Ухвала суду № 28135781, 10.10.2011, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.10.2011
Номер справи
0670/1732/11
Номер документу
28135781
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

______________

10002, м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65 тел.(0412) 48-16-02

УХВАЛА

іменем України

"10" жовтня 2011 р. Справа № 0670/1732/11

номер рядка статистичного звіту 8.2.6

Колегія суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Бучик А.Ю.

суддів: Євпак В.В.

Майора Г.І.,

за участю секретаря судового засідання Сидорука Р.М. ,

розглянувши апеляційну скаргу Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "25" липня 2011 р. у справі № 0670/1732/11 за позовом аптеки №21 м.Коростеня до Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення - рішення ,

ВСТАНОВИЛА:

Аптека № 21 м.Коростеня звернулась до Житомирського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення - рішення № 0000272301/0 від 08 лютого 2011 року про визначення податкового зобов"язання з податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності в сумі 52949 грн. - за основним платежем, в сумі 13237 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 25 липня 2011 року визнано нечинним та скасувано податкове повідомлення - рішення № 0000272301/0 від 08 лютого 2011 року Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції про визначення податкового зобов"язання аптеці № 21 м.Коростеня з податку на прибуток в сумі 52949 грн. та фінансової санкції в сумі 13237 грн.

В апеляційній скарзі Коростенська об'єднана державна податкова інспекція просить скасувати вказану постанову через порушення судом норм матеріального та процесуального права та постановити нову про відмову в позові. Вказує, що аптекою неправомірно включено до складу валових витрат витрати з придбання товарів, що не підтверджено належно оформленими накладними, витрати на страхування орендованого майна; неправомірно не включено до складу доходів за 2010 рік непогашену кредиторську заборгованість, чим занижено податок на прибуток в сумі 522949 грн.

Апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Встановлено, що Коростенською ОДПІ в період 11-17 січня 2011 року проводилась позапланова виїзна перевірка аптеки №21 м.Коростеня з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 р. по 11.01.2011р.

Відповідно до висновків, викладених в акті Коростенської ОДПІ № 50/23-01/22050398 від 20.01.2011 року, перевіркою встановлено порушення вимог Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств":

- аптекою №21 м.Коростеня до складу валових витрат включено витрати по придбанню товарів, які придбавались в перевіряємий період та оприбуткування яких здійснювалось лише на підставі наяних товарно-транспортних накладних не оформлених належним чином (видаткові накладні постачальників взагалі відсутні) на суму 207333,00 грн. ;

- позивачем до складу валових витрат включено витрати по сплаті платежів за страхування орендованого майна АТ "Українська пожежна страхова компанія" та НАСК "Оранта" на суму 2513,00 грн.

- не включено до складу інших доходів за 2010 рік непогашену кредиторську заборгованість у сумі 1951,00 грн., внаслідок чого аптекою занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 52949,00 грн.

На підставі вказаного акту податковим повідомленням - рішенням Коростенської ОДПІ №0000272301/0 від 08.02.2011 року збільшено суму грошового зобов'язання аптеки №21 м.Коростеня з податку на прибуток підприємств за основним платежем в сумі 52949,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 13237,00 грн.

Згідно зі ст. 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення; фінансова звітність - бухгалтерська звітність, що містить інформацію про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства за звітний період.

Статтею 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» встановлено вимоги до первинних документів, які є підставою для бухгалтерського та податкового обліку. Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факт здійснення господарських операцій. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції: посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Відповідно до п.2.7 Положення про документальне забезпечення записів бухгалтерського обліку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 р. №88 первинні документи складаються на бланках типових і спеціалізованих форм, затверджених відповідним органом державної влади. Одною з таких форм є товарно -транспортна накладна, типову форму якої затверджено спільним наказом Міністерства транспорту України та Міністерства статистики України від 29.12.1995 р. №488/346.

Згідно пп. 5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці з урахуванням обмежень, визначених пунктами 5.3 - 5.7 цієї статті. Підпунктом 5.3.9 п.5.3 ст.5 Закону встановлено, що до складу валових витрат не належать будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.

Судом першої інстанції вірно взято до уваги первинні документи на підтвердження бухгалтерських операцій з придбання аптекою товарів у постачальників СП "Гедеон Ріхтер-Укрфарм", ПТА МП фірми "Едельвейс", ЗАТ "Фармация - 2000". Тому вказані витрати правомірно віднесені аптекою до валових.

Відповідно до пп. 5.4.6 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" до валових витрат платника податку відносять будь-які витрати із страхування майна платника податку, тобто майна, яке знаходиться в його власності.

Згідно з п.1 ст.10 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" однією із істотних умов в договору оренди державного чи комунального майна є страхування орендарем взятого в оренду майна.

Згідно Договорів оренди, укладених аптекою з ВЖРЕП №2 та Коростенською центральною міською лікарнею, орендар зобов'язаний на протязі одного місяця з моменту укладення договору оренди за власний рахунок застрахувати об'єкт оренди на термін дії договорів.

Тому витрати по сплаті платежів на страхування орендованого комунального майна АТ "Українська пожежна страхова компанія" та НАСК "Оранта" можливо також віднести до валових.

Станом на день складання акту перевірки податковим органом аптека мала непогашену кредиторську заборговність в сумі 1951 грн.

Відповідно до платіжних доручень від 20 квітня 2011 року №№12-15 аптекою №21 м.Коростеня сплачено на користь КВЖРЕП №2 заборгованість за надану послугу оренди приміщення та заборгованість за інкасацію виручки на підприємстві нак користь ЖРУ "Приватбанк". Тому позиція податкового органу щодо неправомірного невключення до складу доходів за 2010 рік непогашеної кредиторської заборгованості аптеки на момент розгляду справи судом є безпідставною.

На підставі викладеного колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про обгрунтованість позовних вимог аптеки № 21 м.Коростеня на їх задоволення.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду та не впливають на правильніть прийнятого рішення, яке постановлене із дотриманням вимог матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсутні.

Керуючись ст.ст.198, 200, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Коростенської об'єднананої державної податкової інспекції залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 25 липня 2011 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя А.Ю.Бучик

судді: В.В. Євпак

Г.І. Майор

Роздруковано та надіслано простою кор.:

1- в справу

2 - позивачу Аптека №21 м.Коростеня вул.І.Франка 7,м.Коростень,Коростенський район, Житомирська область,11500

3- відповідачу Коростенське об'єднана державної податкової інспекції вул.Коротуна 3, м.Коростень, Коростенський район, Житомирська область,11500