Постанова № 27785071, 03.12.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.12.2012
Номер справи
2а/0470/13294/12
Номер документу
27785071
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2012 р. Справа № 2а/0470/13294/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі -судді Рябчук О.С., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні»до Комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Бабушкінського району про стягнення штрафу у розмірі 5100 грн. 00 коп., -

ВСТАНОВИВ:

05 листопада 2012 року Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держнергонагляд у Дніпровському регіоні» (далі - позивач) звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Бабушкінського району про стягнення штрафу у розмірі 5100 грн. 00 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що постановою Інспекції Держенергонагляду в Дніпропетровській області на Комунальне житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство Бабушкінського району накладений штрафу у розмірі 5100 грн. 00 коп. за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання. У встановлений законодавством строк штраф не сплачений, рішення про накладення штрафу не оскаржене.

Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи. Відповідач протягом десяти днів не надав до суду заперечень проти позову та позов не визнав.

Згідно пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

04 листопада 2011 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області проведено перевірку Комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Бабушкінського району. За результатами перевірки складено акт № 01/10-29-0868-А (а.с. 43-50).

Зазначений акт отриманий відповідачем 04 листопада 2011 р.

04 листопада 2011 року на підставі акту № 01/10-29-0868-А Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області винесено припис № 01/10-29-0394-ПР із зазначенням заходів щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства та строків їх виконання (а.с. 51).

Зазначений припис отриманий відповідачем 04 листопада 2011 року, що підтверджується відміткою на приписі.

08 травня 2011 року державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області проведено перевірку виконання припису № 01/10-29-0394-ПР від 04.11.2011 року. За результатами перевірки складено Акт перевірки (Протокол) № 01/10-29-0418-АП, яким зафіксовано не виконання відповідачем пунктів 8-16, 18-21, 27-61 припису № 01/10-29-0394-ПР від 04.11.2011 року (а.с. 54).

На підставі Акту перевірки № № 01/10-29-0418-АП від 08.05.2012 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області винесено постанову № 01/10-29-04-038 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, якою на Комунальне житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство Бабушкінського району накладено штраф у розмірі 5100 грн. (а.с. 57).

Постанова № 01/10-29-04-038 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику отримана відповідачем 14.05.2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. (а.с. 58).

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 р. № 575-97/ВР, державний нагляд в електроенергетиці здійснює, зокрема, Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Статуту (в новій редакції), затвердженого Наказом Міністерства палива та енергетики України від 13.10.2009 р. № 527, Державне підприємство "Національна енергетична компанія «Укренерго» засноване на державній власності, та підпорядковується Міністерству палива та енергетики України відповідно до Указу Президента України від 14.04.2000 р. № 598/2000 «Про Міністерство палива та енергетики України».

У відповідності до п.п. 1.1. п. 1 Положення про Відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», позивач є відокремленим підрозділом державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».

Згідно п. 1.3 Положення про Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Дніпропетровській області, затвердженого директором Головдерженергонагляду - головним державним інспектором України з енергетичного нагляду 03.03.2009 р., інспекція є структурним підрозділом відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпропетровському регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», та не є юридичною особою.

У відповідності до пп. 2.1.1. п.2.1 розділу 2 Положення про Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області, основним завданням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області є здійснення допоміжних заходів із забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України відповідно до законодавства, контроль за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання і споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання енергії .

Підпунктом 3.2.2 п. 3.2 розділу 3 Положення про Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області, передбачено, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області має право здійснювати в установленому порядку обстеження (перевірку), огляд, інспектування електричних і теплових установок та мереж суб'єктів електроенергетики, та суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії, а також складати за їх результатами відповідні акти.

Відповідно до абз. 4. 5 п. 13 Положення про державний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929 (у редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2006 року № 131), головний державний інспектор України з енергетичного нагляду, його заступники, старші державні інспектори з енергетичного нагляду та державні інспектори з енергетичного нагляду під час виконання своїх функцій мають право: видавати в межах своєї компетенції суб'єктам електроенергетики, суб'єктам відносин у сфері теплопостачання і споживачам електричної енергії обов'язкові для виконання приписи щодо усунення виявлених Держенергонаглядом порушень нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері електроенергетики та теплопостачання і здійснювати контроль за їх виконанням, вимагати в межах своєї компетенції від суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії вжиття заходів для усунення виявлених Держенергонаглядом порушень.

Пунктом 11 зазначеного Положення передбачено право Держенергонагляду застосовувати до суб'єктів господарської діяльності штрафні санкції у порядку, визначеному законодавством.

Згідно ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Санкції, передбачені частиною третьою статті 27 Закону України «Про електроенергетику», застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312 встановлено, що штрафи за порушення законодавства про електроенергетику накладаються на суб'єктів господарської діяльності за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій; рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії; рішення про накладення штрафу оформляється постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Відповідно до ч. 6 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», суми штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про теплопостачання» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у вигляді штрафу у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п. 10 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929, штраф повинен бути сплачений протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення.

Згідно п. 4 ч. 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких закінчився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позивачем вжиті всі передбачені чинним законодавством заходи щодо стягнення з відповідача штрафу, тому позовні вимоги Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держнергонагляд у Дніпровському регіоні» до Комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Бабушкінського району про стягнення штрафу у розмірі 5100 грн. 00 коп. є обґрунтованими та такими, які підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 9, 11, 17, 69-72, 86, 94, 158-163, 167, 186 Кодексу адмінінстративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держнергонагляд у Дніпровському регіоні» до Комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Бабушкінського району про стягнення штрафу у розмірі 5100 грн. 00 коп. - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Бабушкінського району (п/р 26006091000121 у Харківській філії, АКБ «Укрсоцбанк» м. Хакрків, МФО 351016, ЄДРПОУ 0334263) до Державного бюджету України (п/р № 31116106700004 у банку ГУДКСУ у Дніпропетровській області, ЄДРПОУ 37989274, МФО 805012, одержувач - Державний бюджет Бабушкінського району м. Дніпропетровська за кодом бюджетної класифікації 21081100) штраф у розмірі 5100 грн. 00 коп. (п'ять тисяч сто гривень 00 коп).

Відповідно до частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження, є остаточною.

Суддя О.С. Рябчук