Категорія №10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
26 листопада 2012 року Справа № 2а/1270/8189/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді: Прудника С.В.
при секретарі: Бондар Ю.М.
за участю:
представник позивача: не з'явився
відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення матеріального забезпечення у розмірі 2347,55 грн. ,-
ВСТАНОВИВ:
24 жовтня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення матеріального забезпечення у розмірі 2347,55 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що в Антрацитівському міськрайцентрі зайнятості з 14.08.2008 була зареєстрована громадянка ОСОБА_1 як така, що шукає роботу. В статусі безробітної остання перебувала на обліку з 21.08.2008 по 13.05.2009.
Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття ОСОБА_1 було призначено та в період з 21.08.2008 по 13.05.2009 виплачено матеріальне забезпечення у загальній сумі 3197 грн. 55 коп., з них 558 грн.71 коп. - допомога по безробіттю, 1506 грн. 36 коп. - матеріальна допомога в період профнавчання та витрати на профнавчання - 1132 грн. 48 коп.
Однак, згідно інформації Антрацитівської ОДПІ було встановлено, що ОСОБА_1 під час перебування на обліку в центрі зайнятості отримувала доход в третьому кварталі 2008 року від ДОТ «Лісові простори».
З метою встановлення достовірності вищезазначеного факту та достовірності наданих відповідачем даних під час отримання права на виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг центром зайнятості була проведена відповідна перевірка. За результатами перевірки та згідно документів, надісланих з Дитячого оздоровчого табору «Лісові простори» встановлено, що ОСОБА_1 працювала у зазначеній установі з 15.06.2008 по 25.08.2008 та отримувала заробітну плату. Про роботу в ДОТ «Лісові простори» ОСОБА_1 Антацитівський центр зайнятості не повідомила, чим порушила ч.2 ст.36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Таким чином, у ОСОБА_1 період перебування на обліку в статусі безробітної та отримання допомоги по безробіттю збігається з періодом роботи в ДОТ «Лісові простори» з отриманням заробітної плати, що дає підстави відносити її до категорії зайнятого населення відповідно до пп. "а" п. 3 ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення", та, як наслідок, вважати отримання нею допомоги по безробіттю на підставі неправдивих відомостей.
У зв'язку із чим позивачем було прийнято рішення стягнути з ОСОБА_1 матеріальне забезпечення у розмірі 3197 грн. 55 коп., яке їй було виплачено з 21.08.2008 по 13.05.2009.
ОСОБА_1 на ім'я директора Антрацитівського міськрайцентру зайнятості була написана розписка від 26.10.2009 про зобов'язання сплачувати борг частками не менше 200 грн. на місяць, але на сьогоднішній час відповідачем сплачено лише 850,00 грн.
Таким чином, загальний розмір заборгованості складає 2347 грн. 55 коп.
Представник позивача в судове засіданні не з'явився, надав заяву, в якій позовні вимоги підтримав та просив розглянути справу без його участі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, причин неявку суду не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином.
Дослідивши всі документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного.
Для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості.
Відповідно до ст.8 Закону України від 02.03.2000 року № 1533-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі-Закон № 1533) Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління на випадок безробіття, провадження збору на акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості.
Відповідно до ст.2 Закону України від 01.03.1991 року № 803-XII «Про зайнятість населення» (далі-Закон № 803) безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. У разі неможливості надати підходящу роботу безробітному може бути запропоновано пройти професійну перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію.
Згідно із ст.25 Закону № 803, держава створює умови незайнятим громадянам у поновленні їх трудової діяльності та забезпечує їм такі види компенсацій:
а) надання особливих гарантій працівникам, вивільнюваним з підприємств, установ, організацій;
б) виплата матеріальної допомоги в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації;
в) виплата в установленому порядку допомоги по безробіттю.
Частиною 1 ст.33 Закону № 1533 передбачено, що особам, які шукають роботу вперше, та іншим незастрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними, допомога по безробіттю встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації особи в установленому порядку в державній службі зайнятості. Тривалість виплати допомоги по безробіттю не перевищує 180 календарних днів.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 14.08.2008 була зареєстрована в Антрацитівському міськрайцентрі зайнятості як особа, що шукає роботу. У статусі безробітної перебувала з 21.08.2008 по 13.05.2009 (а.с.5).
18.05.2009 був прийнятий наказ №35 про повернення відповідачем коштів, отриманих нею на підставі неправдивих відомостей за період з 21.08.2008 по 13.05.2009 (а.с.12).
Судом встановлено, що протягом періоду перебування у статусі безробітного ОСОБА_1 була нарахована та виплачена допомога по безробіттю в сумі 3197 грн. 55 коп.
З метою встановлення достовірності вищезазначеного факту та достовірності наданих відповідачем даних під час отримання права на виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг центром зайнятості була проведена відповідна перевірка, про що складено акт №168 від 13.05.2009 (а.с.11).
За результатами перевірки встановлено, що ОСОБА_1 працювала в ДОТ «Лісові простори» з 15.06.2008 по 25.08.2008 та отримувала заробітну плату.
Згідно довідки ДОТ «Лісові простори» від 05.05.2009 ОСОБА_1 працювала у оздоровчому таборі з 15.06.2008 по 25.08.2008 та у цей період отримувала заробітну плату (а.с.8).
В матеріалах справи міститься розписка, надана ОСОБА_1 на ім'я директора Антрацитівського міськрайцентру зайнятості, в якій вона підтвердила, що на момент отримання нею статусу безробітної дійсно працювала у ДОТ «Лісові простори». Із сумою матеріального забезпечення та витрат на профнавчання погодилась та зобов'язалася виплатити суму частками по 200 грн. на місяць (а.с.13).
Згідно ч.2 ст.36 Закону № 1533 застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до ч.3 ст.36 Закону № 1533 сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Як встановлено в судовому засіданні, що сума матеріального забезпечення складає 2347,55 грн. грн. Доказів сплати заборгованості у добровільному порядку суду не надано.
Тому суд вважає, що позовні вимоги позивачем доведені, підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому позов Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення матеріального забезпечення у розмірі 2347,55 грн. підлягає задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 КАС України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 17, 87, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення матеріального забезпечення у розмірі 2347,55 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття суму матеріального забезпечення у розмірі 2347,55 грн. (дві тисячі триста сорок сім гривень 55 копійок), перерахувавши кошти на р/р 37170320001252 ГУДКСУ в Луганській області м. Луганськ, МФО 804013, код ЄДРПОУ 20185763.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено 30 листопада 2012 року.
СуддяС.В. Прудник