ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.01.09
Справа №АС7/369-08.
за позовом Прокурора м. Суми в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до відповідача Відкритого акціонерного товариства «Дружбівський цукрорафінадний завод», м. Дружба, Ямпільський район
про стягнення 1020 грн. 00 коп.
СУДДЯ М.Б. РИЖКОВ
За участю представників сторін:
від позивача Вдовіченко Олександр Леонідович, довіреність № 43 від 15.01.09р.
від відповідача не з’явився
прокурор Сініцин Віталій Олександрович
Суть спору: Прокурор просить стягнути з відповідача штрафні санкції в сумі 1020 грн. 00 коп. на підставі постанови Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку за порушення відповідачем вимог Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”.
Заявою від 09.12.2008 року за № 1294 Сумське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку уточнило позовні вимоги в частині стягнення штрафної санкції з відповідача до Державного бюджету України на рахунок № 31117106700424 в ГУДКУ в Сумській області, код ЄДРПОУ 23635215, МФО 837013, код платежу 21081100.
Відповідач в засідання суду не з'явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, відповідач відзиву на позов не подав, тому згідно ст. ст. 71, 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив :
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів Україні» державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Стаття 6 Цього Закону вказує, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів Україні» Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до покладених на неї завдань встановлює вимоги та стандарти щодо обов'язкового розкриття інформації емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів.
Статтею 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів Україні» передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам і накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію про фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством.
Статтею 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п.п. 14-14.2 розділу І, п. 1 глави 1 розділу IV, п.п. 1, 3 глави 3 розділу IV «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за № 97/13364 щодо обов’язку акціонерних товариств, які мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі, за станом на перше число звітного кварталу, розкривати квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР та подання до територіального управління ДКЦПФР, за їх місцезнаходженням, в електронній та паперовій формах.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем порушено вимоги Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», щодо строку подання регулярної інформації, оскільки станом на 10.06.2008 року ВАТ «Дружбівський цукрорафінадний завод» квартальна інформація за І квартал 2008 року по встановленій формі – не розкрита, а саме: в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР – не розміщена, до територіального управління ДКЦПФР, в електронній та паперовій формі – не подана.
10.06.2008 року розпорядженням начальника Сумського територіального управління ДКЦПФР за № 122-СУ було повідомлено керівництво ВАТ «Дружбівський цукрорафінадний завод» та наданий час для усунення порушень вимог законодавства про цінні папери.
Внаслідок невиконання відповідачем розпорядження начальника Сумського територіального управління ДКЦПФР від 10.06.2008 року № 122-СУ щодо усунення порушень законодавства про цінні папери, уповноваженою особою Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 30 липня 2008 року складено акт № 160-СУ про правопорушення на ринку цінних паперів.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів Україні» одним із основних завдань Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень
На підстав акту Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 30 липня 2008 року № 122-СУ про правопорушення на ринку цінних паперів начальником Сумського територіального управління ДКЦПФР було винесено постанову № 160-СУ від 08 серпня 2008 року про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, якою на відповідача накладено штраф у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 1020 грн.
Копія зазначеної постанови була направлена відповідачу 11.08.2008 року і на момент подання позову до суду не оскаржена, сума штрафу в розмірі 1020 грн. 00 коп. відповідачем не сплачена.
Оскільки відповідач не подав доказів визнання недійсними зазначеної постанови та доказів сплати штрафу, вимоги прокурора визнаються правомірними та обґрунтованими, та підлягають задоволенню, шляхом стягнення з відповідача в доход Державного бюджету України 1020 грн. штрафних санкцій.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ :
1. Адміністративний позов Прокурора м. Суми задовольнити.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Дружбівський цукрорафінадний завод» (41220, Сумська область, Ямпільський район, м. Дружба, вул. Леніна, 39, ід. код 00372919) в доход Державного бюджету України (рахунок № 31117106700424 в ГУДКУ в Сумській області, код ЄДРПОУ 23635215, МФО 837013, код платежу 21081100) 1020 грн. 00 коп. штрафних санкцій.
3. Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили за заявою особи на користь якої винесена дана постанова..
4. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ М.Б. РИЖКОВ
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Повний текст постанови складений та підписаний 19.01.2009 року.