Постанова № 27748430, 19.11.2012, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.11.2012
Номер справи
1170/2а-3172/12
Номер документу
27748430
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 листопада 2012 року Справа № 1170/2а-3172/12

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді -Сагуна А.В.;

при секретарі -Дегтярьові Д.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді адміністративну справу за позовом комунального підприємства „Кіровоградські ринки" до Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції про скасування податкових повідомлень-рішень, до Державної податкової служби у Кіровоградській області про визнання дій протиправними та скасування рішень,-

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство „Кіровоградські ринки" (в подальшому -КП „Кіровоградські ринки" або позивач) звернулося в суд з адміністративним позовом до ДПІ у м. Кіровограді, заміненої на правонаступника - Кіровоградську об'єднану державну податкову інспекцію (а.с.129.т.2) ( в подальшому відповідач 1) про скасування податкових повідомлень-рішень, до ДПА у Кіровоградській області, замінену на правонаступника - Державну податкову службу у Кіровоградській області (а.с.152 т.2) ( в подальшому відповідач 2), в якому, з урахуванням змін до позову (а.с.201-209 т.1) просило визнати незаконним та скасувати:

а) податкові повідомлення-рішення державної податкової інспекції у м. Кіровограді від 05 грудня 2008 року:

- №0001302310/0 про визначення суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість на суму 112923 грн., у тому числі основний платіж - 75282 грн., штрафні (фінансові) санкції -3764.1 грн.;

- №0001312310/0 про визначення суми податкового зобов'язання за платежем податок на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності міста на суму 156453 грн., у тому числі основний платіж 104302 грн., штрафні (фінансові) санкції - 52152 грн.; .

- №0001322310/0 про визначення суми податкового зобов'язання за платежем ринковий збір на суму 433684 грн., у тому числі за основним платежем 289123 грн., штрафні (фінансові) санкції -144561 грн.;

- №0001332310/0 про визначення суми податкового зобов'язання за платежем частина прибутку господарських організацій, які належать до комунальної власності на суму 1011 грн., у тому числі за основним платежем - 783 грн., штрафні (фінансові) санкції - 228 грн.

б) податкові повідомлення-рішення державної податкової інспекції у м. Кіровограді від 12 лютого 2009 року:

- №0001302310/1 про визначення суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість на суму 112593 грн., у тому числі за основним платежем - 75062 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 37531 грн.;

- №0001312310/1 про визначення суми податкового зобов'язання за платежем податок на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності міста на суму 15040 грн., у тому числі за основним платежем - 104027 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 52013 грн.;

- №0001322310/1 про визначення суми податкового зобов'язання за платежем ринковий збір на суму 432580 грн., у тому числі за основним платежем - 288387 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 144193 грн.;

- №0001332310/1 про визначення суми податкового зобов'язання за платежем частина прибутку господарських організацій, які належать до комунальної власності на суму 1011 грн., у тому числі за основним платежем - 783 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 228 грн.

в) податкові повідомлення-рішення державної податкової інспекції у м. Кіровограді від 03 квітня 2009 року:

- №0001302310/2 за платежем податок на додану вартість на суму 112593 грн., у тому числі за основним платежем -75062 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 37531 грн.;

- №0001312310/2 за платежем податок на прибуток підприємств і

організацій, що належать до комунальної власності міста на суму 156040 грн., у тому числі за основним платежем 104027грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 52013 грн.;

- №0001322310/2 за платежем ринковий збір на суму 432580 грн., у тому числі за основним платежем 288387 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 144193 грн.;

- №0001332310/2 за платежем частина прибутку господарських організацій, які належать до комунальної власності на суму 1011 грн., у тому числі за основним платежем - 783. грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 228 грн.

Визнати незаконними дії Державної податкової адміністрації у Кіровоградській області, якими відмовлено позивачу у розгляді скарг №36, №37, №38, №39 від 19 лютого 2009 року (вх. №503/10 №504/10, №505, №506 від 23 лютого 2009 року) на податкові повідомлення-рішення ДПІ у м. Кіровограді від 12 лютого 2009 року №0001302310/1 про сплату податкового зобов'язання по податку на додану вартість у розмірі 75062 грн. та 37531 грн. застосованої штрафної (фінансової) санкції; №0001332310/1 про сплату податкового зобов'язання з частини прибутку у розмірі 783 грн. та 228 грн. застосованої штрафної (фінансової) санкції; №0001312310/1 про сплату податкового зобов'язання по податку на прибуток у розмірі 104027 грн. та 52013 грн. застосованої штрафної (фінансової) санкції; №0001322310/1 про сплату податкового зобов'язання з ринкового збору у розмірі 288387 грн. та 144193 грн. застосованої штрафної (фінансової) санкції.

Визнати незаконними дії Державної податкової адміністрації у Кіровоградській області, якими відмовлено позивачу в розгляді скарг №80, №81, №82, №83 від 13 квітня 2009 року (вх. №936/10, №937/10, №938/10, №939/10 від 14 квітня 2009 року) на податкові повідомлення-рішення ДПІ у м. Кіровограді від 03.04.2009 №0001302310/2 про сплату податкового зобов'язання по податку на додану вартість у розмірі 75062 грн. та 37531 грн. застосованої штрафної (фінансової) санкції; №0001332310/2 про сплату податкового зобов'язання з частини прибутку у розмірі 783 грн. та 228 грн. застосованої штрафної (фінансової) санкції; №0001312310/2 про сплату податкового зобов'язання по податку на прибуток у розмірі 104027 грн. та 52013 грн. застосованої штрафної (фінансової) санкції; №0001322310/2 про сплату податкового зобов'язання з ринкового збору у розмірі 288387 грн. та 144193 грн. застосованої штрафної (фінансової) санкції.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем, прийняті податкові повідомлення-рішення рішення, які є необґрунтованими та безпідставними, оскільки в ході перевірки відповідачем незаконно зроблено висновки щодо порушення позивачем податкового законодавства, так як відповідачем не доведений факт використання позивачем незареєстрованого касового апарату, відсутнє документальне підтвердження зібраних на території ринку "Черемушки" коштів у розмірі 404 689,53 грн., при проведенні перевірки відповідачем не відображено в акті перевірки той, факт що оригінали всіх бухгалтерських документів та комп'ютери були вилучені працівниками УБОЗ. Також відповідачем не врахований той факт, що підприємство не є землекористувачем, а отже не має правових підстав передати в користування територію ринку іншим юридичним чи фізичним особам. Позивачем зазначено, що посадові особи підприємства заперечують факти виявлених порушень, проводиться досудове слідство, судове рішення по даним фактам не прийнято. Також, при розрахунку заниження валового доходу відповідачем 1 встановлено заниження за 1 квартал 2006 року, однак на той час підприємство не існувало.

Крім того, на думку позивача відповідачем 2 безпідставно відмовлено у розгляді скарг на податкові повідомлення -рішення (а.с. 3-14, 201-209 т.1)

Представник відповідача 1 надав до суду письмові заперечення, в яких просив відмовити в задоволенні позовних вимог з підстав законності оскаржуваного рішення, яке прийнято на підставі обґрунтованих висновків перевірки, в ході якої встановлено порушення податкового законодавства з боку позивача. Так, як у позивача був вилучений касовий апарат, який був не опломбований та не зареєстрований в органах державної податкової служби, який використовувався для розрахунків за послуги та ринковий збір, при цьому виручені кошти в касу підприємства не оприбутковувались.

Відповідачем занижено валовий дохід за період з 01.10.2006 по 30.06.2008 у розмірі 239 635 грн.

Також, позивачем за вказаний період занижено податкові зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 75 282 грн. та занижено авансовий внесок з податку на прибуток за 2008 рік у розмірі 783 грн.

Крім того, доведений факт не нарахування та не сплати ринкового збору на суму 288 387 грн. ( а.с. 186-194 т. 1).

У судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги з підстав, зазначених у позовній заяві.

Представники відповідача 1 та відповідача 2 в судовому засіданні заперечили проти задоволення адміністративного позову з підстав зазначених у письмових запереченнях.

Заслухавши представників сторін, допитавши свідка, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню частково.

Судом встановлено, що у період з 29.10.2008 по 10.11.2008 посадовим особами відповідача, проведена позапланова виїзна перевірка позивача, з питань дотримання вимог валютного та іншого законодавства за період з 07.08.2006 по 30.06.2008, про що складено акт №5/2350/34448938 від 24.11.2008 (а.с. 43-82 т. 1).

Як вбачається з письмових заперечень відповідача та вказаного акту, в ході перевірки, виявлено порушення, зокрема:

1. п.п.4.1.1. п.4.1. ст.4. п.п.7.4.1. п.7.4. ст.7. п.п.7.4.3. п.7.4. ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.97р. № 283/97-ВР, в результаті чого занижено податок на прибуток підприємства за період з 07.08.2006 по 30.06.2008 в сумі -104 302 грн., в т. ч за :

9 місяців 2006 року в сумі 2267 грн.;

2006 року в сумі 16752 грн.;

І квартал 2007 року в сумі 13916 грн.;

І півріччя 2007 року в сумі 30940 грн.;

9 місяців 2007 року в сумі 45954 грн.;

2007 року в сумі 58446 грн.;

І квартал 2007 року в сумі 11675 грн.;

І півріччя 2007 року в сумі 29104 грн.

2. п.п 3.1.1 п.3.1 ст. 3, п. 4.1 ст. 4, п.п 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року № 168/97-ВР, за рахунок не включення до складу податкових зобов'язань вартість даних послуг ринку внаслідок чого було занижене податкове зобов'язання з ПДВ в сумі - 75282 грн., в т.ч. за :

- грудень 2006 року - 4652 грн.;

- січень 2007 року - 3292 грн.

- лютий 2007 року - 2782 грн.

- березень 2007 року - 5058 грн.

- квітень 2007 року - 3540 грн.;

- травень 2007 року - 4905 грн.;

- червень 2007 року - 5175 грн.

- липень 2007 року -3896 грн.;

- серпень 2007 року - 4621 грн.;

- вересень 2007 року - 3494 грн.;

- жовтень 2007 року - 3465 грн.;

- листопад 2007 року - 3306 грн.;

- грудень 2007 року - 3223 грн.;

- січень 2008 року -2557 грн.

- лютий 2008 року - 3312 грн.

- березень 2008 року - 472грн.

- квітень 2008 року - 3226 грн.;

- травень 2008 року - 3598 грн.;

- червень 2008 року - 7708 грн.

3. п.п.7.8.2 п.7.8 ст.7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.94р. №334/94-ВР , а саме занижено авансовий внесок з податку на прибуток за І півріччя 2008 року в сумі 783 грн., в т.ч. за І квартал 2008 року в сумі 711 грн., за II квартал 2008 року в сумі 72 грн.

4. п. 6 Указу Президента України "Про впорядкування механізму сплати ринкового збору" від 28.06.99 р. № 761/99 та абзац 11 п.1 рішення Кіровоградської міської ради від 23.12.2003 року №608 "Положення про розміри, порядок сплати та перерахування місцевих податків і зборів", а саме занизило нарахування та сплату ринкового збору на суму 289 122,74 грн.

5. п 1. ст. 3 розділу II Закону використовувало в своїй господарській діяльності для здійснення розрахункових операцій не зареєстрований, не опломбований у встановленому порядку але переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій та роздрукувало відповідні розрахункові документи, що підтверджують виконання розрахункових операцій, для надання суб'єктам господарювання які орендують торгові місця на ринку „Черемушки" КП „Кіровоградські ринки.

6. п.2.6 ст.2 Постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 року № 637 "Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні", а саме , в періоді що перевірявся в касу підприємства не оприбуткована готівка в сумі 578003,29 грн., з них послуги ринку за виключенням ринкового збору в сумі 288 880,55 грн.

05.12.2008, на підставі акту перевірки, ДПІ у м. Кіровограді прийняті податкові повідомлення рішення №0001302310/0 про визначення суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість на суму 112923 грн., у тому числі основний платіж - 75282 грн., штрафні (фінансові) санкції - 37641 грн. (а.с.105 т.1); №0001312310/0 про визначення суми податкового зобов'язання за платежем податок на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності міста на суму 156453 грн., у тому числі основний платіж 104302 грн., штрафні (фінансові) санкції - 52152 грн. (а.с.106 т.1); №0001322310/0 про визначення суми податкового зобов'язання за платежем ринковий збір на суму 433684 грн., у тому числі за основним платежем 289 123 грн., штрафні (фінансові) санкції - 144561 грн. (а.с.107 т.1); №0001332310/0 про визначення суми податкового зобов'язання за платежем частина прибутку господарських організацій, які належать до комунальної власності на суму 1011 грн., у тому числі за основним платежем - 783 грн., штрафні (фінансові) санкції - 228 грн. (а.с.108 т.1).

Позивач оскаржив в адміністративному порядку до ДПІ у м. Кіровограді вказані податкові повідомлення-рішення. Рішенням ДПІ у м. Кіровограді скарги задоволено частково, залишено без змін податкове повідомлення рішення №0001332310/0 від 05.12.2008, частково скасовані податкові повідомлення рішення №0001322310/0, №0001312310/0, №0001302310/0 від 05.12.2008 (а.с. 129-134 т.1) та прийнято податкові повідомлення рішення від 12.02.2009 № 0001302310/1 про визначення суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість на суму 112593 грн., у тому числі за основним платежем - 75062 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 37531 грн.; №0001312310/1 про визначення суми податкового зобов'язання за платежем податок на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності міста на суму 15040 грн., у тому числі за основним платежем - 104027 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 52013 грн.; №0001322310/1 про визначення суми податкового зобов'язання за платежем ринковий збір на суму 432580 грн., у тому числі за основним платежем - 288387 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 144193 грн.; №0001332310/1 про визначення суми податкового зобов'язання за платежем частина прибутку господарських організацій, які належать до комунальної власності на суму 1011 грн., у тому числі за основним платежем - 783 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями -228 грн. (а.с. 135-138 т.1).

Позивачем оскаржено в адміністративному порядку до ДПА у Кіровоградській області вказані податкові повідомлення-рішення. За результатами розгляду скарг у їх задоволенні відмовлено (а.с.139-143 т.1) та прийнято податкові повідомлення-рішення від 03.04.2009 № 0001302310/2 за платежем податок на додану вартість на суму 112593 грн., у тому числі за основним платежем - 75062 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 37531 грн.; № 0001312310/2 за платежем податок на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності міста на суму 156040 грн., у тому числі за основним платежем 104027 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 52013 грн.; №0001322310/2 за платежем ринковий збір на суму 432 580 грн., у тому числі за основним платежем 288 387 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 144193 грн.; №0001332310/2 за платежем частина прибутку господарських організацій, які належать до комунальної власності на суму 1011 грн., у тому числі за основним платежем - 783 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 228 грн.(а.с. 144 -147 т.1).

Відповідно до п.п.б п.6.1 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації, від 21.06.2001, № 253, (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) податкове повідомлення вважається відкликаним, якщо податковий орган скасовує або змінює раніше прийняте рішення про нарахування суми податкового зобов'язання (штрафних (фінансових) санкцій) внаслідок їх адміністративного оскарження;

Згідно п. 6.3 зазначеного Порядку у випадках, визначених підпунктом "б" пункту 6.1 цього Порядку, податкове повідомлення вважається відкликаним з дня прийняття податковим органом рішення про скасування або зміну раніше нарахованої суми податкового зобов'язання (штрафних (фінансових) санкцій).

З огляду на викладене податкові повідомлення-рішення від 05 грудня 2008 року №0001302310/0; №0001312310/0; №0001322310/0; №0001332310/0; податкові повідомлення-рішення від 12 лютого 2009 року №0001302310/1; №0001312310/1; №0001322310/1; №0001332310/1 не підлягають скасуванню, оскільки вважаються відкликаними.

Як вбачається з акту перевірки та рішення про результати розгляду первинних скарг ДПІ у м. Кіровограді від 10.02.2009, оскаржувані податкові повідомлення-рішення від 03.04.2009 ґрунтуються на тому, що в порушення п.п.4.1.1. п.4.1. ст.4. п.п.7.4.1. п.7.4. ст.7. п.п.7.4.3. п.7.4. ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 22.05.97р. № 283/97-ВР, було занижено податок на прибуток підприємства за період з 07.08.2006 по 30.06.2008 в сумі - 104027 грн.

Так, в результаті не врахування доходів отриманих від надання послуг із здавання під найом власної та державної нерухомості та надання послуг суб'єктам підприємницької діяльності - фізичним і юридичним особам, які здійснюють роздрібну торгівлю товарами масового попиту які було проведено через касовий апарат заводський номер ПБ 57000668 2004 року випуску Комунальним підприємством „Кіровоградські ринки'' було занижено валовий дохід за період з 01.10.2006 року по 30.06.2008 року в сумі 240 734 грн.

Крім того, позивачем реалізовувалися ПП ОСОБА_1 послуги власного виробництва за цінами нижче звичайних, які були встановлені тарифними сітками для всіх без виключення підприємств та організацій, а також фізичних та юридичних осіб, в зв'язку з чим було занижено валові доходи підприємства за період 07.08.2006 по 30.06.2008 в сумі -176 477 грн.

Вироком Кіровського районного суду м. Кіровограда від 19.10.2011 в.о. заступника директора КП "Кіровоградські ринки" та посадових осіб ринку "Черемушки" засуджено за вчинення злочинів передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України. Вироком встановлено, що в.о. заступником директора КП "Кіровоградські ринки" та посадовими особами ринку "Черемушки" здійснювалося привласнення частини отриманих контролерами коштів, приховування фактів їх незаконного вилучення шляхом надання платникам ринкових зборів підроблених фіскальних (касових) чеків, віддрукованих наявним у них та незареєстрованим на підприємстві і в податковій інспекції касовим апаратом заводський номер ПБ 57000668 2004 року випуску (а.с.85 -118, т.2).

Згідно ч. 4 ст. 72 КАС України вирок суду в кримінальній справі, який набрав законної сили, є обов'язковими для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, щодо якої ухвалений вирок або постанова суду, лише в питаннях, чи мало місце діяння та чи вчинене воно цією особою.

З огляду на викладене, суд вважає безпідставними посилання відповідача на недоведеність факту використання ним незареєстрованого касового апарату.

Крім того, згідно проведеної в ході досудового слідства судово-економічної експертизи, можлива сума не оприбуткованих та невнесених в період з 26.07.2007 по 05.09.2008 до каси КП «Кіровоградські ринки»коштів, за умови реалізації всіх роздрукованих чеків з незареєстрованого касового апарату заводський номер ПБ 57000668 2004 року випуску, становить 404 216,53 грн. , що перевищує розмір порушень встановлених в ході перевірки податковим органом (а.с.127 т.1). Також, заниження валових доходів та податкових зобов'язань з ПДВ по взаємовідносинам з ПП ОСОБА_1 становить 204 786, 33 грн. та 35 511,67 грн. відповідно, що перевищує розмір порушень встановлених в ході перевірки податковим органом (а.с.127 т.1). Тобто факти порушення позивачем податкового законодавства підтверджено висновком експертизи, однак складають більшу суму ніж встановлено перевіркою.

З огляду на викладене, податкове повідомлення -рішення № 0001312310/2 від 03.04.2009, яким позивачу нараховане податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності міста на суму 156040 грн., у тому числі за основним платежем 104027 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 52013 грн. скасуванню не підлягає.

Крім того, в ході перевірки відповідачем встановлено, що позивачем в порушення п.п 3.1.1 п.3.1 ст. 3, п. 4.1 ст. 4, п.п 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону України від "Про податок на додану вартість" 03.04.1997 № 168/97-ВР за рахунок не включення до складу податкових зобов'язань вартість наданих послуг ринку було занижене податкове зобов'язання з ПДВ в сумі -75 062 грн., в результаті не внесення до каси коштів проведених через касовий апарат заводський номер ПБ 57000668 2004 року випуску та реалізації ПП ОСОБА_1 послуг власного виробництва за цінами нижче звичайних (а.с.57-58 т.1).

Як зазначалось вище, зазначені обставини встановлені вироком у кримінальній справі та висновком судово-економічної експертизи, а тому податкове повідомлення рішення № 0001302310/2 від 03.04.2009, яким позивачу нараховане податкове зобов'язання з податку на додану вартість на суму 112593 грн., у тому числі за основним платежем - 75062 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 37531 грн., скасуванню не підлягає.

Також, в ході перевірки податковим органом встановлено, що позивачем в порушення п.п.7.8.2 п.7.8 ст.7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.1994 №334/94-ВР занижено авансовий внесок з податку на прибуток за І півріччя 2008 року в сумі 783 грн., в т.ч. за І квартал 2008 року в сумі 711 грн., за II квартал 2008 року в сумі 72 грн. (а.с.63-65 т.1).

Так, відповідно до п.п 7.8.1. п. 7.8 ст.7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", у разі прийняття рішення щодо виплати дивідендів емітент корпоративних прав, на які нараховуються дивіденди, провадить зазначені виплати власнику таких корпоративних прав пропорційно частці його в статутному фонді підприємства-емітента таких корпоративних прав незалежно від того, чи була діяльність такого підприємства - емітента прибутковою протягом звітного періоду при наявності інших власних джерел для виплати дивідендів, а також від того, чи є наявним прибуток, розрахований за правилами податкового обліку, чи ні.

П.п 7.8.2. п. 7.8 ст.7 зазначеного Закону встановлено, що крім випадків, передбачених підпунктом 7.8.5 цього пункту, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі ставки, встановленої пунктом 10.1 статті 10 цього Закону, нарахованої на суму дивідендів, призначених для виплати, без зменшення суми такої виплати на суму такого податку. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно із виплатою дивідендів.

У разі виплати дивідендів у формі, відмінній від грошової (крім випадків, передбачених підпунктом 7.8.5 цього пункту), базою для нарахування авансового внеску згідно з абзацом першим цього підпункту є вартість такої виплати, розрахована за звичайними цінами.

Обов'язок із нарахування та сплати авансового внеску з цього податку за визначеною пунктом 10.1 статті 10 цього Закону ставкою покладається на будь-якого емітента корпоративних прав, що є резидентом, незалежно від того, чи такий емітент або отримувач дивідендів є платником податку на прибуток або має пільги зі сплати податку на прибуток, надані цим Законом або іншими законодавчими актами, чи у вигляді застосування ставки податку іншої, ніж встановлена пунктом 10.1 статті 10 цього Закону (крім платників цього податку, які підпадають під дію пункту 7.2 статті 7 чи підпункту 10.2.3 пункту 10.2 статті 10 цього Закону).

Це правило поширюється також на державні некорпоратизовані, казенні або комунальні підприємства, які зараховують суми дивідендів у розмірі, встановленому відповідно державним або місцевим виконавчим органом, в управлінні якого знаходяться такі підприємства, відповідно до державного або місцевого бюджету.

Відповідно до Рішення від 18.12.07 №362 Кіровоградської міської ради затверджено Перелік суб'єктів господарювання, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Кіровограда та затверджено Порядок сплати до загального фонду міського бюджету частини прибутку (доходу) суб'єктів господарювання, що належать до комунальної власності територіальної громади (а.с.216 -217 т.2).

Рішенням від 18.03.08 №471 Кіровоградської міської ради внесено зміни до Рішення від 18.12.07 №362. в яких визначено, що комунальні унітарні підприємства та їх об'єднання сплачують до загального фонду міського бюджету частини прибутку (доходу) за результатами фінансово господарської діяльності 2007 року та наростаючим підсумком щоквартальної фінансово - господарської діяльності у 2008 році в розмірі 20 відсотків чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положенням (стандартами) бухгалтерського обліку (а.с.218 т.2).

В ході проведення перевірки КП „Кіровоградські ринки'' встановлено порушення, в результаті чого підприємством занижено розмір чистого доходу для розрахунку частини чистого прибутку (доходу) що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово господарської діяльності (а.с.63-64 т.1, а.с. 219 т.2).

З огляду на викладене, податкове повідомлення рішення №0001332310/2 від 03.04.2009, яки позивачу нараховане податкове зобов'язання за платежем частина прибутку господарських організацій, які належать до комунальної власності на суму 1011 грн., у тому числі за основним платежем - 783 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 228 грн., є законним та не підлягає скасуванню.

Крім того, відповідачем 1 в ході перевірки, з урахуванням рішення про результати розгляду первинних скарг ДПІ у м. Кіровограді від 10.02.2009, встановлено порушення позивачем п. 6 Указу Президента України "Про впорядкування механізму сплати ринкового збору" від 28.06.1999, № 761/99 та абзац 11 п.1 рішення Кіровоградської міської ради від 23.12.2003 №608 "Положення про розміри, порядок сплати та перерахування місцевих податків і зборів", а саме занижено нарахування та сплата ринкового збору на суму 288 387 грн.

Однак , згідно висновку судово-економічної експертизи у кримінальній справі №30-916 від 27.02.2009, встановлено, що за умови реалізації всіх роздрукованих чеків з незареєстрованого касового апарату заводський номер ПБ 57000668 2004 року випуску, сума заниження нарахування та сплати ринкового збору за період з 07.08.2006 по 30.06.2008 становить 288 022,14 грн. ( а.с. 109-128 т.1).

З огляду на викладене, податкове повідомлення-рішення № 0001322310/2 від 03.04.2009, підлягає скасуванню в частині визначення суми податкового зобов'язання комунальному підприємству „Кіровоградські ринки" у розмірі 547,29 грн., у тому числі за основним платежем у розмірі 364,86 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 182,43 грн.

Щодо вимог позивача про визнати незаконними дії відповідача 2 при відмові у розгляді скарг №36, №37, №38, №39 від 19 лютого 2009 року (вх. №503/10 №504/10, №505, №506 від 23 лютого 2009 року) ( а.с.221-233 т.1) та розгляді скарг №80, №81, №82, №83 від 13 квітня 2009 року (вх. №936/10, №937/10, №938/10, №939/10 від 14 квітня 2009 року) (а.с. 234-246 т.1) то суд виходить з наступного.

Позивачем оскаржено в адміністративному порядку до ДПА у Кіровоградській області прийняті відповідачем 1 податкові повідомлення-рішення. За результатами розгляду скарг у їх задоволенні відмовлено (а.с.139-143 т1) .

Відповідно до абз.9 п.3 Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків державними податковими адміністраціями, затвердженого наказом ДПА України від 11.12.1996, № 29 ( в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом державної податкової служби від однієї і тієї ж особи з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті.

З огляду на викладене, суд вважає правомірним відмову відповідача 2 у розгляді повторних скарг (а.с182-185 т.1), оскільки попередні скарги було розглянуто останнім по суті і прийнято рішення (а.с.139-143 т1).

Крім того, суд критично ставиться до обґрунтування позовних вимог позивачем в частині не відображення в акті перевірки факту вилучення оригіналів всіх бухгалтерських документів та комп'ютерів працівниками УБОЗ, оскільки зазначе6ний факт не спростовує виявлених в ході перевірки порушень. Щодо посилання позивача на встановлення відповідачем заниження валового доходу за 1 квартал 2006 року, то в судовому засіданні встановлено, що в акті перевірки допущено технічну помилку, а розрахунок зниження податку на прибуток проводився з 30.06.2008 (а.с.90 т.1).

Натомість, крім вироку у кримінальній справі 1-18-2011 (а.с.85-118 т.2), факти виявлених в ході перевірки відповідачем 1 порушень податкового законодавства та законності оскаржуваних податкових повідомлень рішень від 03.04.2009 № 0001302310/2; № 0001312310/2.; №0001332310/2 повністю, а податкового повідомлення - рішення №0001322310/2 в частині (а.с. 144 -147 т.1) підтверджуються іншими дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами.

Зокрема, факти виявлених порушень підтверджено висновком № 11/1-32 судово -економічної експертизи по кримінальній справі №30-916 (а.с.109-128 т.1), копіями касових чеків (а.с.39-48), іншими копіями матеріалів кримінальної справи (а.с.27-41 т.1, а.с.17-38, а.с.49-60 т.2)

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м. Кіровограді № 0001322310/2 від 03.04.2009, в частині визначення суми податкового зобов'язання комунальному підприємству „Кіровоградські ринки" у розмірі 547,29 грн., у тому числі за основним платежем у розмірі 364,86 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 182,43 грн.

В задоволенні інших вимог відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а у разі відкладення складання постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, -протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Дата складання постанови в повному обсязі - 26.11.2012.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду А.В. Сагун