п. 6 ст. 40 Закону України "Про цінні папери і фондовий ринок", п. 1.6.
„Положення про надання регулярної інформації відкритими акціонерними товариствами та підприємствами - емітентами облігацій" та п.2 рішення ДКЦПФР від 11 квітня 2006 року №235 (зареєстрованого Мінюстом України 14 квітня 2006 року за №443/12317) у зв'язку з чим 14 липня 2006 року було складено акт №100-ВІ про правопорушення на ринку цінних паперів.
Статтею 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачена відповідальність юридичних осіб за ненадання інформації у вигляді накладення штрафу до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Керуючись вказаною нормою закону та р.р. 7-8 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням ДКЦПФР №27 від 13.02.2001р., представником позивача -начальником Вінницького територіального управління ДКЦПФР 24 липня 2006 року була винесена постанова №91-В1 про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 2500 гривень.
Один примірник постанови про накладення штрафу щодо ВАТ «Жмеринський елеватор»надіслано на адресу відповідача рекомендованим листом.
Постанова про накладення штрафних санкцій на сьогоднішній день відповідачем не оскаржена та не скасована в передбаченому законодавством порядку.
Відповідач в добровільному порядку штраф не сплачує, що тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету та суттєво порушує інтереси держави.
Розглянувши поданий адміністративний позов, заслухавши представників сторін та прокуратури, оцінивши докази, судом встановлено, що адміністративний позов подано обґрунтовано. Викладені факти підтверджуються відповідними письмовими доказами.
Керуючись ст.ст. 49,51,60,160,161,162,163,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів України”, ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовільнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства “Жмеринський елеватор” /23100 м. Жмеринка Вінницької області вул. Барляєва , 2 р/р 26006365301 в АБ “Енергобанк” МФО 302731 код ЕДРПОУ 00953214/ 2500 грн. штрафу до державного бюджету України.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково.
Відповідно до ст. 186 КАС України:
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Відповідно до ст. 254 КАС України :
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова cкладена в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - 13 листопада 2006 р.
Суддя Бенівський В.І.