ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
Головуючий у 1-й інстанції: Феха Т.С.
Суддя-доповідач:Бучик А.Ю.
УХВАЛА
іменем України
"10" грудня 2012 р. Справа № 1717/1587/12
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Бучик А.Ю.
суддів: Одемчука Є.В.
Шевчук С.М.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради на постанову Рокитнівського районного суду Рівненської області від "02" жовтня 2012 р. у справі за позовом ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії ,
ВСТАНОВИВ:
21 серпня 2012 року Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради звернулось до суду із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами. Просило скасувати постанову Рокитнівського районного суду Рівненської області від 21 листопада 2011 року по справі № 2-а-8183/11 за позовом ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії.
На підставі ст. 197 КАС України, апеляційний розгляд справи проводиться в порядку письмового провадження.
Апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Постановою Рокитнівського районного суду Рівненської області від 21.11.2011 року у справі № 2-а-8183/11 зобов'язано управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради провести нарахування та виплату ОСОБА_4 щомісячної доплати до заробітної плати в розмірі двох мінімальних заробітних плат відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 28 квітня 2011 року і до настання передбачених законодавством підстав для припинення виплати доплати особисто позивачу або зміни законодавства, що регулює вказані виплати, з урахуванням виплаченого.
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 19.04.2012 року апеляційна скарга управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради залишена без задоволення, а постанова Рокитнівського районного суду Рівненської області від 25.11.2011 року - без змін.
Відповідно до частини 1 статті 245 КАС України постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами.
Відповідно до ст. 246 КАС України, особи які брали участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право подати заяву про перегляд судового рішення суду будь - якої інстанції, яке набрало законної сили, за нововиявленими обставинами.
Підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є, відповідно до ст. 245 КАС України істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи. Підстави передбачені цією статтею є вичерпними та не підлягають розширеному тлумаченню.
Обставини, на які посилається заявник, не відносяться до зазначеного переліку, передбаченого законом, і не є нововиявленими.
Нововиявленою обставиною у адміністративній справі, яка могла вплинути на судове рішення, на думку управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради, є узагальнення судової практики Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Однак, з таким твердженням колегія суддів погодитись не може, так як, дане узагальнення містить лише аналіз судової практики з розгляду судами окремих категорій справ, а не акти обов'язкового характеру.
Крім того, обов'язковою ознакою нововиявлених обставин є їх наявність на час розгляду справи. Тобто, виникнення нових або зміна обставин після вирішення спору не можуть бути підставою для зміни або скасування судового рішення.
Отже, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду та не впливають на правильність прийнятого рішення, яке постановлене із додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради залишити без задоволення, а постанову Рокитнівського районного суду Рівненської області від "02" жовтня 2012 р. - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис) А.Ю.Бучик
судді: (підпис) (підпис) Є.В.Одемчук С.М. Шевчук
З оригіналом згідно: суддя _______ А.Ю.Бучик
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу ОСОБА_4 АДРЕСА_1
3- відповідачу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради вул.Соборна,12,м.Рівне,33028