ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
13 грудня 2012 року № 2а-16299/12/2670
Окружний адміністративний суд в складі судді Качура І.А., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України до Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу в сумі 1700, 00 грн.
ВСТАНОВИВ
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України (надалі по тексту також -Позивач) з позовом до Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (надалі по тексту також -Відповідач) про стягнення штрафу в сумі 1700, 00 грн.
Окружним адміністративним судом міста Києва відкрито скорочене провадження у справі на підставі статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), відповідача зобов'язано у строк до 13.12.2012р. або у десятиденний строк з дня одержання ухвали подати заперечення на позов або заяву про визнання позову через канцелярію суду.
Ухвала про відкриття скороченого провадження у справі була скерована рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення на адресу Відповідача, що зазначена у витягу з ЄДРПОУ - 04214, АДРЕСА_1.
Відповідно до абзацу другого частини третьої статті 167 КАС України судове рішення вважається врученим, у тому числі у разі повернення поштового відправлення, яке не вручено адресату з незалежних від суду причин, та у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою, повідомленою цими особами суду, або за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, чи для фізичних осіб, які не мають статусу підприємців, за адресою їх місця проживання чи місця перебування, яка зареєстрована у встановленому законом порядку.
Оскільки відповідачем не подано заперечення на позов, судом на підставі частин третьої, п'ятої статті 183-2 КАС України здійснено розгляд справи за наявними матеріалами.
Розглянувши адміністративний позов, дослідивши матеріали справи, судом встановлено таке.
Відповідач -Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (Ідентифікаційний код - НОМЕР_1) має ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями -сидром і перрі (без додання спирту) реєстраційний номер НОМЕР_2 терміном дії з 26 січня 2012 р. до 26 січня 2017р.
Спеціальним Законом, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом - сирцем виноградним, спиртом - сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України є Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР (далі - Закон № 481/95-ВР).
Відповідно до частини третьої статті 16 Закону № 481/95-ВР суб'єкти господарювання, які отримали передбачені цим Законом ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.
Форми звітів № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв»і № 1-ОТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів»та порядок їх заповнення і подачі, затверджені наказом ДПА України від 27.04.2006 № 228, який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 16.06.2006 р. за №713/12587.
Матеріалами справи встановлено, що Відповідачем в порушення вимог ч.3 ст. 16 Закону №481/95-ВР, остання сплата здійснена за період з 26 січня 2012р. до 26 січня 2012р., станом на момент звернення до суду звіт форми № 1-ОА „Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв" за серпень 2012р. не подано до органу державної податкової служби за місцем реєстрації, зазначений факт підтверджується Довідкою про перелік оптовиків, які не здали звіт за серпень по встановленим формам, надісланої листом регіонального управління Департаменту у м. Києві від 12.09.2012р. №838/8/21-106.
Згідно статті 17 Закону № 481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, серед іншого: у разі неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, - у розмірі 1700 гривень.
Підставою для застосування адміністративно-господарських санкцій є виключно правопорушення, якого припустився Відповідач.
Керівником Департаменту, за результатами неподання звіту, до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (Ідентифікаційний код - НОМЕР_1) за порушення ст. 16 Закону №481/95-ВР на підставі статті 17 цього Закону рішенням №000254 від 04.10.2012 р. застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1 700,00 грн.
Так, суб'єкти господарювання, які здійснюю виробництво, торгівлю спиртом коньячним, алкогольними напоями та тютюновими виробами, повинні дотримуватись законодавчо встановлених правил здійснення зазначеної діяльності, а у разі порушення, нести відповідальність передбачену Законом № 481/95-ВР
Зазначені норми встановлюють правила обов'язкові до виконання всіма суб'єктами господарювання, невиконання яких тягне за собою юридичну відповідальність.
Відповідачем не спростовано наявність боргу по сплаті штрафних санкцій.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 9, 11, 158, 161-163, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (Ідентифікаційний код - НОМЕР_1), фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 1700,00 грн. до Державно бюджету: код платежу 21081100, р/р 31111106700006, банк ГУДКСУ у Києві, МФО 820019, код одержувача 38002491, одержувач УДКСУ Оболонському районі м. Києва.
Постанову суду виконати негайно.
Постанова суду першої інстанції, ухвалена за правилами скороченого провадження може бути оскаржена до апеляційного суду в порядку та строки, встановлені статтями 185-187, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами, а також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
Суддя І.А. Качур