ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
19 грудня 2012 року № 2а-5815/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Качура І.А., секретаря судового засідання Хрімлі К.О., розглянувши адміністративну справу
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АТ Каргілл" до Окружної державної податкової служби - Центрального офісу з обслуговування великих платників податків про скасування податкових повідомлень-рішеньВ С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "АТ Каргіл" з адміністративним позовом до Окружної державної податкової служби - Центрального офісу з обслуговування великих платників податків про скасування податкових повідомлень - рішень від 17.01.2012р. №0000020700, №0000030700, визнання дій протиправними.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.05.2012р. відкрито провадження по справі і призначено судове засідання на 28.05.2012р.
11.12.2012р. позивачем подано клопотання про призначення судово - економічної експертизи.
У судовому засіданні 19.12.2012р. судом поставлено на обговорення клопотання про призначення експертизи.
Представники позивача клопотання підтримали, просили призначити судово економічну експертизу у справі.
Представник відповідача та прокуратури проти проведення експертизи не заперечували.
Виходячи із меж заявленого клопотання, системного аналізу норм чинного законодавства України, суд прийшов до висновку про його обґрунтованість з огляду про наступне.
Як вбачається із матеріалів справи, вони містять значний обсяг документів, які необхідно досліджувати у розрізі взаємозв'язку із даними бухгалтерського та податкового обліку Позивача, що відповідно потребує спеціальних економічних знань.
Економічна експертиза включає дослідження документів бухгалтерського, податкового обліку і звітності; дослідження документів про економічну діяльність підприємств і організацій, дослідження документів фінансово-кредитних операцій. Головними завданнями дослідження документів бухгалтерського, податкового обліку і звітності є: установлення документальної обґрунтованості оформлення операцій з одержання, зберігання, виготовлення, реалізації товарно-матеріальних цінностей, в тому числі грошових, основних засобів, надання послуг; установлення відповідності чинному законодавству відображення в податковому обліку податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість.
Відповідно до ч.1 ст. 81 КАС України, для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу.
Особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд призначити експертизу і доручити її проведення відповідній експертній установі або конкретному експерту. Якщо сторони домовилися про залучення експертами певних осіб, суд повинен призначити їх відповідно до цієї домовленості.
Відповідно до п.3 ч.2 ст. 156 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить висновку про те, що для повного, всебічного та об'єктивного з'ясування обставин справи і встановлення істини, необхідно призначити економічну експертизу.
Керуючись ст. 81, п. 3 ч. 2 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Призначити економічну експертизу по справі №2а-5815/12/2670 Товариство з обмеженою відповідальністю "АТ Каргіл" з адміністративним позовом до Окружної державної податкової служби - Центрального офісу з обслуговування великих платників податків про скасування податкових повідомлень - рішень від 17.01.2012р. №0000020700, №0000030700, визнання дій протиправними.
2. Проведення судово-бухгалтерської експертизи доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз. Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.
3. Направити матеріали справи № 2а-5815/12/2670 до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
4. Поставити експерту наступні питання:
1) Чи підтверджуються нормативно та документально висновки Акта від 27.12.2011р. №1190/ 4040/7/20010397 про результати позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "АТ Каргілл" код за ЄДРПОУ 200103973 питання достовірності нарахування і сплати податку на додану вартість за 2009-2011 роки про порушення ТО В „AT Каргілл":
- п/п. 7,4.1, п/п. 7.4.5 та п/п. 7.5.1 cт. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»та п. 198.3, п. 198.6 Податкового кодексу України, що призвело до завищення суми податкового кредиту ПДВ в розмірі 46 119 240,64 грн.;
- п. 1.8 cт. 1 п/п. 7.7.1, п/п. 7.7.2 cт. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»та п. 14.1.18 cт. 14 та п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, що призвело до завищення суми бюджетного відшкодування ПДВ на загальну суму у розмірі 45 812 038,76 грн.;
- п. 200.1, п. 200.2 та п. 200.2 cт. 200 Податкового кодексу України, що призвело до заниження суми ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет за березень 2011 року в розмірі 307 202,00 грн. ?
2) Чи підтверджується нормативно та документально правомірність формування Товариством з обмеженою відповідальністю "AT Каргілл" податкового кредиту з ПДВ, заявлення відповідних сум ПДВ до бюджетного відшкодування та формування податкових зобов"язань із ПДВ за операціями поставки товару/послуг від зазначених в Додатку до Акта перевірки контрагентів за період 2009-2011 років?
5. У розпорядження експертів надати матеріали справи №2а-5815/12/2670.
6. Зобов'язати сторін надати в розпорядження експертів на їх вимогу всі документи та інформацію, необхідні для проведення експертизи.
7. Оплату за проведення економічної експертизи покласти на позивача Товариство з обмеженою відповідальністю "АТ Каргілл".
8. Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Ухвала набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.А. Качур