ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
29 листопада 2012 р. 11:50
Справа №2а-12892/12/0170/12
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Котаревої Г.М., за участю секретаря Бездушної І.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі АР Крим
до Комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Щолкінської міської ради
про стягнення 182224,37грн
Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Щолкінської міської ради 182224,37грн. заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, відповідно до вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 16.11.12р. відкрито провадження по адміністративній справі та закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Позивач явку свого явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, день та місце його проведення був повідомлений належним чином, надав суду клопотання про розгляд справи за відсутності свого представника.
Відповідач явку свого явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, день та місце його проведення був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі АР Крим.
Спеціальним Законом, що визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування є Закон України № 2464-VI від 08.07.10р. «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464), який набрав чинності з 01.01.11р.
Відповідно до п. З розділу 8 Закону № 2464 з дня набрання чинності зазначеного закону платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, яке спричинило втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ). ЄСВ є цільовим загальнообов'язковим платежем, який збирається на всій території України в порядку, встановленому Законом №2464; він не входить до системи оподаткування, податкове законодавство не регулює порядок нарахування і сплати ЄСВ ( ч. 2 ст. 8 Закону України №2464).
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 страхувальник зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки ЄСВ.
Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону № 2464 передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати ЄСВ, нарахований за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.
Відповідно до ч. 12 ст. 9 Закону № 2464 ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Всупереч вимогам п. 1 ч. 2 ст. 6, ч. 8 ст. 9 Закону № 2464, відповідач не сплатив єдиний соціальний внесок за серпень 2012 року.
Відповідно до розрахунку суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за серпень 2012 року, поданого страхувальником в порядку звітності, за відповідачем склалася заборгованість в сумі 115599,96грн. (а.с. 4), яка була частково сплачена відповідачем і на день розгляду справи становить 115530,53грн.
У зв’язку із несплатою відповідачем єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, УПФУ в Ленінському районі АР Крим було прийняте рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені від 17.10.12р. №798 на загальну суму 68635,22грн., з яких: 13460,83грн. фінансових санкцій та 55174,39грн. пені (а.с. 7), яка була частково сплачена відповідачем і на день розгляду справи становить 66693,84грн., з яких: 11958,13грн. фінансових санкцій та 54735,71грн. пені.
Таким чином, на день розгляду справи загальна сума заборгованості відповідача становить 182224,37грн.
Згідно абз. 7 п. 4 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» орган Пенсійного фонду України має право звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованості. Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів здійснюється органами Пенсійного фонду України. Не надходження грошових коштів тягне за собою порушення, гарантованого ст. 46 Конституції України, права громадян на своєчасне отримання пенсійних виплат
Відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 182224,37грн.
За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Щолкінської міської ради (98213, АР Крим, Ленінський район, м. Щолкіне, будинок 3, і.н. 35457765) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі АР Крим 182224,37грн. заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
У разі неподання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі проголошення відповідно до ст. 160 КАС України вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні , або, у разі проголошення постанови у відсутності особи, яка бере участь у справі – з дня отримання нею копії постанови).
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Суддя Котарева Г.М.