Постанова № 28027503, 06.06.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
06.06.2012
Номер справи
2а-5406/12/0170/23
Номер документу
28027503
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 червня 2012 р. (11:340 Справа №2а-5406/12/0170/23

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі

головуючої судді Алексєєвої Т.В., при секретарі Фурлетовій Г.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державного закладу «Генічеська районна санітарно-епідеміологічна станція»

до приватного підприємця ОСОБА_1

про стягнення

за участю представників:

від позивача - Пустоутова І.О. довіреність № 01-39/996 від 05.06.2012 року,

відповідач - не з'явився

Обставини справи: позивач - Державний заклад «Генічеська районна санітарно-епідеміологічна станція» звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача - приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 850,00 грн. за порушення санітарного законодавства

Позивач у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечення на позов до суду не надав, про дату, час та місце його проведення був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ч.6 ст. 71 та ч.4 ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 зареєстрована у якості фізичної особи - підприємця 11.09.2006 року, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 43).

Згідно статті 31 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» систему державної санітарно-епідеміологічної служби України становлять:

центральний орган виконавчої влади в галузі охорони здоров'я;

установи і заклади державної санітарно-епідеміологічної служби центрального органу в галузі охорони здоров'я;

відповідні установи, заклади, частини і підрозділи центральних органів виконавчої влади в галузі оборони, в галузі внутрішніх справ, у справах охорони державного кордону, з питань виконання покарань, Державного управління справами, Служби безпеки України;

державні наукові установи санітарно-епідеміологічного профілю.

Статтею 39 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» передбачено, що державний санітарно-епідеміологічний нагляд - це діяльність органів, установ та закладів державної санітарно-епідеміологічної служби по контролю за дотриманням юридичними та фізичними особами санітарного законодавства з метою попередження, виявлення, зменшення або усунення шкідливого впливу небезпечних факторів на здоров'я людей та по застосуванню заходів правового характеру щодо порушників. Одним з основних завдань діяльності якої є нагляд за дотриманням санітарного законодавства.

ДЗ «Генічеська районна санітарно-епідеміологічна станція» 10.08.2011 року при перевірці дотримання вимог санітарного законодавства в кафе «Елефант» в м. Генічеськ, вул. Свердлова, 40 , яке належить приватному підприємцю ОСОБА_1, виявлені порушення вимог ст. 7, ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», п. 2. 2 «Санітарних норм допустимої гучності звучання звуковідтворювальних і звукопосилюючих приладів в закритих приміщеннях і на відкритих майданчиках» № 4396-87 від 07.07.1987 року, пункт 3 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму» по перевищенню гранично-допустимого рівня звуку на літньому майданчику кафе «Елефант» в нічний час. Не виконувалася постанова головного державного санітарного лікаря району від 29.07.2010 року № 02-3/131 «Про заборону використання музикальної звуковідтворювальної апаратури на підприємствах громадського харчування і торгівлі з літніми майданчиками, в розважальних закладах в нічний час з 22.00 годин до 8.00 ранку», а саме на літньому майданчику кафе «Елефант» в нічний час використовувалася гучна музикальна звуковідтворювальна апаратура.

За результатами перевірки фахівцями держсанепідслужби на приватної підприємця ОСОБА_1 15.08.2011 року складено протоколи про порушення санітарних норм за перевищення гранично-допустимого рівня шуму на літньому майданчику та порушення режиму тиші в нічний час (а.с. 6-10).

Згідно статті 47 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» постанови про накладення штрафу та застосування фінансової санкції за порушення санітарного законодавства виносяться на підставі протоколу про порушення санітарних норм, оформленого у встановленому порядку, і є обов'язковими для виконання.

18 серпня 2011 року за результатами розгляду протоколу від 15.08.2011 року винесено постанову № 17 про застосування фінансової санкції. Постанова 22.08.2011 року була вручена ОСОБА_1 В постанові зазначалося, що фінансова санкція має бути перерахована до державного бюджету у повному розмірі в 15-денний термін з дня винесення постанови (а.с. 5). Постанова відповідачем не оскаржувалась.

Крім того, 25.10.2011 року ОСОБА_1 повторно направлялася копія постанови про застосування фінансової санкції, та наголошувалося про необхідність перерахування фінансової санкції у розмірі 850 грн. 00 коп.

Відповідно до ст.47 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», а також до п. 4.3 Порядку застосування фінансових санкцій за порушення санітарного законодавства, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я № 135 від 20.07.1995 року, якщо порушник не виконав постанову в п'ятнадцятиденний термін з дня її видання, сума фінансової санкції стягується в судовому порядку.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем не сплачена сума фінансових санкцій у розмірі 850,00 грн. за порушення санітарного законодавства.

Відповідачем, у порядку ч. 1 ст. 71 КАС України не надано доказів сплати заборгованості або оскарження вказаних податкових повідомлень-рішень.

За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити.

2.Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (97531, Сімферопольський район, с. Краснівка, вул.Авдет, 3) на користь Державного закладу «Генічеська районна санітарно-епідеміологічна станція» (75500, м. Генічеськ, Херсонської області, вул.. Курасова,8) фінансову санкцію за порушення санітарного законодавства у розмірі 850 грн. 00 коп. перерахувавши до Державного бюджету України (р/р 31114106700112, ОКПО 24103822 банк УДК м. Херсон, МФО 852010 код 23030300).

3.Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (97531, Сімферопольський район, с. Краснівка, вул.Авдет, 3) на користь Державного закладу «Генічеська районна санітарно-епідеміологічна станція» (75500, м. Генічеськ, Херсонської області, вул.. Курасова,8) сплачений судовий збір в розмірі 94 грн. 10 коп.

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня її проголошення.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Алексєєва Т.В.