ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
29 листопада 2012 р. Справа №2а-12382/12/0170/10
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Кудряшової А.М.,
при секретарі судового засідання - Ждані В.Є.,
за участю представників сторін:
від позивача - не з'явився;
від відповідача -не з'явився;
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості з єдиного податку,
ВСТАНОВИВ:
Джанкойська об'єднана державна податкова інспекція в АР Крим звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 214,60 гривень, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач станом на 27.11.2012 року має недоїмку по платежу «єдиний податок з фізичних осіб» у сумі 214,60 гривень.
Позивач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав суду клопотання про розгляд справи без участі представника позивача, вказав, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неприбуття не повідомив, заперечення на позов до суду не надав.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його та його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі відповідача та його представника, враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, керуючись ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності відповідача.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з п. 5 частини 2 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п.п.41.1.1 п .41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Згідно з ч. 1 ст. 128 Господарського кодексу України громадянин визнається суб`єктом господарювання при здійсненні ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його у якості підприємця без статусу юридичної особи.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, зареєстрована як фізична особа-підприємець Нижньогірською районною державною адміністрацією АР Крим 04.10.1995р., що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с. 5), Довідкою з ЄДРПОУ (а.с.6). Відповідач є платником податків та зборів, взятий на облік в ДПІ 04.10.1995 р. за №483 (що підтверджено довідкою позивача - а.с.8).
Таким чином, судом встановлено, що фізична особа - підприємець ОСОБА_1 зобов'язана виконувати обов'язки, покладені на неї законами у зв'язку зі здійсненням господарської діяльності.
Позовні вимоги мотивовані тим, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 перебуває на обліку як платник податків в Джанкойській ОДПІ в АР Крим та є платником єдиного податку за ставкою, встановленою для першої групи платників, відповідно до його заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування (а.с. 10). Проте, відповідач не здійснював сплату єдиного податку за період серпень - вересень 2012 року, у зв'язку з чим в нього виникла заборгованість у сумі 214,60 грн. Інспекцією на адресу відповідача направлена податкова вимога, однак у добровільному порядку заборгованість ним не сплачена, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 24.12.1993 року № 3813 (далі - Закон № 3813) головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону № 3813 державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з п. 291.3 ст. 291 Податкового Кодексу України юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Згідно з п. 293.1., 293.2 ст. 293 Податкового Кодексу України ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
1) для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;
2) для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
25.01.2012 року фізична особа - підприємець ОСОБА_1 подала до Джанкойської ОДПІ заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з 01.01.2012 року - сплату єдиного податку по видам діяльності - роздрібна торгівля з лотків на ринках, в якій обрав ставку єдиного податку, встановлену для першої групи платників єдиного податку (а.с. 10).
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Рішенням Нижнегорської сільської ради від 30.12.2011 року № 451 встановлені ставки єдиного податку на 2012 рік, в тому числі ставка податку по виду діяльності - роздрібна торгівля з лотків на ринках, яка склала 10% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня податкового (звітного) року, що становить 214,60 гривень, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, якій станом на 01.01.2012 року складав 1073 гривень (а.с. 11-12).
Відповідно до п. 295.1 ст. 295 Податкового Кодексу України, платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Згідно з п. 295.2 ст. 295 Податкового Кодексу України, нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється органами державної податкової служби на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Відповідач свій обов'язок по вчасній сплаті єдиного податку не виконував, у зв'язку з чим в нього виникла заборгованість у сумі 214,60 гривень.
Відповідно до п. 59.1. ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
23.04.2012 року Джанкойською об'єднаною ДПІ прийнято податкову вимогу № 187, яка направлена відповідачу та не отримана останнім у зв'язку з закінченням терміну зберігання лист повернуто (а.с. 13).
Доказів сплати заборгованості або оскарження податкової вимоги суду надано не було, у зв'язку з чим вказана вимога є узгодженою.
Таким чином, на момент розгляду справи заборгованість відповідача зі сплати єдиного податку становить 214,60 гривень, а отже заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючі, що позивач звільнений від сплати судових витрат, вони не підлягають стягненню з відповідача.
В ході судового засідання, яке відбулось 29.11.2012 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 30.11.2012 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до місцевого бюджету Нижньогірського району, код платежу 18050400, р/р 31515970700193, ГУ ДКСУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 37956998 заборгованість зі сплати єдиного податку в сумі 214 (двісті чотирнадцять) гривень 60 копійок.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кудряшова А.М.