ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 грудня 2012 р. № 2а-8309/12/1370
16 год. 05 хв. м. Львів, вул. Чоловського, 2
Зал судових засідань № 7
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Карп'як О.О.
секретар судового засідання Голуб О.Є.
за участю представників сторін:
від позивача - ОСОБА_1,
відповідач 1 - державний реєстратор Вдовяк Н.Б.,
від відповідача 2 -Мартинишин Г.Й.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ОСОБА_4 до Державний реєстратор обласного комунального підприємства Львівської обласної ради "Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки" Вдов'як Н.Б. Обласне комунальне підприємство Львівської обласної ради "Бюро технічної інвентиризації та експертної оцінки" про про скасування рішення, зобов'язання вчинити дії ,
встановив:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_4 до державного реєстратора Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки»Вдовяк Наталії Богданівни, Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки»про визнання протиправним та скасування рішення державного реєстратора обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки»Вдовяк Наталії Богданівни про відмову в державній реєстрації права власності ОСОБА_4 на незавершене будівництво по АДРЕСА_1, зобов'язання державного реєстратора обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки»зареєструвати право власності ОСОБА_4 на незавершене будівництво по АДРЕСА_1.
Позов обґрунтований тим, що ОСОБА_4 є замовником реконструкції нежитлових приміщень, розташованих за адресою: АДРЕСА_1. Реконструкція вказаних приміщень здійснюється на земельній ділянці, що передана в оренду позивачці, на підставі затвердженого проекту та декларації на виконання будівельних робіт. Реконструкція передбачає розбирання конструкцій 3 та 2 поверхів та перекриття над 1 поверхом, демонтаж внутрішніх цегляних стін, колон та перегородок, влаштування залізобетонних монолітних фундаментів та залізобетонного каркасу будівлі із цегляними стінами 1 -3 поверхів, стіни 4 поверху із газобетонних блоків. Реконструкція є незавершеною, об'єкт в експлуатацію не зданий. Цивільним кодексом України передбачено право особи зареєструвати право власності на об'єкт незавершеного будівництва та укласти правочин, що до такого об'єкту. З метою реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва позивачка звернулася до відповідача ОКП ЛОР «БТІ та ЕО», оформила відповідне замовлення, подала усі необхідні документи та оплатила послуги з реєстрації та інвентаризації. Проте державний реєстратор ОКП ЛОР «БТІ та ЕО»Вдовяк Н.Б. відмовила в державній реєстрації права покликаючись на те, що подані документи не відповідають вимогам, установленим Положенням та іншими нормативно-правовими актами. Вважає вказане рішення протиправним та просить його скасувати. Також, враховуючи, що подані для реєстрації документи відповідають вимогам закону, інвентаризація об'єкта незавершеного будівництва проведена та сформовано інвентаризаційну справу, інших підстав для відмови у реєстрації права власності на незавершене будівництво відповідачем не встановлено, просить зобов'язати державного реєстратора ОКП ЛОР «БТІ та ЕО»Вдовяк Н.Б. зареєструвати за нею право власності на незавершений будівництвом об'єкт, розташований за адресою: АДРЕСА_1.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав. Додатково пояснив, що покликання відповідачів на неможливість здійснити реєстрацію речового права позивачки через вилучення інвентаризаційної справи є безпідставними. Вилучення інвентаризаційної справи не є підставою для відмови у проведенні державної реєстрації прав. Для здійснення реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва має значення відповідність його проекту, тому жодного співставлення із даними інвентаризаційної справи непотрібно. Окрім того, вилучення справи не звільняє ОКП ЛОР «БТІ та ЕО»від здійснення покладених на нього обов'язків, зокрема й щодо реєстрації прав.
Відповідач 1 -державний реєстратор ОКП ЛОР «БТІ та ЕО»Вдовяк Н.Б. проти задоволення позову заперечила, пояснила, що дійсно ОСОБА_4 оформила замовлення на проведення реєстрації права власності на незвершене будівництво за адресою: АДРЕСА_1. Проте провести реєстрації права власності не було можливим, оскільки органами прокуратури було вилучено інвентаризаційну справу по вказаній адресі. У рішенні від 11.05.2012 року вказала підставу відмови, передбачену п. 3.5.4 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно тому, що у зв'язку із вилученням інвентаризаційної справи не мала можливості установити відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства. Зазначила, що зауважень до поданих для реєстрації документів не має.
Представник відповідача 2 ОКП ЛОР «БТІ та ЕО»Мартинишин Г.Й. позовні вимоги заперечила, зазначила, що враховуючи вилучення інвентаризаційної справи по адресі: АДРЕСА_1 на підставі ст.ст. 8, 20 Закону України «Про прокуратуру»22.03.2012 року провести реєстрацію права власності на об'єкт незвершеного будівництва за вказаної адресою було неможливо.
Суд заслухав пояснення представника позивача, відповідача та представника відповідача, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінив їх в сукупності та встановив наступні фактичні обставини справи:
Позивачка -ОСОБА_4 через належно уповноваженого представника ОСОБА_1 звернулася до відповідача -ОКП ЛОР «БТІ та ЕО»та оформила замовлення на проведення технічної інвентаризації технічної документації на незавершене будівництво №3/9083. Також, позивачка подала до ОКП ЛОР «БТІ та ЕО»заяву про державну реєстрацію права власності на незвершене будівництво, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, порядковий номер заяви в журналі обліку заяв 2/1315. Між позивачкою та ОКП ЛОР «БТІ та ЕО»було укладено договори на виконання вказаних робіт. Позивачкою було оплачено за вказані роботи згідно квитанцій №5, №7 та №11876.
Державний реєстратор ОКП ЛОР «БТІ та ЕО»Вдовяк Н.Б. прийняла рішення про відмову у проведенні державної реєстрації права власності на вказаний об'єкт незавершеного будівництва на підставі п. 3.5.4 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 року N 7/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 28.07.2010 N 1692/5), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.02.2002 року за N 157/6445.
У письмових запереченнях на позов та в судових засіданнях по справі, причиною відмови у проведенні державної реєстрації права власності відповідачами вказано вилучення інвентаризаційної справи по вказаній адресі. Відповідно відповідачі не мали змоги перевірити заявлене право і подані документи.
ОКП ЛОР «БТІ та ЕО»не було здійснено інвентаризації об'єкта незавершеного будівництва з підстав вилучення інвентаризаційної справи, що підтверджується довідкою №3/9083.
Проте Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 26.09.2012 року у справі №2а-4438/12/1370 позовні вимоги ОСОБА_4 до державного реєстратора ОКП ЛОР «БТІ та ЕО»Вдовяк Н.Б. та ОКП ЛОР «БТІ та ЕО»задоволено, визнано протиправною бездіяльність ОКП ЛОР «БТІ та ЕО»щодо не проведення технічної інвентаризації, не складенню опису та інвентаризаційної справи щодо об'єкта незавершеного будівництва по АДРЕСА_1 в м. Львові та зобов'язано останнє здійснити описані дії.
Як вбачається із інвентаризаційної справи, копія якої була долучена до матеріалів справи, 29.10.2012 року ОКП ЛОР «БТІ та ЕО»проведено технічну інвентаризацію об'єкта незавершеного будівництва по АДРЕСА_1 процент готовності - 3. Дана обставина підтверджена в судовому засіданні сторонами спору.
При прийнятті рішення суд виходить з наступного.
Відносини, пов'язані з державною реєстрацією прав на нерухоме майно та їх обтяжень, регулює Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»від 01.07.2004 року № 1952-IV.
Відповідно до ст. 6 вказаного Закону систему органів державної реєстрації становить спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань державної реєстрації прав Міністерство юстиції України, яке забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної реєстрації прав та його територіальні органи, які є органами державної реєстрації прав.
До запровадження єдиної системи державної реєстрації прав власності на нерухоме майно та введення в дію Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обмежень наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 року № 7/5 затверджено Тимчасове положення про порядок державної реєстрації прав власності та інших речових прав на нерухоме майно (далі Тимчасове положення). Тим же наказом передбачено, що державна реєстрація права власності та права користування (сервітут) на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельних ділянках; права користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами; права власності на об'єкти незавершеного будівництва, а також облік безхазяйного нерухомого майна, довірче управління нерухомим майном проводиться реєстраторами бюро технічної інвентаризації (далі - БТІ), створеними до набрання чинності Законом України від 11.02.2010 N 1878-VI "Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень»та інших законодавчих актів України»та підключеними до Реєстру прав власності на нерухоме майно.
Відповідно до п. 1.3. Тимчасового положення державна реєстрація прав проводиться реєстраторами бюро технічної інвентаризації (далі - БТІ) у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць, обслуговування на території яких здійснюється БТІ, створеними до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень»та інших законодавчих актів України»та підключеними до Реєстру прав власності на нерухоме майно.
Частиною третьою статті 331 Цивільного кодексу України визначено, що до завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна). У разі необхідності особа, зазначена в абзаці першому цієї частини, може укласти договір щодо об'єкта незавершеного будівництва, право власності на який реєструється органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно на підставі документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою для створення об'єкта нерухомого майна, проектно-кошторисної документації, а також документів, що містять опис об'єкта незавершеного будівництва.
У відповідності до п. 2.1 Тимчасового положення, для проведення державної реєстрації виникнення, переходу або припинення права та інших речових прав на нерухоме майно власник (власники), інший правонабувач (правонабувачі) або уповноважена ним (ними) особа подає реєстратору БТІ заяву про державну реєстрацію прав за формою, визначеною у додатку 1. Заява про державну реєстрацію прав подається реєстратору того БТІ, яке здійснює свою діяльність відповідно до договору з Адміністратором Реєстру прав на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій розташований об'єкт, права щодо якого підлягають державній реєстрації.
Відповідно до п. 3.1, 3.4 Тимчасового положення з моменту прийняття заяви про державну реєстрацію прав реєстратором БТІ розпочинається її розгляд. Реєстратор БТІ встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на об'єкти, права щодо яких підлягають державній реєстрації, зокрема, встановлює відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення (у випадках, встановлених законом). За результатом розгляду заяви про державну реєстрацію прав реєстратор БТІ приймає рішення про державну реєстрацію або про відмову в ній.
Вичерпний перелік підстав для відмови у проведенні державної реєстрації наведено у п. 3.5 Тимчасового положення. Зокрема, реєстратор БТІ відмовляє у проведенні державної реєстрації прав, якщо подані документи не відповідають вимогам, установленим Положенням та іншими нормативно-правовими актами, або не дають змоги установити відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства (підп. 3.5.4. Тимчасового положення). Рішення про державну реєстрацію прав або про відмову в ній може бути оскаржено відповідно до законодавства (п. 3.6. Тимчасового положення).
У відповідності до п.2.2 Тимчасового положення до заяви про державну реєстрацію прав додаються правовстановлювальні документи (додаток 2), їх нотаріально засвідчені копії, документи, що підтверджують оплату за проведення державної реєстрації прав та видачу витягу про державну реєстрацію прав, а також інші документи, визначені Положенням.
Враховуючи приписи Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а також Лист Міністерства юстиції України від 10.05.2006 року №19-32/1 суд вважає, що для реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва необхідним є подання таких документів: документи, що посвідчують право власності, постійного чи тимчасового користування земельною ділянкою, проектно-кошторисну документацію, документ, що дає право на виконання будівельних робіт, документи, що підтверджують виникнення права власності на об'єкт незавершеного будівництва. При цьому БТІ складає опис об'єкта незавершеного будівництва.
До заяви про державну реєстрацію права власності на незавершене будівництво №2/1315 позивачкою додано: оригінал та нотаріально завірену копію договору купівлі-продажу нежитлових приміщень, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 від 17.09.2008 року, зареєстрованого в реєстрі за №4625 ,(том 1 а.с.179), копію витягу про реєстрацію за позивачкою права власності на вказані приміщення №20274449 від 18.09.2008 року (том 1 а.с. 178), копію ухвали Львівської міської ради від 03.12.2009 року №3137 про надання ОСОБА_4 в оренду терміном на 10 років земельної ділянки, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 (том 1 а.с.166), оригінал та належно завірену копію договору оренди вказаної земельної ділянки від 31.12.2009 року строком до 03.12.2019 року із кадастровим планом земельної ділянки (том 1 а.с.167- 172), копія затвердженої загальної пояснювальної записки архітектурно -планувальної частини робочого проекту «реконструкція офісних приміщень на АДРЕСА_1 з розширенням за рахунок надбудови у м. Львові»з додатками в тому числі буд генпланом, кошторис, експертний звіт вказаного проекту від 01.11.2011 року №14-02727-11 з додатком (том 1 а.с.202), декларація про початок виконання підготовчих робіт, зареєстрована Інспекцією ДАБК у Львівській області 02.06.2011 року (том 1 а.с.198), декларація про початок виконання будівельних робіт, зареєстрована Інспекцією ДАБК у Львівській області 11.11.2011 року (том 1 а.с.192), дозвіл Галицької районної адміністрації на влаштування будівельного майданчика (том 1 а.с.199), копія договору підряду (том 1 а.с.200). Також, позивачкою надано відповідачам копію паспорта громадянина України представника серії КВ № 450174, виданий Галицьким РВ ЛМУ УМВС України у Львівській області, нотаріально посвідчену довіреність, зареєстровану в реєстрі за №1493, банківські квитанції про оплату за проведення державної реєстрації прав та видачу витягу про державну реєстрацію прав.
Вказані обставини встановлені у Постанові Львівського окружного адміністративного суду від 26.09.2012 року у справі №2а-4438/12/1370, у якій брали участь ті самі особи, що й в даній справі. Також такі обставини визнані сторонами спору. Відповідно, в силу приписів п. 2 та п. 3 ст. 72 КАС України, такі обставини звільнені від доказування.
Як зазначалося, інвентаризація, об'єкту незавершеного будівництва проведено, процент готовності -3. Будь-які зауваження щодо об'єкту у відповідачів відсутні.
Незважаючи на встановлений ч. 2 ст. 71 КАС України обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення відповідачами не наведено жодного зауваження щодо поданих позивачкою для реєстрації документів, не зазначено, які документи і яким вимогам закону не відповідають. Не встановлено жодних невідповідностей серед вказаних документів і судом.
Відтак суд приходить до висновку, що позивачкою для реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва за адресою: АДРЕСА_1 були подані усі передбачені законом документи, такі відповідають вимогам, установленим Положенням та іншими нормативно-правовими актами а відповідно відмова відповідачів у проведенні реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва є протиправною.
Покликання відповідачів на вилучення інвентаризаційної справи по адресі: АДРЕСА_1 є безпідставними.
Зокрема, серед виключних підстав для відмови у проведенні державної реєстрації права, передбачених ст. 24 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»(далі -Закон) та п. 3.5 Тимчасового положення така підстава як вилучення інвентаризаційної справи чи інших документів відсутня. Відмова у проведенні державної реєстрації з інших, непередбачених законом підстав забороняється (ч. 4 ст. 24 Закону).
Особа має право зареєструвати належне їй речове право в реєстрі прав власності на нерухоме майно за наявності відповідного права та виконання встановлених вимог щодо подання документів та оплати послуг. У разі виконання передбачених вимог та відсутності заборон, встановлених судом, можливості відмовити у реєстрації прав для реєстратора прав не передбачено.
Окрім того, у відповідності до вимог Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно складовою частиною Реєстру прав є також електронна база даних, відомості якої мають відповідати даним реєстраційної справи.
У відповідності до ч. 4 ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», державний реєстр прав є державною власністю, складовою Національного архівного фонду і підлягає довічному зберіганню.
Відповідно до ст. 14 вказаного Закону, вилучення документів із реєстраційної справи забороняється. У випадках, передбачених законом, надаються копії аркушів реєстраційної справи. Реєстраційні справи підлягають довічному зберіганню в архівах, які створюються в органах державної реєстрації прав.
У відповідності до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином вилучення справ у ОКП ЛОР «БТІ та ЕО»не допускається.
У відповідності до Порядку ведення архіву реєстраційних справ, Затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 14.11.2011 N 3319/5 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.11.2011 року за N 1299/20037, ведення обліку документів, порядок забезпечення збереженості, користування документами архіву ведеться відповідно до Правил роботи архівних підрозділів органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, затверджених наказом Державного комітету архівів України від 16.03.2001 N 16, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 08.05.2001 за N 407/5598 (із змінами).
Відповідно до п. 9.3.9. вказаних Правил в окремих випадках на письмову постанову судово-слідчих органів у зв'язку зі справами, що перебувають у їхньому провадженні, архів за письмовою вказівкою керівника установи здійснює вилучення оригіналів необхідних справ або окремих документів. Про вилучення оригіналів справ або документів складається акт у двох примірниках (додаток 5), перший з яких залишається в архіві, а другий передається відповідному судово-слідчому органу. Зі справ або документів, що вилучаються, знімаються копії.
Відповідачами належних доказів про вилучення справи по адресі АДРЕСА_1 із архіву, зокрема письмової постанови судово-слідчого органу, акта про вилучення не подали. Крім того, у разі вилучення оригіналів документів відповідачі мали змогу використовувати зняті копії та електронну базу даних.
Більше того, суд вважає безпідставним обґрунтування відповідачів необхідності наявності реєстраційної справи для здійснення реєстрації прав на незвершене будівництво. Зокрема відповідачі зазначили, що необхідним є співставлення даних інвентаризаційної справи щодо об'єкту із об'єктом в натурі.
У відповідності до ДБН А.2.2-3-2004 «Проектування», склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, реконструкцією є перебудова існуючих (в поняття «існуюче»входить наявність конструктивної схеми з несучими і огороджувальни ми конструкціями та фундаментами) об'єктів виробничого та цивільного призначення, пов'язана з удосконаленням виробництва, підвищенням його техніко-економічного рівня та якості вироблюваної продукції, поліпшенням умов експлуатації та проживання, якості послуг, зміною основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність, функціональне призначення, геометричні розміри).
Проектом реконструкції нежитлових приміщень, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 передбачено розбирання конструкцій 3 та 2 поверхів та перекриття над 1 поверхом, демонтаж внутрішніх цегляних стін, колон та перегородок, влаштування залізобетонних монолітних фундаментів та залізобетонного каркасу будівлі із цегляними стінами 1 -3 поверхів, стіни 4 поверху із газобетонних блоків.
Таким чином, позивачкою здійснюється перебудова існуючої будівлі зі зміною техніко-економічних показників (в тому числі й геометричних розмірів), земельна ділянка на якій ведуть будівельні роботи не є вільною, відтак в даному випадку здійснюється реконструкція існуючої споруди.
У відповідності до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої Наказом Держбуду України від 24.05.2001 року N 127, Зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10.07.2001 року за N 582/5773, об'єми незавершених будівництвом будинків визначаються за їх проектами з врахуванням технічного стану фактично наявних конструктивних елементів. Вказана інструкція також передбачає проведення звірки плану будинку та плану ділянки із затвердженим проектом та планом земельної ділянки.
Результатом реконструкції буде новий об'єкт нерухомості з відмінними від первісного конструктивними елементами та плануванням. Розміри, матеріали, розташування елементів та інші вимоги до реконструкції передбачені проектом і саме відповідність існуючого незвершеного будівництва проекту та відсутність відхилень (самочинного будівництва) має встановити ОКП ЛОР «БТІ та ЕО».
Відтак оскаржуване в даній справі рішення державного реєстратора Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки»Вдовяк Наталії Богданівни є протиправним та підлягає скасуванню. Враховуючи, що позивачем подано усі передбачені для реєстрації документи, підстав для відмови у реєстрації відповідачем необґрунтовано, а судом не встановлено, відтак вимоги щодо зобов'язання відповідача про проведення реєстрації права на незавершене будівництво є обґрунтованими та підлягають до задоволення.
Враховуючи наведене, перевіривши обставини передбачені ч.3 ст.2 КАС України, суд прийшов до висновку про обґрунтованість та підставність позовних вимог і вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Судові витрати у вигляді судового збору (32,19 грн.), відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, слід стягнути з Державного бюджету України на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 72, 94, 159-163, 167 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов ОСОБА_4 задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки»Вдовяк Наталії Богданівни (м. Львів, вул. Вяч. Липинського, 54, ЄДРПОУ 03348525) від 11.05.2012 року про відмову в державній реєстрації права власності ОСОБА_4 на незавершене будівництво по АДРЕСА_1.
3. Зобов'язати державного реєстратора обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки»(м. Львів, вул. Вяч. Липинського, 54, ЄДРПОУ 03348525) зареєструвати за ОСОБА_4 право на незавершений будівництвом об'єкт, розташований за адресою: АДРЕСА_1.
4. Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_4 (АДРЕСА_2) 32 (тридцять дві) грн. 19 коп. сплаченого судового збору.
Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя -підпис, з оригіналом згідно.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя Карп'як О.О.
Повний текст постанови виготовлений і підписаний 12 грудня 2012 року.