ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" листопада 2012 р. Справа № 2а-3402/12/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Суддя Остап'юк С.В.
за участю секретаря Озара О.Я.,
представників позивача: Дворської Л.Б., Струк О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області до Галицького національного природного парку про зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
01.11.2012 року Державна фінансова інспекція в Івано-Франківській області (далі -позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Галицького національного природного парку (далі - відповідач) про зобов'язання виконати пункти 6, 7 та 8 обов'язкових вимог про усунення порушень, виявлених ревізією, направлених листом за №380-14/224 від 21.12.2011 року.
27.11.2012 року позивачем зменшено розмір позовних вимог, у зв'язку із добровільним виконанням відповідачем пункту 7 обов'язкових вимог про усунення порушень, виявлених ревізією, внаслідок чого позивач просив зобов'язати відповідача виконати пункти 6 та 8 обов'язкових вимоги Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області від 21.12.2011 року за №380-14/224.
Заявлені позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем протиправно, всупереч вимогам статті 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»не виконано пунктів 6 та 8 обов'язкових вимог про усунення порушень, виявлених в ході ревізії від 21.12.2011 року за №380-14/224.
У судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали з підстав, наведених у позовній заяві.
Відповідач суду надав письмове заперечення проти позову мотивоване тим, що всі дії та розрахунки проводили у відповідності з чинним законодавством.
В судове засідання 27.11.2012 року відповідач, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце судового розгляду, не направив свого представника без поважних причин, а тому розгляд справи, у відповідності до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України не відкладався і справу вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з наступних підстав.
Судом встановлено, що в період з 07.09.2011 року до 29.11.2011 року позивачем проведена ревізія фінансово-господарської діяльності позивача за 2009, 2010 та завершений період 2011 року.
В ході ревізії, серед іншого встановлено, що в порушення статті 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»нарахування та перерахування до Пенсійного фонду України на фонд оплати праці інвалідів, які є працівниками відповідача, враховано виходячи з нарахувань на оплату праці інвалідів за ставкою 33,2 відсотки, в той час, як збір на обов'язкове державне пенсійне страхування визначається окремо за ставкою чотири відсотки від об'єкта оподаткування для працюючих інвалідів. Вказане порушення призвело до зайвого нарахування та перерахування внесків за 2009-2010 роки загалом на суму 20 970 гривень, в тому числі за 2009 рік -19 762, 83 гривень та за 2010 рік -1 207, 17 гривень.
Також, в ході ревізії встановлено, що організація та проведення комітетом з конкурсних торгів процедури закупівлі продуктів нафтоперероблення рідких у грудні 2010 року, січні 2011 року відбулися без проходження навчання у сфері здійснення державних закупівель всіма членами Комітету, чим порушено частину 2 статті 11 Закону України «Про здійснення державних закупівель». З переможцем конкурсу торгів по закупівлі нафтопродуктів позивачем укладено договір №20 купівлі-продажу нафтопродуктів від 24.01.2011 року, який не відповідає Типовому договору про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти та Інструкції щодо його заповнення, затвердженої наказом Міністерства економіки України за №925 від 27.07.2010 року, що є порушенням частини 1 статті 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель». Фактична відпускна ціна нафтопродуктів, придбаних відповідачем у приватного підприємства «Торгівельна компанія «Укр-Петроль»перевищує ціну, яка зазначена у ціновій пропозиції переможця процедури закупівлі, що є порушенням частини 5 статті 40 вказаного Закону та спричинило збільшення ціни на загальну суму 26 783, 99 гривень. Крім того, проведеною ревізією встановлено, що за 2009-2010 роки, з 01.01.2011 року та станом на момент завершення ревізії відповідач за проведення підрядних робіт по реконструкції будинку-кордону в урочищі «Ворониця»Галицького лісництва допустив порушення пунктів 4, 5, 23 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України за №921 від 17.10.2008 року та статтей 2 та 4 Закону України «Про здійснення державних закупівель».
За наслідками проведеної ревізії складено акт за №380-21/06-06 від 29.11.2011 року (а.с.14-38).
21.12.2011 року позивачем направлено відповідачу вимогу про усунення порушень, виявлених в ході ревізії за №380-14/224 (а.с.39-45).
Пунктом 6 вищевказаної вимоги позивачем зобов'язано відповідача провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до Пенсійного фонду України та повернути сплачені кошти в сумі 20 970 гривень (зарахувати в рахунок майбутніх платежів).
Пунктом 8 цієї вимоги зобов'язано відповідача в подальшому дотримуватися законодавства про здійснення державних закупівель; відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість в сумі 26 783, 99 гривень, як різницю між ціною, яка зазначена у ціновій пропозиції (в тому числі за одиницю товару) та фактичною відпускною ціною нафтопродуктів, які реалізовувалися приватним підприємством «Торгівельна компанія «Укр-Петроль»; провести претензійно-позовну роботу щодо відшкодування зайвих виплат, шляхом повернення коштів або наданням нафтопродуктів загалом на суму 26 783, 99 гривень.
Судом встановлено, що відповідачем не виконано пункти 6 та 8 обов'язкових вимоги Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області від 21.12.2011 року за №380-14/224 «Вимога про усунення порушень, виявлених в ході ревізії».
Позивач утворений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України за №765 від 20.07.2011 року як юридична особа публічного права, шляхом перетворення територіального органу Головного контрольно-ревізійного управління та відповідно до Положення про Державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України за №499/2011 від 23.04.2011 року забезпечує реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю та здійснює повноваження, передбачені Законом України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні».
У відповідності до статті 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами суб'єктів, що ревізуються.
Таким чином, вимоги службових осіб Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області для виконання службовими та посадовими особами відповідача є обов'язковими.
А тому, суд приходить до висновку про наявність у відповідача обов'язку виконати пункти 6 та 8 законних вимоги Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області від 21.12.2011 року за №380-14/224 «Вимога про усунення порушень, виявлених в ході ревізії»щодо проведення перерахунку та взаємозвірки щодо сум внесків до Пенсійного фонду України та повернути сплачені кошти в сумі 20 970 гривень (зарахувати в рахунок майбутніх платежів); відображення в бухгалтерському обліку дебіторської заборгованості в сумі 26 783, 99 гривень, як різниці між ціною, яка зазначена у ціновій пропозиції (в тому числі за одиницю товару) та фактичною відпускною ціною нафтопродуктів, які реалізовувалися приватним підприємством «Торгівельна компанія «Укр-Петроль»; проведення претензійно-позовної роботи щодо відшкодування зайвих виплат, шляхом повернення коштів або наданням нафтопродуктів загалом на суму 26 783, 99 гривень.
Заперечення відповідача не спростовують обов'язку виконання вимоги Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області від 21.12.2011 року за №380-14/224.
Враховуючи викладене, суд вважає, що вимоги позивача про зобов'язання Галицький національний природний парк виконати пункти 6 та 8 обов'язкових вимоги від 21.12.2011 року за №380-14/224 «Вимога про усунення порушень, виявлених в ході ревізії»є обґрунтованими, а позовні вимоги таким, що підлягають до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Зобов'язати Галицький національний природний парк (код ЄДРПОУ 33278706) виконати пункти 6 та 8 обов'язкових вимоги Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області від 21.12.2011 року за №380-14/224 «Вимога про усунення порушень, виявлених в ході ревізії».
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: Остап'юк С.В.
Постанова складена в повному обсязі 30.11.2012 року.