Ухвала суду № 27798157, 29.11.2012, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.11.2012
Номер справи
2а-10750/12/2670
Номер документу
27798157
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-10750/12/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Федорчук А.Б.

Суддя-доповідач: Беспалов О.О.

У Х В А Л А

Іменем України

"29" листопада 2012 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Беспалова О.О.,

суддів Губської О.А., Грибан І.О.,

при секретарі Маджар О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно-Західна залізниця»на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 вересня 2012 року у справі за адміністративним позовом Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно-Західна залізниця»до Фастівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби про визнання бездіяльності протиправною, скасування податкового повідомлення-рішення від 26.07.2012 року № 0001311503,-

В С Т А Н О В И В :

ДТГО «Південно-Західна залізниця» звернулось до суду з адміністративним позовом до Фастівської об'єднаної ДПІ Київської області ДПС, в якому просило визнати протиправною бездіяльність в частині невиконання вимог п.п. 5.2, 6.2 додатку № 36 «Підготовка висновку про проведення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань» наказу ДПС України від 30.11.11 року № 187; скасувати податкове повідомлення-рішення від 26.07.2012 року № 0001311503 про нарахування штрафу у сумі 565 грн. 45 коп.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 вересня 2012 року в задоволенні позову було відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не з'явилися. Про причини своєї неявки суд не повідомили.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні -не обов'язкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутністю представників сторін.

Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а постанова суду першої інстанції -скасуванню, виходячи з наступного.

Позивачем було направлено лист від 12.01.2012 року № 20/ДНТ на адресу Фастівської ОДПІ щодо перерахування коштів по екологічному податку на загальну суму 18 814,55 грн., в т.ч. п/д № 7418 від 22.12.2011 року на суму 9 491,83 грн., та п/д № 7414 від 22.12.2011 року на суму 9 332,72 грн., з одного бюджетного рахунку на інший (а.с. 40).

Вищезазначений лист було залишено без виконання оскільки позивачем було невірно зазначено напрямок перерахунків коштів, так як за відсутності визначеного грошового зобов'язання на дату подачі заяви позивач мав повернути кошти на власний поточний рахунок в банку відповідно до ст. 43 п. 4 ПК України, про що позивача було неодноразово повідомлено в телефонному режимі.

Також, позивач 28.02.2012 року звернувся до Фастівської ОДПІ з листом від 16.02.2012 року № 105/ДНТ про направлення актів звірки стану розрахунків екологічного податку станом на 22.02.2012 року. Довідку про стан розрахунків з бюджетом станом на 23.02.2012 року було отримано головним бухгалтером відокремленого підрозділу Залізничної станції Фастів ДТГО «Південно-Західна залізниця»Кулініч Н.Л. (а.с. 42).

В даній довідці зазначено про наявну переплату по податках, в т. ч. по екологічному податку по коду бюджетної класифікації 19010301 в розмірі 18 824,55 грн. та по коду 19010101 в розмірі 0,00 грн., що в свою чергу свідчить про те, що кошти з одного бюджетного рахунку на інший не переведено.

Позивачем було надіслано на адресу Відповідача Лист від 02.07.2012 р. № НЗЕ-5/1946 з проханням надміру сплачених коштів в сумі 18 824,61 грн. (п/д №7418 від 22.12.2011 року на суму 9 491,83 грн., та п/д №7414 від 22.12.2011 року на суму 9 332,72 грн.) повернути на розрахунковий рахунок (а.с. 43). Відповідачем на підставі вищезазначеної заяви було виписано висновок про повернення помилково та/або надміру сплачених коштів.

28.04.2012 року за вх. № 2523 позивачем було подано податкову декларацію з екологічного податку за І квартал 2012 року з відповідним додатком до Фастівської ОДПІ та заявлена сума податку до сплати за викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення в розмірі 2 827,26 грн.

Згідно п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, (який набрав чинності 01.01.2011р.) крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до п.57.1 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У відповідності до пп. 250.2.1, п. 250.2, п. 250.1 ст. 250 Податкового кодексу України, Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу. Платники податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, за винятком податкових агентів, визначених підпунктом 241.2.2 пункту 241.2 статті 241 цього Кодексу, які сплачують податок до або в день подання митної декларації: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів.

Так, позивач повинен був сплатити самостійно визначено суму податкового зобов'язання за викиди в атмосферу повітря стаціонарними джерелами забруднення в розмірі 2 827, 26 грн. до 20.05.2012 року.

Співробітником Фастівської ОДПІ було проведено камеральну перевірку дотримання своєчасності сплати екологічного податку (надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення) за І квартал 2012 року. За результатом перевірки складено Акт від 05.07.2012 року № 151/1503/04713033 (а.с.8).

В Акті перевірки встановлено, що Позивачем було порушено термін сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання по сплаті екологічного податку, а саме: граничний термін сплати 20.05.2012 року, дата сплати - 27.06.2012 року, кількість днів затримки складає 38.

На підставі Акту податковим органом було направлено позивачу податкове повідомлення-рішення від 26.07.2012 року № 0001311503 про нарахування штрафу в розмірі 565,45 грн.

Колегія суддів згодна з висновком суду першої інстанції, що доводи позивача про те, що він вважав, що заява від 12.01.2012 року № 20/ДНТ, яка була надіслана на адресу Фастівської ОДПІ щодо перерахування коштів по екологічному податку на загальну суму 18 814,55 грн. була задоволена, не брались судом до уваги, оскільки позивач був проінформований про не проведення переводу коштів та можливість створення недоїмки в результаті проведення нарахувань за черговою декларацією.

Відповідно до п.57.1 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пункту 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Враховуючи вище викладе суд першої інстанції вірно дійшов висновку, що відповідачем було правомірно винесено податкове повідомлення-рішення від 26.07.2012 року № 0001311503 про нарахування штрафу в розмірі 565,45 грн., а також було повідомлено позивача про неперерахування надлишкових коштів.

У відповідності до ст. 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право: 1) залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін; 2) змінити постанову суду; 3) скасувати її та прийняти нову постанову суду; 4) скасувати постанову суду і залишити позовну заяву без розгляду або закрити провадження у справі; 5) визнати постанову суду нечинною і закрити провадження у справі.

Частиною 1 статті 200 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно-Західна залізниця»на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 вересня 2012 року у справі за адміністративним позовом Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно-Західна залізниця»до Фастівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби про визнання бездіяльності протиправною, скасування податкового повідомлення-рішення від 26.07.2012 року № 0001311503 -залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 вересня 2012 року -залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку і строки, визначені ст. 212 КАС України.

Головуючий суддя Беспалов О.О.

Судді: Грибан І.О.

Губська О.А.