ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2270/13335/11
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
23 квітня 2012 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду Совгира Д. І. , перевіривши матеріали апеляційної скарги Державного підприємства "Поділляторф" на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 09 лютого 2012 року у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому до Державного підприємства "Поділляторф" про надання дозволу на погашення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 09 лютого 2012 року позов задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням позивач оскаржив його в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання апелянтом вимог статей 185-187 Кодексу адміністративного судочинства (далі -КАС) України, суд дійшов висновку про необхідність залишення поданої апеляційної скарги без руху, з таких підстав.
За правилами ч.6 ст.187 КАС України, до апеляційної скарги повинен додаватись документ про сплату судового збору або докази щодо звільнення від такої сплати.
Слід звернути увагу апелянта на те, що 01 листопада 2011 року набрав чинності Закон України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат, немайнового характеру 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
За подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Так, мінімальна заробітна плата на 01 січня 2012 року визначена у розмірі 1073 грн.
При цьому, слід зазначити, що судовий збір за подання апеляційної скарги має справлятись за наступними реквізитами:
Отримувач: УДКСУ м. Вінниці 22030001
Код ЄДРПОУ: 38054707
Банк: ГУ ДКCУ у Вінницькій області
МФО: 802015
№ 31212206781002 "Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050)".
Так, окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Зі змісту Рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Як вбачається з матеріалів справи апелянт оскаржує постанову Хмельницького окружного адміністративного суду у майновому спорі, тобто розмір ставки судового збору згідно вищевказаних правових норм повинен становити 151,33 грн. (50% від 1%*30266,80 грн.,).
Згідно з частиною третьою статті 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності апеляційної скарги вимогам ст. 187 КАС України створюють перешкоди для відкриття апеляційного провадження, апеляційну скаргу слід залишити без руху з наданням апелянту строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108, ст. 187, ч. 3 ст. 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу Державного підприємства "Поділляторф" на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 09 лютого 2012 року у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому до Державного підприємства "Поділляторф" про надання дозволу на погашення податкового боргу, - залишити без руху.
2. Запропонувати Державному підприємству "Поділляторф" в строк до 14 травня 2012 року виконати вимоги даної ухвали та усунути виявлені недоліки апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя-доповідач /підпис/ Совгира Д. І.
З оригіналом згідно:
Секретар