Постанова № 27945006, 29.11.2012, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.11.2012
Номер справи
2а-4655/12/1070
Номер документу
27945006
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 листопада 2012 року 2а-4655/12/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді –Лапія С.М.,

при секретарі –Пшик Ю.А.,

розглянувши у порядку письмового провадження в м. Києві справу за адміністративним позовом інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Утілсервіс»про зобов’язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області звернулась до суду з позовом, в якому просить зобов’язати ТОВ «Утілсервіс»виконати вимоги припису № 11 від 25.01.2012.

Позовні вимоги обґрунтовуюся тим, що відповідачем протиправно не виконано вимогу вказаного припису, а саме –на виїзді з полігону побутових відходів не збудовано контрольно-дезінфікуючу зону обладнану залізобетонним резервуаром, що порушує п.3.49 ДБН В.2.4-2-2005 «Полігон твердих побутових відходів».

Про дату, час та місце судового розгляду сторони повідомлені належним чином.

Представник позивача звернувся до суду з письмовою заявою, в якій вказав, що підтримує позовні вимоги та просить розглядати справу за його відсутності.

Відповідач явку свого представника не забезпечив, звернувся до суду з письмовим клопотанням, в якому вказав, що визнає позовні вимоги і просить розглядати справу за відсутності його представника.

Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Оскільки сторони звернулись до суду з клопотаннями про розгляд справи за відсутності їх представників, судом прийнято рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, судом встановлено наступне.

Інспекція держаного архітектурно-будівельного контролю у Київській області при здійсненні своєї діяльності діє на підставі Конституції та законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, наказів Держархбудінспекції України, а також Положення про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області затвердженого наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України №22 від 02.06.2011 року.

У відповідності до Положення про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області, затвердженого Наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України №22 від 02.06.2011, одним із основних завдань Інспекції є участь у реалізації державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства, а саме: здійснення державного контролю за дотриманням законодавства, стандартів, проектних рішень, нормативів,норм, порядків і правил у сфері житлово-комунального господарства.

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області у відповідності до покладених на неї завдань(п. 4 Положення):

- здійснює в межах своїх повноважень державний контроль за дотриманням (п. 4 пп. 9 Положення) виконавцями/виробниками житлово-комунальних послуг правил технічної експлуатації систем водопостачання, каналізації та теплопостачання, технічних вимог до засобів обліку і регулювання споживання води і теплової енергії, кількості та якості житлово-комунальних послуг (крім суб’єктів природних монополій, суб’єктів господарювання, що проводять діяльність на суміжних ринках у сфері централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення і є ліцензіатами національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, та суб’єктів господарювання, що здійснюють комбіноване виробництво теплової і електричної енергії та/або використовують нетрадиційні чи поновлювальні джерела енергії); суб’єктами у сфері житлово-комунального господарства державних стандартів, правил і норм у сфері поводження з побутовими відходами; суб’єктами у сфері житлово-комунального господарства правил і норм технічної експлуатації житлових будинків, користування прибудинковими територіями та правил користування приміщеннями житлових будинків та гуртожитків.

- проводить перевірки (п. 4 пп. 11 Положення) дотримання суб’єктами у сфері житлово-комунального господарства державних стандартів, правил і норм у сфері поводження з побутовими відходами; дотримання суб’єктами у сфері житлово-комунального господарства правил і норм технічної експлуатації житлових будинків, користування прибудинковими територіями та правил користування приміщеннями житлових будинків та гуртожитків; дотримання виконавцями/виробниками житлово-комунальних послуг правил технічної експлуатації систем водопостачання, каналізації та теплопостачання, технічних вимог до засобів обліку і регулювання споживання води і теплової енергії, кількості та якості житлово-комунальних послуг (крім суб’єктів природних монополій, суб’єктів господарювання, що проводять діяльність на суміжних ринках у сфері централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення і є ліцензіатами національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, та суб’єктів господарювання, що здійснюють комбіноване виробництво теплової і електричної енергії та/або використовують нетрадиційні чи поновлювальні джерела енергії).

- розглядає справи про правопорушення житлово-комунального господарства з прийняттям відповідних рішень (п.4 пп. 12 Положення).

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області для виконання покладених на неї завдань має право в установленому порядку (п. 5 Положення):

- видавати обов’язкові до виконання приписи щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері житлово-комунального господарства;

- складати акти перевірок у сфері житлово-комунального господарства;

- складати протоколи про правопорушення у сфері житлово-комунального господарства, накладати штрафи відповідно до законодавства;

- здійснювати контроль за виконанням виданих приписів;

- одержувати від посадових осіб місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання у сфері житлово-комунальних послуг письмові пояснення щодо причин допущення порушень законодавства у відповідних сферах;

- визначати відповідність житлово-комунальних послуг кількісним та якісним показникам, встановленим порядками, правилами, нормами, нормативами та стандартами, у тому числі із застосуванням технічних засобів.

Як встановлено судом, у період з 18.01.2012 по 24.01.2012 на підставі Наказу №43-«ЖКГ»від 21.12.2011 року «Про проведення планової перевірки», направлення на проведення перевірки №78 від 21.12.2011 року та повідомлення про здійснення перевірки №83 від 21.12.2011 Інспекцією проведено перевірку дотримання ТОВ «Утілсервіс»вимог, стандартів, проектних рішень, нормативів,норм, порядків і правил у сфері житлово-комунального господарства (благоустрій населених пунктів), яке знаходиться за адресою: пров. Жовтневий, буд.9, смт. Бородянка, Бородянського району Київської області.

За результатами зазначеної перевірки встановлено наступні порушення:

1) Підприємство не визначене органами місцевого самоврядування, з території яких здійснюється вивезення ТВП, виконавцем послуг з вивезення ТПВ у встановленому порядку, що порушує пп.1.1.,3.4. наказу Держжитлокомунгоспу України №60 від 25.04.2005 року.

2) Договори про надання послуг з вивезення ТПВ, які укладені із споживачами, не відповідають типовому договору, що порушує норми Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів»№1070 від 10.12.2008 року.

3) Тарифи на надання послуг з вивезення ТПВ не затверджені органами місцевого самоврядування від повідних населених пунктів, з території яких вивозяться ТПВ, що порушує ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

4) На в’їзді до полігону побутових відходів відсутній інформаційний щит, що порушує п. 2.1. наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства №435 від 01.12.2010 «Про затвердження правил експлуатації полігону побутових відходів».

5) На території полігону відсутні автомобільні ваги для обліку кількості ТПВ, що надходять на полігон, що порушує п.2.2. наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства №435 від 01.12.2010 «Про затвердження правил експлуатації полігону побутових відходів».

6) Відсутній технологічний план організації робіт, на якому позначаються робочі карти, що порушує п.3.2. наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства №435 від 01.12.2010 «Про затвердження правил експлуатації полігону побутових відходів».

7) На виїзді з полігону побутових відходів відсутня контрольно-дезінфікуюча зона обладнана залізобетонним резервуаром, що порушує п. 3.49 ДБН В.2.4-2-2005 «Полігон твердих побутових відходів».

8) На території полігону відсутні пожежні щити (стенди) з розрахунку один щит (стенд) на 5000 кв.м. площі, що порушує п. 7.4. наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства №435 від 01.12.2010 «Про затвердження правил експлуатації полігону побутових відходів».

Результати проведеної перевірки визначено у акті про результати перевірки №11 від 24.01.2012 року.

Відповідачу 25.01.2012 винесено припис №11 про усунення порушень, виявлених під час здійснення планової перевірки, яким його зобов’язано усунути виявлені під час перевірки порушення у наступні строки:

1. підприємство не визначене органами місцевого самоврядування, з території яких здійснюється вивезення ТВП, виконавцем послуг з вивезення ТПВ у встановленому порядку, що порушує пп.1.1.,3.4. наказу Держжитлокомунгоспу України №60 від 25.04.2005 року. –термін усунення до 24.02.2012 року;

2. договори про надання послуг з вивезення ТПВ, які укладені із споживачами, не відповідають типовому договору, що порушує норми Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів»№1070 від 10.12.2008 року –термін усунення до 24.02.2012 року

3. тарифи на надання послуг з вивезення ТПВ не затверджені органами місцевого самоврядування від повідних населених пунктів, з території яких вивозяться ТПВ, що порушує ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»–термін усунення до 24.02.2012 року

4. на в’їзді до полігону побутових відходів відсутній інформаційний щит, що порушує п. 2.1. наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства №435 від 01.12.2010 «Про затвердження правил експлуатації полігону побутових відходів»–термін усунення до 24.02.2012 року

5. на території полігону відсутні автомобільні ваги для обліку кількості ТПВ, що надходять на полігон, що порушує п.2.2. наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства №435 від 01.12.2010 «Про затвердження правил експлуатації полігону побутових відходів»–термін усунення до 30.03.2012 року

6. відсутній технологічний план організації робіт, на якому позначаються робочі карти, що порушує п.3.2. наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства №435 від 01.12.2010 «Про затвердження правил експлуатації полігону побутових відходів»–термін усунення до 24.02.2012 року

7. на виїзді з полігону побутових відходів відсутня контрольно-дезінфікуюча зона обладнана залізобетонним резервуаром, що порушує п. 3.49 ДБН В.2.4-2-2005 «Полігон твердих побутових відходів»–термін усунення до 30.03.2012 року

8. на території полігону відсутні пожежні щити (стенди) з розрахунку один щит (стенд) на 5000 кв.м. площі, що порушує п. 7.4. наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства №435 від 01.12.2010 «Про затвердження правил експлуатації полігону побутових відходів»–термін усунення до 24.02.2012 року

Згідно вимог ст.ст. 6,7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», наказу №184 «ЖКГ»від 31.07.2012 року про здійснення позапланової перевірки та направлення на здійснення перевірки № 325 від 31.07.2012 Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області у період з 01.08.2012 по 03.08.2012 проведено перевірку усунення відповідачем порушень виявлених під час здійснення планової перевірки та викладених у приписі від 25.01.2012 №11.

Даною перевіркою встановлено:

- ТОВ «Утілсервіс»не визначене органами місцевого самоврядування, з території яких здійснюється вивезення ТВП, виконавцем послуг з вивезення ТПВ у встановленому порядку, що порушує пп.1.1.,3.4. наказу Держжитлокомунгоспу України №60 від 25.04.2005 року.

- На виїзді з полігону побутових відходів відсутня контрольно-дезінфікуюча зона обладнана залізобетонним резервуаром, що порушує п. 3.49 ДБН В.2.4-2-2005 «Полігон твердих побутових відходів».

Всі інші умови припису ТОВ «Утілсервіс»було виконано.

Згідно п. 5 Положення про Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області та ст. 8 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»Інспекція видає суб'єктам господарювання обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень і недоліків.

У ході судового розгляду справи відповідачем добровільно вчинено дії для виконання вимог припису в частині визначення ТОВ «Утілсервіс»органами місцевого самоврядування, з території яких здійснюється вивезення ТВП, виконавцем послуг з вивезення ТПВ, доказів виконання вимог припису в іншій частині відповідачем суду не надано.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ч. 3 ст. 71 КАС України обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.

Відповідачем позовні вимоги щодо виконання вимог припису визнано.

Суд, дослідивши матеріали справи і оцінивши їх у сукупності, дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, відповідно, позовні вимоги щодо спорудження на виїзді з полігону побутових відходів контрольно-дезінфікуючої зони обладнаної залізобетонним резервуаром, на виконання вимог п.3.49 ДБН В.2.4-2-2005 «Полігон твердих побутових відходів»підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Оскільки будь-які докази понесення відповідачем зазначених витрат у суду відсутності, з клопотанням про їх відшкодування відповідач до суду не звертався, то вони стягненню з позивача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 94, 122, 157-163, 167, 257 КАС України, суд, -

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Зобов’язати товариство з обмеженою відповідальністю «Утілсервіс» (ідентифікаційний код – 33008064) виконати вимоги припису інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області № 11 від 25.01.2012, а саме: на виїзді з полігону побутових відходів побудувати контрольно-дезінфікуючу зону, обладнану залізобетонним резервуаром відповідно до ДБН В.2.4-2-2005 «Полігон твердих побутових відходів».

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Лапій С.М.