ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 жовтня 2012 р. (11:05) Справа №2а-11456/12/0170/28
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки КримКалініченко Г.Б., за участю секретаря Колосовій Ю.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Юрінвест"
про стягнення 129 205,67 грн.,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулась з позовом Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю "Юрінвест" про стягнення заборгованості у сумі 129205,67 грн. шляхом накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку з рахунків платника податків.
В судове засідання позивач явку свого представника не забезпечив, 31.10.2012 року надіслав клопотання про розгляд справи за відсутністю його представника.
Відповідач у судове засідання, що відбулося 31.10.12р., явку представника не забезпечив, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. У письмових запереченнях, що були надіслані суду 30.10.12р., просив суд у задоволенні позову відмовити. У вищенаведених запереченнях відповідач зазначив, що заборгованість ним була частково погашена у сумі 44953, 20 грн.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до п.п.41.1.1 п .41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Згідно з п.п. 20.1.18 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб'єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є суб'єктами владних повноважень.
Відповідно до п.п.41.1.1 п .41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Юрінвест" зареєстровано в якості юридичної особи 23.01.2002 року виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим, згідно свідоцтва про державну реєстрацію серії А00 №433760 та взяте на облік платника податків у ДПІ в м. Сімферополь 04.02.2002 року за №6554-Ц, відповідно до довідки №865/28-1.
23.05.2012р. співробітниками Державної податкової служби проведена камеральна перевірка з питань своєчасності сплати в бюджет податку на додану вартість.
У ході перевірки встановлені порушення п.57.1, ст. 57 Податкового кодексу України несвоєчасно сплачено податок на додану вартість (кількість днів затримки до 30 та більше 30).
За результатами перевірки був складений акт перевірки №1916/15-2 від 23.05.2012р., на підставі якого прийняті податкові повідомлення-рішення №0005531502/0 від 30.05.2012р. на суму 4701.82 грн., частково сплачено на суму 1 535,11 грн., №0005521502/0 від 30.05.2012р. на суму 191,20 грн., яке було отримано відповідачем 01.06.2012р., що підтверджується відміткою на корінці поштового повідомлення.
На підставі уточнюючої податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2012 р. №9033209488 від 13.06.2012р., наданою Товариство з обмеженою відповідальністю «Юрінвест» до ДПІ у м. Сімферополі, відповідачем самостійно визначена сума податку до сплати 88794,00 грн. та сума штрафу 2664.00 грн.
10.09.2012р. співробітниками Державної податкової служби проведена камеральна перевірка з питань своєчасності сплати в бюджет податку на додану вартість.
У ході перевірки встановлені порушення п.57.1, ст. 57 Податкового кодексу України несвоєчасно сплачено податок на додану вартість (кількість днів затримки до 30 та більше 30.
За результатами перевірки був складений акт перевірки №5432/15-2 від 10.09.2012р., на підставі якого прийняті податкові повідомлення-рішення №0009021502/0 від 13.09.2012р. на суму 3305,00 грн., №0009011502/0 від 13.09.2012р. на суму 2959,60 грн., яке було отримано відповідачем 14.09.2012р., що підтверджується відміткою на корінці поштового повідомлення.
Згідно з довідкою про суму податкового боргу позивачем нарахована пеня за невчасну сплату податкового зобов'язання у сумі 1 153,16 грн.
Позивачем направлена на адресу відповідача податкова вимога № 1/3770 від 23.11.2010р., яка отримана 22.12.2010р., що підтверджується відміткою на корінці поштового повідомлення.
Відповідно матеріалів справи відповідачем була частково сплачена заборгованість у сумі 44953,20 грн., що підтверджує наступні документи: декларація з ПДВ за травень 2012 року у сумі 919 грн., декларація з ПДВ за червень 2012 року у сумі 11941,00 грн., платіжне доручення №57 від 04.05.2012 у сумі 10000,00 грн., платіжне доручення № 58 від 25.06.2012 року у сумі 700,00 грн., платіжне доручення № 65 від 05.07.2012 року у сумі 1000, 00 грн., платіжне доручення № 84 від 11.09.2012 року у сумі 191,20 грн., платіжне доручення №92 від 24.09.2012 у сумі 1000,00 грн., платіжне доручення №97 від 27.09.2012 у сумі 4702,00 грн., платіжне доручення №99 від 28.09.2012 у сумі 2000,00 грн., платіжне доручення №101 від 01.10.2012 у сумі 5000,00 грн., платіжне доручення № 106 від 05.10.2012 у сумі 2000, 00 грн., платіжне доручення № 110 від 10.10.2012 у сумі 1000,00 грн., платіжне доручення №111 від 12.10.2012 у сумі 500, 00 грн., платіжне доручення № 116 від 19.10.2012 у сумі 2000,00 грн.
Пунктом 14.1.175. статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання;
Згідно з п.п. 59.1, 59.4 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.п. 95.1, 95.2, 95.3 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно із п.п. 20.1.17 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України податкові органи мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
Як слідує з наведеної норми, право звертатися до суду з позовом про накладення арешту на кошти, виникає у податкового органу в разі одночасної наявності двох умов: наявність у платника податків податкового боргу та відсутність майна для його погашення. Проте позивачем не надано доказів про відсутність майна у відповідача.
Згідно зі ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Аналізуючи всі зазначені положення Податкового кодексу, суд вважає, що податкові органи не мають право звертатися до суду з позовом про стягнення заборгованості шляхом накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивач в порушення ст. 71 КАС України не надав суду доказів відсутності рухомого та нерухомого майна у відповідача для погашення податкового боргу.
У зв'язку з зазначеним вище, враховуючи відсутність в матеріалах справи належних доказів відсутності рухомого та нерухомого майна для його погашення, суд відмовляє у задоволенні позовних вимог.
Крім того, судом встановлено, що постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 03.10.2012 адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю "Юрінвест" про стягнення 123127, 99 грн. задоволено, стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Юрінвест" (95011, АРК, м. Сімферополь, вул. Самокіша, 4, кв.17) з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків, на користь Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим (код платежу 3014010100, р/р 31114029700002 в ГУ ДКСУ в АРК, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026) заборгованість зі сплати податкового боргу з податку на додану вартість та штрафних санкцій у розмірі 123 127 (сто двадцять три тисячі сто двадцять сім) гривень 99 копійок.
В судовому засіданні 31.10. 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
У повному обсязі постанову виготовлено 05.11.2012 року.
Керуючись статтями 158-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Калініченко Г.Б.