Постанова № 28248679, 11.12.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
11.12.2012
Номер справи
2а-4113/10/14/0170
Номер документу
28248679
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 грудня 2012 р. 14:35

Справа №2а-4113/10/14/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кірєєва Д.В., за участю секретаря Цатурян С.О., за участю представників сторін

від позивача – не з’явився;

від відповідача – не з’явився;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Еколого-Туристичний центр в Парковом»

до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим,

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення № 0000514002/0 від 19.03.2010 року

Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Еколого-Туристичний центр в Парковом» (далі – позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду з адміністративною позовною заявою до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим (далі – відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000514002/0 від 19.03.2010 року Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 29.03.2010 року відкрито провадження по справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 07.10.2010 року призначено по справі судову бухгалтерську експертизу.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 07.10.2010 року зупинено провадження по справі до одержання результатів судово-бухгалтерської експертизи. Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.11.2012 року поновлено провадження по справі.

Представник позивача у судове засідання 11.12.2012 року не з’явився, звернувся до суду з клопотанням про розгляд справи за його відсутності, позов підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання 11.12.2012 року не з'явився, про день та місце розгляду справи сповіщений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд керуючись частинами 2, 4 ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності представників сторін.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд,

ВСТАНОВИВ:

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 1 ч.2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття суб’єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття справи адміністративної юрисдикції, - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст.ст. 1, 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.

Основним завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин).

Враховуючи зазначене, відповідач, здійснюючи свої повноваження у спірних відносинах є суб'єктом владних повноважень, спір що виник між сторонами пов'язаний із захистом прав позивача у сфері публічно-правових відносин і є справою адміністративної юрисдикції, його належить розглядати в порядку, встановленому КАС України.

Суд зазначає, що при вирішенні цієї справи керувався положеннями нормативних актів у редакціях, що діяли на момент виникнення спірних правовідносин.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Еколого-Туристичний центр в Парковом» зареєстровано у якості юридичної особи Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 13.03.2007 року, ідентифікаційний код юридичної особи – 35003031, місцезнаходження юридичної особи: 95013, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Севастопольська, б. 45, офіс 408, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 145629 (т.с. 1 а.с. 64) .

Товариство з обмеженою відповідальністю «Еколого-Туристичний центр в Парковом» зареєстровано Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим як платник податку на додану вартість 16.06.2007 року, що підтверджується Свідоцтвом про реєстрацію платника податку на додану вартість № 100261123, на час розгляду справи знаходиться на податковому обліку у Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим (т.с. 1 а.с. 65).

Судом встановлено, що працівниками Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим, на підставі направлення від 18.02.2010 року № 19/40-02, виданого СДПІ по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі, було проведено позапланову виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Еколого-Туристичний центр в Парковом», код ЄДРПОУ 35003031 з питань достовірності нарахування суми заявленого бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобов’язань з ПДВ наступних податкових періодів за грудень 2009 року, яка виникла за рахунок від’ємного значення з ПДВ, що декларувалось в період з 01.10.09 по 31.10.2009 року.

За результатами вищенаведеної перевірки було складено акт № 82/40-02/35003031 від 10.03.2010 року, у якому встановлено порушення пп. 7.7.1., 7.7.2. п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 03.04.1997 року, сума до відшкодування у зменшення податкових зобов’язань з ПДВ наступних податкових періодів зменшена на 166 грн. та складає 0 грн. Залишок від’ємного значення, який включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (Значення рядка 26 Декларації) в результаті перевірки зменшено на 62 097 грн. Від’ємне значення суми податку на додану вартість в грудні 2009 р. виникло в результаті віднесення до складу податкового кредиту поточного періоду сум ПДВ сплачених у зв’язку з придбанням послуг по спорудженню Еколого-Туристичного центру в Парковом, придбанню послуг та обладнання для забезпечення його функціонування (т.с. 1 а.с. 9-21).

13.03.2010 року позивачем до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків подано заперечення до акту про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ «ЕТЦ в Парковом», код ЄДРПОУ 35003031, з питань достовірності нарахування суми заявленого бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобов’язань з ПДВ наступних податкових періодів за грудень 2009 року, яка виникла за рахунок від’ємного значення з ПДВ, що декларувалось в період з 01.10.09 по 31.10.2009 року № 82/40-02/35003031 від 10.03.2010 р. (вих. № 082) (т.с. 1 а.с. 36-38).

За результатами розгляду заперечень до акту № 82/40-02/35003031 від 10.03.2010 р. про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ «ЕТЦ в Парковом» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ згідно декларації з податку на додану вартість за грудень 2009 р. заперечення визнані безпідставними, а акт перевірки таким, що відповідає діючому законодавству (т.с. 1 а.с. 39-40).

На підставі зазначеного акту було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0000514002/0 від 19.03.2010 року про зменшення суми бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов’язань наступних періодів) з податку на додану вартість у розмірі 166,00 грн. (т.с. 1 а.с. 8).

Не погодившись з податковим повідомленням–рішенням № 0000514002/0 від 19.03.2010 року позивач оскаржив його до суду.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На час проведення перевірки позивача та прийняття відповідачем податкового повідомлення-рішення платники податку на додану вартість, об’єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій були визначені в Законі України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР (далі – Закон № 168).

Пунктами 1.6, 1.7, 1.8 статті 1 Закону №168 встановлено, що податкове зобов’язання – це загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному періоді; податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим Законом; бюджетне відшкодування - сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.

Підпунктом 7.4.1. п. 7.4. ст. 7 зазначеного Закону встановлено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари (послуги) та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Якщо у подальшому такі товари (послуги) починають використовуватися в операціях, які не є об'єктом оподаткування згідно зі статтею 3 цього Закону або звільняються від оподаткування згідно зі статтею 5 цього Закону, чи основні фонди переводяться до складу невиробничих фондів, то з метою оподаткування такі товари (послуги), основні фонди вважаються проданими за їх звичайною ціною у податковому періоді, на який припадає початок такого використання або переведення, але не нижче ціни їх придбання (виготовлення, будівництва, спорудження).

Пунктом 7.4.5. п.7.4. ст.7 Закону №168 встановлено, що не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).

У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.

Датою виникнення права платника податку на податковий кредит згідно з пп. 7.5.1. п. 7.5 ст. 7 Закону України № 168 вважається: або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків; або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).

Відповідно до п.7.2.1. п. 7.2 ст. 7 вказаного Закону платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, що має містити зазначені окремими рядками: а) порядковий номер податкової накладної; б) дату виписування податкової накладної; в) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); д) місце розташування юридичної особи або місце податкової адреси фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість; е) опис (номенклатуру) товарів (робіт, послуг) та їх кількість (обсяг, об'єм); є) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах отримувача; ж) ціну поставки без врахування податку; з) ставку податку та відповідну суму податку у цифровому значенні; и) загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку.

Підпунктом 7.2.3. п. 7.2. ст. 7 Закону № 168 визначено, що податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надаються покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг). Для операцій, що оподатковуються і звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні. Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом. Податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг). У разі коли частка товару (робіт, послуг) не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів зазначається в додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України, та враховується у визначенні загальних податкових зобов'язань. Платники податку повинні зберігати податкові накладні протягом строку, передбаченого законодавством для зобов'язань із сплати податків.

Згідно з пп. 7.2.4. п. 7.2. ст. 7 Закону № 168 Право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку у порядку, передбаченому статтею 9 цього Закону.

Відповідно до пп. 7.2.6. п. 7.2 ст. 7 Закону №168 податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту. Як виняток з цього правила, підставою для нарахування податкового кредиту при поставці товарів (послуг) за готівку чи з розрахунками картками платіжних систем, банківськими або персональними чеками у межах граничної суми, встановленої Національним банком України для готівкових розрахунків, є належним чином оформлений товарний чек, інший платіжний чи розрахунковий документ, що підтверджує прийняття платежу постачальником від отримувача таких товарів (послуг), з визначенням загальної суми такого платежу, суми податку та податкового номера постачальника.

Відповідно до пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону №168 сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Згідно з пп. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону № 168 якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг);

б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

У пп. 7.7.4. п. 7.7. ст. 7 вказаного Закону зазначено, що платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників. До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій. Форма заяви про відшкодування та форма розрахунку суми бюджетного відшкодування визначаються за процедурою, встановленою центральним податковим органом.

За пп. 7.7.11. п. 7.7. ст. 7 Закону № 168 такі особи не мають права на отримання бюджетного відшкодування:

а) особа, яка:

була зареєстрована як платник цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів за рішенням Кабінету Міністрів України);

мала обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів);

не провадила діяльність протягом останніх дванадцяти календарних місяців;

б) особа, яка є платником єдиного податку за спрощеною системою оподаткування, обліку та звітності, що передбачають сплату цього податку у спосіб, відмінний від встановленого цим Законом, або звільнення від такої сплати.

Відповідно до п. 1.32 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» господарська діяльність – будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи через свої постійні представництва, філіали, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також через довірену особу, агента або будь-яку іншу особу, яка діє від імені та на користь першої особи.

Відповідно до пунктів 5.11, 5.12 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 166 від 30.05.1997 р. (зі змінами та доповненнями) (далі – Наказ ДПАУ № 166) якщо за результатами поточного звітного (податкового) періоду платником податку визначено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту, сума визначеного від'ємного значення враховується у зменшення суми податкового боргу за попередні звітні (податкові) періоди з податку на додану вартість, у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону (відображається у рядку 22.1 податкової декларації), а решта зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 22.2 податкової декларації поточного звітного (податкового) періоду та переноситься до рядка 23.1 податкової декларації наступного звітного (податкового) періоду). Якщо в наступному звітному податковому періоді різниця між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту, з урахуванням залишку такого від'ємного значення минулого звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, має від'ємне значення, то платником податку разом з податковою декларацією подаються довідка щодо сум залишку від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (додаток 2 до податкової декларації з податку на додану вартість) та розрахунок суми бюджетного відшкодування (додаток 3 до податкової декларації з податку на додану вартість). При цьому платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування на його рахунок у банку, подає заяву про повернення суми бюджетного відшкодування (додаток 4 до податкової декларації з податку на додану вартість).

Відповідно до п.п. 5.12.2 п. 5.12 Наказу ДПАУ № 166 бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг). Сума податку, фактично сплачена у попередніх податкових періодах, визначається із сум, які були включені до складу податкового кредиту наступного податкового періоду та не брали участі у розрахунках бюджетного відшкодування протягом попередніх податкових періодів або не погашали податкові зобов'язання наступних звітних періодів (рядок 24).

Судом встановлено, що 27.10.2008 р. між ТОВ «ЕТЦ в Парковом» (Замовником) та ТОВ «Сінтезіс Інжинірінг» (Генпідрядник) укладено контракт генерального підряду № 27/10-08, за умовами якого Генпідрядник зобов’язується на свій страх і ризик, власними та залученими силами, виконати роботи з проектування та будівництва згідно з Додатком № 1 до Контракту, відповідно до затвердженої проектної документації, передати результат роботи замовнику, Замовник зобов’язується в порядку та строки, визначені Додатком 2 даного Контракту, здійснити приймання закінчених будівництвом об’єктів та виконаних генпідрядником робіт, провести оплату робіт.

10.08.2009 р. між ТОВ «ЕТЦ в Парковом» (Замовник) та ТОВ «ДМЮ МЕНЕДЖМЕНТ» (Виконавець) укладено договір № 10/08-09-У, за умовами якого Виконавець приймає на себе обов’язок з комплексного обслуговування належного Замовнику комплексу, у тому числі послуги з підготовки та організації процесу надання готельних та інших послуг третім особам з використанням комплексу та/чи окремих його об’єктів, з метою отримання замовником прибутку.

04.12.2009 року між ТОВ «ЕТЦ в Парковом» (Замовник) та ТОВ «Аутосорсингова компанія «Скорпіон» (Виконавець) укладено договір № 04/12-09, за умовами якого виконавець з 07.12.2009 р. бере на себе обов’язок з охорони об’єктів, розташованих за адресою: м. Ялта, смт. Паркове, Паркове шосе, 39. Вартість послуг складає 109 938,00 грн. у т.ч. ПДВ – 18 323 грн.

Згідно з поданою ТОВ «ЕТЦ в Парковом» податковою декларацією з ПДВ за жовтень 2009 року залишок від’ємного значення попереднього податкового періоду за вирахуванням суми податку, що підлягає до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 6 498 461 грн., який розподілений платником податку в декларації таким чином: сума, заявлена у зменшення податкових зобов’язань з ПДВ наступних податкових періодів, складає 2 098 816 грн.; залишок від’ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду склав 4 399 645 грн.

У податковій декларації з ПДВ за листопад 2009 року відображено: сума, яка зарахована до складу податкового кредиту за листопад, за результатом відображення сум перевищення податкового кредиту над податковими зобов’язаннями не відшкодованих бюджетом у попередніх податкових періодах склала 8 667 782 грн. (у тому числі перевищення, що утворилось за жовтень у сумі 4 399 645 грн. та перевищення, відображене у показниках податкової декларації за жовтень з попередніх періодів 4 268 137 грн.); різниця між податковим зобов’язанням та податковим кредитом за підсумками місяця за листопад 2009 року склала позитивне значення (до сплати в бюджет) 1 180 203 грн., на вказане значення зменшується невідшкодоване бюджетне відшкодування попередніх податкових періодів, яке за пп. 7.7.2. п. 7.7. ст. 7 Закону № 168 відображається у складі податкового кредиту наступних податкових періодів, після зменшення суми 8 667 782 грн. на 1 180 203 грн., різниця 7 487 579 розподілена підприємством у декларації таким чином: сума, заявлена на бюджетне відшкодування у зменшення податкових зобов’язань з ПДВ наступних податкових періодів, складає 7 425 316 грн.; залишок від’ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, складає 62 263 грн.

У податковій декларації з ПДВ за грудень 2009 року відображено: різниця між сумою податкового зобов’язання та податкового кредиту з ПДВ поточного періоду склала від’ємне значення 3 140 335 грн. (ряд. 18.2 та 22.2 проточного періоду, що буде відображено у складі податкового кредиту наступного податкового періоду у січні 2010 р.); сума, заявлена у зменшення податкових зобов’язань з ПДВ наступних податкових періодів складає 166 грн.; залишок від’ємного значення попереднього податкового періоду за вирахуванням суми податку, що належить до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 62 097 грн.

Таким чином, судом встановлено, що сума податкового кредиту попереднього податкового періоду, яка відображена у складі податкового кредиту за жовтень 2009 року утворилась за рахунок податкового кредиту вересня 2009 року. Сума податкового кредиту попереднього податкового періоду, яка відображена у складі податкового кредиту за грудень 2009 року утворилась за рахунок податкового кредиту жовтня 2009 року.

Згідно з реєстром отриманих податкових накладних ТОВ «ЕТЦ в Парковом» за вересень-листопад 2009 року у графі 8 відображена сума податку на додану вартість, що підлягає включенню до складу податкового кредиту у розмірі 12 359 103,90 грн. Сума ПДВ, підтверджена податковими накладними та товарними чеками складає 12 359 103,90 грн. Усі податкові накладні заповнені з дотриманням порядку заповнення податкової накладної відповідно до Закону № 168 та Наказу ДПАУ № 165 від 30.05.1997 р. «Про затвердження форми податкової накладної та порядку її заповнення».

З матеріалів справи вбачається, що всього у складі податкового кредиту у реєстрах відображена загальна сума 79 025 676,42 грн., оплата проведена на загальну суму 89 444 854,72 грн. Розбіжності за даними реєстру та даними по оплаті утворились за рахунок того, що у складі податкового кредиту проводились не усі суми по оплаченим товарам, послугам, за рахунок коректування по постачальнику ТОВ «Синтезис Інженеринг». Сума 372 583,20 грн. (ПДВ 62 097,20 грн.) по постачальнику ЗАТ «Морской уголок» постачальнику не оплачена. На 01.01.2010 р. відображена в журналі-ордері по рахунку 631 «розрахунки з постачальниками» в бухгалтерському обліку підприємства як кредиторська заборгованість, та відображена у податковому обліку у складі рядка 26 декларації з ПДВ за грудень 2009 року як сума не сплачена постачальнику, на яку підприємство не має права на бюджетне відшкодування, вона відображається у складі податкового кредиту наступного періоду.

Отже, судом встановлено, що за період листопад-грудень 2009 року сума податку на додану вартість (залишок від’ємного значення по ряд. 26) на кінець періоду склала 62 097 грн., бюджетне відшкодування за грудень 2009 року підприємством заявлено 166 грн. В акті перевірки № 82/40-02/35003031 від 10.03.2010 року не враховано, що податковий кредит підприємства за весь період, коли утворилось бюджетне відшкодування, підтверджений податковими накладними, розрахунки з постачальниками проведені, у формуванні бюджетного відшкодування беруть участь у складі податкового кредиту суми перевищення податкового кредитку над податковим зобов’язанням попередніх податкових періодів, що залишились не відшкодованими після отримання бюджетного відшкодування у попередніх податкових періодах.

Також суд зазначає, що згідно з висновком № 116 судово-економічної експертизи по матеріалам адміністративної справи № 2а-4113/10/14/0170 від 07.11.2012 року висновки акту перевірки № 82/10-02/35003031 від 10.03.2009 р. про завищення суми бюджетного відшкодування 166 грн. та залишку від’ємного значення, який включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду у сумі 62 097 грн. за грудень 2009 року наданими на дослідження первинними документами бухгалтерського обліку ТОВ «ЕТЦ в Парковом» не підтверджуються. Відображення у складі активів підприємства для наступного використання у господарській діяльності ТОВ «ЕТЦ в Парковом» товарів, робіт (послуг), за придбання яких сплачені суми податку на додану вартість, включені у бюджетне відшкодування, заявлені в декларації з податку на додану вартість за листопад-грудень 2009 року наданими на дослідження документами підтверджується. Наданими на дослідження первинними та іншими документами бухгалтерського обліку ТОВ «ЕТЦ в Парковом» підтверджується заявлене бюджетне відшкодування за листопад 2009 року у сумі 7 423 316 грн., за грудень 2009 року в сумі 166 грн. (т.с. 2 а.с.14-25).

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення – рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим № 0000514002/0 від 19.03.2010 року підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 94,158-163,167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000514002/0 від 19.03.2010 року Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим.

3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Еколого-Туристичний центр в Парковом» (ЄДРПОУ 35003031) витрати зі сплати судового збору у сумі 3,40 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кірєєв Д.В.