Постанова № 28282159, 24.12.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
24.12.2012
Номер справи
2а-13358/12/2670
Номер документу
28282159
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

24 грудня 2012 року № 2а-13358/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Качура І.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні" (Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кримському регіоні) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Господарник»про стягнення штрафу в сумі 5 100, 00грн.

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Кримському регіоні" (Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кримському регіоні) (далі по тексту також –Позивач) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Господарник»(далі по тексту також –Відповідач) про стягнення штрафу в сумі 5 100, 00грн.

Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що за Відповідачем обліковується борг у сумі 5 100, 00 грн., який виник унаслідок не сплати штрафних санкцій, нарахованих у зв’язку з допущенням порушень законодавства про електроенергетику.

Відповідач проти задоволення позову заперечував, проте письмових заперечень проти позову та належних доказів щодо відсутності правових підстав для стягнення штрафу у сумі 5 100, 00 грн. до суду не надав.

За таких обставин справу розглянуто за наявними в ній документами та доказами.

Відповідно до частини шостої ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на вищевикладене та з урахуванням вимог ст. 41, ч.6 ст.128 КАС України, суд дійшов до висновку про розгляд справи у письмовому провадженні.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, про те, що позов задоволенню підлягає, з огляду про наступне.

Матеріалами справи встановлено, що 11.05.12р Позивачем проведено перевірку виконання Відповідачем припису Державної інспекції з енергетичного нагляду №04/09-58-030 від 06.03.12 року про усунення порушень законодавства про електроенергетику, про що був складений Акт перевірки № 04/09-58-035.

04.07.12 року винесена Постанова № 141 кр про накладання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 5100 гривень.

Відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання припису передбачене ст. 27 Закону «Про електроенергетику»і Постановою Кабінету Міністрів України № 1312 від 21.06.1999р. «Про затвердження положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику». На момент звернення до суду штраф Відповідачем не оплачений.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1312 від 21.06.1999р. «Про затвердження положення про порядок накладення на-суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику»суб'єкт підприємницької діяльності зобов'язаний сплатити штраф протягом 30 днів від дня винесення постанови про його накладення. У випадку несплати штрафу в зазначений строк він стягується з судовому порядку.

При цьому, відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Інспекція Держенергонагляду у Кримському регіоні входить до складу ВП «Держенергонагляд у Кримському регіоні»та є відокремленим підрозділом ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго», підкоряється Мініенерговугілля України й засновано на власності держави.

Основними цілями діяльності Інспекції Держенергонагляду є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи, задоволення інтересів держави, енергетичних підприємств всіх форм власності, запобігання порушення режимів і аварій системного значення й ліквідація наслідків можливих аварій з найменшими для держави витратами.

Відповідності до ст. 5 Закону «Про електроенергетику»одним із принципів державної політики відносно енергетики є створення умов безпеки експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників і споживачів.

Згідно ст. 9 зазначеного закону державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної й теплової енергії. Державні інспектори по енергетичному нагляду за режимами споживання електричної й теплової енергії мають право застосовувати у встановленому законом України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.

За ухилення або несвоєчасне виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної й теплової енергії суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафів у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

Відповідно до положення про Інспекцію Держенергонагляду у Кримському регіоні, затвердженому директором Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», метою й завданнями «Держенергонагляду в Кримському регіоні»є сприяння забезпеченню належного функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави й здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання й споживачами електричної енергії, вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, поставки й споживання електричної й теплової енергії.

Таким чином, Позивач при накладенні штрафних санкцій щодо Відповідача за порушення законодавства про електроенергетику, діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Водночас, наявність заборгованості у Відповідача перед бюджетом підтверджена належними доказами, які містяться у матеріалах адміністративної справи.

Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.69, 70, 71, 128, 158-163,167 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути штраф перед Державним бюджетом - України з Товариства з обмеженою відповідальністю «Господарник»(юридична адреса: 04107, м. Київ вул. Благовуцька, 17-21 р/р 26000001307403 в AT «ОТП Банк»м. Київ МФО 300528 у розмірі 5100 гривень, який перелічити по реквізитах: в доход Державного бюджету України по коду бюджетної класифікації доходів 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції»на рахунок 31118106700039, отримувач: Державний бюджет м. Ялта, 21081100 Код ЕГРПОУ отримувача 38027563, Банк отримувача - Управління Державного казначейства в АР Крим, м. Сімферополь; МФО банка отримувача - 824026.

Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.А.Качур