Постанова № 27884457, 05.11.2012, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.11.2012
Номер справи
2а/1770/4054/2012
Номер документу
27884457
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/4054/2012

05 листопада 2012 року 09год. 55хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Жуковської Л.А. за участю секретаря судового засідання Гуль Н.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не з'явився ,

відповідача: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Рівненський міський центр зайнятості доОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ :

Рівненський міський центр зайнятості звернувся з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості(коштів) в сумі 959, 36 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву, в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі та справу просить розглядати без його у часті у судовому засіданні.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, заперечення на позов або клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надходило.

Оскільки в матеріалах справи є достовірні докази про повідомлення сторін про дату, час і місце розгляду справи, однак представники сторін в судове засідання не з'явилися та немає перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, то відповідно до ч. 6 ст. 12, ч. 1 ст. 41 ч.6 ст. 128 КАС України, її розгляд відбувся без фіксування судового засідання.

Перевіривши матеріали справи і оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд визнає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" , Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.

Згідно ч. 1, ч. 2 ст.12 вищезазначеного Закону, виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на обласні, міські, міськрайонні та районні центри зайнятості.

Як встановлено судом, 06.04.2012 року гр. ОСОБА_1 звернувся в Рівненський міський центр зайнятості за сприянням у працевлаштуванні.

Згідно із ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення", гр. ОСОБА_1 13.04.2012 p. було надано статус безробітного та призначена допомога по безробіттю терміном 180 календарних днів з 13.04.2012р. по 09.10.2012р.

Видами забезпечення згідно п. 1 ст. 7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 1533-ІИ від 02.03.2000 р. є:

· допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності;

· матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного.

Видами соціальних послуг згідно п. 1 ст. 7 Закону України «Про загальнообов'язкове Державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 1533-III від 02.03.2000 p., та ст. 24 Закону України "Про зайнятість населення" № 803-ХІІ від 01.03.1991 p., є:

- професійна підготовка, перепідготовка, або підвищення кваліфікації безробітного.

Згідно Інструкції про порядок укладення договорів з навчальними закладами, підприємствами і громадянами, які звертаються до державної служби зайнятості щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 19 від 29.03.1993 p., між центром зайнятості та громадянином, який зареєстрований в службі зайнятості та виявив бажання навчатись, укладається договір щодо його професійного навчання.

Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний договір - це двостороння угода, зміст якої складають права та обов'язки сторін, що випливають із владних управлінських функцій суб'єкта владних повноважень, який є однією із сторін угоди.

23.05.2012 p. між Рівненським міським центром зайнятості та безробітним ОСОБА_1 був укладений договір № 170012052300010 щодо направлення його на професійне навчання в Рівненський професійний ліцей за професією «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» зі строком навчання з 24.05.2012р. до 04.01.2013р. (7,5 місяців) з метою сприяння подальшому працевлаштуванню.

Наказом № 5 «В-СНН» від 01.08.2012 р. безробітного ОСОБА_1 відраховано зі складу слухачів групи ОЦЗ «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» за пропуски навчального часу без поважних причин.

Згідно абзацу 2 ч. 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1533-ІІІ від 02.03.2000 p., п. 28 Порядку надання матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 308 від 20.11.2000 p., та п. 3.1.2 Договору у разі припинення навчання без поважних причин або відмови працювати за професією (спеціальністю), набутою в результаті професійного навчання, з громадянина стягується загальна сума витрат на професійне навчання, включаючи суму виплаченої матеріальної допомоги у період професійного навчання, витрат на проїзд до місця навчання і назад (включаючи оплату щоденного проїзду) та витрат на проживання.

Як вбачається з листа Рівненського обласного центру зайнятості від 27.08.2012 р. за 14-2726 фактична вартість навчання за період з 24.05.2012 до 31.07.2012 безробітного ОСОБА_1 складає 818 грн. 97 коп.

При цьому в період проходження професійної підготовки безробітному ОСОБА_1 була виплачена матеріальна допомога в розмірі 140 грн. 39 коп.

Тим самим, загальна сума коштів, затрачених на професійне навчання безробітного ОСОБА_1 становить 959 грн. 36 коп.

07.09.2012 гр. ОСОБА_1 було направлено претензію від 06.09.2012 №07-16/4280 Рівненського міського центру зайнятості з пропозицією добровільно повернути кошти, що були витрачені Рівненським міським центром зайнятості за проходження ним професійної підготовки.

Відповідач, не відреагував на вказану претензію та суму заборгованості протягом добровільного терміну не повернув.

Враховуючи, викладене суд приходить до висновку щодо необхідності стягнення з ОСОБА_1 на користь Рівненського міського центру зайнятості, який є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, кошти в сумі 959 грн. 36 коп.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Рівненського міського центру зайнятості, який є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, кошти в сумі 959 грн. 36 коп. (дев'ятсот п'ятдесят дев'ять гривень тридцять шість коп.) на р/р 37176001000246, банк - Головне управління Державної казначейської служби України в Рівненській області, МФО 833017, одержувач -Рівненський міський центр зайнятості, код ЄДРПОУ 21084805 - із зазначенням в платіжному дорученні в «Призначенні платежу»- «Повернення коштів за навчання гр. ОСОБА_1.»

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Жуковська Л.А.