ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 грудня 2012 р. Справа №2а-11873/12/0170/10
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Кудряшової А.М. ,
при секретарі судового засідання - Ждані В.Є.,
за участю представників сторін:
від позивача - не з'явився;
від відповідача - Жестовський Л.Б., довіреність від 02.11.2012 року,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим
до Восходненського виробничого управління по житлово-комунальному господарству
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулась з позовом Джанкойська об'єднана державна податкова інспекція АР Крим до Восходненського виробничого управління по житлово-комунальному господарству із вимогами про стягнення заборгованості з податку на землю - в сумі 3731,71 гривень, з плати за користування надрами в сумі - 10585,86 гривен, з екологічного податку у сумі 7445,78 гривень. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем несвоєчасне та не в повному обсязі перерахована до бюджету сума узгоджених податкових зобов'язань у загальній сумі 21 763,34 гривень.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надіслав клопотання про розгляд справи без участі представника позивача, вказав, що на позовних вимогах наполягає у повному обсязі
Відповідач проти задоволення позову заперечував, з підстав, наведених у запереченнях на адміністративний позов (а.с. 44), але не надав суду доказів, щодо зменшення податкової заборгованості.
Суд, враховуючі клопотання позивача щодо розгляду справи за їх відсутності, думку представника відповідача, який не заперечував проти вирішення справи за відсутності представника позивача, враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, а також приймаючі до уваги, що адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, керуючись ч.4 ст. 122, ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності представника позивача.
Заслухавши пояснення представника відповідача, розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 5 частини 2 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до п.п.41.1.1 п .41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Згідно з п.п. 20.1.18 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб'єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є суб'єктами владних повноважень.
Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб'єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб'єктами господарювання.
Судом встановлено, що Восходненське виробниче управління по житлово-комунальному господарству є юридичною особою, зареєстрованою 02.07.1999 року Красногвардійською районною державною адміністрацією, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с. 9), Довідкою з ЄДРПОУ (а.с. 10 ), Витягом з ЄДРПОУ (а.с. 11-12), Статутом (а.с. 5-8).
Судом встановлено, що Восходненське виробниче управління по житлово-комунальному господарству взято на податковий облік з 07.07.99р. за № 585 (а.с. 13), а тому згідно із законодавством України, зобов'язане сплачувати податки до Державного бюджету України, подавати встановлену законом звітність.
Таким чином, судом встановлено, що Восходненське виробниче управління по житлово-комунальному господарству є юридичною особою, яка зобов'язана виконувати обов'язки, покладені на неї законами у зв'язку зі здійсненням діяльності.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Судом встановлено, що відповідач самостійно надав до ДПІ податкову декларацію з плати за земельній ділянки державної та комунальної власності на 2012 рік (а.с.15-16), відповідно до якої відповідачем нараховано орендну плату за поточний рік у загальній сумі 3955,68грн., яка підлягає сплаті на протязі року щомісячно з січня по грудень включно рівними частками по 329,68грн.
Відповідачем до теперішнього часу не сплачена сума, яка визначена у декларації у розмірі 3431,70 грн. (за січень-липень 2012р.)
Судом встановлено, що згідно податкового розрахунку за користування надрами за 1 квартал 2012 рік (а.с. 17-20) наданою відповідачем до ДПІ визначена сума податку до сплати у розмірі 5 135,31 грн.
Відповідачем до теперішнього часу не сплачена сума, яка визначена у декларації.
Судом встановлено, що згідно податкового розрахунку за користування надрами за 2 квартал 2012 рік (а.с. 21-23) наданою відповідачем до ДПІ визначена сума податку до сплати у розмірі 5450,55 грн.
Відповідачем до теперішнього часу не сплачена сума, яка визначена у декларації.
Судом встановлено, що згідно податковій декларації з екологічного податку за 1 квартал 2012 рік (а.с. 24-26) наданою відповідачем до ДПІ визначена сума податку до сплати у розмірі 3329,14 грн.
Відповідачем до теперішнього часу не сплачена сума, яка визначена у декларації.
Судом встановлено, що згідно податковій декларації з екологічного податку за 2 квартал 2012 рік (а.с. 27-29) наданою відповідачем до ДПІ визначена сума податку до сплати у розмірі 4116,64 грн.
Відповідачем до теперішнього часу не сплачена сума, яка визначена у декларації.
Заборгованість відповідача перед бюджетом підтверджується розрахунком суми позову (а.с.34-35), Довідкою (а.с.36,45), даними особових рахунків (а.с. 46-69).
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовані Податковим кодексом України (далі по тексту -ПК України).
Пунктом 16.1 статті 16 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з п. 46. 1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 ст. 49 ПК України).
Згідно з п. 49.18. ст. 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до п. 54. 1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. 57 ПК України).
Згідно п. 203.1. ст. 203 ПК України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації (п. 203.2 ст. 203 ПК України).
Відповідно до 14.1.39 ст. 14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з п. 14.1.175 ст. 14 ПК України сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.
З матеріалів справи вбачається, що податковим органом виставлена податкова вимога № 1/131 від 28.11.2001р. (а.с. 30), яка була отримана відповідачем, згідно поштового повідомлення (а.с. 31), податкова вимога № 2/11 від 23.01.2002р. (а.с. 32), яка була отримана відповідачем, згідно поштового повідомлення (а.с. 33).
На час розгляду справи у суду відсутні відомості щодо оскарження відповідачем зазначених податкових вимог у встановленому діючим законодавством порядку. Відповідач зроблені позивачем розрахунки заборгованості зі сплати податкових зобов'язань не спростував, а тому суд приходить до висновку про відсутність спору між сторонами щодо розміру заявлених до стягнення сум податкових зобов'язань.
У встановлені законодавством строки, відповідачем зобов'язання по сплаті узгоджених податкових зобов'язань не виконані. Доказів сплати заборгованості відповідачем суду також не надано.
Таким чином, дослідивши докази у справі в їх сукупності, суд приходить до висновку, що вимоги позивача ґрунтується на законі, доведена в належним спосіб і тому підлягає задоволенню.
Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючі, що позивач звільнений від сплати судових витрат, вони не підлягають стягненню з відповідача.
У судовому засіданні, яке відбулось 11.12.2012 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 14.12.2012 року.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 160-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Восходненського виробничого управління по житлово-комунальному господарству, з рахунків платника податків в банках, заборгованість у загальній сумі 21763 (двадцять одна тисяча сімсот шістдесят три) гривень 34 копійки, а саме:
- податку на землю - код платежу 13050100 (р/р №33219811700135, ГУ ДК України в АРК, МФО 824026, ОКПО 37668678) у сумі 3731,71 гривень;
- плату за користування надрами - код платежу 13030100 (р/р №33112366700130, в ГУ ДК України в АРК, МФО 824026, ОКПО 37668678) у сумі 10585,86 гривень;
- екологічний податок - код платежу 19010301 (р/р №33119364700135, в ГУ ДК України в АРК, МФО 824026, ОКПО 37668678) у сумі 7445,78 гривень.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кудряшова А.М.