Постанова № 28319817, 21.12.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
21.12.2012
Номер справи
2а-15578/12/2670
Номер документу
28319817
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

21 грудня 2012 року № 2а-15578/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справуза позовом Головного управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)до Відділу державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києвітретя особа,що не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва, - про скасування постанов про відкриття виконавчого провадження в частині накладення арешту та постанов про арешт майна боржника та оголошення заборони про його відчуження, зобов'язання вчинити певні дії, -

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

12 листопада 2012 року до Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Головне управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі -позивач) з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві (далі -ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві, відповідач), третя особа: Комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва про скасування постанов про відкриття виконавчого провадження та постанов про арешт майна боржника та оголошення заборони про його відчуження, зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 28 листопада 2012 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та адміністративну справу № 2а-15578/12/2670 призначено до судового розгляду на 04 грудня 2012 року.

Цією ж ухвалою, до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору залучено Комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва.

В судовому засіданні 04 грудня 2012 року оголошувалась перерва до 12 грудня 2012 року.

10 грудня 2012 року позивачем через канцелярію суду подано заяву про зміну позовних вимог в порядку статті 137 КАС України.

В судовому засіданні представники позивача та третьої особи позовні вимоги повністю підтримали та просили їх задовольнити.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечував.

В судовому засіданні 12 грудня 2012 року суд ухвалив розглянути справу у письмовому провадженні.

Відповідно до вимог частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на вищевикладене та з урахуванням вимог ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про доцільність розгляду справи у письмовому провадженні на підставі наявних матеріалів справи.

Розглянувши подані особами, які беруть участь у справі документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

08 жовтня 2012 року на адресу позивача від третьої особи надійшов лист від 05.10.2012 року за № 837, яким повідомлено про те, що державними виконавцями ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві відкриті виконавчі провадження та накладені арешти на все майно, що належить боржнику (Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва) в межах сум звернення стягнення та прийняті постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження.

У вказаному листі третя особа просила Головне управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) звернутися до суду про скасування зазначених в листі постанов.

Позивач вважає постанови державних виконавців ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві незаконними, а тому, вони мають бути скасовані.

В обґрунтування своїх вимог, позивач зокрема вказує на те, що майно третьої особи є комунальною власністю територіальної громади м. Києва і закріплено за ним на праві повного господарського відання.

Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.

Відчуження майна, що є у комунальній власності, регулюється положеннями Закону України «Про приватизацію державного майна», інших законів з питань приватизації і здійснюється органами місцевого самоврядування.

Та як наслідок, продаж комунального майна може проводитися виключно уповноваженими органами місцевого самоврядування або комунальними підприємствами за згодою уповноважених органів місцевого самоврядування.

Примусове стягнення на комунальне майно за боргами комунального підприємства, яке володіє цим майном на праві господарського відання, не допускається.

В своєму позові позивач, з урахуванням заяви про зміну позовних вимог, просить:

- скасувати постанови Відділу державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві про відкриття виконавчого провадження: від 16.12.2009 року ВП № 16529843, від 15.01.2010 року ВП № 16756587, від 25.03.2010 року ВП № 18278182, від 25.03.2010 року ВП № 18278583, від 19.11.2010 року ВП № 22689957, від 19.11.2010 року ВП № 22713461, від 14.03.2011 року ВП № 25004670, від 08.04.2011 року ВП № 25681454, від 14.04.2011 року ВП № 25826304, від 24.06.2011 року ВП № 27224552, від 06.07.2011 року ВП № 27379134, від 06.07.2011 року ВП № 27384572, від 08.07.2011 року ВП № 27429797, від 20.07.2011 року ВП № 27656512, від 08.08.2011 року ВП № 28000244, від 23.01.2012 року ВП № 30752114, від 03.02.2012 року ВП № 30986502, від 02.04.2012 року ВП № 31914422, від 30.05.2012 року ВП № 32773520 в частинах накладення арешту на все майно, що належить боржнику: Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва та постанови Відділу державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження: від 02.04.2012 року ВП № 31914422, від 30.05.2012 року ВП № 32773520;

- виключити арештоване майно з актів опису.

Відповідач своїми правами на подання письмових пояснень, доводів та заперечень, передбаченими статтями 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України, не скористався.

Оцінивши за правилами статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України надані особами, які беруть участь у справі докази та пояснення, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд погоджується з позовними вимогами Головного управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), виходячи з наступного.

Спірні правовідносини врегульовано нормами Конституції України, Цивільного кодексу України (далі -ЦК України), Господарського кодексу України (далі -ГК України), Закону України «Про державну виконавчу службу» від 24 березня 1998 року № 202/98-ВР (далі -Закон № 202/98-ВР), Закону України «Про виконавче провадження»від 21 квітня 1999 року № 606-XIV (далі -Закон № 606-XIV), Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР (далі -Закон № 280/97-ВР), Закону України «Про приватизацію державного майна»від 04 березня 1992 року № 2163-XII (далі - Закон № 2163-XII).

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини другої ст. 4 Закону № 202/98-ВР державний виконавець є представником влади і здійснює примусове виконання судових рішень, постановлених іменем України, та рішень інших органів (посадових осіб), виконання яких покладено на державну виконавчу службу, у порядку, передбаченому законом.

Приписами ст. 1 Закону № 606-XIV визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).

Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону № 606-XIV примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.

У відповідності до ч. 1 ст. 6 Закону № 606-XIV державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб.

Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 11 Закону № 606-XIV державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право, зокрема, накладати арешт на майно боржника, опечатувати, вилучати, передавати таке майно на зберігання та реалізовувати його в установленому законодавством порядку.

Статтею 17 Закону № 606-XIV визначено, що примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.

Частиною другою статті 17 Закону № 606-XIV передбачено вичерпний перелік виконавчих документів, які підлягають виконанню державною виконавчою службою.

До такого переліку входять виконавчі листи, що видаються судами, і накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду та рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті (п. 1 ч. 2 ст. 17 Закону № 606-XIV).

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 25 Закону № 606-XIV державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби.

Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом. За заявою стягувача державний виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження може накласти арешт на майно та кошти боржника, про що виноситься відповідна постанова.

Приписами ч. 6 ст. 25 Закону № 606-XIV постанова про відкриття виконавчого провадження може бути оскаржена сторонами у десятиденний строк у порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до ст. 32 Закону № 606-XIV заходами примусового виконання рішень є: 1) звернення стягнення на кошти та інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб; 2) звернення стягнення на заробітну плату (заробіток), доходи, пенсію, стипендію боржника; 3) вилучення в боржника і передача стягувачу певних предметів, зазначених у рішенні; 4) інші заходи, передбачені рішенням.

Згідно з ч. 1 ст. 52 Закону № 606-XIV звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні та примусовій реалізації.

У відповідності до ч. ч. 1, 2 ст. 24 ГК України управління господарською діяльністю у комунальному секторі економіки здійснюється через систему організаційно-господарських повноважень територіальних громад та органів місцевого самоврядування щодо суб'єктів господарювання, які належать до комунального сектора економіки і здійснюють свою діяльність на основі права господарського відання або права оперативного управління.

Правовий статус окремого суб'єкта господарювання у комунальному секторі економіки визначається уповноваженими органами управління відповідно до вимог цього Кодексу та інших законів. Відносини органів управління між зазначеними суб'єктами у випадках, передбачених законом, можуть здійснюватися на договірних засадах.

Приписами ч. 1 ст. 136 ГК України визначено, що право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.

Згідно з ч. 1 ст. 176 ЦК України Держава, Автономна Республіка Крим, територіальні громади не відповідають за зобов'язаннями створених ними юридичних осіб, крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 60 Закону № 280/97-ВР територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Згідно з ч. 8 ст. 60 Закону № 280/97-ВР право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб'єктів. Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.

У відповідності до ч. 4 ст. 3 Закону № 2163-XII відчуження майна, що є у комунальній власності, регулюється положеннями цього Закону, інших законів з питань приватизації і здійснюється органами місцевого самоврядування.

В ході дослідження матеріалів справи судом встановлено, що Комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва створено за рішенням Київської міської ради від 02 жовтня 2001 року № 59/1493, засновано на комунальній власності територіальної громади міста Києва і підпорядковується Київській міській державній адміністрації.

Відповідно до пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Статуту Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва (далі -Підприємство) від 08.01.2002 року № 18043 метою і предметом діяльності Підприємства є утримання в належному стані парків, скверів, зелених насаджень вздовж бульварів, вулиць та інших зелених насаджень загального користування, здійснення всього комплексу робіт по озелененню, догляду за зеленими насадженнями та їх охороні і захисту на закріпленій за підприємством території.

Згідно з п. 5.2 ст. 5 Статуту Підприємства майно Підприємства є комунальною власністю територіальної громади м. Києва і закріплено за ним на праві повного господарського відання.

16 грудня 2009 року державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 16529843, якою відкрито виконавче провадження з виконання наказу № 53/568, виданого 26.11.2009 року Господарським судом м. Києва про стягнення з Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва на користь ТОВ «Ремшлях»35 136,77 грн. та накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 35 136,77 грн.

15 січня 2010 року державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 16756587, якою відкрито виконавче провадження з виконання наказу № 22/443, виданого 27.11.2009 року Господарським судом м. Києва про стягнення з Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва на користь ТОВ «Адаком»205 641,57 грн. та накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 205 641,57 грн.

25 березня 2010 року державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 18278182, якою відкрито виконавче провадження з виконання наказу № 35/691, виданого 19.02.2010 року Господарським судом м. Києва про стягнення з Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва на користь КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду»Солом'янської районної у м. Києві ради 29 108,75 грн. та накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 29 108,75 грн.

25 березня 2010 року державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 18278583, якою відкрито виконавче провадження з виконання наказу № 35/692, виданого 19.02.2010 року Господарським судом м. Києва про стягнення з Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва на користь КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду»Солом'янської районної у м. Києві ради 21 360,45 грн. та накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 21 360,45 грн.

19 листопада 2010 року державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 22713461, якою відкрито виконавче провадження з виконання наказу № 2/229, виданого 21.10.2010 року Господарським судом м. Києва про стягнення з Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва на користь КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду» Солом'янської районної у м. Києві ради 8 871,97 грн. та накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 8 871,97 грн.

19 листопада 2010 року державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 22689957, якою відкрито виконавче провадження з виконання наказу № 2/231, виданого 21.10.2010 року Господарським судом м. Києва про стягнення з Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва на користь КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду» Солом'янської районної у м. Києві ради 14 003,53 грн. та накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 14 003,53 грн.

14 березня 2011 року державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 25004670, якою відкрито виконавче провадження з виконання наказу № 53/31, виданого 07.03.2011 року Господарським судом м. Києва про стягнення з Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва на користь ТОВ «Савол ЛТД»162 615,65 грн. та накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 162 615,65 грн.

08 квітня 2011 року державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 25681454, якою відкрито виконавче провадження з виконання наказу № 31/59, виданого 15.03.2011 року Господарським судом м. Києва про стягнення з Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва на користь КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду»Солом'янської районної у м. Києві ради 5 050,13 грн. та накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 5 050,13 грн.

14 квітня 2011 року державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 25826304, якою відкрито виконавче провадження з виконання наказу № 53/56, виданого 25.03.2011 року Господарським судом м. Києва про стягнення з Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва на користь КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду»Солом'янської районної у м. Києві ради 8 246,24 грн. та накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 8 246,24 грн.

24 червня 2011 року державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 27224552, якою відкрито виконавче провадження з виконання наказу № 40/161, виданого 03.06.2011 року Господарським судом м. Києва про стягнення з Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва на користь КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду»Солом'янської районної у м. Києві ради 6 605,13 грн. та накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 6 605,13 грн.

06 липня 2011 року державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 27384572, якою відкрито виконавче провадження з виконання наказу № 48/183, виданого 15.06.2011 року Господарським судом м. Києва про стягнення з Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва на користь КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду»Солом'янської районної у м. Києві ради 4 821,89 грн. та накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 4 821,89 грн.

06 липня 2011 року державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 27379134, якою відкрито виконавче провадження з виконання наказу № 40/165, виданого 17.06.2011 року Господарським судом м. Києва про стягнення з Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва на користь КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду»Солом'янської районної у м. Києві ради 30 768,73 грн. та накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 30 768,73 грн.

08 липня 2011 року державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 27429797, якою відкрито виконавче провадження з виконання наказу № 36/161, виданого 06.06.2011 року Господарським судом м. Києва про стягнення з Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва на користь КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду»Солом'янської районної у м. Києві ради 47 699,71 грн. та накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 47 699,71 грн.

20 липня 2011 року державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 27656512, якою відкрито виконавче провадження з виконання наказу № 40/191, виданого 27.06.2011 року Господарським судом м. Києва про стягнення з Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва на користь КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду»Солом'янської районної у м. Києві ради 8 983,45 грн. та накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 8 983,45 грн.

08 серпня 2011 року державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 28000244, якою відкрито виконавче провадження з виконання наказу № 1/158, виданого 24.06.2011 року Господарським судом м. Києва про стягнення з Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва на користь ПАТ «Київгаз»172 587,34 грн. та накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 172 587,34 грн.

23 січня 2012 року державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 30752114, якою відкрито виконавче провадження з виконання наказу № 9/356, виданого 04.01.2012 року Господарським судом м. Києва про стягнення з Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва на користь КП «Залізничне»34 242,41 грн. та накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 34 242,41 грн.

03 лютого 2012 року державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 30986502, якою відкрито виконавче провадження з виконання наказу № 35/166, виданого 15.07.2011 року Господарським судом м. Києва про стягнення з Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва на користь КП «Чоколівське»Солом'янської районної у м. Києві ради 11 056,31 грн. та накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 11 056,31 грн.

02 квітня 2012 року державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 31914422, якою відкрито виконавче провадження з виконання наказу № 12/286, виданого 05.12.2011 року Господарським судом м. Києва про стягнення з Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва на користь ПАТ «Будінженермережа-5»132 531,63 грн. та накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 132 531,63 грн.

30 травня 2012 року державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 32773520, якою відкрито виконавче провадження з виконання наказу № 5011-4/1374, виданого 04.04.2012 року Господарським судом м. Києва про стягнення з Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва на користь КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду»Солом'янської районної у м. Києві ради 9 519,87 грн. та накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 9 519,87 грн.

Крім того, в рамках виконавчого провадження № 31914422, державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 02 квітня 2012 року, якою накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 132 531,63 грн.

В рамках виконавчого провадження № 32773520, державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесено постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 30 травня 2012 року, якою накладено арешт на все майно, що належить Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва в межах суми звернення стягнення 9 519,87 грн.

Виходячи з системного аналізу норм та встановлених обставин, суд зазначає, що арешт майна боржника (Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва) здійснено відповідачем незаконно, оскільки державними виконавцями не з'ясовано, хто в дійсності є власником майна.

Незаконний арешт порушує конституційні права власника - територіальної громади міста Києва.

Таким чином, оскільки Комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва не є власником майна, на яке накладено арешт, на нього не може бути звернено стягнення.

З цих підстав, суд приходить до переконання, що постанови про відкриття виконавчого провадження в частинах накладення арешту на все майно, що належить боржнику (Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва) та постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження є незаконними, а отже підлягають скасуванню.

Частиною третьою ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого, вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає, що Відділ державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві неправомірно наклав арешт на майно, яке у власності боржника не перебуває.

За таких обставин, виходячи з системного аналізу положень законодавства України та наявних в матеріалах справи доказів, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог і на підставі ч. 2 ст. 11, п. 1 ч. 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України вважає за необхідне адміністративний позов Головного управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) задовольнити повністю.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України суд присуджує на користь позивача всі здійснені ним документально підтверджені витрати по сплаті судового збору у розмірі 32,19 грн. з Державного бюджету України.

Керуючись ст. ст. 69-71, ст. 94, ст. 128, ст. ст. 158-163, ст. 167, ст. 181, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов Головного управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними та скасувати постанови Відділу державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві про відкриття виконавчого провадження: від 16.12.2009 року ВП № 16529843, від 15.01.2010 року ВП № 16756587, від 25.03.2010 року ВП № 18278182, від 25.03.2010 року ВП № 18278583, від 19.11.2010 року ВП № 22689957, від 19.11.2010 року ВП № 22713461, від 14.03.2011 року ВП № 25004670, від 08.04.2011 року ВП № 25681454, від 14.04.2011 року ВП № 25826304, від 24.06.2011 року ВП № 27224552, від 06.07.2011 року ВП № 27379134, від 06.07.2011 року ВП № 27384572, від 08.07.2011 року ВП № 27429797, від 20.07.2011 року ВП № 27656512, від 08.08.2011 року ВП № 28000244, від 23.01.2012 року ВП № 30752114, від 03.02.2012 року ВП № 30986502, від 02.04.2012 року ВП № 31914422, від 30.05.2012 року ВП № 32773520 в частинах накладення арешту на все майно, що належить боржнику: Комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Солом'янського району м. Києва та постанови Відділу державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження: від 02.04.2012 року ВП № 31914422, від 30.05.2012 року ВП № 32773520.

3. Виключити арештоване майно з актів опису й арешту майна.

4. Присудити з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань за зобов'язаннями Відділу державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві на користь Головного управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 32,19 грн. (тридцять дві гривні 19 коп.).

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя І.М. Погрібніченко