ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 листопада 2012 р.Справа № 1510/5208/12
Категорія: 10.3.3 Головуючий в 1 інстанції: Заверюха В.О.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду
у складі: головуючої судді -Шевчук О.А.,
суддів: Джабурія О.В., Шляхтицького О.І.,
розглянувши у письмовому провадженні в місті Одесі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 17 вересня 2012 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради Одеської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, просить зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату, в порядку встановленому законодавством, допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомоги на дитину одинокій матері, допомоги малозабезпеченій сім'ї в розмірі 97003 гривень за період з 19.05.2009 року по час звернення до суду тобто до 01.08.2012 року.
Ухвалою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 17 вересня 2012 року позовні вимоги за період з 19.05.2009 року по 31.01.2012 року залишено без розгляду.
Постановою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 17 вересня 2012 року в задоволенні позовних вимог за період з 01.02.2012 року по 01.08.2012 року відмовлено.
Позивач, не погоджуючись з рішенням суду першої інстанцій, подала апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та прийняти нове рішення, посилаючись на порушення норм матеріального права, а саме: статті 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду України вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Як встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_1 є матір'ю ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, та з 15.07.2009 року перебуває на обліку в Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради Одеської області і отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі 130, 00 гривень на місяць.
Суд першої інстанцій, відмовляючи в задоволенні позовних вимог виходив з того, що підстави для перерахування допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - відсутні.
Одеський апеляційний адміністративний суд погоджується з таким висновком суду першої інстанції, враховуючи наступне.
Пунктом 23 розділу II "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" частину 1 статті 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" було викладено в наступній редакції: "Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень".
Крім того, пункт 3 розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" викладено в редакції, відповідно до якої допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 1 січня 2008 року надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
При цьому, Рішенням Конституційного Суду України N 10-рп/2008 від 22.05.2008 положення пункту 23 розділу II "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" щодо внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) не визнавались.
Таким чином, суд попередньої інстанції дійшов правильного висновку про відсутність прав у позивача в період, що розглядається судом з 01.02.2012 року по 01.08.2012 року на нарахування та виплату позивачу недоотриманої державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, оскільки таке право було відсутнє у зв'язку із дією положень пункту 23 розділу II "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України".
Судом встановлено, що за період з 01.02.2012 року по 01.08.2012 року позивачці нарахована та виплачена соціальна допомога як одинокій матері: лютий 2012 року -267, 90 гривень; березень 2012 року -267, 90 гривень; квітень 2012 року -273, 30 гривень; травень 2012 року -273, 30 гривень.
Спірні правовідносини в цій частині регулюються Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»а також «Порядком призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року №1751.
На підставі аналізу вищезазначених правових актів, колегія суддів апеляційного суду погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для визнання неправомірними дій та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату їй недорахованої допомоги, як одинокій матері за період з 01.02.2012 року по 01.08.2012 року оскільки по даному виду соціальної допомоги відповідачем нараховується та виплачується допомога у мінімальному розмірі, встановленому законодавством, а позивач не підтверджує свого права на призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний.
У відповідності до ст. 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям -це щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї.
Згідно до статті 5 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним доходом, який обчислюється за методикою, встановленою спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, але цей розмір не може бути більшим ніж 75 % прожиткового мінімуму для сім'ї .
Судом встановлено, що за період з 01.02.2012 року по 01.08.2012 року, соціальна допомога сім'ї позивача не надавалась в зв'язку з тим, що розмір сукупного доходу, у відповідності до проведених відповідачем розрахунків, не дає право позивачу на отримання такого виду соціальної допомоги.
За наведених обставин та з урахуванням викладеного, колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду вважає оскаржуване судове рішення таким, що прийняте з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права, а тому суд апеляційної інстанції не знаходить підстав, які могли б призвести до його зміни чи скасування.
Керуючись ч. 1 ст. 195, 197, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. 206, ч.5 ст. 254 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 17 вересня 2012 року - залишити без задоволення.
Постанову Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 17 вересня 2012 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради Одеської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуюча суддя: Шевчук О.А.
Суддя: Джабурія О.В.
Суддя: Шляхтицький О.І.