ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 жовтня 2012 р. № 2а-8628/12/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Потабенко В.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Яворівському районі Львівської області Державної податкової служби (надалі - ДПІ в Яворівському районі Львівської області) до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
в с т а н о в и л а :
ДПІ в Яворівському районі Львівської області звернулася до суду з позовом до ФОП ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в розмірі 5000,00 грн., що складається з фінансових санкцій, застосованих за порушення законодавства в сфері обігу алкогольних напоїв.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, справи про стягнення грошових сум які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень юридичних осіб чи фізичних осіб - підприємців у випадках, передбачених законом, розглядаються в порядку скороченого провадження.
Відтак, суддя, у відповідності до ст. 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, розглядає справу в порядку скороченого провадження.
У визначений судом строк від відповідача письмового заперечення та доказів на спростування вимог позовної заяви, якщо останні заперечуються, або заяви про визнання позову, до суду не надходило.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини по справі, суддя приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 21.09.2012 року, фізична особа - підприємець ОСОБА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_5, зареєстрована виконавчим комітетом Львівської міської ради 08.06.2005 року за адресою АДРЕСА_1. Взята на облік платників податків за № 49158 29.11.2010 року.
30.07.2012 року позивачем проведено перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за наслідками якої складено акт № 466/0034/13/33/23/НОМЕР_1.
Вказаною перевіркою встановлено порушення ФОП ОСОБА_1 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", постанови КМУ від 03.08.2011 року № 8817 Про внесення змін у додатках до Постанови КМУ від 30.10.2008 року № 957 із змінами та доповненнями", а саме, встановлено реалізацію алкогольних напоїв за цінами нижчими від мінімальних роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва. Так, 08.06.2012 року о 15.00 год. ФОП ОСОБА_1 реалізовано горілку "Слава" 0,7 л. по ціні 36,50 грн. за одну пляшку (фіскальний чек № 1439), при мінімальній ціні за 0,7 л. -36,54 грн. за одну пляшку. Копію акта позивачем отримано, згідно наявної в матеріалах справи розписки, ОСОБА_3 (продавцем).
08.08.2012 року начальником ДПІ в Яворівському районі Львівської області винесено рішення № 0000093200 про застосування фінансових санкцій в розмірі 5000,00 грн. щодо ФОП ОСОБА_1 за порушення державної дисципліни цін при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями, а саме здійснено роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від мінімальних роздрібних цін на такі алкогольні напої, встановлені Постановою КМУ від 30.10.2008 року № 957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв " від 30 жовтня 2008 р. № 957. Докази отримання даного рішення наявні в матеріалах справи.
Згідно ч. 1 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP, за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Відповідно до п. 2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, серед іншого, у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень;
У відповідності до п. п. 113.1, 113.3 ст. 113 ПК України, строки застосування, сплата, стягнення та оскарження сум штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) здійснюються у порядку, визначеному цим Кодексом для сплати, стягнення та оскарження сум грошових зобов'язань. Суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) зараховуються до бюджетів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки та збори.
Штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п. 1.1 ст. 1 Податкового кодексу України, він регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 41.1 ст. 41 ПК України, органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Згідно п. 20.1.28 ст. 20 ПК України, органи державної податкової служби наділені, зокрема, правом застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 95.3 ст. 95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Станом на 12.09.2012 року ФОП ОСОБА_1 має заборгованість в розмірі 5000,00 грн. по фінансових санкціях за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки, що підтверджено наявною в матеріалах справи довідкою позивача від 17.09.2012 року № 26/19.
В матеріалах справи відсутні докази оскарження ФОП ОСОБА_1 рішення про застосування фінансових санкцій № 0000093200 від 08.08.2012 року.
На даний час вказана сума фінансових санкцій у встановлені законом строки до бюджету не сплачена, а, відтак, підлягає стягненню в примусовому порядку.
Враховуючи все вищеперераховане, суд вважає вимоги ДПІ в Яворівському районі Львівської області обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КАС України, постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до ст. 94 КАС України.
Керуючись ст.ст. 7 - 14, 18, 19, 33-35, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167, 1832,256 КАС України, суддя, -
ПОСТАНОВИЛА:
позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, заборгованість по фінансових санкціях в сумі 5000 (п'ять тисяч) гривень рівно.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Потабенко В.А.