ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2012 року Справа № 2а/0370/3874/12
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Костюкевича С.Ф.,
при секретарі Кравчик В.В.,
представника позивача Ворон Я.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби до Дочірнього підприємства «Волиньелектромонтаж-469» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Луцька об'єднана державна податкова інспекція Волинської області Державної податкової служби (далі -Луцька ОДПІ) звернулася з позовом до до Дочірнього підприємства «Волиньелектромонтаж-469» (далі -ДП «Волиньелектромонтаж-469») про стягнення податкового боргу в розмірі 52 764,75 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрований суб'єктом господарювання, взятий на облік як платник податків у Луцькій ОДПІ та зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України (далі -ПК України). За відповідачем рахується податковий борг на суму 52 764 грн. 75 коп., а саме з податку на додану вартість в сумі 52 393 грн. 00 коп. та з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин у сумі 371 грн. 75 коп. Луцькою ОДПІ була надіслана перша та друга податкова вимога, проте відповідач податковий борг не сплатив. Відтак позивач просить суд стягнути з ДП «Волиньелектромонтаж-469»на користь держави податковий борг у розмірі 52 764,75 грн. з банківських рахунків.
Представник позивача в судовому засіданні позові вимоги підтримала в повному обсязі, просить адміністративний позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання двічі: 06.12.2012 року та 18.12.2012 року свого повноважного представника на розгляд справи не направив, не повідомив суд про причини неявки, заперечення на позов не надав, хоча належним чином судовими повістками був повідомлений про час, дату та місце розгляду справи. У зв'язку з цим, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача, оскільки судом вжиті всі передбачені заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації права на судовий захист своїх прав та інтересів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з наступних підстав.
Відповідно до пункту 15.1 статті 15 ПК України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як юридична особа, з 08.05.2001 року перебуває на обліку як платник податків у Луцькій ОДПІ.
Пунктом 16.1 статті 16, пунктом 36.1 статті 36, пунктом 38.1 статті 38 ПК України передбачено, що платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом; податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом; виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
З матеріалів справи вбачається, що за ДП «Волиньелектромонтаж-469»рахується податковий борг з податку на додану, який виник через несплату відповідачем сум нарахованих штрафних санкцій, а саме:
- у сумі 1 190,00 грн. штрафних санкцій згідно податкового повідомлення-рішення №0011721601 від 17.05.2011р. (а.с.18), яке винесено на підставі акту перевірки №1673/15-2/31398696 від 22.03.2011 року;
- у сумі 40 963,00 грн. донарахованих податкових зобов'язань з ПДВ згідно податкового повідомлення-рішення №0011711601 від 17.05.2011року;
- у сумі 10 240,00 грн. штрафних санкцій згідно податкового повідомлення-рішення №0011711601 від 17.05.2011р. (а.с.22);
Загальний розмір податкового боргу з податку на додану вартістю становить 52 393,00 грн.
Податковий борг з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів виник внаслідок самостійного нарахування платником податку згідно з розрахунком суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів №9000389493 за 2010 рік (а.с. 26).
Суд встановив, що відповідачем у встановленому законом порядку податкові повідомлення-рішення не оскаржувались.
Податковий борг підприємства підтверджується довідкою про наявність боргу по платежах до бюджету, розрахунком по платежах до бюджету та податковими повідомленнями-рішеннями.
Вищевказані акти перевірок та податкові повідомлення-рішення вручені уповноваженій особі відповідача.
Згадані податкові повідомлення-рішення відповідачем ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувались, а відтак, вважаються узгодженими податковими зобов'язаннями.
Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з пунктом 57.3 статті 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Штрафні санкції не сплачені відповідачем у визначений статтею 57 ПК України строк.
Сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України визнається податковим боргом.
Таким чином, визначені податковим органом і узгоджені, однак не сплачені суми штрафних санкцій набули статусу податкового боргу.
Згідно з пунктом 38.1 статті 38 ПК України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Станом на день розгляду справи податковий борг у сумі 52 764,75 грн. залишається непогашеним.
Згідно з пунктами 95.1, 95.3 статті 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги (пункт 95.2 статті 95 ПК України).
Суд встановив, що перша податкова вимога від 04 серпня 2010 року №1/1206 (а.с.13) та друга податкова вимога від 22.09.2010 року №2/1411 (а.с.15), які була надіслані відповідачу, вважаються врученими за правилами частини 3 пункту 58.3 статті 58 ПК України.
Аналізуючи наявні в матеріалах справи докази та норми законодавства, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Луцької ОДПІ до ДП «Волиньелектромонтаж-469»про стягнення податкового боргу у сумі 52 764,75 грн. в дохід Державного бюджету України з банківських рахунків платника є правомірними, а тому їх слід задовольнити.
Керуючись статтями 122, 128, частиною третьою статті 160, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України та на підставі підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14, підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20, пункту 54.3 статті 54, пункту 57.3 статті 57, статті 95 Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з дочірнього підприємства «Волиньелектромонтаж-469»в дохід державного бюджету податковий борг в сумі 52 764 (п'ятдесят дві тисячі сімсот шістдесят чотири) гривень 75 копійок з банківських рахунків платника податків за період з липня 2010 року по січень 2011 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої виготовлено 23 грудня 2012 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий С.Ф. Костюкевич