Ухвала суду № 27750231, 01.11.2012, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
01.11.2012
Номер справи
2а-3917/09/0270
Номер документу
27750231
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"01" листопада 2012 р. м. Київ К-29515/10

К-29515/10

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:головуючого судді-доповідача:Усенко Є.А.,суддів: Костенка М.І., Маринчак Н.Є., розглянувши у попередньому судовому засіданні

касаційну скаргу Барської міжрайонної державної податкової інспекції

на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 25.09.2009

та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 26.08.2010

у справі № 2а-3917/09/0270 Вінницького окружного адміністративного суду

за позовом Комунального підприємства «Барська районна аптека»

до Барської міжрайонної державної податкової інспекції (МДПІ)

про скасування рішення про застосування штрафних санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 25.09.2009, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 26.08.2010, позов задоволено: скасовано рішення Барської МДПІ про застосування штрафних санкцій № 0000712300 від 28.04.2009 в частині застосування штрафних санкцій в сумі 28255,00 грн.

У касаційній скарзі Барська міжрайонна державна податкова інспекція просить скасувати ухвалені у справі судові рішення та прийняте нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити, посилаючись на порушення судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права.

Позивач не скористався наданим йому Кодексом адміністративного судочинства України правом на подання заперечень на касаційну скаргу.

Перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню.

У судовому процесі встановлено, що МДПІ проведена перевірка Комунального підприємства «Барська районна аптека»з метою здійснення контролю за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, яке розташоване за адресою: Вінницька область, м. Бар, вул. Рози Люксембург,5.

На підставі акту перевірки відповідачем прийнято рішення № 0000712300, яким до позивача застосовані штрафні (фінансові) санкції на суму 28415,85 грн.

Фактичною підставою для застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 28255,00 грн., згідно із цим рішенням, з приводу правомірності яких виник спір, став висновок контролюючого органу, викладений в акті перевірки від 16.04.2009 № 00244/2300/34244353, про порушення позивачем пунктів 1,2,11,13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(Закон № 265/95-ВР), а саме: при продажу медичних препаратів по пільговим рецептам громадянам, які мають право на пільгове забезпечення медичними препаратами відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», розрахункові операції на загальну суму 5651,00 грн. здійснено без використання реєстратора розрахункових операцій (РРО) та не видано розрахункові документи.

Відповідно до пунктів 1,2,11,13 статті 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів(послуг) та обліку їх кількості; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Статтею 17 вказаного Закону встановлена відповідальність суб'єктів господарювання за недотримання порядку використання реєстраторів розрахункових операцій

Разом із тим, як встановлено судами попередніх інстанцій, між позивачем (виконавець) та Управлінням праці та соціального захисту населення Барської районної державної адміністрації (УПСЗН) (замовник) укладено договір № 2 від 22.01.2009.

Згідно умов договору позивач зобов'язується забезпечувати медичними препаратами по пільговим рецептам громадян, які мають право на пільгове забезпечення медичними препаратами відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Оплату безкоштовно отриманих цією категорією громадян ліків проводить УПСЗН на підставі звітів щодо переліку громадян, яким відпущені медичні препарати, переліку медичних препаратів та їх вартості, поданих позивачем до 5-ого числа наступного кварталу.

Тобто, позивач здійснював заходи по соціальному забезпеченню осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на підставі зазначеного договору, а не роздрібну торгівлю медичними засобами.

З огляду на викладене, суди попередніх інстанцій повно та всебічно, оцінивши фактичні обставини справи, з дотриманням норм матеріального та процесуального права дійшли вірного висновку, що підстави для застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог пунктів 1,2,11,13 статті 3 Закону № 265/95-ВР відсутні.

Відповідно до статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення -без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанції не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

За наведених обставин підстави для скасування оскаржуваних судових рішень відсутні.

Керуючись ст. ст. 220, 220-1, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, Вищий адміністративний суд України,

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Барської міжрайонної державної податкової інспекції залишити без задоволення.

Постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 25.09.2009 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 26.08.2010 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та в порядку, передбачених статтями 236-2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя:Є.А. Усенко Судді: М.І. Костенко Н.Є. Маринчак