ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 грудня 2012 р. 14:35 Справа №2а-9260/11/0170/14
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кірєєва Д.В., за участю секретаря Цатурян С.О., за участю представників сторін
від позивача - не з'явився;
від відповідача - не з'явився;
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація «Гуматекс»
до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим, Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0007572301, №0007562301, № 0007552301 від 19.07.2011 року.
Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Корпорація «Гуматекс» звернулось до Окружного адміністративного суду з адміністративною позовною заявою до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим (далі - відповідач) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим № 0007572301, №0007562301, № 0007552301 від 19.07.2011 р.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 14.09.2011 року відкрито провадження по справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
13.12.2011 р. представник позивача звернувся до суду з клопотанням про залучення до участі у справі як другого відповідача ДПІ в м. Сімферополі, у зв'язку з тим, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті ДПІ у м. Сімферополі, а не Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків, як зазначено у позовній заяві.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 14.12.2011 р. залучено ДПІ в м. Сімферополі до участі у справі як другого відповідача.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 14.12.2011 року призначено по справі судово-бухгалтерську експертизу.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 14.12.2011 року зупинено провадження по справі до одержання результатів судово-бухгалтерської експертизи. Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 27.10.2012 року поновлено провадження по справі.
Представник позивача у судове засідання 11.12.2012 р. не з'явився, звернувся до суду з клопотанням про розгляд справи за його відсутності, позов підтримав у повному обсязі.
Представники відповідачів у судове засідання 11.12.2012 не з'явились, про день та місце розгляду справи сповіщені належним чином, про причини неявки суд не повідомили.
Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд керуючись частинами 2, 4 ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності представників сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд,
ВСТАНОВИВ:
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 1 ч.2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття справи адміністративної юрисдикції, - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст.ст. 1, 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.
Основним завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин).
Враховуючи зазначене, відповідач, здійснюючи свої повноваження у спірних відносинах є суб'єктом владних повноважень, спір що виник між сторонами пов'язаний із захистом прав позивача у сфері публічно-правових відносин і є справою адміністративної юрисдикції, його належить розглядати в порядку, встановленому КАС України.
Суд зазначає, що при вирішенні цієї справи керувався положеннями нормативних актів у редакціях, що діяли на момент виникнення спірних правовідносин.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Корпорація «Гуматекс» зареєстровано у якості юридичної особи Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 29.11.2002 року, ідентифікаційний код юридичної особи - 32271432, місцезнаходження юридичної особи 95011, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Козлова, б. 45 А, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 613942 (т.с. 1 а.с. 91) .
Товариство з обмеженою відповідальністю «Корпорація «Гуматекс» взято на облік в органах державної податкової служби 13.12.2002 року за № 6876-Ц та на час розгляду справи перебуває на обліку у ДПІ у м. Сімферополі, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків (т.с. 1 а.с.144).
Судом встановлено, що працівниками Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим, на підставі направлень від 20.05.2011 року № 1206/23-2, № 1207/23-9, № 1208/17-1, № 1406/22-0, виданих ДПІ в м. Сімферополі, було проведено планову виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація «Гуматекс» ЄДРПОУ 32271432 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2010 р. по 31.03.2011 р., валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2010 р. по 31.03.2011 р.
За результатами вищенаведеної перевірки було складено акт № 8628/23-2/32271432 від 06.07.2011 року, у якому встановлені порушення:
1. п.п. 7.2.1 п. 7.2, п.п. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 03.04.1997 року (зі змінами та доповненнями), Наказу ДПА України від 30.05.1997 р. № 166 «Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення та надання із змінами та доповненнями, п. 198.1 ст. 198 ПК України від 02.12.20110 р. № 2756-VІ, в результаті чого занижено податок на додану вартість у загальній сумі 1 830 811 грн., у тому числі: за квітень 2010 р. 483 грн., червень 2010 р. - 42 387 грн., липень 2010 р. - 313 грн., серпень 2010 р. - 206 933 грн., грудень 2010 р. - 226 562 грн., січень 2011 р. 213 767 грн., лютий 2011 р. - 234 700 грн., березень 2011 р. - 233 707 грн. у
2. п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4, п.п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4, п.п. 5.3.9 п. 5.3 ст. 5, п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 283/97-ВР від 22.05.1997 р., в результаті чого за період з 01.04.2010 р. по 31.03.2011 р. зменшено від'ємне значення об'єкту оподаткування по податку на прибуток у сумі 18 864 849 грн. у тому числі: за 2010 рік - 16 890 038 грн., за 1 кв. 2011 р. - 1 974 811 грн. та донарахований податок на прибуток у сумі 1 259 004 грн. у т.ч. за 2010 рік у сумі 857 407 грн., за 1 квартал 2011 р. у сумі 401 597 грн.;
3. п.п. 4.2.9 «г», п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV. Занижено податкове зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб у сумі 199,93 грн.
На підставі зазначеного акту були прийняті податкові повідомлення - рішення: № 0007572301 від 19.07.2011 р. про завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток на суму 18 864 849,00 грн., № 0007562301 від 19.07.2011 р. з податку на прибуток приватних підприємств на суму 1 473 357,00 грн. у т.ч.: за основним платежем 1 259 004,25, за штрафними санкціями 214 352,75 грн., № 0007552301 від 19.07.2011 р. з податку на додану вартість 2 117 971 грн. 25 коп., у т.ч.: за основним платежем 1 830 811 грн., за штрафними санкціями 287 160,25 грн. (т.с. 1 а.с. 8-10).
Не погодившись з податковими повідомленнями-рішеннями № 0007572301, №0007562301, № 0007552301 від 19.07.2011 р. позивач оскаржив їх до суду.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з п. 1.32 ст. 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 № 334/94-ВР (далі - Закон № 334) господарська діяльність - будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи через свої постійні представництва, філіали, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також через довірену особу, агента або будь-яку іншу особу, яка діє від імені та на користь першої особи.
Суд зазначає, що відповідно до підрозділу 4 Розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України застосування розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств починається» з 1 квітня 2011 року.
Відповідно до п. 3.1 ст. 3 Закону № 334/94 об'єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду, визначеного згідно з пунктом 4.3 цього Закону на:
суму валових витрат платника податку, визначених статтею 5 цього Закону;
суму амортизаційних відрахувань, нарахованих згідно із статтями 8 і 9 цього Закону.
Відповідно до п. 4.1 ст. 4 Закону № 334/94 валовий доход - загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами.
Валовий доход включає: загальні доходи від продажу товарів (робіт, послуг), у тому числі допоміжних та обслуговуючих виробництв, що не мають статусу юридичної особи, а також доходи від продажу цінних паперів, деривативів, іпотечних сертифікатів участі, іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, сертифікатів фондів операцій з нерухомістю (за винятком операцій з їх первинного випуску (розміщення), операцій з їх кінцевого погашення (ліквідації) та операцій з консолідованим іпотечним боргом відповідно до закону) (п.п. 4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону № 334/94).
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону № 334 валові витрати виробництва та обігу (далі - валові витрати) - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.
Підпунктом 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 вищевказаного Закону визначено, що до складу валових витрат включаються: суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3 - 5.7 цієї статті.
Згідно з п.п. 5.3.9 п. 5.3 ст. 5 Закону № 334 не включаються до складу валових витрат витрати на виплату винагород або інших видів заохочень пов'язаним з таким платником податку фізичним чи юридичним особам у разі, якщо немає документальних доказів, що таку виплату або заохочення було проведено як компенсацію за фактично надану послугу (відпрацьований час). За наявності зазначених документальних доказів віднесенню до складу валових витрат підлягають фактичні суми виплат (заохочень), але не більші ніж суми, розраховані за звичайними цінами. Не підлягають віднесенню до складу валових витрат суми збитків платника податку, понесених у зв'язку з продажем товарів (робіт, послуг) або їх обміном за цінами, що нижчі за звичайні, пов'язаним з таким платником податку особам. У разі коли сума виплат (заохочень) або її частина пов'язаним фізичним особам не визнаються валовими витратами, така сума (або її частина) є базою для нарахування внесків на соціальні заходи, передбачені пунктом 5.7 цієї статті. Не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.
Судом встановлено, що 21.08.2009 р. між ТОВ «Корпорація «Гуматекс» (Покупець) та ТОВ «Гуматекс ЛТД» (Постачальник) укладено договір поставки № 169, за умовами якого Постачальник зобов'язується передати у власність Покупця, а Покупець прийняти та оплатити товар. Загальна вартість товару, що поставляється за цим договором, складає 60 000 000,00 грн.
01.10.2009 р. між ТОВ «Корпорація «Гуматекс» (Орендодавець) та ТОВ «Гуматекс ЛТД» (Орендатор) уклали договір оренди нежитлового приміщення б/н, за умовами якого Орендодавець передає, а Орендатор приймає у строкове платне користування нежитлове приміщення загальною площею 135,1 кв.м, яке обладнане системою відеоспостереження, розташоване за адресою: Луганська обл., м. Лисичанськ, вул. Текстильна. 1, з метою його використання у якості складу. За користування та володіння приміщенням що орендується, Орендатор сплачує Орендодавцю щомісячну орендну плату у розмірі 25,00 грн. з урахуванням ПДВ за 1 кв.м. Загальна місячна вартість оренди складає 3 377,50 грн. з урахуванням ПДВ. Також 01.10.2009 р. сторони підписали акт № 1 приймання-передачі приміщення.
01.10.2010 р. між сторонами була підписана Додаткова угода № 1 до Договору оренди, за умовами якої Орендодавець передає, а орендатор приймає в строкове платне користування нежитлове приміщення загальною площею 135,1 кв.м. та нежитлове приміщення складу загальною площею 540,0 кв.м, розташоване за адресою: Луганська обл., м. Лисичанськ, вул. Текстильна. 1. З метою його використання в якості складу. Загальна щомісячна вартість оренди за орендовані площі складає 16 877,50 грн. з урахуванням ПДВ. Також, 01.10.2010 року сторони підписали Акт № 2 приймання-передачі приміщення.
За період з 30.04.2010 р. по 31.12.2010 р. між сторонами були підписані Акти здачі-приймання робіт (наданих послуг) за договором оренди на загальну суму 72 350 грн. з урахуванням ПДВ.
08.10.2009 р. ТОВ «Корпорація «Гуматекс» за договором купівлі-продажу № 6 придбала у ТОВ «Гуматекс ЛТД» майно на загальну суму 447 553,50 грн. у тому числі ПДВ у сумі 74 592,25 грн.
01.11.2009 р. між ТОВ «Гуматекс ЛТД» (Комісіонер) та ТОВ «Корпорація «Гуматекс» (Комітент) укладено договір комісії № 7, за умовами якого Комісіонер зобов'язується за дорученням та за рахунок Комітента за винагороду укладати від свого імені зовнішньоекономічні договори купівлі-продажу сировини для виробництва технічних тканин (Товар) для Комітента та передати його Комітенту в узгоджений сторонами строк. При виконанні доручення відповідно до умов даного договору Комітент сплачує Комісіонеру комісійну плату у розмірі 0,5 % від вартості переданого від Комісіонера Комітенту Товару протягом 5 банківських днів з моменту передачі. ТОВ «Гуматекс ЛТД» надало на адресу ТОВ «Корпорація «Гуматекс» звіт комісіонера на загальну суму 669 032,46 грн. ТОВ «Корпорація «Гуматекс» здійснювала перерахування грошових коштів на адресу ТОВ «Гуматекс ЛТД» за договором комісії, проводила взаємозалік з оренди на суму 30 900,80 грн., що відображено у бухгалтерському обліку підприємства.
ТОВ «Гуматекс ЛТД» поставив на адресу ТОВ «Корпорація «Гуматекс» сировини та матеріалів на загальну суму 10 969 091,77 грн., у тому числі ПДВ в сумі 1 828 180,32 грн., що підтверджується видатковими накладними, в яких також відображена довіреність на отримання товару та зазначено особу, яка за цією довіреністю отримала товар, зазначений у видатковій накладній.
Зазначені бухгалтерські документи оформлені належним чином, відповідно до ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV зі змінами та доповненнями, згідно з якою підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Згідно з Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Мінфіну від 24.05.1995 р. № 88 первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення. Господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів.
Зазначена господарська операція знайшла своє відображенні у бухгалтерському обліку підприємства.
Крім того, за накладними на повернення товару, виписаними ТОВ «Корпорація «Гуматекс» на адресу ТОВ «Гуматекс ЛТД» № ВП-0000001 від 10.01.2011 р., № ВП-0000002 від 14.01.2011 р., № ВП-0000004 від 03.02.2011 р. повернено товар на загальну суму 789487,93 грн., у тому числі ПДВ у сумі 131581,32 грн. (т.с. 3 а.с. 61-63).
За період з 01.04.2010 р. по 31.03.2011 р. ТОВ «Корпорація «Гуматекс» погашено заборгованість перед ТОВ «Гуматекс ЛТД» на загальну суму 6 758 452,74 грн. у тому числі: перераховано грошових коштів у сумі 1 286 000,00 грн., проведено взаємозалік на загальну суму 5 472 452,74 грн.
10.08.2010 року між ТОВ «Корпорація «Гуматекс» (Постачальник) та ТОВ «Гуматекс ЛТД» (Покупець) укладено договір поставки № 19, за умовами якого Постачальник зобов'язується передати у власність Покупця, а Покупець прийняти та оплатити товар. Загальна вартість товару, що поставляється за цим договором, складає 50 000 000,00 грн.
08.09.2010 р. між ТОВ «Гуматекс ЛТД» (Замовник) та ТОВ «Корпорація «Гуматекс» (Виконавець) укладено договір № 14 на переробку давальницької сировини, за умовами якого Замовник зобов'язується поставити Виконавцю давальницьку сировину в асортименті та у кількості згідно свого замовлення на виготовлення готової продукції та оплатити Виконавцю роботи з переробки сировини. Виконавець зобов'язується виробити з давальницької сировини, наданої Замовником, готову продукцію в асортименті, кількості та якості, що відповідає якості сировини та передати її Замовнику. Загальна вартість робіт Виконавця в рамках даного договору складає 14 400 000,00 грн. у тому числі ПДВ у сумі 2 400 000,00 грн.
Згідно з актами прийому-передачі № 5 від 03.11.2010 р., № ' від 04.11.2010 р., № 2 від 04.11.2010 р., № 3 від 04.11.2010 р., № 16 від 16.11.2010 р., № 6 від 16.11.2010 р., № 7 від 16.11.2010 р., № 9 від 23.11.2010 р., № 12 від 07.02.2010 р., № 11 від 14.12.2010 р. № 10 від 14.12.2010 р., № 13 від 20.12.2010 р., № 14 від 10.01.2011 р., № 15 від 10.01.2011 р., № 16 від 21.01.2011 р., № 17 від 21.01.2011 р., № 18 від 21.01.2011 р., № 19 від 26.01.2011 р., № 20 від 28.01.2011 р., № 21 від 28.01.2011 р., № 22 від 07.02.2011 р., № 23 від 07.02.2011 р., № 24 від 11.02.2011 р., № 25 від 15.02.2011 р., № 26 від 16.02.2011 р., № 27 від 18.02.2011 р. ТОВ «Корпорація «Гуматекс» реалізовувало на адресу ТОВ «Гуматекс ЛТД» продукцію, виготовлену з сировини та матеріалів, придбаних у ТОВ «Гуматекс ДТД».
Таким чином, бухгалтерськими документами підтверджується здійснення господарських операцій між ТОВ «Корпорація «Гуматекс» та ТОВ «Гуматекс ЛТД».
Враховуючи вищевикладене судом встановлено, що висновки, викладені в акті перевірки № 8628/23-2/32271432 від 06.07.2011 р. відносно завищення ТОВ «Корпорація «Гуматекс» валових витрат по ТОВ «Гуматекс ЛТД» в сумі 9 154 058,00 грн. документами бухгалтерського обліку ТОВ «Корпорація «Гуматекс» не підтверджуються.
Підпунктом 7.4.1. п. 7.4. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР (далі - Закон № 168) встановлено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду, зокрема, у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.
Відповідно до пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 168 платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, що має містити зазначені окремими рядками: а) порядковий номер податкової накладної; б) дату виписування податкової накладної; в) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); д) місце розташування юридичної особи або місце податкової адреси фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість; е) опис (номенклатуру) товарів (робіт, послуг) та їх кількість (обсяг, об'єм); є) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах отримувача; ж) ціну поставки без врахування податку; з) ставку податку та відповідну суму податку у цифровому значенні; и) загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку.
Згідно з п. 198.1 ст. 198 ПК України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.
Пунктом 198.3 ст. 198 ПК України встановлено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Згідно з документами бухгалтерського обліку за період з 01.04.2010 р. по 31.03.2011 р. ТОВ «Гуматекс ЛТД» відпустило на адресу ТОВ «Корпорація «Гуматекс» сировину та матеріали на загальну суму 10 969 091 грн., у тому числі ПДВ в сумі 1 828 180,32 грн.
ТОВ «Гуматекс ЛТД» виписало на адресу ТОВ «Корпорація «Гуматекс» податкові накладні на загальну суму 10 984 890,63 грн., у тому числі ПДВ в сумі 1 830 815 грн., у тому числі й податкові накладні на комісійне винагородження на загальну суму 15 796,86 грн., у тому числі ПДВ в сумі 2 632,81 грн., які були включені підприємством до складу податкового кредиту у повному обсязі у відповідні податкові періоди.
Зазначені податкові накладні знайшли своє відображення у податковому обліку підприємства у повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що висновки, викладені в акті перевірки № 8628/23-2/32271432 від 06.07.2011 р. щодо завищення ТОВ «Корпорація «Гуматекс» податкового кредиту по ТОВ «Гуматекс ЛТД» в сумі 1 830 811,00 грн. документами податкового обліку ТОВ «Корпорація «Гуматекс» не підтверджуються.
З огляду на наведене, суд дійшов висновку про невідповідність прийнятих відповідачем податкових повідомлень-рішень вимогам закону, у зв'язку із чим, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України (частина 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України).
Також суд зазначає, що згідно з висновком № 4 судово-економічної експертизи по справі № 2а-9260/11/0170/14 від 24.10.2012 року, з яким погоджується суд, зазначено що наданими на дослідження документами первинного бухгалтерського та податкового обліку підтверджується наявність фактично виконаних зобов'язань та їх оплата по господарським операціям з ТОВ «Гуматекс ЛТД» за період з 01.04.2010 р. по 31.03.2011 р. у повному обсязі. Наданими на дослідження документами первинного бухгалтерського та податкового обліку висновки акту перевірки № 8628/23-2/32271432 від 06.07.2011 р. щодо порушення ТОВ «Корпорація «Гуматекс» податкового законодавства не підтверджуються. Штрафні (фінансові) санкції, зазначені у податкових повідомленнях-рішеннях ДПІ м. Сімферополя № 0007572301, №0007562301 та №0007552301 від 19.07.2011 р. розраховані необґрунтовано (т.с.2 а.с.9-28).
Враховуючи вищевикладене, оцінивши надані сторонами докази у їх сукупності в порядку статей 69,70,86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про недоведеність відповідачем достатніх доказів необґрунтованості позовних вимог, у зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, оскільки не суперечать вимогам діючого законодавства та підтверджені матеріалами справи.
Відповідно до частини 1 статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 94,158-163,167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити .
2. Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м. Сімферополі № 0007572301 від 19.07.2011 року, № 0007562301 від 19.07.2011 року, № 0007552301 від 19.07.2011 року.
3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація «Гуматекс» (ЄДРПОУ 32271432) витрати зі сплати судового збору у сумі 3,40 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кірєєв Д.В.