Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
29 листопада 2012 року Справа № 2а/1270/7519/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Гончарової І.А.,
за участю секретаря: Рубей К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Спільного виробничо-промислового торгівельного підприємства фірма «Нафтопродукт-Сервіс» про стягнення заборгованості в сумі 24699 грн. 01 коп.,
ВСТАНОВИВ:
27 вересня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби, у якому позивач послався на таке. Спільне виробничо-промислове торгівельне підприємство фірма «Нафтопродукт-Сервіс» зареєстроване Виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області 03.02.2006 року. Між відповаідачем та Алчевською міською радою 25.01.2008 року укладено договір на право тимчасового користування землею на умовах оренди, згідно якого що орендар приймає у платне користування земельну ділянку та зобов'язується вносити плату за оренду землі у грошовій формі у розмірі та в строки, встановлені договором.
У адміністративному позові зазначено, що станом на 15.08.2012 року відповідач має податковий борг з орендної плати за землю в сумі 40232 грн. 88 коп., з них: 39408 грн. 70 коп. - податкові зобов'язання, 83 грн. 10 коп. - пеня та 741 грн. 08 коп. - штрафна санкція, який утворився за період з лютого 2011 року по липень 2012 року, та складається із зобов'язань, визначених платником податків самостійно у податкових деклараціях та зобов'язань, нарахованих податковим органом.
Позивач, обгрунтовуючи вимоги, послався на те, що відповідач визначився зі своїми податковими зобов'язаннями з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, подавши до Алчевської ОДПІ відповідну податкову декларацію на 2011 рік від 28.01.11 р. №1171, в якій визначив суму до сплати в бюджет в розмірі 1583 грн. щомісячно, уточнюючий розрахунок до податкової декларації від 18.11.2011 р., де визначив орендну плату за землю за жовтень-листопад та грудень 2011 року в сумі 2991 грн. 34 коп., податкову декларацію №38 від 17.01.12 р. з визначеною сумою - 2991 грн. 34 коп. щомісячно. Відповідачу були нараховані штрафні санкції на підставі податкового повідомлення-рішення від 26.06.12 р. №0000901520 в сумі 144 грн. 14 коп. та податкового повідомлення-рішення від 26.06.12 р. №0000911520 в сумі 596 грн. 94 коп. Зазначені податкові повідомлення- рішення отримані відповідачем, ним не оскаржені, тому вважаються узгодженими.
Крім того, у позові зазначено, що постановою Луганського окружного адміністративного суду від 26.07.2011 року по справі №2а-5941/11/1270 з відповідача було стягнуто податковий борг з орендної плати за землю в сумі 5671 грн. за період з лютого по травень 2011 року, в тому числі: податкові зобов'язання - 5671 грн. 66 коп., пеня - 9 грн. 50 коп. Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 20.03.2012 року по справі №2а/1270/1640/2012 з відповідача стягнуто податковий борг з орендної плати за землю в сумі 10952 грн. 71 коп. за період з червня по листопад 2011 року, з яких: 10906 грн. 33 коп. - податкові зобов'язання, 46 грн. 38 коп. - пеня. Відповідачем сплачено добровільно за 2011-2012 роки в рахунок погашення податкового боргу 4795 грн., які зараховано в часткове погашення заборгованості за рішенням суду від 26.07.2011 року. Враховуючи наявність несплаченої заборгованості, Алчевською ОДПІ Луганської області Державної податкової служби відповідачу була направлена вимога від 04.03.2011 року №48, яка отримана відповідачем 05.04.2011 року.
Враховуючи наведене, позивач просив стягнути зі Спільного виробничо-промислового торгівельного підприємства фірма «Нафтопродукт-Сервіс» до місцевого бюджету м.Алчевська Луганської області податковий борг з орендної плати за землю в сумі 24699 грн. 01 коп., в тому числі: 23930 грн. 70 коп. - податкові зобов'язання, 27 грн. 22 коп. - пеня та 741 грн. 08 коп. - штрафна санкція за грудень 2011 року та січень-червень 2012 року, зі всіх рахунків у банках, які належать відповідачу.
У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені вимоги, посилаючись на доводи, викладені у позовній заяві, пояснив, що відповідачем самостійно було подано до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області податкову декларацію, в якій він визначив суму орендної плати за землю. Крім того, надіслані відповідачу податкові повідомлення-рішення від 26.06.2012 року є узгодженими, так як відповідачем не оскаржувалося, також, рішенням Господарського суду Луганської області було внесено зміни до договору оренди землі від 25.01.2008 року. Враховуючи зазначене, представник позивача просив стягнути з відповідача податковий борг з орендної плати за землю в сумі 24699 грн. 01 коп.
Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував, посилаючись на те, що згідно договору оренди землі від 25.01.2008 року коефіцієнт орендної плати складає 3%. При цьому, Виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області не розглядалося звернення відповідача з приводу укладення додаткової угоди стосовно зміни розміру коефіцієнта.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню з огляду на таке.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
У відповідності із ст.14 ПК України:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);
- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);
- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
Згідно із ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
Відповідно до ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право визначати у передбачених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
Згідно із п.54.1 ст.54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
У відповідності із п.49.18 ст.49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);
- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2);
- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).
Платник податків відповідно до п.57.1 ст.57 ПК України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 203 Податкового кодексу України 203.1. Податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Розділом ХІІІ Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та платою за землю.
Статтею 269 Податкового кодексу України передбачено, що платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.
Відповідно до статті 285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік, який починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим за 12 місяців).
Відповідно до п.286.2. ст.286 Податкового кодексу України (зі змінами, внесеними згідно із Законом № 3609-VI від 07.07.2011 р.) платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не
пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації
звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така
довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно пункту 287.1 статті 287 Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
У відповідності із підпунктом 287.3 статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до ст.126 Податкового кодексу України у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за
останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Порядок нарахування пені врегульований ст.129 ПК України. Пеня нараховується:
- після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом (п.п.129.1.1);
- у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі, за період
адміністративного та/або судового оскарження) (п.п.129.1.2);
- у день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента (п.п.129.1.3).
Відповідно до п.129.4 ПК України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу
або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження. Пеня, визначена підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків - фізичних осіб.
Відповідно до ст.58 ПК України у разі коли сума грошового зобов'язання платника
податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Відповідно до п.п.14.1.153 ПК України податкова вимога - це письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Відповідно до ст.59 ПК України у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
У судовому засіданні встановлено, підтверджено матеріалами справи, що Спільне виробничо-промислове торгівельне підприємство фірма «Нафтопродукт-Сервіс» зареєстроване Виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області 13.11.1997 року, запис №132841200000001197, перебуває на обліку в Алчевській ОДПІ Луганській області з 13.11.1997 року за №1418, юридична адреса: Луганська область, вул.Запоріжська, буд.152.
Згідно договору оренди землі від 25.01.2008 року, укладеного між Спільним виробничо-промисловим торгівельним підприємством фірма «Нафтопродукт-Сервіс» та Алчевською міською радою Луганської області, відповідачем прийнято на підставі рішення Ради від 29.11.2007 року №24/51 в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення - землі житлової та громадської забудови, які знаходяться у м.Алчевську Луганської області на вул.Запорізькій, 152, площею 0,845 га. (арк. справи 12-15).
Зазначений договір укладено строком до 31.12.2017 року із визначенням у ньому суми орендної плати в розмірі земельного податку, який складає 3114 грн. 08 коп. на рік Ко=3,0. на час укладання договору розмір орендної плати в місяць за земельну ділянку становить 778 грн. 52 коп. (п.9 договору).
Рішенням Господарського суду Луганської області від 13.05.2010 року внесено зміни до зазначенного договору оренди землі від 25.01.2008 року, а саме, пункт 9 викладено в такій редакції: «орендна плата за земельну ділянку вноситься орендарем у грошовій формі. Розмір орендної плати в місяць за земельну ділянку становить 1494 грн. 81 коп., що складає 5,0% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки».
Із декларації на 2011 рік від 28.01.11 р. №1171 вбачається, що Спільним виробничо-промисловим торгівельним підприємством фірма «Нафтопродукт-Сервіс» визначено суму орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в розмірі 1583 грн. щомісячно (арк. справи 19).
18.11.2011 р. відповідач надав до податкового органу уточнюючий розрахунок до податкової декларації за 2011 рік, в якій визначив орендну плату за землю за жовтень -листопад та грудень 2011 року в сумі 2991 грн. 34 коп. (арк. справи 17).
У податковій декларації №38 від 17.01.12 р. відповідачем визначено до сплати суму - 2991 грн. 34 коп. щомісячно (арк. справи 20).
Із матеріалів справи вбачається, що Алчевською ОДПІ Луганській області відповідачу були нараховані штрафні санкції на підставі податкового повідомлення-рішення від 26.06.12 р. №0000901520 в сумі 144 грн. 14 коп. та податкового повідомлення-рішення від 26.06.12 р. №0000911520 в сумі 596 грн. 94 коп. (арк. справи 27, 29).
Зазначені податкові повідомлення-рішення отримані директором Спільного виробничо-промислового торгівельного підприємства фірма «Нафтопродукт-Сервіс» 26.06.2012 року, що підтверджується відповідною розпискою, у встановленому законом порядку відповідачем не оскаржені (арк. справи 27, 29).
Крім того, із матеріалів справи вбачається, що Алчевською ОДПІ Луганській області відповідачу надсилалася податкова вимога від 04.03.2011 року №48 на суму 4937 грн. 87 коп., яка отримана уповноваженою особою Підприємства 05.04.2011 року. Доказів відкликання даної вимоги суду не надано (арк. справи 25).
Крім того, Алчевською ОДПІ Луганської області Державної податкової служби відповідачу була нарахована пеня відповідно до п.129.4 ПК України, яка складає 27 грн. 22 коп. (арк. справи 26).
Суд не приймає до уваги доводи відповідача, що зміни коефіцієнту з орендної плати за землю повинні відбуватися тільки за додатковою угодою з Алчевською міською радою Луганської області. Так, відповідачем було самостійно визначено суму зобов'язань та подано відповідні декларації до податкового органу, доказів оскарження податкових повідомлень-рішень про нарахування штрафних санкцій від 26.06.12 р. №0000901520 в сумі 144 грн. 14 коп. та від 26.06.12 р. №0000911520 в сумі 596 грн. 94 коп., а також скасування рішення Господарського суду Луганської області від 13.05.2010 року суду не надано.
Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Таким чином, суд вважає встановленою у судовому засіданні та підтвердженою відповідними доказами наявність у Спільного виробничо-промислового торгівельного підприємства фірма «Нафтопродукт-Сервіс» заборгованості зі сплати орендної плати за землю в сумі 24699 грн. 01 коп., в тому числі: 23930 грн. 70 коп. - основне зобов'язання, 27 грн. 22 коп. - пеня, 741 грн. 08 коп.-штрафна санкція.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Враховуючи те, що заявлену до стягнення суму у встановлені строки відповідач не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, не заперечується самим відповідачем, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог про стягнення зі Спільного виробничо-промислового торгівельного підприємства фірма «Нафтопродукт-Сервіс» з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків, заборгованість з орендної плати за землю в сумі 24699 грн. 01 коп.
Враховуючи вимоги ч.4 ст.94 КАС України, а також те, що позивач від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Спільного виробничо-промислового торгівельного підприємства фірма «Нафтопродукт-Сервіс» про стягнення заборгованості в сумі 24699 грн. 01 коп., задовольнити повністю.
Стягнути зі Спільного виробничо-промислового торгівельного підприємства фірма «Нафтопродукт-Сервіс» на користь Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби (р/р 33215812700027, код платежу 13050200, одержувач: УКСУ у м.Алчевськ, банк одержувача: ГУДКСУ, код 37907097, МФО 804013) з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків, заборгованість з орендної плати за землю в сумі 24699 грн. 01 коп. (двадцять чотири тисячі шістсот дев'яносто дев'ять гривень одна копійка), в тому числі: 23930 грн. 70 коп. - основне зобов'язання, 27 грн. 22 коп. - пеня, 741 грн. 08 коп. -штрафна санкція.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови складено 05 грудня 2012 року.
СуддяІ.А. Гончарова