ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2012 року Справа № 2а/2370/4418/2012
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Гриньковської Н.Ю.,
при секретарі Педані О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафної санкції та пені,-
встановив:
До Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулось управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області, в якій ставить питання про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованості зі сплати штрафної санкції та пені в сумі 298,92грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 як страхувальник зобов'язана сплачувати в установлені законом строки та в повному обсязі страхові внески. Разом з тим, всупереч цьому відповідач належні суми внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не сплачувала, як наслідок на підставі матеріалів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків відповідачу було нараховано штрафну санкцію та пеню. Згідно розрахунку наданому до позовної заяви, загальна сума боргу відповідача становить 298,92грн. у т.ч. штрафна санкція - 107,31грн. та пеня -191,61грн.
Позивач надав суду заяву про розгляд справи без участі представника управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області.
Відповідач у судове засідання свого представника не направила, причини повторної неявки суду не повідомила.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин, суд вирішив провести розгляд справи за відсутності сторін на підставі наявних матеріалів справи.
Частиною 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Частиною першою статті 67 Конституції України закріплено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010р. №2464-VI, платниками єдиного внеску є роботодавці: фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців). Крім того, відповідно до п. 4 вказаної статті Закону, платниками єдиного внеску є роботодавці: фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
Згідно з п.1 ч.2 ст.6 Закону №2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до ч.2 та 3 ст.9 Закону №2464-VI обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Обчислення єдиного внеску територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до територіальних органів Пенсійного фонду, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Частиною 8 ст. 9 Закону №2464-VI передбачено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Черкаської міської ради 17.11.2006р. та з огляду на викладені вище норми Закону №2464-VI є страхувальником, в розумінні цього Закону та зареєстрована як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України.
Як вбачається з матеріалів справи, управлінням Пенсійного фонду було проведено перевірку відповідача щодо достовірності, повноти нарахування та своєчасності сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 20.09.2011р. по 18.05.2012р.
На підставі вказаної перевірки, відповідно до ст. 25 Закону №2464-VI до відповідача застосовано фінансову санкцію в розмірі 107,31грн. та нараховано пеню в розмірі 191,61грн., про що винесено рішення №2078 від 17.06.2012р. (а.с.8). Вказане рішення було направлено на адресу відповідача, яка зазначена у витягу з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб підприємців: АДРЕСА_1, але було повернуто до управління з відміткою: «за закінченням терміну зберігання».
Пункт 6.4. Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування передбачає, що вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого її місця перебування (проживання) з повідомленням про вручення за порядком оформлення зазначених поштових відправлень, установленим Кабінетом Міністрів України. Дана норма діє також при направленні рішення про застосування фінансових санкцій та нарахуванні пені.
Згідно п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону 2464-VI. територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (ч.10 ст. 25 Закону 2464-VI).
Таким чином, сума заборгованості відповідача зі сплати штрафної санкцій та пені відповідно до розрахунку складає 298,92грн. (107,31грн. штрафна санкція + 191,61грн. пеня = 298,92грн.).
Беручи до уваги те, що суму заборгованості до Пенсійного фонду України у розмірі 298,92грн. відповідач у встановлені законом строки не сплатила, а також ту обставину, що рішення про застосування фінансових санкцій у встановленому законом порядку не оскаржувалось, суд знаходить вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 86, 128, 159, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафної санкції та пені -задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області (18002, Черкаська область, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 195, ідентифікаційний код - 37930126) заборгованість зі сплати штрафної санкцій та пені на суму 298 (двісті дев'яносто вісім) гривень 92 копійки.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.Ю. Гриньковська
в повному обсязі постанова виготовлена 20.12.2012р.