ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
22 листопада 2012 р.
Справа №2а-13115/12/0170/5
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Сидоренко Д.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби
до Головного управління юстиції відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби
про скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби до Головного управління юстиції відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби про скасування постанови від 01.11.2012 року про накладення штрафу.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
За результатами розгляду даного адміністративного позову, судом з'ясовано його невідповідність вимогам ч. 3 ст. 106 КАС України.
Так, відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
Всупереч цьому, позивачем не було надано копії адміністративного позову та документів, що приєднуються до нього, для направлення відповідачу.
Натомість, позивачем було надано квитанцію відділення поштового зв'язку, яка підтверджує направлення матеріалів адміністративного позову відповідачу поштою.
Проте, суд зазначає, що обов'язок додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів покладений на суб'єкта владних повноважень при поданні адміністративного позову.
Однак, в даних спірних правовідносинах, Державна податкова інспекція у м. Сімферополі не виступає суб'єктом владних повноважень, оскільки не виконує ні управлінських, ні розпорядчих функцій по відношенню до відповідача - Головного управління юстиції відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби.
Крім того, у порушення ч. 3 ст. 106 КАС України позивачем до адміністративного позову не було додано квитанцію про сплату у встановленому порядку та розмірі судового збору.
Відповідно до п.1 ч. 3 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита.
Розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову визначений Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (набрав чинності з 01.11.2011 року).
Статтею 5 цього Закону визначено пільги щодо сплати судового збору.
Так, у відповідності до п.21 ч.1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору звільняється, зокрема, Державна податкова служба України - у справах, пов'язаних з питаннями, що стосуються повноважень цього органу.
Враховуючи, що предмет даного адміністративного позову не стосується безпосередньо повноважень органів державної податкової служби, визначених Податковим кодексом України.
За таких умов, позивачу необхідно надати докази про сплату у встановленому порядку та розмірі судового збору.
Крім того, суд звертає увагу позивача на те, що відповідачем у справах з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби (стаття 181 КАС України).
Відповідачами у таких справах можуть бути: Державна виконавча служба України, до складу якої входить відділ примусового виконання рішень; Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, до складу яких входять відділи примусового виконання рішень; районні, районні в містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні відділи державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції.
Вказана позиція викладена також у Постанові Пленум Вищого адміністративного суду України від 14.09.2012 року № 10 "Про доповнення постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 грудня 2010 року N 3 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби", із змінами, внесеними згідно з постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 21 травня 2012 року N 5".
З огляду на зазначене, позивачу необхідно уточнити особу, яка має виступати відповідачем у справі.
У відповідності до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків
Керуючись ч. 3 ст. 106, ст. 108 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 14.12.12 усунути вказані недоліки , а саме: оформити адміністративний позов відповідно до вимог ст. 106 КАС України, надавши:
- копію адміністративного позову та додатків до нього для направлення відповідачу;
- документ про сплату у встановленому порядку та розмірі судового збору за належними реквізитами:
розрахунковий рахунок: 31210206784002
Банк: ГУ ДКСУ в АРК м. Сімферополь
МФО 824026, ЄДРПОУ 38040558
Одержувач: Держбюджет м. Сімферополь
Призначення платежу: «судовий збір, код 35174235, пункт 3.1».
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 2а-13115/12/0170/5 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Сидоренко Д.В.