Постанова № 28246564, 21.12.2012, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.12.2012
Номер справи
2а-6174/12/1070
Номер документу
28246564
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 грудня 2012 року 2а-6174/12/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Василенко Г.Ю., розглянувши порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Позитив Транслайн" про зупинення видаткових операцій по рахунках платників податків,

в с т а н о в и в:

Броварська об’єднана державна податкова інспекція Київської області Державної податкової служби (далі – заявник, ОДПІ) звернулася до Київського окружного адміністративного суду з поданням про зупинення видаткових операцій Товариства з обмеженою відповідальністю “Позитив Транслайн”.

Подання обґрунтовано тим, що 13.12.2012 посадова особа ОДПІ в Київській області не була допущена до приміщення ТОВ “Позитив Транслайн” для вручення направлення на проведення перевірки та наказу, та не була допущена до проведення перевірки у відповідності до вимог Податкового кодексу України.

Заявник в судове засідання не прибув, надав заяву про розгляд справи без участі його представника, вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач письмових заперечень на подання не надав, в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив.

Відповідно до ч.7 ст.183-3 КАС України неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю “Позитив Транслайн” як суб'єкт підприємницької діяльності зареєстровано виконавчим комітетом Броварської міської ради Київської області 19.01.2012 року та перебуває на обліку як платник податків у Броварській ОДПІ Київської області від 06.11.2012 року.

17 липня 2012 року до ОДПІ надійшла постанова старшого слідчого СВ ДПІ у Шевченківському районі м. Києва державної податкової служби про призначення по кримінальній справі № 80-0280 позапланової документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства ТОВ «Позитив Транслайн»щодо правильності нарахування та повноти сплати до бюджету податку на додану вартість по взаємовідносинам з ТОВ «Каманбуд», ТОВ «ТД Оса», ТОВ «Бізнес Столиця»та ПП «Київжитлоспецсервіс».

В зв’язку із вищезазначеним та на підставі пп. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу, начальником ОДПІ було видано наказ № 1260 від 13 грудня 2012 року про проведення документальної позапланової перевірки ТОВ «Позитив Транслайн»та було видано направлення на перевірку № 1240.

Судом встановлено, що посадовою особою ОДПІ 13.12.2012 здійснено вихід на підприємство з метою проведення позапланової перевірки, однак вручити уповноваженим представникам товариства направлення на проведення перевірки, наказ та приступити до проведення перевірки у відповідності до вимог ПК України не змогла, в зв'язку з тим, що особи, що знаходились на підприємстві не допустили працівника ОДПІ до приміщення, повідомивши, що директор підприємства відсутній на робочому місці, у зв’язку з чим відмовлено у наданні можливості провести дану перевірку.

Вважаючи дії працівників та посадових осіб підприємства щодо відмови у допуску ревізора-інспектора податкового органу, уповноваженого на проведення перевірки відповідача, до приміщень підприємства такими, що спрямовані на порушення чинного законодавства та перешкоджають уповноваженим співробітникам ОДПІ у проведенні позапланової виїзної документальної перевірки, заявник звернувся до суду з поданням про зупинення видаткових операцій на рахунках ТОВ «Позитив Транслайн».

Відповідно до п.п. 16.1.9 п. 16.1 ст. 16 ПК України платники податків зобов'язані не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи.

Згідно із п.п. 16.1.13 п.16.1 ст. 16 ПК України платники податків зобов'язані допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 20.1.11 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи Державної податкової служби України (мають право доступу під час проведення перевірок до територій, приміщень (крім житла громадян) та іншого майна, що використовується для провадження господарської діяльності, та/або є об'єктами оподаткування або використовується для отримання доходів (прибутку) чи пов'язані з іншими об'єктами оподаткування та/або можуть бути джерелом погашення податкового боргу.

Відповідно до п.п. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.

Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.

Згідно з п.п.78.1.11 п.78.1 ст.78 ПК України документальна позапланова перевірки проводиться контролюючим органом в разі, коли отримано постанову суду (ухвалу суду) про призначення перевірки або постанову органу дізнання, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону у кримінальних справах, що перебувають у їх провадженні.

Згідно з положеннями ст. 81 ПК України посадові особи органу ДПС України мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів (вичерпний перелік):

- направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування органу державної податкової служби, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки найменування та реквізити суб'єкта (об'єкта), перевірка якого проводиться (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється), мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку із тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника органу державної податкової служби або його заступника, що скріплений печаткою органу державної податкової служби;

- копії наказу про проведення перевірки;

- службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених ст. 81 ПК України, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб органу державної податкової служби до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.

Відповідно до п. 81.3 ст. 81 ПК України під час проведення перевірок посадові (службові) особи органів державної служби повинні діяти у межах повноважень, визначених цим Кодексом.

Керівники і відповідні посадові особи юридичних осіб та фізичні особи - платники податків під час перевірки, що проводиться органами державної податкової служби, зобов'язані виконувати вимоги органів державної податкової служби щодо усунення виявлених порушень законів про оподаткування і підписати акт (довідку) про проведення перевірки та мають право надати заперечення на цей акт (довідку).

Як встановлено судом ОДПІ мало всі підстави, а також відповідні уповноважуючі документи для проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Позитив Транслайн».

Відмова у проведенні перевірки з підстав відсутності на робочому місці директора підприємства не може бути підставою для не допуску посадових осіб органу державної податкової служби до проведення перевірки, тому відмова відповідача у допуску працівників ОДПІ до проведення перевірки з цієї підстави є протиправною, та перешкодила посадовим особам податкового органу у реалізації наданих їм чинним законодавством повноважень та виконання завдань, покладених на органи ДПС України.

Згідно із п.п. 20.1.15 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи ДПС України уповноважені звертатися до суду щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках такого платника податків у банках та інших фінансових установах (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків) в разі недопущення посадових осіб органів державної податкової служби до обстеження територій та приміщень, визначених у підпункті 20.1.11 цієї статті.

Таким чином, суд дійшов висновку щодо наявності передбачених ПК України підстав для задоволення подання та зупинення видаткових операцій Товариства на рахунках у банках, крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 256 КАС України суд, який прийняв постанову, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в постанові звернути до негайного виконання постанову прийняту у справах, визначених статтею 183-3 цього Кодексу.

Враховуючи заяву Податкового органу щодо звернення судового рішення до негайного виконання та те, що дана справа розглядається з особливостями, встановленими ст. 183-3 КАС України, суд дійшов висновку про можливість звернення даної постанови до негайного виконання.

Керуючись статтями 71, 167, 183-3, 254 КАС України, суд -

п о с т а н о в и в:

Подання Броварської об’єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби задовольнити.

Зупинити видаткові операції Товариства з обмеженою відповідальністю "Позитив Транслайн" (код ЄДРПОУ 36678601) на рахунках № 26000010064231, що відкритий 15.03.2012 року, № 26000010064231, що відкритий 15.03.2012 року, № 26000010064231, що відкритий 16.10.2009 року та на № 26044010064231, що відкритий 21.06.2012 року у ПАТ "ВТБ Банк", МФО 321767 (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків) до усунення причин, що стали підставою для направлення подання.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Василенко Г.Ю.