ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"19" листопада 2012 р. м. Київ К-21382/10
Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:
головуючого судді Пилипчук Н.Г.
суддів Ланченко Л.В.
Нечитайла О.М.
розглянувши у попередньому судовому засіданні
касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Чернівці
на постанову Господарського суду Чернівецької області від 07.04.2009
та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.05.2010
у справі № 6/40 ( 18128/09/9104 )
за позовом Приватної фірми «Продторг Дистриб`юторс»
до Державної податкової інспекції у м.Чернівці
про визнання недійсним та скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Господарського суду Чернівецької області від 07.04.2009, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.05.2010, позов задоволено повністю. Визнано нечинним та скасовано рішення Державної податкової інспекції у м.Чернівці від 18.09.2008 № 0012012304/0.
ДПІ у м. Чернівці подала касаційну скаргу, якою просить скасувати вказані судові рішення та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову в повному обсязі. Посилається на порушення судами ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Заслухавши доповідь судді-доповідача про обставини, необхідні для ухвалення судового рішення судом касаційної інстанції, дослідивши доводи касаційної скарги, матеріали справи, судові рішення, суд касаційної інстанції дійшов висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню.
Судами попередніх інстанцій встановлено такі обставини.
Рішенням від 18.09.2008 № 0012012304/0 до позивача застосовано штрафні санкції на загальну суму 488407,55 грн. на підставі ч. 1 ст. 17, ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»за порушення позивачем вимог п. 1, п. 2, п. 13 ст. 3 цього Закону, що зафіксовані актом перевірки від 08.09.2008 № 1441/24/00/23/30208238.
Порушення полягали у тому, що позивач 08.09.2008 при здійсненні розрахункових операцій реєстратор розрахункових операцій не застосовував, розрахунковий документ не роздруковував, допустив невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО.
Згідно із довідкою Чернівецького РЕМу від 20.10.2008 № 1058 відключення електроенергії відбулося 08.09.2008 з 09.00 год. до 13.45 год. у зв'язку з ремонтними роботами в електромережі.
У касаційній скарзі податкова інспекція заперечує факт відключення 08.09.2008 електроенергії, наполягаючи на тому, що позивач зобов'язаний був проводити розрахункові операції у відповідності до вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 № 265/95-ВР -через реєстратор розрахункових операцій.
Статтею 5 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 № 265/95-ВР (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) передбачено, що, на період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, але не більше 72 годин (7 робочих днів), відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного реєстратора розрахункових операцій.
З огляду на встановлену судами попередніх інстанцій на підставі належного доказу -довідки Чернівецького РЕМу від 20.10.2008 № 1058 обставину щодо відключення 08.09.2008 електроенергії та здійснення позивачем розрахункових операцій у порядку передбаченому ст. 5 вказаного Закону з видачею покупцям розрахункових квитанцій, суд касаційної інстанції вважає за правильне погодитися з судами щодо відсутності підстав для покладення на позивача відповідальності за непроведення розрахункової операцій через реєстратор розрахункових операцій.
Зважаючи на відсутність підстав для висновку про порушення судами попередніх інстанцій норм матеріального права, на які посилається відповідач у касаційній скарзі, враховуючи межі перегляду справи судом касаційної інстанції, визначені у ст. 220 Кодексу адміністративного судочинства України, які не дозволяють суду касаційної інстанції здійснювати дослідження та переоцінку доказів, касаційна скарга залишається без задоволення, а оскаржувані судові рішення -без змін.
Керуючись ст. ст. 220, 2201, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції, -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Чернівці залишити без задоволення, а постанову Господарського суду Чернівецької області від 07.04.2009 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.05.2010 -без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, передбачених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України, за заявою про перегляд даної ухвали, поданою через Вищий адміністративний суд України у порядку, встановленому статтями 236-2391 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Н.Г. Пилипчук
Судді Л.В. Ланченко
О.М. Нечитайло