ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 грудня 2012 р. № 2а-8575/12/1370
о 16 год., 03 хв. м. ЛьвівЛьвівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В., секретар судового засідання Саковець Б.П., розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу № 2а-8575/12/1370 за адміністративним
позовом Публічного акціонерного товариства «КОНЦЕРН ГАЛНАФТОГАЗ», представник -Демчик О.І. (довіреність № 01/11-2012 від 01.11.2012 року) до Тернопільської Об'єднаної Державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби, представник -Муравка В.П. (довіреність № 1517/7/10-015/185 від 06.04.2012 року)про скасування податкового повідомлення -рішення
Позивач -Публічне акціонерне товариство «КОНЦЕРН ГАЛНАФТОГАЗ»звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Тернопільської Об'єднаної Державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення -рішення № 0006541530 від 03.09.2012 року.
Позивач позовні вимоги обґрунтовує тим, що за наслідками проведеної позапланової невиїзної документальної перевірки правильності обчислення та справляння орендної плати за землю позивачем за період з 01.06.2010 року по 31.03.2012 року, складено акт 1558/7/15-30/31729918 від 29.05.2012 року та прийнято спірне податкове повідомлення -рішення. У вказаному акті зазначено про порушення позивачем ст. 14 Закону України «Про плату за землю», п.п. 4.1.4. «а»п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 9.2. Рішення Тернопільської міської ради № 5/33/1 від 30.03.2010 року «Про грошову оцінку земель Тернополя»та п. 286.2. ст. 286 Податкового кодексу України, внаслідок чого товариством занижено суму сплати орендної плати на 364914,53 грн.
Позивач зазначає, що протягом перевіряємого періоду здійснював обчислення орендної плати за земельні ділянки на основі укладених договорів оренди з Тернопільською міською радою від 28.09.2007 року та від 11.02.2009 року.
Обчислення розміру орендної плати за землю, згідно ст. 21 Закону України «По оренду землі», здійснюються з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не буде встановлено договором оренди. Відтак, позивачем здійснено обчислення орендної плати за земельні ділянки з врахуванням індексів інфляції та коефіцієнтів індексації грошової оцінки земельних ділянок. Суми орендної плати відображено у деклараціях з плати за землю, які були подані до податкового органу з врахуванням коефіцієнтів індексації, що діяли в роках за які проводилась невиїзна позапланова документальна перевірка.
Крім цього, позивач зазначає, що ним не отримано Рішення Тернопільської міської ради № 5/33/1 від 30.03.2010 року «Про грошову оцінку земель Тернополя», відповідно до якого змінено розмір орендної плати, з позивачем додаткових угод про внесення змін до договорів оренди укладено не було. Відтак, у відповідача відсутні правові підстави прийняття спірних рішень.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав додаткові пояснення, просив позов задоволити у повністю.
Позиція відповідача викладена у запереченні на адміністративний позов, у якому відповідач просив в задоволенні позову відмовити повністю з підстав, що у користуванні позивача перебувають земельні ділянки для розміщення і обслуговування автозаправних станцій на підставі договорів оренди від 28.09.2007 року та 11.02.2009 року.
В договорах оренди передбачено, що орендар зобов'язаний самостійно проводити визначення конкретного розміру орендної плати з врахуванням встановленого відповідно до чинного законодавства коефіцієнта індексації грошової оцінки землі. Відповідно до умов договорів розмір орендної плати становить 6.75 % від грошової оцінки земельної ділянки. Станом на дату укладання договорів розміри нормативної грошової оцінки земельних ділянок складали відповідно 301885,32 грн., 400987,14 грн., 432781,04 грн. та 359787,37 грн.
Рішенням Тернопільської міської ради № 5/33/1 від 30.03.2010 року «Про грошову оцінку земель м. Тернополя»затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Тернополя. Дана нормативна грошова оцінка земель м. Тернополя з 01.06.2010 року використовується для визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Згідно інформації управління Держкомзему у м. Тернополі від 04.05.2012 року за № 3080/09/02 нормативна грошова оцінка земельних ділянок, які перебувають в оренді позивача розташовані за адресою: м. Тернопіль, вул. С. Будного площею 2041.0 кв.м. становить 1516471,98 грн.; м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 406 площею 930.0 кв.м. становить 1507285.42 грн.; м. Тернопіль, вул. 15 Квітня, 1а площею 1900.0 кв.м. становить 1815394.88 грн.; м. Тернопіль, вул. Живова. 15 площею 1264.0 кв. становить 1518170.51 грн.
Відповідно до пункту 1.4 рішення Тернопільської міської ради від 26.08.2010 року за № 5/38/23, з 2011 року орендна плата за земельні ділянки для розміщення і обслуговування автозаправних станцій визначена у розмірі 4 % від нормативної грошової оцінки. Відтак, позивачем порушено вимоги Закону України «Про плату за землю», п.п. 4.1.4. «а»п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 9.2. Рішення Тернопільської міської ради № 5/33/1 від 30.03.2010 року «Про грошову оцінку земель Тернополя»та п. 286.2. ст. 286 Податкового кодексу України та занижено суму сплати орендної плати на 364914,53 грн.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечення на позовну заяву підтримав, просив суд в задоволенні позову відмовити повністю.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:
29.05.2012 року Тернопільською об'єднаною ДПІ Львівської області проведено документальну позапланову невиїзну перевірку правильності обчислення та справляння орендної плати за землю ПАТ «Концерн Галнафтогаз»за період з 01.06.2010 року по 31.03.2012 року». За результатами проведеної перевірки складено акт № 1558/7/15-30/31729918.
Проведеною перевіркою встановлено порушення:
- ст. 14 Закону України «Про плату за землю», п.п. 4.1.4. «а»п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 9.2. Рішення Тернопільської міської ради № 5/33/1 від 30.03.2010 року «Про грошову оцінку земель Тернополя»та п. 286.2. ст. 286 Податкового кодексу України, внаслідок чого товариством занижено суму сплати орендної плати на 364914,53 грн.
В акті перевірки зазначено:
Перевіркою визначення повноти сплати та нарахувань орендної плати за землю за період з 01.06.2010 року по 31.03.2012 року встановлено заниження сплати всього на 364914,53 грн.
Згідно Рішення Тернопільської міської ради № 5/33/1 від 30.03.2010 року «Про грошову оцінку земель м. Тернополя»затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Тернополя. Дана нормативна грошова оцінка земель м. Тернополя з 01.06.2010 року використовується для визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Пунктом 9 зазначеного рішення передбачено вимоги до суб'єктів господарювання та громадян, а саме, одержати до 01.06.2010 року в Управлінні Держкомзему у м. Тернополі витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, а також подати до 01.07.2010 року уточнені розрахунки плати за землю в Тернопільську ОДПІ з врахування матеріалів затвердженої оцінки землі.
У п. 11 вказаного рішення зазначено, що рішення міської ради від 29.12.1999 року «Про грошову оцінку земель м. Тернополя»вважати таким, що втратило чинність з 01.06.2010 року.
На дату проведення перевірки, на виконання рішення Тернопільської міської ради від 30.03.2010 року за № 5/33/1 «Про грошову оцінку земель м. Тернополя», на запит Тернопільської ОДПІ Тернопільської області ДПС отримано інформацію 04.05.2012 року за № 3080/09/02 управління Держкомзему у м. Тернополі щодо розміру нормативної грошової оцінки земельних ділянок, відповідно до якого грошова оцінка земельної ділянки у м. Тернополі по вулицях: 15 Квітня, 1а, площею 1900 кв.м. становить - 1815394,88 грн., Живова, 15, площею 1264 кв.м. -1518170,51 грн., вул. Микулинецька, 40б, площею 1930 кв.м. -1507285,42 грн., С. Будного, 40, площею 2041 кв.м. -1516471,98 грн., проте уточнююча податкова декларація з плати за землю товариством до Тернопільської ОДПІ не подавалась.
Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановлено у порядку, передбаченому ст. 46 ПК України, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. (п. 286.2. ст. 286 ПК України).
З врахуванням вищенаведеного, ПАТ «Концерн Галнафтогаз»донараховано 364914,53 грн. орендної плати за землю за період червень -грудень 2010 року.
03.09.2012 року Тернопільською Об'єднаною Державною податковою інспекцією Тернопільської області Державної податкової служби прийнято податкове повідомлення -рішення № 0006541530, яким згідно п. 54.3. ст. 54, п. 123.1. ст. 123 Податкового кодексу України, на підставі акту перевірки № 1553/15-30/31729918 від 13.06.2012 року, встановлено порушення п. 286.2. ст. 286 Податкового кодексу України, у зв'язку з чим збільшено суму грошового зобов'язання позивачу за платежем -орендна плата з юридичних осіб по актах перевірок, усього на 438216,93 грн., в тому числі за основним платежем -364914,53 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями -73302,40 грн.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про оцінку земель»№ 1378-IV від 11.12.2003 року із змінами і доповненнями, Податковим кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України.
Згідно ст. 1 Закону України «Про оцінку земель», нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.
Згідно ч. 5 ст. 5 цього ж Закону, нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Згідно ч. 1 ст. 15 цього ж Закону, підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Згідно ч. 1 ст. 23 цього ж Закону, технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.
Згідно п.п. 269.1.2. п. 269.1. ст. 269 Податкового кодексу України, платниками податку є землекористувачі.
Згідно п.п. 271.1.1. п. 271.1. ст. 271 цього ж Кодексу, базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим же розділом.
Згідно п. 286.2. ст. 286 цього ж Кодексу, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно ст. 287 цього ж Кодексу, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Згідно ст. 288 цього ж Кодексу, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.
Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.
Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Згідно п. 123.1. ст. 123 цього ж Кодексу, у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього ж Кодексу, тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Представник позивача в обґрунтування позовних вимог подав суду копії:
- договору оренди землі від 28.09.2007 року, укладеного між Тернопільською міською радою (як орендодавцем) та ПАТ «КОНЦЕРН ГАЛНАФТОГАЗ»(як орендарем), згідно якого орендодавець, на підставі рішення міської ради від 05.07.2007 року за № 5/11/48 надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення -землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оброни та іншого призначення, яка знаходиться у м. Тернополі по вул. С. Будного, 40 (п. 1. договору). Згідно п. 5 даного договору, нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 08.08.2007 року -301885,32 грн. (147,91 грн. за 1 кв.м.);
- договору оренди землі від 11.02.2009 року, укладеного між Тернопільською міською радою (як орендодавцем) та ВАТ «КОНЦЕРН ГАЛНАФТОГАЗ»(як орендарем), згідно якого орендодавець, на підставі рішення Тернопільської міської ради від 02.10.2008 року за № 5/21/48 надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення -землі промисловості, транспорту,
зв'язку, енергетики, оброни та іншого призначення, знаходиться у м. Тернополі по вул. 15 Квітня, 1а (п. 1. договору). Згідно п. 5 даного договору, нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 14.01.2009 року -432871,04 грн. (227,78 грн. за 1 кв.м.);
- Розрахунку розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності, грошова оцінка яких проведена, на 14.01.2009 року, згідно якої площа земельної -1900,00 кв.м., нормативна грошова оцінка земельної ділянки на 14.01.2009 року становить 432781,04 грн.;
- План-схеми розташування земельної ділянки, Кадастрового -плану розташування земельної ділянки та Плану земельної ділянки, що надається в оренду ВАТ «КОНЦЕРН ГАЛНАФТОГАЗ», для обслуговування автозаправної станції за адресою -вул. 15 Квітня, 1а;
- Акту від 10.11.2008 року відновлення та погодження на місцевості зовнішніх меж земельної ділянки ВАТ «КОНЦЕРН ГАЛНАФТОГАЗ»яка знаходиться за адресою: вул. 15 Квітня, 1а, м. Тернопіль, Тернопільська область; Акту прийому-передачі земельної ділянки від 16.04.2009 року;
- Рішення Тернопільської міської ради № 5/21/48 від 02.10.2008 року «Про вилучення та надання земельної ділянки площею 0,1900 га за адресою вул. 15 Квітня, 1а ВАТ «КОНЦЕРН ГАЛНАФТОГАЗ»;
- Витягу № 19/18/02 від 14.01.2009 року Управління Держкомзему у м. Тернополі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки по вул. 15 Квітня, 1а;
- договору оренди землі від 11.02.2009 року, укладеного між Тернопільською міською радою (як орендодавцем) та ВАТ «КОНЦЕРН ГАЛНАФТОГАЗ»(як орендарем), згідно якого орендодавець, на підставі рішення Тернопільської міської ради від 02.10.2008 року за № 5/21/50 надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення -землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оброни та іншого призначення, знаходиться у м. Тернополі по вул. Живова, 15 (п. 1. договору). Згідно п. 5 даного договору, нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 14.01.2009 року -359787,37 грн. (284,64 грн. за 1 кв.м.);
- Розрахунку розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності, грошова оцінка яких проведена, на 14.01.2009 року, згідно якої площа земельної -1264,00 кв.м., нормативна грошова оцінка земельної ділянки на 14.01.2009 року становить 359787,37 грн.;
- План-схеми розташування земельної ділянки, Кадастрового -плану розташування земельної ділянки та Плану земельної ділянки, що надається в оренду ВАТ «КОНЦЕРН ГАЛНАФТОГАЗ», для обслуговування автозаправної станції за адресою -вул. Живова, 15;
- Акту від 16.11.2008 року відновлення та погодження на місцевості зовнішніх меж земельної ділянки ВАТ «КОНЦЕРН ГАЛНАФТОГАЗ»яка знаходиться за адресою: вул. Живова, 15, м. Тернопіль, Тернопільська область; Акту прийому-передачі земельної ділянки від 16.04.2009 року;
- Рішення Тернопільської міської ради № 5/21/50 від 02.10.2008 року «Про вилучення та надання земельної ділянки площею 0,1264 га за адресою вул. Живова, 15 ВАТ «КОНЦЕРН ГАЛНАФТОГАЗ»;
- Витягу № 18/18/02 від 14.01.2009 року Управління Держкомзему у м. Тернополі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки по вул. Живова, 15;
- договору оренди землі від 11.02.2009 року, укладеного між Тернопільською міською радою (як орендодавцем) та ВАТ «КОНЦЕРН ГАЛНАФТОГАЗ»(як орендарем), згідно якого орендодавець, на підставі рішення Тернопільської міської ради від 02.10.2008 року за № 5/21/50 надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення -землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оброни та іншого призначення, знаходиться у м. Тернополі по вул. Микулинецька, 40б (п. 1. договору). Згідно п. 5 даного договору, нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 14.01.2009 року -400987,14 грн. (207,77 грн. за 1 кв.м.);
- Розрахунку розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності, грошова оцінка яких проведена, на 14.01.2009 року, згідно якої площа земельної -1930,00 кв.м., нормативна грошова оцінка земельної ділянки на 14.01.2009 року становить 400987,14 грн.;
- План-схеми розташування земельної ділянки, Кадастрового -плану розташування земельної ділянки та Плану земельної ділянки, що надається в оренду ВАТ «КОНЦЕРН ГАЛНАФТОГАЗ», для обслуговування автозаправної станції за адресою -вул. Микулинецька, 40б;
- Акту від 10.11.2008 року відновлення та погодження на місцевості зовнішніх меж земельної ділянки ВАТ «КОНЦЕРН ГАЛНАФТОГАЗ»яка знаходиться за адресою: вул. Микулинецька, 40б, м. Тернопіль, Тернопільська область; Акту прийому-передачі земельної ділянки від 16.04.2009 року;
- Рішення Тернопільської міської ради № 5/21/49 від 02.10.2008 року «Про вилучення та надання земельної ділянки площею 0,1930 га за адресою вул. Микулинецька, 40б ВАТ «КОНЦЕРН ГАЛНАФТОГАЗ»;
- Витягу № 18/18/02 від 14.01.2009 року Управління Держкомзему у м. Тернополі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки по вул. Микулинецька, 40б;
- Податкових декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік, 2011 рік, 2012 рік; Відомостей про наявні земельні ділянки позивача; відомостей із договору оренди землі.
Представник позивача в судовому засіданні, на запитання суду, зазначила, що позивачем подано податкову звітність згідно відомостей про грошову оцінку земель зазначених у договорах оренди землі. Підставою для нарахування платежів є сума яка чітко передбачена в укладених між позивачем та Тернопільською міською радою договорах оренди землі. Жодних змін до вищезгаданих договорів оренди землі внесено не було. А тому, відсутні правові підстави для самостійної зміни орендних платежів.
Представник відповідача в судовому засіданні зазначив, що нормативна грошова оцінка земель м. Тернополя, яка використовується для визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності затверджена Рішенням Тернопільської міської ради № 5/33/1 від 30.03.2010 року. Вказане Рішення у встановленому законом порядку опубліковано та доведено до відома суб'єктів господарювання.
Згідно пункту 9 договорів оренди землі від 11.02.2009 року, від 28.09.2007 року, орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі з розрахунку 6,75% нормативної грошової оцінки земельної ділянки за рік, щомісячно.
Визначення орендної плати згідно вищевказаних договорів здійснювалося на підставі Витягів Управління Держкомзему у м. Тернополі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, якими встановлено грошову оцінку земельних ділянок з функціональним використанням -землі комерційного використання.
Згідно абз. «д»п.п. 31.1. п. 31 вищезазначених договорів оренди землі серед обов'язків орендаря земельної ділянки передбачено обов'язок самостійного проведення визначення конкретного розміру орендної плати з врахування встановленого відповідно до чинного законодавства коефіцієнта ідентифікації грошової оцінки землі.
Судом не враховуються твердження позивача та його представника щодо протиправності прийняття спірного податкового повідомлення -рішення, оскільки нормативна грошова оцінка земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідним органом місцевого самоврядування. У зв'язку з цим, на орендареві лежить обов'язок самостійно здійснити обчислення орендної плати за землю з урахування індексації нормативної грошової оцінки, визначеної законодавством.
Відтак, сплата орендної плати за землю орендарем має здійснюватися з урахуванням діючого коефіцієнту індексації грошової оцінки землі. А тому, зміна коефіцієнту індексації грошової оцінки землі має наслідком автоматичну зміну розміру орендної плати.
Вказана позиція узгоджується з позицією Вищого адміністративного суду викладеною в ухвалах від 19.04.2012 року у справі № К-28956/09, від 22.08.2012 року у справі № К-25305/10, від 22.08.2012 року у справі № К-32945/10.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Докази подані позивачем не переконують в обґрунтованості позовних вимог.
Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов'язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень, що позивачем зроблено не було.
Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, з врахуванням ст. 162 КАС України, позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «КОНЦЕРН ГАЛНАФТОГАЗ»до Тернопільської Об'єднаної Державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення -рішення № 0006541530 від 03.09.2012 року, задоволенню не підлягають.
Згідно ч. 2 ст. 94 КАС України, судові витрати по сплаті судового збору та витрати на правову допомогу покладаються на позивача.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 159-163, 167 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
2. Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена в повному обсязі 24.12.2012 року.
Суддя Гавдик З.В.