ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
10002, м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65 тел.(0412) 48-16-02
УХВАЛА
іменем України
"21" листопада 2011 р. Справа № 2а/1770/2199/2011
номер рядка статистичного звіту 8.2.3
Колегія суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Бучик А.Ю.
суддів: Євпак В.В.
Одемчука Є.В.,
за участю секретаря судового засідання Соморової В.А. ,
розглянувши апеляційну скаргу Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "08" липня 2011 р. у справі № 2а/1770/2199/2011 за позовом Публічного акціонерного товариства "Івано-Долинський спецкар'єр" до Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень ,
ВСТАНОВИЛА:
Публічне акціонерне товариство «Івано-Долинський спецкар'єр» звернулось до Рівненського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 6 травня 2011 року № 000342341, № 0000352341, № 0000362341, № 0000372341.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 08 липня 2011 року визнано протиправними та скасувано податкові повідомлення-рішення Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції від 6 травня 2011 року № 000342341, № 0000352341, № 0000362341, № 0000372341.
В апеляційній скарзі Костопільська міжрайонна державна податкова інспекція просить скасувати вкахззану постанову через порушення судом норм матеріального та процесуального права. Вказує, що позивач неправомірно включив суму податку на додану вартість по господарських операціях в склад податкового кредиту, неправомірно здійснював нарахування амортизації по витратах, понесених на придбання дробилки СМД-111А, неправомірно сформував валові витрати на підставі документів щодо купівлі металопродукції в ТОВ «Західтехноальянс».
Апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Встановлено, що Костопільською міжрайонною державною податковою інспекцією проведено позапланову виїзну перевірку публічного акціонерного товариства "Івано-Долинський спецкар'єр" з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів за січень 2011 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в період з 01.12.2010 року по 31.12.2010 року, своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків (обов'язкових платежів) при проведенні фінансово-господарських операцій з ТОВ «Західтехноальянс» за вересень 2008 року, ТОВ ПБК «Вертикаль» за період з 01.09.2008 року по 31.12.2009 року. За її результатами складений акт від 18.04.2011 року № 317/23/05471862 (т. І а.с.21-54).
На підставі висновків акту перевірки Костопільською МДПІ прийняті податкові повідомлення-рішення від 6 травня 2011 року:
№ 0000362341 - про визначення грошового зобов'язання по податку на додану вартість в сумі 232818 грн., в тому числі 155212 грн. основного платежу та 77606 грн. штрафних санкцій;
№ 000342341 - про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 198096 грн., штрафні санкції в розмірі 97584 грн.
№ 0000352341 - про визначення грошового зобов'язання по податку на прибуток в сумі 111889,50 грн., в тому числі 74593 грн. основного платежу та 37296,50 грн. штрафних (фінансових) санкцій;
№ 0000372341 - про зменшення від'ємного значення суми податку на додану вартість в розмірі 2405 грн. та штрафні санкції в розмірі 1 грн. (т. І а.с.15-18).
Відповідно до податкового повідомлення-рішення № 0000362341 від 06.05.2011 року органом податкової служби визначено грошове зобов'язання по податку на додану вартість в сумі 232818 грн., в тому числі 155212 грн. основного платежу та 77606 грн. штрафних санкцій.
Згідно з ч.2 ст.З Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» №996-ХІУ від 16.07.1999 року, бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку. Відповідно до ч.1 ст.9 Закону підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні складатись під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Підставою для формування бухгалтерського та податкового обліку є факт здійснення господарської операції, який повинен підтверджуватись наявними у підприємства первинними документами складеними відповідно до вимог законодавства.
Відповідно до підпункту 7.4.1. пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року № 168/97-ВР (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:
придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.
Згідно з пп.7.4.5. п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» (чинного на момент виникнення спірних правовідносин), не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), що не підтверджені податковими накладними. В силу приписів пп.7.2.4. п.7.2 ст.7 вказаного Закону право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку у порядку, передбаченому статтею 9 цього Закону. Зареєстровані в якості платника податку на додану вартість особи отримують відповідне свідоцтво.
В свою чергу, податкова накладна за правилами пп.7.2.3. п.7.2 ст.7 вказаного Закону складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках, оригінал податкової накладної надаються покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг).
Судом встановлено, що між ПАТ «Івано-Долинський спецкар'єр» та ТОВ ПБК «Вертикаль» укладений договір купівлі-продажу № 15/08 від 15.08.2008 року, відповідно до якого продавець - ТОВ ПБК «Вертикаль» зобов'язується передати у власність, а покупець -ПАТ «Івано-Долинський спецкар'єр» прийняти і оплатити дробилку в комплектації СМД-111А.
На виконання договору ТОВ ПБК «Вертикаль» поставлена дробилка вартістю 2100000 грн., в тому числі ПДВ - 350000 грн., що підтверджується дослідженими судом доказами (т. І а.с.55-59, 61-63, 75).
На підставі виписаних ТОВ ПБК «Вертикаль» податкових накладних від 02.09.2008 року № 3088, від 29.09.2008 року № 9327 ПАТ «Івано-Долинський спецкар'єр» включило суму податку на додану вартість в розмірі 350000 грн. у податковий кредит за вересень 2008 року (т. І а.с.64-65).
Факт використання дробилки СМД-111А (яка була технічно переоснащена зі встановленням додаткового обладнання) у власній господарській діяльності спецкар"єру підтверджений дослідженими судом доказами (т. І а.с.66-71,108,151-156).
ПАТ «Івано-Долинський спецкар'єр» сформував податковий кредит на підставі податкових накладних, на момент видачі яких ТОВ ПБК "Вертикаль" у встановленому законом порядку було зареєстроване платником податку на додану вартість в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (т. І а.с.60, 157-164).
Транспортування дробилки СМД-111А від ТОВ ПБК «Вертикаль» до покупця - ПАТ «Івано-долинський спецкар'єр» відбулося перевізником ПФ «Владні», що підтверджено товарно-транспортною накладною № 10/2094 від 03.10.2008 року та актом № ВЛ-0000072 від 10.10.2008 року здачі-приймання робіт (надання послуг) - перевезення дробилки (т. І а.с.72,150). Відсутність на товарно-транспортній накладній відмітки відправника товару не свідчить про порушення податкового законодавства. Поставка дробилки від ТОВ ПБК «Вертикаль» до покупця - ПАТ «Івано-долинський спецкар'єр» підтверджена первинними документами бухгалтерського обліку. Отже, вказана господарська операція мала на меті реальне настання правових наслідків.
Колегія суддів погоджується із позицією суду першої інстанції про безпідставність висновків податкового органу щодо безтоварності операцій позивача з ТОВ ПБК «Вертикаль» та вважає, що підстави для виключення з податкового кредиту ПАТ «Івано-Долинський спецкар'єр» сум податку на додану вартість в розмірі 350000 грн. по придбанню дробилки СМД-111А у Костопільської МДПІ відсутні.
Щодо висновку органу державної податкової служби про завищення позивачем податкового кредиту за вересень 2008 року в сумі 378 грн. в результаті купівлі металопродукції в ТОВ «Західтехноальянс» слід зазначити наступне.
Між ПАТ «Івано-Долинський спецкар'єр» та ТОВ «Західтехноальянс» в результаті договірних відносин відбулася поставка металопродукції (труб) на загальну суму 2268 грн., що підтверджено письмовими доказами (т. І а.с.77-79,82). Сума податку на додану вартість в розмірі 378 грн. включена позивачем на підставі податкової накладної № 1 від 03.09.2008 року до складу податкового кредиту в податковій декларації на додану вартість за вересень 2008 року (т. І а.с.76, т. II а.с.1-8). Даний товар використовувався ПАТ «Івано-Долинський спецкар'єр» у господарській діяльності, що підтверджено актом на списання матеріальних цінностей за вересень 2008 року (т. І а.с.81).
Фактична поставка ПАТ «Івано-Долинський спецкар'єр» металопродукції від ТОВ «Західтехноальянс» підтверджена належним чином оформленими документами первинного бухгалтерського обліку, а тому податковий кредит по господарській операції з ТОВ «Західтехноальянс» сформований позивачем у відповідності до вимог підпунктів 7.4.1, 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість».
Суд дійшов вірного висновку про протиправність та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000362341 від 06.05.2011 року про визначення грошового зобов'язання по податку на додану вартість в сумі 232818 грн., в тому числі 155212 грн. основного платежу та 77606 грн. штрафних санкцій.
Відповідно до податкового повідомлення-рішення № 0000352341 від 06.05.2011 року органом податкової служби визначено грошове зобов'язання по податку на прибуток в сумі 111889,50 грн., в тому числі 74593 грн. основного платежу та 37296,50 грн. штрафних санкцій.
Визначення грошового зобов'язання по податку на прибуток грунтується на висновках органу державної податкової служби про заниження податку на прибуток на суму 74593 грн. внаслідок порушення позивачем п.5.1 ст.5, пп.5.2.1 п.5.2 ст.5, абз.4 пп.5.3.9 п.5.3 ст. 5, пп.8.1.1 п.8.1 ст. 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме:
- завищення валових витрат на суму 1890 грн. у зв'язку з придбанням металопродукції в ТОВ «Західтехноальянс», що не підтверджено необхідними документами;
- нарахування амортизаційних відрахувань в розмірі 296478 грн. на суму основних фондів, придбаних у ТОВ ПБК «Вертикаль», купівля яких не підтверджена відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення яких передбачена правилами податкового обліку.
Згідно п.5.1 ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від 08.12.1994 року (чинного на момент виникнення спірних правовідносин), валові витрати виробництва та обігу - це сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.
Підпунктом 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» передбачено, що до складу валових витрат включається сума будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3 - 5.7 цієї статті.
Згідно пп.5.3.9 п.5.3 ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.
Підставою для формування валових витрат є наявність первинного документа, що підтверджує понесені підприємством валові витрати. В податковому обліку відображаються виключно господарські операції, вчинені підприємством в рамках господарської діяльності.
Поставка металопродукції для використання у власній господарській діяльності ПАТ «Івано-Долинський спецкар'єр» від ТОВ «Західтехноальянс» мала реальний характер і підтверджена належним чином оформленими документами первинного бухгалтерського обліку. Позивач правомірно та обґрунтовано відніс витрати на придбання металопродукції (труб) до складу валових витрат за III квартал 2008 року (т. II а.с.15-18).
Відповідно до п. 3.1 ст. з Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» об'єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду, встановленого згідно з п. 4.3 ст.4 Закону N 334/94-ВР, на суму валових витрат платника податку (ст. 5 цього Закону) і відрахувань, нарахованих згідно зі статтями 8 і 9 цього Закону.
Відповідно до п.п.8.1.1 п.8.1 ст.8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» під терміном «амортизація» основних фондів і нематеріальних активів слід розуміти поступове віднесення витрат на їх придбання, виготовлення або поліпшення, на зменшення скоригованого прибутку платника податку у межах норм амортизаційних відрахувань, установлених цією статтею.
Згідно абз.1 п.п.8.1.2 вищевказаного Закону амортизації підлягають витрати на: придбання основних фондів та нематеріальних активів для власного виробничого використання, включаючи витрати на придбання племінної худоби та придбання, закладення і вирощування багаторічних насаджень до початку плодоношення, а саме: іригація, осушення. Збагачення та інші подібні капітальні поліпшення землі.
Відповідно до п.п.8.2.1 п.8.2 ст.8 вищевказаного Закону, основні фонди - це матеріальні цінності, що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку протягом періоду, який перевищує 365 календарних днів з дати введення в експлуатацію таких матеріальних цінностей, та вартість яких перевищує 1000 гривень і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом. Підпунктом 8.2.2 пункту 8 статті 8 вказаного Закону визначено, що до складу основних фондів групи 3 відносяться будь-які інші основні фонди, не включені до груп 1,2 і 4.
Матеріали справи свідчать про придбання дробилки у ТОВ ПБК «Вертикаль», що підтверджується первинними бухгалтерськими документами. Дробилка СМД-111А фактично придбана, доставлена, відремонтована, змонтована, технічно переоснащена зі встановленням додаткового обладнання та введена в експлуатацію з січня 2009 року (т. І а.с.70-71). З врахуванням норми амортизації 3 групи основних фондів, яка становить 6% до балансової вартості кожної з груп основних фондів на початок звітного (податкового) періоду. ПАТ «Івано-Долинський спецкар'єр» здійснювало нарахування амортизації витрат на придбання дробилки СМД-111А з II кварталу 2009 року в загальному розмірі 296478 грн., в тому числі: II квартал 2009 року - 105000 грн., III квартал 2009 року - 98700 грн., IV квартал 2009 року - 92778 грн., що підтверджується відомістю по нарахуванню амортизації, деклараціями з податку на прибуток підприємств (т. II а.с.25-43, 71а). Висновок податкового органу про безпідставність нарахування позивачем амортизаційних відрахувань в сумі 296478 грн. є необгрунтованим.
Отже, податкове повідомлення-рішення № 0000352341 від 06.05.2011 року про визначення грошового зобов'язання по податку на прибуток в сумі 111889,50 грн., в тому числі 74593 грн. основного платежу та 37296,50 грн. штрафних санкцій, підлягає визнанню протиправним та скасуванню.
Податковим повідомленням-рішенням від 06.05.201 Іроку № 000342341 зменшено бюджетне відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 198096 грн. та нараховано штрафні санкції в сумі 97584 грн.
Висновок Костопільської МДШ про завищення позивачем бюджетного відшкодування на суму 198096 грн. ґрунтується на твердженні про
- завищення бюджетного відшкодування за жовтень 2008 року на суму 195166 грн. внаслідок завищення податкового кредиту за вересень 2008 року на суму 350378 грн. (по господарських операціях з купівлі дробилки СМД-111А у ТОВ ПБК «Вертикаль» вартістю 2100000 грн., в тому числі ПДВ - 350000 грн. та металопродукції у ТОВ «Західтехноальянс» на суму 2268 грн., в т.ч. ПДВ - 378 грн.), що призвело до завищення від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та податкового кредиту за вересень 2008 року на суму 195166 грн.;
- завищення бюджетного відшкодування за січень 2011 року на суму 2930 грн. внаслідок завищення податкового кредиту по ПДВ за грудень 2010 року на суму 2930 грн. (по господарській операції з купівлі запчастин у ТОВ «Технобудінвест» на загальну суму 17580 грн., в т.ч. ПДВ - 2930 грн.).
Законом України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року № 168/97-ВР (чинним на момент виникнення права ПАТ «Івано-Долинський спецкар'єр» на бюджетне відшкодування за жовтень 2008 року) та Податковим кодексом України (чинним на момент виникнення права ПАТ «Івано-Долинський спецкар'єр» на бюджетне відшкодування за січень 2011 року) визначено порядок сплати податку на додану вартість до бюджету та порядок визначення сум податку, що підлягають відшкодуванню з Державного бюджету України.
Підпунктом 7.7.1. пункту 7.1 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» та пунктом 200.1 статті 200 Податкового кодексу України встановлено, що сума податку, яка підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1. пункту 7.1 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» та п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1. пункту 7.1 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» та п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Порядок формування податкового кредиту, підстави його виникнення та порядок визначення сум податку, що підлягають відшкодуванню з Державного бюджету України, регламентувався Законом України «Про податок на додану вартість», з прийняттям - Податковим кодексом України, який платник податків зобов'язаний дотримуватися. Виключно за умови порушення норм даного закону та кодексу у платника податку зникає право заявлення від'ємного значення з податку на додану вартість до бюджетного відшкодування.
Посилання органу державної податкової служби на факт документального непідтвердження здійснених господарських операцій ПАТ «Івано-Долинський спецкар'єр» з купівлі дробилки СМД-111А у ТОВ ПБК «Вертикаль» вартістю 2100000 грн., в тому числі ПДВ - 350000 грн. та металопродукції у ТОВ «Західтехноальянс» на суму 2268 грн., в т.ч. ПДВ - 378 грн., і як наслідок виключення з податкового кредиту сум ПДВ по даних операціях в загальному розмірі 350378 грн. є необгрунтованим. Правових підстав для зменшення бюджетного відшкодування по податку на додану вартість в розмірі 195166 грн. Костопільської МДПІ не мала.
Висновок Костопільської МДПІ про завищення позивачем бюджетного відшкодування за січень 2011 року на суму 2930 грн. внаслідок завищення податкового кредиту по ПДВ за грудень 2010 року на суму 2930 грн. (по господарській операції з купівлі запчастин у ТОВ «Технобудінвест» на загальну суму 17580 грн., в т.ч. ПДВ - 2930 грн.) є безпідставним.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Технобудінвест» здійснило продаж ПАТ «Івано-Долинський спецкар'єр» запасних частин на загальну суму 17580 грн., в тому числі ПДВ - 2930 грн., що підтверджено дослідженими судом доказами (т. І а.с.83-84, 87-90, 95, 175). На підставі податкових накладних № 44 та №45 від 13.12.2010 року сума податку на додану вартість в розмірі 2930 грн. включена позивачем до податкового кредиту грудня 2010 року (т.І а.с.86-87, 205-233).
Господарські операції, вчинені між ПАТ «Івано-Долинський спецкар'єр» та ТОВ «Технобудінвест», підтверджуються належним чином оформленими документами первинного бухгалтерського обліку, які стали підставою для формування показників сум податкового кредиту.
Тому, висновок податкового органу щодо безпідставного завищення ПАТ «Івано-долинський спецкар'єр» бюджетного відшкодування на суму 198096 грн. не підтверджений матеріалами справи і позивачем спростований.
За таких обставин, податкове повідомлення-рішення від 06.05.201 Іроку № 000342341, яким зменшено бюджетне відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 198096 грн. та нараховано штрафні санкції в сумі 97584 грн. вірно визнано судом протиправним та скасувано.
Відповідно до податкового повідомлення-рішення № 0000372341 від 06.05.2011 року зменшено від'ємне значення суми податку на додану вартість в сумі 2405 грн. за січень 2011 року та нараховано штрафні санкції в сумі 1 грн.
Костопільською МДПІ зроблений висновок про порушення позивачем пп. 198.3, 198.6 ст.198 Податкового кодексу України, а саме завищення податкового кредиту за січень 2011 року на суму 2405 грн. внаслідок включення суми податку, сплаченого у зв'язку з придбанням товарів у ТОВ «Технобудінвест», що не підтверджені належним чином оформленими податковими накладними, розрахунковими та платіжними документами.
Однак, судом встановлено, що у січні 2011 року позивач мав договірні відносини з ТОВ «Технобудінвест» щодо купівлі запасних частин на загальну суму 14430 грн., в тому числі ПДВ - 2405 грн., що підтверджено наступними дослідженими документами: договором поставки № 5/01-11 від 05.01.2011 року, накладною № 11 від 27.01.2011 року, платіжним дорученням № 1399 від 27.01.2011 року, витягом з журналу реєстрації видачі довіреностей, актом здачі-прийняття робіт (надання послуг) № РВ0000383 від 01.02.2011 року про надані транспортні послуги ТОВ «Транспортна компанія «САТ» (т. І а.с.96,98,99,102-107). На підставі виписаної ТОВ «Технобудінвест» податкової накладної № 11 від 27.01.2011 року позивачем сформований податковий кредит за січень 2011 року на суму 2405 грн. (т. І а.с.97, 184-204).
Фактична поставка запасних частин від ТОВ «Технобудінвест» підтверджена належним чином оформленими документами первинного бухгалтерського обліку, а тому податковий кредит по господарській операції з даним контрагентом сформований позивачем у відповідності до вимог пп. 198.3, 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України.
ПАТ «Івано-Долинський спецкар'єр» сформував податковий кредит в сумі 2405 грн. в результаті фактично здійсненої закупівлі запчастин для власної господарської діяльності на підставі належним чином оформленої податкової накладної, що виписана зареєстрованим платником податку на додану вартість на дату здійснення господарської операції - ТОВ «Технобудінвест». Підстав для зменшення від'ємного значення податку на додану вартість за січень 2011 року на суму ПДВ - 2405 грн., що включена позивачем до податкового кредиту у відповідності до вимог податкового законодавства, зокрема пп. 198.3, 198.6 ст.198 Податкового кодексу України, немає.
Суд першої інстанції прийшов до вірного висновку про протиправність податкового повідомления-рішення Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції № 0000372341 від 06.05.2011 року, відповідно до якого зменшено від'ємне значення суми податку на додану вартість в сумі 2405 грн. за січень 2011 року та нараховано штрафні санкції в сумі 1 грн.
Колегія суддів погоджується із виснвком суду першої інстанції про обгрунтованість та задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і не впливають на правильність прийнятого рішення, яке постановлене із додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст.ст.198, 200, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 08 липня 2011 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис) А.Ю.Бучик
судді: (підписи ) В.В. Євпак
(підписи ) Є.В.Одемчук
З оригіналом згідно: суддя_______А.Ю. Бучик
Роздруковано та надіслано простою кор.:
1- в справу
2 - позивачу Відкрите акціонерне товариство "Івано-Долинський спецкар'єр" с.Базальтове,Костопільський район, Рівненська область,35042
3- відповідачу Костопільська міжрайонна державна податкова інспекція вул. С. Руданського, 5,м.Костопіль,Рівненська область,35000