дата документу :
Копія
Справа №2/1005/486/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(вступна та резолютивна частини)
18 грудня 2012 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді - Величка В.П.,
при секретарі судового засідання - Леоненко А.О.,
за участю представника позивача - Добривечір К.В.,
представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель та Дніпровського басейнового управління водних ресурсів до Бориспільської районної державної адміністрації Київської області, ОСОБА_4, третя особа: Управління Держкомзему у Бориспільському районі Київської області про скасування державної реєстрації державного акту та повернення ділянки у придатний у використання стан, шляхом знесення усього побудованого, -
ВСТАНОВИВ:
Зважаючи на складність у викладені повного рішення суду, пов'язаного з необхідністю додаткового часу для обґрунтування його мотивувальної частини, суд вважає за необхідне проголосити вступну та резолютивну частини рішення.
Керуючись ст. ст., 3, 10, 60, 88, 209, 212, 213-215, 218 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель та Дніпровського басейнового управління водних ресурсів задовольнити.
Скасувати державну реєстрацію державного акту серії КВ № 117091 на право власності ОСОБА_4 на земельну ділянку, площею 0,030 га, із кадастровим номером 3220886000:03:002:0390, для ведення садівництва в СТ «Дніпровець»на території Процівської сільської ради Бориспільського району Київської області, який зареєстрований 29.07.2004р. за № 613.
Зобов'язати ОСОБА_4 повернути земельну ділянку, площею 0,030 га, із кадастровим номером 3220886000:03:002:0390, державі в особі Бориспільської районної державної адміністрації із приведенням земельної ділянки у придатний для використання стан шляхом знесення усього побудованого майна та вивезення його за власний рахунок за межі земельної ділянки.
Стягнути з Бориспільської районної державної адміністрації Київської області (м.Бориспіль Київської області, вул. Київський шлях, 74, ідентифікаційний код 24209740) та ОСОБА_4 (08344 АДРЕСА_1) на користь держави України (р\р №31216206700004, МФО 821018, код ЄДРПОУ 38007070, Бориспільське УДКСУ Київської області, ГУДКУ у Київській області) по 107 (сто сім) грн. 30 коп. судового збору з кожного.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
З мотивованим рішенням суду сторони зможуть ознайомитись 24.12.2012р.
Суддя Бориспільського міськрайонного суду
Київської області (підпис) В.П. Величко
Згідно оригіналу:
Суддя В.П. Величко
Справа №2/1005/486/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2012 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді - Величка В.П.,
при секретарі судового засідання - Леоненко А.О.,
за участю представника позивача - Добривечір К.В.,
представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель та Дніпровського басейнового управління водних ресурсів до Бориспільської районної державної адміністрації Київської області, ОСОБА_4, третя особа: Управління Держкомзему у Бориспільському районі Київської області про скасування державної реєстрації державного акту та повернення ділянки у придатний у використання стан, шляхом знесення усього побудованого, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов вищевказаний позов, обґрунтовуючи який позивач зазначає, що Бориспільською міжрайонною прокуратурою було проведено перевірку щодо законності надання земельної ділянки у власність ОСОБА_4 на території Процівської сільської ради Бориспільського району Київської області, за наслідками якої встановлені численні порушення норм діючого законодавства України.
Ухвалою суду від 07.12.2012 року в частині позовних вимог, а саме провадження по справі було закрито.
Представник позивача в судовому засіданні решту позовних вимог, а саме, про скасування державної реєстрації державного акту на ім'я ОСОБА_4 та зобов'язання відповідача повернути земельну ділянку у придатний для використання стан, шляхом знесення усього побудованого майна та вивезення його за власний рахунок за межі земельної ділянки підтримав.
Представник відповідача ОСОБА_4 заперечувала проти позову, вважала незаконною вимогу про повернення земельної ділянки, шляхом знесення усього побудованого майна.
Відповідач Бориспільська районна державна адміністрація Київської області надала суду заяву про розгляд справи у її відсутність, при вирішенні спору покладається на думку суду, просить прийняти рішення на підставу наявних у справі матеріалів.
Третя особа по справі Управління Держкомзему у Бориспільському районі Київської області надала заяву про розгляд справи у її відсутність.
Заслухавши учасників цивільного процесу, дослідивши всі докази, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Як встановлено судом, Бориспільською міжрайонною прокуратурою проведено перевірку щодо законності надання земельної ділянки у власність ОСОБА_4 на території Процівської сільської ради Бориспільського району Київської області, за наслідками якої встановлено наступне.
05.04.2004р. до Бориспільської районної державної адміністрації надійшла заява ОСОБА_4 від 11.03.2004р., згідно якої останній просив передати йому безоплатно в приватну власність земельну ділянку для ведення садівництва, розміром 0,03 га, яка розташована на території Садівничого товариства «Дніпровець»в адміністративних межах Процівської сільської ради Бориспільського району Київської області(а.с.36).
За наслідками розгляду вказаного звернення заступником голови Бориспільської районної державної адміністрації Пензаєм М.Я. видано лист №11-1187 від 08.04.2004р., з тексту якого вбачається, що цим листом райдержадміністрація надає ОСОБА_4 дозвіл на складання технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку(а.с.37).
Відповідно до вимог ст. 1 Земельного кодексу України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
Згідно ст. З Земельного кодексу України, земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Земельне законодавство, згідно п.п. а), г) ст. 5 Земельного кодексу України, базується на принципах, зокрема, поєднання особливостей використання землі як територіального базису, природного ресурсу і основного засобу виробництва, забезпечення раціонального використання та охорони земель.
Відповідно до вимог п. 12 Розділу X Перехідних положень Земельного кодексу України, до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування. їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Статтею 17 Земельного кодексу України визначено, що до повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі земельних відносин належить розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом.
Підстави набуття права на землю встановлені у ст. 116 Земельного кодексу України, згідно вимог якої, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі:
а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян;
б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;
в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності у межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами встановлений ст. 118 Земельного кодексу України.
Згідно ч. 1, 2 ст. 118 Земельного кодексу України, громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки.
Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки.
Відповідно до вимог ч. 6, 7 ст. 118 Земельного кодексу України (в редакції Закону від 25.10.2001р.) громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У заяві зазначаються бажані розміри та мета її використання.
Відповідна місцева державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає заяву, а при передачі земельної ділянки фермерському господарству - також висновки конкурсної комісії, і в разі згоди на передачу земельної ділянки у власність надає дозвіл на розробку проекту її відведення.
Частинами 9, 10 ст. 118 Земельного кодексу України встановлено, що проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органом архітектури та подається на розгляд відповідної місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування.
Районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.
Відповідно до вимог п. а) ст. 22 Закону України «Про землеустрій»землеустрій здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо проведення робіт із землеустрою.
Згідно ст. 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»на виконання Конституції України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, власних та делегованих повноважень голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники управлінь та інших структурних підрозділів - накази.
Враховуючи вищевикладене, лист заступника голови Бориспільської районної державної адміністрації №П-1187 від 08.04.2004р. згідно вимог ст. 22 Закону України «Про землеустрій»та ст. 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»не міг бути підставою для розроблення документації із землеустрою по відведенню земельної ділянки.
Крім цього, види документації із землеустрою встановлені у ч. 2 ст. 25, ст. 50 Закону У країни «Про землеустрій», згідно вимог яких, у разі надання, передачі, вилучення (викупу), відчуження земельних ділянок складаються проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Порядок складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 2 Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004р. №677 встановлено, що проект відведення земельної ділянки не розробляється у разі, коли: земельна ділянка, межі якої визначено в натурі (на місцевості), надається у користування або безоплатно передається у власність без зміни її цільового призначення; земельна ділянка набувається у власність шляхом купівлі-продажу, дарування, міни, на підставі інших вільно-правових угод, успадкування, без зміни її меж та цільового призначення; земельна ділянка придбана на конкурентних засадах.
Відповідно до положень ст.ст. 55, 56 Закону України «Про землеустрій»технічна документація розробляється після виготовлення та затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для винесення меж земельної ділянки в натурі.
У наданих ОСОБА_4 до райдержадміністрації документах міститься витяг із протоколу №1 засідання правління СТ «Дніпровець»від 03.03.2004р., згідно тексту якого, на засіданні було розглянуто заяву ОСОБА_4, який просить розглянути питання про виділення йому, як посадовій особі, місця в прибережній зоні товариства, для нагляду за островами Канівського водосховища, які знаходяться поруч, а також дачного масиву Проців-2». Засідання вирішило: виділити ОСОБА_4 територію розміром 300 квадратних метрів для вищевказаних цілей біля ділянки НОМЕР_1, з подальшим зазначенням даної ділянки під номером НОМЕР_2. Після сплати благодійного цільового та вступних внесків, підписати відповідні документи.
Із вищевказаного документу вбачається, що ОСОБА_4 не мав раніше вищевказаної земельної ділянки у користуванні, а лише у 2004 році вирішив отримати її у власність за рахунок земель СТ «Дніпровець». В зв'язку із чим, вказана земельна ділянка раніше не існувала і межі її в натурі (на місцевості) ніколи не встановлювались.
Отже, вищевказаний лист заступника голови Бориспільської районної державної адміністрації №П-1187 від 08.04.2004р. про надання дозволу на складання технічної документації землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право ОСОБА_4 на мельну ділянку суперечить також вимогам ст.ст. 25, 50, 55, 56 Закону України «Про землеустрій»і не може бути підставою для розроблення відповідної документації із землеустрою по відведенню земельної ділянки.
Проте, на підставі вищевказаного листа заступника голови Бориспільської районної державної адміністрації землевпорядною організацією ТОВ «Широта»була розроблена технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку для садівництва ОСОБА_4 на території СТ «Дніпровець»в адміністративно-територіальних межах Процівської сільської ради Бориспільського району.
Вказана технічна документація в порушення вимог ч. 9 ст. 118 Земельного кодексу України погоджена лише Бориспільським районним відділом земельних ресурсів висновком без номера від 30.04.2004р. та відділом містобудування та архітектури Бориспільської держадміністрації без номера від 30.04.2004р.(а.с.38-39).
В подальшому, 22.07.2004р. Бориспільською районною державною адміністрацією видано впорядження №576 «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо надання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки громадянам ОСОБА_7, ОСОБА_4 для садівництва в садівницькому товаристві «Дніпровець»в адмінмежах Процівської сільської ради, пунктом 1 якого затверджена технічна документація землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки громадянам ОСОБА_7, ОСОБА_4 для садівництва в СТ «Дніпровець»(а.с.62).
Пунктом 2 вказаного розпорядження передано громадянам ОСОБА_7 та ОСОБА_4 земельні ділянки, загальною площею 0,15 га, у власність для ведення садівництва в СТ «Дніпровець».
При цьому, в порушення ч. 10 ст. 118 Земельного кодексу України, у вказаному розпорядженні не зазначено, земельні ділянки якої площі передаються у власність окремо кожному із цих громадян.
Також, встановлено, що на генеральному плані СТ «Дніпровець», копія якого зберігається у відділі містобудування та архітектури Бориспільської райдержадміністрації в цьому садовому товаристві відсутня земельна ділянка під номером НОМЕР_2. А земельна ділянка під номером НОМЕР_1, біля якої згідно протоколу засідання правління садового товариства від 03.03.2004р. вирішено надати земельну ділянку ОСОБА_4, розташована на відстані 25 метрів від урізу води Канівського водосховища.
Відповідно до вимог ст. 4 Водного кодексу України, ст. 58 Земельного кодексу України, землі, зайняті морями, річками, озерами, водосховищами, іншими водоймами, болотами, а також островами, прибережними захисними смугами вздовж морів, річок та навколо водойм, гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами та каналами, а також землі, виділені під смуги відведення для них, береговими смугами водних шляхів, належать до земель водного фонду.
Згідно із вимогами ст.ст. 88, 89 Водного кодексу України, та ст.ст. 60, 61 Земельного кодексу України, вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги для великих річок - 100 метрів, з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення та збереження їх водності, які є природоохоронними територіями з режимом обмеженої господарської діяльності, в яких забороняється будівництво будь-яких споруд, розорювання земель, садівництво та городництво, зберігання та застосування пестицидів і добрив, влаштування літніх таборів для худоби, миття та обслуговування транспортних засобів і техніки, влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо. Об'єкти, що знаходяться у прибережній захисній смузі, можуть експлуатуватись, якщо при цьому не порушується її режим. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг.
Згідно ч. 4 ст. 59 Земельного кодексу України, громадянам та юридичним особам органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування із земель водного фонду можуть передаватися на умовах оренди земельні ділянки прибережних захисних смуг, смуг відведення і берегових смуг водних шляхів, а також озера, водосховища, інші водойми, болота та острови для сінокосіння, рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт тощо.
Пунктом д) ч. 4 ст. 84 Земельного кодексу України встановлено, що землі водного фонду належать до земель державної власності, які не можуть передаватися у приватну власність, крім випадків, визначених цим кодексом.
Відповідно до ч. З ст. 22 Земельного кодексу України, для ведення садівництва надаються у користування виключно землі сільськогосподарського призначення, а не землі водного фонду.
Під час проведення вказаної перевірки Бориспільською міжрайонною прокуратурою на підставі ст. 8, ч. 1 ст. 20 Закону України «Про прокуратуру»до вказаної перевірки було залучено державні органи контролю, а саме - Державну інспекцію з контролю за використанням та охороною земель (в особі Управління Держкомзему у Бориспільському районі) та Дніпровське басейнове управління водних ресурсів, яким прокурором були надані відповідні вимоги про проведення перевірок згідно повноважень останніх.
Згідно ст. 9 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель»державний контроль за використанням та охороною земель у системі центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів здійснює Державна інспекція з контролю за використанням та охороною земель і її територіальні органи, яким на території Бориспільського району є Управління Держкомзему у Бориспільському районі.
Згідно ч. 1 ст. 13 Водного кодексу України, державне управління в галузі використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів здійснюється за басейновим принципом на основі державних, цільових, міждержавних та регіональних програм використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів.
Відповідно до вимог Положення про Дніпровське басейнове управління водних ресурсів, затвердженого наказом Державного комітету України по водному господарству №194 від 15.09.2008р., державне управління в галузі водного господарства на водних об'єктах загальнодержавного значення в басейні річки Дніпро покладено на Дніпровське басейнове управління водних ресурсів.
Згідно висновків вищевказаних контролюючих органів (акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 22.04.2011р. Управління Держкомзему у Бориспільському районі та акт перевірки стану дотримання вимог водного законодавства від 20.04.2010р. Дніпровського басейнового управління водних ресурсів) на земельній ділянці ОСОБА_4 знаходяться житловий будинок, гараж для човна, навіс для машини, убиральня. Земельна ділянка обгороджена парканом. Відстань від паркану до урізу води становить 10 метрів. Між парканом на урізом води Канівського водосховища знаходиться купа битої цегли(а.с.27).
Із вищевказаних матеріалів вбачається, що земельна ділянка ОСОБА_4 розташована в 100-метровій в прибережній захисній смузі Канівського водосховища, яка в силу вимог ст.ст. 58, 59, 60 Земельного кодексу України та ст.ст. 88, 89 Водного кодексу України, відноситься до земель водного фонду, які не можуть передаватися у власність громадян.
Згідно вимог ст. 21 Земельного кодексу України, порушення порядку встановлення та зміни цільового призначення земель є підставою для: - визнання недійсними рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування про надання (передачу) земельних ділянок громадянам та юридичним особам; - визнання недійсними угод щодо земельних ділянок; - відмови в державній реєстрації земельних ділянок або визнання реєстрації недійсною.
На підставі вищевказаного розпорядження Бориспільського районної державної адміністрації Державним підприємством «Центр державного земельного кадастру»Державного комітету України із земельних ресурсів»29.07.2004р. зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю за № 613 та видано ОСОБА_4 Державний акт серії КВ № 117091 на право власності на земельну ділянку, площею 0,03 га, із кадастровим номером 3220886000:03:002:0390, для ведення садівництва в СТ «Дніпровець»на території Процівської сільської ради Бориспільського району.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 321 Цивільного кодексу України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений нього права чи обмежений у його здійсненні.
Частина 2 вказаної статті даного Кодексу передбачає, що особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.
Згідно з вимогами ст.ст. 152, 155, 211 Земельного кодексу України державний акт, який виготовлений, виданий та зареєстрований з порушенням вимог чинного земельного законодавства України визнається недійсним в судовому порядку.
В ході проведеної перевірки встановлено, що оскаржуваний державний акт виготовлений, виданий та зареєстрований з порушенням вимог ст.ст. 22, 58, 59, 60, 61 Земельного кодексу України, ст.ст. 4, 88, 89, 91 Водного кодексу України, внаслідок чого є недійсним з моменту реєстрації.
Згідно ст.152 ЗК України власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом, зокрема, визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, застосування інших, передбачених законом, способів.
Враховуючи викладені вище порушення законодавства при набутті ОСОБА_4 права власності на спірну земельну ділянку, суд вважає доведеними і такими, що підлягають задоволенню, позовні вимоги прокурора, оскільки порушене право територіальної громади на землю підлягає судовому захисту.
Судові витрати у справі, а саме по 107 (сто сім) грн. 30 коп. стягнути з Бориспільської районної державної адміністрації Київської області та ОСОБА_4 на користь держави України, з кожного.
Враховуючи вищевикладене, на підставі ст. 14 Конституції України, ст.ст. 61, 84, 126, 155 Земельного Кодексу України, ст.ст. 4, 89 Водного Кодексу України, ст.ст. 257, 261, 267 ЦК України, керуючись ст. ст. 4, 10, 60, 88, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель та Дніпровського басейнового управління водних ресурсів задовольнити.
Скасувати державну реєстрацію державного акту серії КВ № 117091 на право власності ОСОБА_4 на земельну ділянку, площею 0,030 га, із кадастровим номером 3220886000:03:002:0390, для ведення садівництва в СТ «Дніпровець»на території Процівської сільської ради Бориспільського району Київської області, який зареєстрований 29.07.2004р. за № 613.
Зобов'язати ОСОБА_4 повернути земельну ділянку, площею 0,030 га, із кадастровим номером 3220886000:03:002:0390, державі в особі Бориспільської районної державної адміністрації із приведенням земельної ділянки у придатний для використання стан шляхом знесення усього побудованого майна та вивезення його за власний рахунок за межі земельної ділянки.
Стягнути з Бориспільської районної державної адміністрації Київської області (м.Бориспіль Київської області, вул. Київський шлях, 74, ідентифікаційний код 24209740) та ОСОБА_4 (08344 АДРЕСА_1) на користь держави України (р\р №31216206700004, МФО 821018, код ЄДРПОУ 38007070, Бориспільське УДКСУ Київської області, ГУДКУ у Київській області) по 107 (сто сім) грн. 30 коп. судового збору з кожного.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Повний текст рішення суду виготовлено 24.12.2012р.
Суддя Бориспільського міськрайонного суду
Київської області В.П. Величко