Постанова № 28028148, 14.11.2012, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.11.2012
Номер справи
2а/0370/3593/12
Номер документу
28028148
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 листопада 2012 року м.Луцьк

Справа № 2а/0370/3593/12

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого, судді Смокович В.І.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Луцькому районі Волинської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Теплолюкс» про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Луцькому районі Волинської області (далі –УПФУ в Луцькому районі, позивач, управління) звернулося в суд з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Теплолюкс» (далі – ТзОВ «Теплолюкс», відповідач, товариство) про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за вересень 2012 року в сумі 13 405,26 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач використовує найману працю та зареєстрований як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України. Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» товариство зобов’язане своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. В даному випадку базовим звітним періодом є календарний місяць. ТзОВ «Теплолюкс» не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за вересень 2012 року в сумі 13 405,26 грн., а тому позивач просить стягнути з останнього зазначену суму заборгованості.

Представник позивача у судове засідання не прибув, у письмовому клопотанні просив розгляд справи здійснювати за його відсутності, позов підтримує повністю (а.с.19).

Представник відповідача в судове засідання не прибув, заяви про розгляд справи за його відсутності не подав, про причини неявки суду не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, що підтверджується повісткою, надісланою та врученою йому за фактичним місцезнаходженням 5 листопада 2012 року (а.с.18).

Відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Згідно із частиною четвертою статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні. Частиною першою статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, оскільки в судове засідання представники сторін не прибули (при цьому, представником позивача було подано клопотання про розгляд справи за його відсутності), що не перешкоджає судовому розгляду, а дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому судовий розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.

Дослідивши письмові докази наявні в матеріалах справи, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких підстав.

Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності-юридичної особи Товариство з обмеженою відповідальністю «Теплолюкс» є юридичною особою та зареєстроване Луцькою районною державною адміністрацією 21 грудня 2001 року, ідентифікаційний код 31824361(а.с.11).

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку з 01 січня 2011 року визначає Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ” від 08 липня 2010 року № 2464-VI (далі –Закон № 2464-VI).

З 01 січня 2011 року відповідно до пункту 3 розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону № 2464-VI відповідач як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування вважається платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 4 Закону України № 2464-VI платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Згідно з пунктом 1 частини другої статті 6 Закону України № 2464-VI страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати у встановлені строки та в повному обсязі єдиний внесок.

За правилами пункту 4 частини другої статті 6 Закону України № 2464-VI платник єдиного внеску зобов’язаний подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.

Відповідно до частини восьмої статті 9 Закону України № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.

В частині другій статті 12 Закону України № 2464-VI передбачено, що одним із обов’язків Пенсійного фонду є здійснення контролю за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви з поданого відповідачем звіту про нарахування єдиного внеску та розрахунку суми заборгованості по єдиному внеску ним самостійно обчислено та нараховано до сплати суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за вересень 2012 року - 13 405,26 грн. (а.с.5-9).

Крім того, управлінням вживались заходи по стягненню з відповідача суми заборгованості шляхом надсилання вимоги №Ю-876 від 06 листопада 2012 року, але на дату розгляду справи в суді сума заборгованості товариством не погашена (а.с.20).

Оскільки заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за вересень 2012 року у розмірі 13 405,26 грн. відповідачем добровільно не погашена та підтверджується матеріалами справи, доказів сплати боргу суду ТзОВ «Теплолюкс» не надало, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись частиною шостою статті 128, статтями 160, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Луцькому районі Волинської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Теплолюкс» про стягнення заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Теплолюкс» на користь Управління Пенсійного фонду України в Луцькому районі Волинської області заборгованість по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за вересень 2012 року в сумі 13405,26 грн. (тринадцять тисяч чотириста п’ять гривень двадцять шість копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.І.Смокович