ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 грудня 2012 р. № 2а-9314/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Брильовського Р.М.,
при секретарі Іваськевич С.В.
за участю:
представників позивача -Мочурад І.І.
розглянувши у відкритому судовому з асіданні у місті Львові справу за адміністративним позовом Львівського обласного центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПСІМПЛЕ»про стягнення коштів, -
ВСТАНОВИВ:
Львівський обласний центр зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПСІМПЛЕ»про стягнення штрафних санкцій в сумі 37 895,80 грн.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідачем в порушення вимог до п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" після вивільнення працівника, не повідомлено в письмовій формі державну службу зайнятості щодо очікуваного та фактичного вивільнення працівника. У зв'язку із наведеним просить стягнути з відповідача штраф у розмірі річної заробітної плати вивільненого працівника, який становить 37 895,80 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просить його задовольнити.
Відповідач заперечень на позов, витребувані судом докази не надав, явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив. Суд вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, а тому вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Заслухавши доводи представника позивача, з'ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд, даючи правову оцінку спірним правовідносинам, виходив з наступного.
Львівський обласний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, який, відповідно п.п. ф п. 4, п.п. л п. 8 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого Кабінетом Міністрів України УРСР від 24.06.1991 року № 47 здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установи і організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятість населення. Відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" має право стягувати штрафи з підприємств, установ і організацій усіх форм власності у разі неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівників, передбаченого п. 5 ст. 20 цього Закону.
Як вбачається з матеріалів справи 04.09.2012 року Львівським обласним центром зайнятості було проведено перевірку щодо дотримання вимог чинного законодавства про зайнятість населення Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПСІМПЛЕ». За результатами перевірки складено акт № 57 від 04.09.2012 року, яким встановлено, порушення вимог п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" в частині неподання інформації про скорочення посади системного адміністратора та про очікуване вивільнення працівника та про звільнення ОСОБА_2 у зв'язку зі скороченням посади 06.06.2012 року. Порушення вимог п. 4 ст. 20 цього Закону, а саме подання інформації не в повному обсязі про наявність вільних робочих місць.
Пункт 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" передбачає, що при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів (форма 4-ПН).
На підставі акта №57 від 04.09.2012 року Львівським обласним центром зайнятості винесено припис від 04.09.2012 року № 47 та рішення №18 про накладення штрафних фінансових санкцій згідно із п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" у розмірі річної заробітної плати ОСОБА_2 та вимогою №12-3079/0-12 від 05.09.2012 року надано місячний термін для перерахування суми штрафу.
Річна заробітна плата ОСОБА_2, відповідно до довідки №1 від 04.09.2012 року становить 37 895,80 грн.
Згідно з приписом норми п.п. ф п. 4 Положення про державну службу зайнятості вбачається, що державна служба зайнятості відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятість населення. Вживає заходів до запобігання незаконному використанню робочої сили.
Відповідно до п.п. л п. 8 зазначеного вище Положення державна служба має право стягнути відповідно до Закону "Про зайнятість населення" штрафи з підприємств, установ та організацій усіх форм власності у разі неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівників.
05.09.2012 року Львівським обласним центром зайнятості була виставлена вимога №12-3079/0-12, у якій зазначено, що у місячний термін після отримання вимоги необхідно сплатити в добровільному порядку штраф у розмірі 37 895,80. Вказана вимога була залишена відповідачем без задоволення, штраф відповідачем не сплачено.
З урахуванням викладеного, та беручи до уваги те, що суми штрафних санкцій відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 4, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-14, 23, 69, 70, 71, 86, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПСІМПЛЕ»на користь Львівського обласного центру зайнятості штраф у розмірі 37 895 (тридцять сім тисяч вісімсот дев'яносто п'ять) грн.. 80 коп. на рахунок Львівського міського центру зайнятості 37178975900002, банк одержувача -Головне управління державного казначейства у Львіській області, МФО 825014, ЄДРПОУ -25555035, надходження від застосування штрафних санкцій, код платежу 50040500.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Суддя Р. Брильовський
повний текст постанови виготовлено 11.12.2012 р.