Категорія №8.2.3
ПОСТАНОВА
Іменем України
21 грудня 2012 року Справа № 2а/1270/9853/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі :
судді Ковальової Т.І.,
при секретарі судового засідання Ворошило О.Є.
за участю :
представника позивача Степаненко Т.О.
представника відповідача
СДПІ по роботі з великими
Платниками податків Савкіна О.С.
Відповідача Головного управління
Державної казначейської служби
України у Луганській області не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» до спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби, Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області про визнання противоправної бездіяльності, стягнення сум бюджетного відшкодування
11 грудня 2012 року позивач звернувся до Луганського окружного суду з позовною заявою до спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби, Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області про визнання противоправної бездіяльності, стягнення сум бюджетного відшкодування.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що за липень 2011 року було проведено виїзну документальну перевірку, що мала місце у період з 06.10.2011 по 26.10.2011 р., результати якої оформлено актом від 25.10.2011р. №481/08-3/05763797.
Згідно до висновків акту перевірки позивач у декларації за липень 2011 року завищив суму бюджетного відшкодування на суму 17489537 грн.
На підставі зазначеного акту перевірки СДШ по роботі з ВПП в м. Луганську було винесене податкове повідомлення-рішення від 25.10.2011 року № 0001518013 форма „В1", яким визначено, що позивачем допущено порушення пп. 198.2, п.п. 198.3, п.п. 198.6 ст. 198; п.п. 200.1, п.п. 200.3, п.п. 200.4 ст. 200; п.п. 201.1., п.п. 201.7., п.п. 201.10 ст. 201 розділу V Податкового кодексу України в результаті чого позивачу було зменшено суму бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість у розмірі 17 489 537 грн. та зобов'язано сплатити штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 4 372 384 грн.
Керуючись п. 56.2 ст. 56 ПКУ податкове повідомлення - рішення було оскаржено позивачем 2 листопада 2011 року № 001/1149 до контролюючого органу вищого рівня -Державної податкової адміністрації в Луганській області з вимогою про перегляд цього рішення.
Рішенням Державної податкової адміністрації в Луганській області від 29.12.11 р. №25645/25-08, податкове повідомлення - рішення СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську від 25.10.11 № 0001518013 скасовано у частині 10 559 325,48 грн. зменшеної суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість і 2 639 831,12 грн. застосованої штрафної (фінансової) санкції, а в іншій частині зазначене податкове повідомлення-рішення залишено без змін.
Податкове повідомлення-рішення СДШ по роботі з ВПП в м. Луганську від 03.01.12 №0000028013 форма „В1", згідно якого встановлено порушення пп. 198.2, п.п. 198.3, п.п. 198.6 ст. 198; п.п. 200.1, п.п. 200.3, п.п. 200.4 ст. 200; п.п. 201.1., п.п. 201.7, п.п. 201.10 ст. 201 розділу V Податкового кодексу України та зменшено суму бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість у розмірі 6 930 211,52 грн. та застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1 732 552,88 грн. не скасоване та залишено без змін.
Враховуючи, що податковою службою з урахуванням результатів адміністративного оскарження було зменшено бюджетне відшкодування ПДВ за липень 2011 на 6 930 211,52 грн.
ПАТ „Луганськтепловоз" оскаржив податкове повідомлення-рішення від 03.01.12 №0000028013 до Луганського окружного адміністративного суду 19.01.2012 року.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 05.03.2012 року по справі №2а/1270/715/2012 податкове повідомлення-рішення від 03.01.12 №0000028013 було скасовано.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 08.05.2012 року по справі №2а/1270/715/2012 рішення суду першої інстанції було залишено без змін, а тому набрало законної сили.
Під час розгляду справи №2а/1270/715/2012, предметом якої було скасування податкового повідомлення-рішення від 03.01.12 №0000028013 на суму 6 930 211,52 грн. ПАТ „Луганськтепловоз" було надано та залучено до матеріалів справи копії всіх підтверджуючись бухгалтерських документів, на підставі яких було сформовано податковий кредит та заявлено до відшкодування ПДВ на суму 6 930 211,52 грн. Зазначені копії ретельно досліджувались Луганським окружним адміністративним судом та Донецьким апеляційним адміністративним судом.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не
доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Статтею 255 КАС України передбачено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Таким чином, беручи до уваги, що судами встановлено правомірність включення до складу податкового кредиту за липень 2011 року та бюджетного відшкодування ПДВ, сплаченого у складі вартості за придбані товари та послуги у розмірі 6 930 211,52, та той факт, що податкове повідомлення-рішення від 03.01.2012 р. №0000028013 на цю суму скасовано, вважаємо, що сума 6930211,52 підлягає відшкодуванню ПАТ „Луганськтепловоз".
Оскільки рішення Донецького апеляційного адміністративного про скасування податкового повідомлення-рішення від 03 січня 2012 р. набрало законної сили 08 травня 2012 року, до 17 травня 2012 року СДШ ВПП у м. Луганську повинна була подати Головному управлінню Державної казначейської служби України в Луганській області висновок із зазначенням суми 6930211,52 грн., правомірність заяви якої підтверджена судом та підлягає відшкодуванню з бюджету.
На підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган Державного казначейства України видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби (п.200.13 ст. 200 ПКУ). Таким чином, органи казначейської служби до 24 травня 2012 року повинні були перерахувати кошти з бюджету на банківський рахунок ПАТ «Луганськтепловоз».
СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську як орган владних повноважень, здійснюючи контроль за обчисленням та сплатою податку на додану вартість, з урахуванням, того, що ПАТ «Луганськтепловоз» виконані всі вимоги Закону, повинен діяти у спосіб передбачений законом, а саме за наслідками перевірки повинен був надати висновок із зазначенням суми ПДВ, що підлягає відшкодуванню.
Органами казначейства відшкодування ПДВ здійснюється за висновками податкових органів або за рішенням суду.
Згідно із підпунктом 6 пункту 16 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2011 року № 845, органи Казначейства за судовими рішеннями про стягнення надходжень бюджету здійснюють безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів з метою забезпечення бюджетного відшкодування податку на додану вартість та/або пені, нарахованої на заборгованість державного та місцевих бюджетів з відшкодування такого податку.
Окрім цього, пунктом 21.1.1 статті 21 ПКУ передбачено, що посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами.
За таких обставин, бездіяльність Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську, що втілилася у ненаданні до Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області висновку про відшкодування ПАТ «Луганськтепловоз» податку на додану вартість за липень 2011 року на суму 6 930 211,52 грн. не відповідає нормам чинного законодавства, і як наслідок є протиправною.
Просила суд визнати протиправною бездіяльність Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби, що втілилася у ненаданні до Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області висновку про відшкодування ПАТ «Луганськтепловоз» податку на додану вартість за липень 2011 року на суму 6 930 211,52 Стягнути з Державного бюджету України в особі Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області на користь Публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» суму ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню за липень 2011 року в розмірі 6 930 211,52 грн. та судові витрати.
Представник відповідача СДПІ позовні вимоги не визнала та вказала, що Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Луганську( далі - СДГП ВПП у м. Луганську) було проведено документальну позапланову виїзну перевірку ПАТ «Луганськтепловоз» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за червень та липень 2011 року.
За результатами перевірки було складено акт від 25.10.2011 № 481/08-3/05763797 та винесено податкове повідомлення-рішення від 25.10.2011 р. № 0001518013, яким зменшено суму бюджетного відшкодування на 17 489 537,00 грн., яке було оскаржено ПАТ «Луганськтепловоз» до контролюючого органу вищого рівня - Державної податкової адміністрації в Луганській області.
За результатами розгляду скарги, яка була задоволена частково.
Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Луганську винесено податкове повідомлення-рішення від 03.01.2012 № 0000028013, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 6 930 211,52 грн. та застосовано штрафні санкції у розмірі 1 732 552,88 грн.
Вищезазначене податкове повідомлення - рішення на теперішній час знаходиться в судовому оскарженні, а саме відкрито касаційне провадження.
Відповідно до пп. 14.1.18 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України бюджетне відшкодування - це відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за результатами перевірки платника.
Оскільки в ході перевірки сума бюджетного відшкодування у розмірі 6 930 211,52 грн., яку ПАТ «Луганськтепловоз» просить стягнути з Державного бюджету України, не була підтверджена, то платник податків не має права на її отримання.
Відповідно до п.200.15 ст. 200 Податкового кодексу України, у разі якщо за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або орган державної податкової служби розпочинає процедуру адміністративного або судового оскарження, орган державної податкової служби не пізніше наступного робочого дня після отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення провадження у справі зобов'язаний повідомити про це орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, тимчасово припиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до набрання законної сили судовим рішенням.
Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження орган державної податкової служби протягом п'яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Враховуючи вищезазначене, з причин того, що процедура судового оскарження триває, у податкового органу відсутнє зобов'язання щодо надання до органу державного казначейства висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
19.01.2012 до Луганського окружного адміністративного суду ПАТ «Луганськтепловоз» звернувся з позовом про скасування податкових повідомлень - рішень від 25.10.2011 р. № 0001518013 та від 03.01.2012 № 0000028013, визнання неправомірною бездіяльність, яка виразилась у ненаданні висновку про відшкодування податку на додану вартість по декларації за липень 2011 р., зобов'язання вчинити певні дії та стягнення з Державного бюджету суми бюджетного відшкодування за липень 2011 року у розмірі 17 489 537,00 грн.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 05.03.2012 було закрито провадження по даній справі в частині позовних вимог щодо зобов'язання податковий орган надати висновок с зазначеною сумою бюджетного відшкодування.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 05.03.2012, яка залишена без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 08.05.2012 позовні вимоги платника податків задоволено частково - скасовано податкове повідомлення - рішення від 03.01.2012 р. № 0000028013, в іншій частині відмовлено.
На теперішній час розгляд справи № 2а/1270/715/2012 триває. За скаргою Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби ухвалою Вищого адміністративного суду України від 15.06.2012 відкрито касаційне провадження.
Таким чином, на теперішній час в провадженні Вищого адміністративного суду України знаходиться справа предметом спору якої також є стягнення суми бюджетного відшкодування за липень 2011 року у розмірі 17 489 537,00 грн. (в т.ч. 6 930 211,52 грн.) та між тими ж сторонами.
З огляду на вищевикладене у суду взагалі не було підстав для відкриття провадження по справі № 2а/1270/9853/2012.
Враховуючи вищевикладене, керуючись положеннями ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України в задоволенні позовних вимог ПАТ «Луганськтепловоз» відмовити у повному обсязі за необґрунтованістю.
Відповідач Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області в судове засідання не з'явився, надав суду заперечення, в якому вказав, що на підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган Державного казначейства України видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби (п.13 ст.200 Податкового кодексу).
Відповідно до п.200.15 ст.200 Податкового кодексу України, у разі якщо за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або орган державної податкової служби розпочинає процедуру судового оскарження, орган державної податкової служби не пізніше наступного робочого дня після отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення провадження у справі зобов'язаний повідомити про це орган Державного казначейства України та орган Державного казначейства України тимчасово припиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до набрання законної сили судовим рішенням.
Після закінчення процедури судового оскарження орган державної податкової служби протягом п'яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
З часу набрання чинності Податкового кодексу України органи казначейства повинні відшкодовувати податок на додану вартість виключно на підставі відповідних висновків податкових органів. Дане твердження підтримується також Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду по аналогічній справі (Постанова ДААС від 26.10.2011 року по справі №2а-5936/11/1270).
Враховуючи вищевикладене, вважаємо що органи казначейства вже не повинні залучатися до справ даної категорії.
Також повідомляємо, що податкова, висновок до казначейства про стягнення бюджетного відшкодування податку на додану вартість за липень 2011 року у розмірі 6 930 211,52 грн не надавала, тому відшкодування податку на додану вартість не проводилось.
На підставі вищевикладеного просили суд позовні вимоги ПАТ «Луганськтепловоз» залишити без задоволення.
Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про часткове задоволення позивних вимог із наступних підстав.
Судом встановлено, що за липень 2011 року було проведено виїзну документальну перевірку, що мала місце у період з 06.10.2011 по 26.10.2011 р., результати якої оформлено актом від 25.10.2011р. №481/08-3/05763797.
Згідно до висновків акту перевірки позивач у декларації за липень 2011 року завищив суму бюджетного відшкодування на суму 17489537 грн., що не заперечують сторони по справі.
На підставі акту перевірки від 25.10.2011р. №481/08-3/05763797СДПІ по роботі з ВПП в м. Луганську було винесене податкове повідомлення-рішення від 25.10.2011 року № 0001518013 форма „В1", яким визначено, що позивачем допущено порушення пп. 198.2, п.п. 198.3, п.п. 198.6 ст. 198; п.п. 200.1, п.п. 200.3, п.п. 200.4 ст. 200; п.п. 201.1., п.п. 201.7., п.п. 201.10 ст. 201 розділу V Податкового кодексу України в результаті чого позивачу було зменшено суму бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість у розмірі 17 489 537 грн. та зобов'язано сплатити штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 4 372 384 грн.
Рішенням Державної податкової адміністрації в Луганській області від 29.12.11 р. №25645/25-08, податкове повідомлення - рішення СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську від 25.10.11 № 0001518013 скасовано у частині 10 559 325,48 грн. зменшеної суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість і 2 639 831,12 грн. застосованої штрафної (фінансової) санкції, а в іншій частині зазначене податкове повідомлення-рішення залишено без змін, що не заперечують сторони по справі.
Відповідачем, за порушення пп. 198.2, п.п. 198.3, п.п. 198.6 ст. 198; п.п. 200.1, п.п. 200.3, п.п. 200.4 ст. 200; п.п. 201.1., п.п. 201.7, п.п. 201.10 ст. 201 розділу V Податкового кодексу України, було винесено податкове повідомлення-рішення СДПІ по роботі з ВПП в м. Луганську від 03.01.12 №0000028013 форма „В1", та зменшено суму бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість у розмірі 6 930 211,52 грн. та застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1 732 552,88 грн.(а.с.28)
ПАТ „Луганськтепловоз" оскаржив податкове повідомлення-рішення від 03.01.12 №0000028013 до Луганського окружного адміністративного суду 19.01.2012 року.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 05.03.2012 року по справі №2а/1270/715/2012 податкове повідомлення-рішення від 03.01.12 №0000028013 було скасовано (а.с.29-33).
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 08.05.2012 року по справі №2а/1270/715/2012 рішення суду першої інстанції було залишено без змін, та набрало законної сили(а.с.34-35).
На теперішній час розгляд справи № 2а/1270/715/2012 триває. За скаргою Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби ухвалою Вищого адміністративного суду України від 15.06.2012 відкрито касаційне провадження, що не заперечують сторони по справі.
Згідно з п. 14.1.18. ст. 14 Податкового кодексу України бюджетне відшкодування це відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу.
Для підтвердження правомірності формування сум бюджетного відшкодування платник податків у відповідності до вимог ПКУ повинен надати податковому органу документи, що підтверджують правомірність формування податкового кредиту та докази оплати.
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків визначено статтею 200 ПКУ.
Відповідно до п. 200.1. ст. 200 ПКУ сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (п.200.3. ст. 200 ПКУ).
Якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг (п. 200.4. ст. 200 ПКУ).
Відповідно до п. 200.7. ст. 200 ПКУ платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
На підставі п.п. 200.12, 200.13, 200.15 ст. 200 Податкового кодексу України орган державної податкової служби зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
На підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.
У разі якщо за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або орган державної податкової служби розпочинає процедуру адміністративного або судового оскарження, орган державної податкової служби не пізніше наступного робочого дня після отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення провадження у справі зобов'язаний повідомити про це орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів припиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до набрання законної сили судовим рішенням.
Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження орган державної податкової служби протягом п'яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Не підлягають задоволенню позовні вимоги стосовно визнання протиправною бездіяльності спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби, які виразилися у ненаданні до Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області висновку про відшкодування ПАТ «Луганськтепловоз» податку на додану вартість за липень 2011 року на суму 6 930 211,52, оскільки відповідно до п. 200.15 ст. 200 Податкового кодексу України продовжується процедура судового оскарження. Податковий орган матиме право видати висновок тільки після закінчення процедури оскарження.
Згідно з ч. 5 ст. 254 та ч. 1 ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» N 2453-VI, 07.07.2010 року судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 08.05.2012 року по справі №2а/1270/715/2012 рішення суду першої інстанції про скасування податкового повідомлення-рішення від 03.01.12 №0000028013 залишено без змін, та набрало законної сили з моменту проголошення (а.с.34-35).
На підставі вищенаведеного, суд прийшов до висновку, що позивач має право на бюджетне відшкодування в сумі 6 930211,52 грн.
Суд не приймає до уваги посилання відповідача, що у суду не було підстав для відкриття провадження по справі, оскільки у провадженні Вищого адміністративного суду України знаходиться справа № 2а/1270/715/2012 предметом спору якої також є стягнення суми бюджетного відшкодування за липень 2011 року у розмірі 17 489 537,00 грн. (в т.ч. 6 930 211,52 грн.) та між тими ж сторонами з огляду на наступне.
У справі № 2а/1270/715/2012 року позивач просив відшкодувати 17 489 537 грн. ( в тому числі 6930211,52 грн).
Слід зазначити, що зменшено суму бюджетного відшкодування в 17 489 537 грн. по податковому рішенню-повідомленню від 25.10.2011 року № 0001518013, яке було частково скасовано Державною податковою адміністрацією в Луганській області. За результатами розгляду скарги, СДПІ по роботі з ВВП винесено податкове повідомлення-рішення від 03.01.2012 року № 0000028013, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ у розмірі 6 930 211,52 грн. та застосовано штрафні санкції у розмірі 1 732 552,88.
Про відшкодування суми 6 930 211,52 грн. з Державного бюджету по скасованому податковому повідомленню-рішенню від 03.01.2012 року № 0000028013 вимоги не заявлялися та не вирішувалися судом.
До того ж, судом не задоволена вимога про стягнення 17 489 537,00 грн. в зв'язку з передчасним заявленням позовних вимог (а.с.33). При таких обставинах, у суду не було законних на те підстав застосовувати ст.. 108 КАС України, повертати вказану позовну заяву та не відкривати провадження по справі.
Відповідно до ст.. 94 Кодексу адміністративного судочинства якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено. Позивачем сплачено судового збору у сумі 2146 грн. 00 коп. Стягненню підлягає на його користь сума 1073 грн 00 коп.
Керуючись ст. ст. 9, 10, 11, 17, 18, 71,72, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» до спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби, Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області про визнання противоправної бездіяльності, стягнення сум бюджетного відшкодування задовольнити частково.
Стягнути з Державного бюджету України в особі Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області на користь публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» суму ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню за липень 2011 року в розмірі 6 930 211,52 грн.
В задоволенні позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби, яка виразилася у ненаданні до Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області висновку про відшкодування ПАТ «Луганськтепловоз» податку на додану вартість за липень 2011 року на суму 6 930 211,52 відмовити за необґрунтованістю.
Стягнути з Державного бюджету України на користь публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» судові витрати у розмірі 1073 грн. ( тисячу сімдесят три грн.. 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено та підписано 26 грудня 2012 року.
Суддя Т.І. Ковальова