Ухвала суду № 27821395, 12.11.2012, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.11.2012
Номер справи
2а-13857/10/13/0170
Номер документу
27821395
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-13857/10/13/0170

12.11.12 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Лядової Т.Р.,

суддів Кондрак Н.Й. ,

Мунтян О.І.

секретар судового засідання Романенко Г.О.

за участю сторін:

представник позивача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримський акумуляторній завод "Укрпроінвест"- Джаббаров Талят Рустемович, довіреність № б/н від 30.07.13;

представник відповідача, Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим- не з'явився, до початку судового засідання надав суду клопотання про розгляд справи у його відсутність;

розглянувши апеляційну скаргу Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Ольшанська Т.С.) від 31.07.12 у справі № 2а-13857/10/13/0170

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримський акумуляторній завод "Укрпроінвест" (провул.Водопроводний, 9, смт.Октябрське, Красногвардійський район, Автономна Республіка Крим, 97060)

до Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби (вул. Дзержинського, 30, м.Джанкой, Автономна Республіка Крим, 96100)

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2012 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Кримський акумуляторній завод "Укрпроінвест" звернулось з адміністративним позовом до Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби, в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 20.10.2010 №0000492301/0.

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 31 липня 2012 року позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримський акумуляторній завод "Укрпроінвест" до Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задоволено. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим від 20.10.2010 № 0000492301/0. Стягнуто на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" судовий збір у розмірі 3,40 грн. з Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - відповідача. Стягнуто на користь Кримського науково - дослідного інституту судових експертиз витрати за експертне дослідження у сумі 14064,00 грн. з Державного бюджету України.

На зазначене судове рішення від відповідача надійшла апеляційна скарга, в якій ставиться питання про його скасування та ухвалення нового рішення, яким у задоволенні адміністративного позову відмовити.

Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

Представник позивача у судовому засіданні на задоволенні апеляційної скарги наполягав, просив рішення суду першої інстанції залишити без змін.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про місце та час розгляду справи сповіщений у встановленому законом порядку, причин неявки суду не повідомив.

Відповідно до ч.4 ст.196 КАС України, судова колегія знаходить можливим апеляційний розгляд справи у відсутність нез'явившегося представника відповідача, визнаючи достатніми для розгляду апеляційної скарги наявні в матеріалах справи письмові докази.

Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим.

З матеріалів справи вбачається, що у період з 08.10.2010 по 19.10.2010 посадовими особами Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим проведена позапланова виїзна перевірка з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за липень 2010 року у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в період з жовтня 2009 року по червень 2010 року.

За результатами перевірки складено акт № 4702/23-1/35041014 від 19.10.2010, в якому зазначено про порушення абзацу "а" пп.7.7.2 п.7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" завищено заявлену суму бюджетного відшкодування за липень 2010 року на суму 967656,00 грн.; абзацу "а" пп.7.7.2 п.7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" ТОВ "Кримський акумуляторний завод" Укрпромінвест" занижено заявлену суму бюджетного відшкодування:

-за жовтень 2009 року - у сумі 74480,00 грн.;

-за грудень 2009 року- у сумі 3484,00 грн.;

-за січень 2010 року- у сумі 193864,00 грн.;

-за лютий 2010 року-у сумі 163187,00 грн.;

-за березень 2010 року-у сумі 137851,00 грн.;

-за квітень 2010 року-у сумі 167674,00 грн.;

-за травень 2010 року- у сумі 227116,00 грн..

Остаточний висновок про заниження заявленої суми бюджетного відшкодування в зазначених податкових періодах буде зроблено після отримання результатів проведених перевірок контрагентів щодо підтвердження відомостей, отриманих від перевіряємого суб'єкта господарювання, до кінцевого споживача.

На підставі висновків Акту 19.10.2010 відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0000492301/0, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 967656,00 грн.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено матеріалами справи, що 30.08.2010 Товариство з обмеженою відповідальністю "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" подало до Джанкойської ОДПІ податкову декларацію з ПДВ за липень 2010 року (від 30.08.2010 №16950) та розрахунком суми бюджетного відшкодування, у якому сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню складає 967656,00 грн. та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування на розрахунковий рахунок у банку платника.

З акту №4702/23-1/35041014 від 19.10.2010 про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" не встановлено заниження або завищення задекларованих суб'єктом господарювання показників в рядках 1-9 Декларації з ПДВ за період з грудня 2009 року по липень 2010 року.

З акту №4702/23-1/35041014 від 19.10.2010 про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" не встановлено заниження або завищення задекларованих суб'єктом господарювання показників в рядках 10-17 Декларації з ПДВ за період жовтень 2009 року та з грудня 2009 року по липень 2010 року.

Відповідно до акту №4702/23-1/35041014 від 19.10.2010 про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" проведеною перевіркою не встановлено заниження або завищення показника, відображеного в рядку 18.2 "від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ поточного звітного періоду" Декларації з ПДВ в сумі:

-3700,00 грн. за грудень 2009 року,

-203155,00 грн. за січень 2010 року,

-169904,00 грн. за лютий 2010 року,

-151498,00 грн. за березень 2010 року,

-169191,00 грн. за квітень 2010 року,

-282634,00 грн. за травень 2010 року,

-12904,00 грн. за червень 2010 року,

-162834,00 грн. за липень 2010 року.

Відповідно до акту №4702/23-1/35041014 від 19.10.2010 про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" на порушення абзацу "а" п.п. 7.7.2 п. 7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" суми від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ІІДВ, відображені суб'єктом господарювання в рядку 18.2 декларації з ІІДВ за жовтень 2009 року, грудень 2009 року - травень 2010 року не декларувався ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" до бюджетного відшкодування в податкових деклараціях за листопад 2009 року, січень - червень 2010 року, тобто в податкових періодах, в яких у суб'єкта господарювання виникло право на бюджетне відшкодування.

Тим самим ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" у податкових деклараціях, які він подав за наслідками звітних періодів, в яких виникало право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування, відображено рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення з цього податку наступних податкових періодів.

На порушення абзацу "а"п.п. 7.7.2 п. 7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" занижено заявлену суму бюджетного відшкодування: за жовтень 2009 року - у сумі 74480,00 грн., за грудень 2009 року - у сумі 3484,00 грн., за січень 2010 року - у сумі 193864,00 грн., за лютий 2010 року - у сумі 163187,00 грн., за березень 2010 року - у сумі 137851,00 грн., за квітень 2010 року - у сумі 167674,00 грн., за травень 2010 року - у сумі 227116,00 грн.

Відповідно до податкових декларацій з ІІДВ (у тому числі уточнюючих розрахунків) ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" за жовтень 2009 року - липень 2010 року відповідно до вимог п. 5.11. та п.п. 5.12.4. Наказу ДПАУ від 30.05.1997 №166 суми, відображені в рядках 22.2 "Зарахування від'ємного значення різниці поточного звітного (податкового) періоду до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду" та 26 "Залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду" попередніх періодів у повному обсязі перенесені до податкових декларацій наступних періодів по рядкам 23.1 та 23.2 відповідно.

Згідно з п. 1.8. ст. 1 Закону України "Про податок на додану вартість", бюджетне відшкодування - сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.

Згідно з п.п. 7.7.1 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Згідно з п.п. 7.7.2. ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:

а)бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг);

б)залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту кожного наступного податкового періоду лише в частині суми податку фактично сплаченої отримувачем постачальникам товарів (послуг) та при імпорті і включається до розрахунку бюджетного відшкодування наступного звітного періоду;

залишок від'ємного значення, за яким не проведено розрахунків з постачальниками відображається в податковій декларації з податку па додану вартість окремим рядком для визначення суми податку, яка може підлягати відшкодуванню в частині сплачених сум податку в наступних звітних періодах;

залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування відображається у декларації з податку на додану вартість окремим рядком та включається до складу податкової-о кредиту починаючи з першого звітного періоду 2011 року.

Згідно з п.п. 7.7.3 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. При прийнятті такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних податкових періодів.

Згідно з п.п. 7.7.7. ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", якщо за наслідками документальної невиїзної (камеральної) або позапланової виїзної перевірки (документальної) податковий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий податковий орган:

а)у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної податковим органом унаслідок таких перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з підпунктом 7.7.3 цього пункту у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів;

б)у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною податковим органом внаслідок проведення таких перевірок, податковий орган надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування;

в)у разі з'ясування внаслідок проведення таких перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови у паданні бюджетного відшкодування.

Відповідно до розрахунку суми бюджетного відшкодування за липень 2010 року бюджетному відшкодуванню підлягає сума 967656 грн..

Відповідно до довідки щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту податкових декларацій з ІІДВ, за липень 2010 року на формування даного показника мало вплив від'ємне значення попередніх податкових періодів: грудень 2009 року - червень 2010 року.

Відповідно до наданих на дослідження журналів-ордерів по рахункам 631, 311 ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" у жовтні - червні 2010 року підприємством сплачено постачальникам 7543958,40 грн., у т.ч. ІІДВ - 1257326,4 грн..

Пунктом 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" встановлений порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків.

Згідно з п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з п.п. 7.7.1, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з п.п. 7.7.1, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Підпунктом "а" п.п. 7.7.2 п. 7.7 Закону України "Про податок на додану вартість" визначено, що в разі, коли в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з п.п. 7.7.1, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).

Нормою цього підпункту встановлено правило, згідно з яким якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з п.п. 7.7.1, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).

Судом першої інстанції вірно встановлено, що умовами бюджетного відшкодування податку на додану вартість є:

-утворення від'ємного значення між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду;

-фактична сплата податку постачальнику товарів (послуг) в ціні придбання таких товарів (послуг).

Згідно з актом 4702/23-1/35041014 від 19.10.2010 факт сплати ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест"податку в сумах, задекларованих до відшкодування за жовтень, грудень 2009 року, січень-червень 2010 року Джанкойською ОДПІ не заперечується, так само як і не заперечується правильність формування позивачем податкового кредиту за ці податкові періоди.

Отже судом першої інстанції вірно встановлено, що відповідно до наданих документів ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" до липня 2010 року не приймав рішення про зарахування сум податку, вказаних в рядку 24 декларацій за жовтень, грудень 2009 року, січень-червень 2010 року, в рахунок погашення поточних податкових зобов'язань або про їх відшкодування з бюджету.

Згідно з наданими документами сума бюджетного відшкодування ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" за липень 2010 у розмірі 967656,00 грн. підтверджується, та підтверджується висновками експертного дослідження.

Враховуючи викладене, судова колегія вважає безперечним висновок суду першої інстанції про наявність підстав для задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Судова колегія зазначає, що висновки суду першої інстанції про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому підстав для скасування судового рішення з мотивів, викладених в апеляційній скарзі не вбачається.

Керуючись ст.195; ст.196; п.1 ч.1 ст.198; ст.200; п.1 ч.1 ст.205; ст.206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Апеляційну скаргу Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби - залишити без задоволення.

2. Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Ольшанська Т.С.) від 31.07.12 у справі № 2а-13857/10/13/0170 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримський акумуляторній завод "Укрпроінвест" до Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення. Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України у порядку та в строки, встановлені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст судового рішення виготовлений 19 листопада 2012 р.

Головуючий суддя підпис Т.Р.Лядова

Судді підпис Н.Й. Кондрак

підпис О.І. Мунтян

З оригіналом згідно

Головуючий суддя Т.Р.Лядова