8.1.5
Ухвала
22 листопада 2012 року Справа № 2а-1255/11/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді: Захарової О.В.,
за участю
секретаря судового засідання: Білоконя Д.І.,
та
представників сторін:
від заявника: Дорошенко Н.С. (довіреність від 21.11.2012 №132),
від позивача: Ганишнюк Є.В. (довіреність від 03.05.2012 №1951/10/10-013),
Соломатов В.В. (довіреність від 28.03.2012 №16/10/10-013),
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Луганську заяву Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» про зміну порядку та способу виконання постанови суду від 23 лютого 2011 року у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м.Лисичанську Луганської області до Відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
07 лютого 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м.Лисичанську Луганської області до Відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» про стягнення податкового боргу в сумі 274170,73 грн.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 23 лютого 2011 року позовні вимоги Державної податкової інспекції в м.Лисичанську Луганської області Відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» задоволені у повному обсязі та стягнуто з Відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» податковий борг з податку на прибуток підприємства в загальній сумі 6 600 887,83 грн.
16 листопада 2012 року від Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» надійшла заява про зміну порядку та способу виконання постанови суду від 23 лютого 2011 року у справі №2а-1255/11/1270 за позовом Державної податкової інспекції в м.Лисичанську Луганської області до Відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» про стягнення податкового боргу в сумі 274170,73 грн., в обґрунтування якої зазначено, що постановою Луганського окружного адміністративного суду від 23.02.2011 по справі №2а-1255/11/1270 принято рішення про стягнення податкового боргу податку на прибуток сумі 6600887,83 грн. Станом на 01.10.2012 податковий борг з податку на прибуток становить 6388276,60 грн. ПАТ «Лисичанськвугілля» на теперішній час не має можливості сплатити заборгованість з податку на прибуток (дивіденди) в повному обсязі. Відповідно балансу підприємства та звіту про фінансові результати за 9 місяців 2012 року, прибутку не має, збитки складають суму 123376 тис. грн., витрати 580986 тис. грн. ПАТ «Лисичанськвугілля» є планово-збитковим підприємством, яке отримує державну підтримку на собівартість. Фактична собівартість на 1 тону вугільної продукції складає 2849,03 грн., при плановій 2289,09 грн., що перевищує планову у сумі 599,9 грн. Недостатність власних обігових коштів складає 690453 тис.грн. Станом на 01.10.2012 податкова заборгованість складає 13986 тис. грн. За період 9-ти місяців 2012 року нараховано податків у сумі 67578 тис.грн, сплачено до бюджету 9258 тис.грн., відсоток сплати складає 13,7%. ПАТ «Лисичанськвугілля» має кредиторську заборгованість до Пенсійного фонду та інших фондів соціального страхування станом на 01.10.2012 у сумі 139929 тис.грн. Застосування режиму розстрочення дозволить поліпшити фінансово-економічний стан підприємства та вийти на беззбиткову роботу, з'явиться можливість погашення грошових зобов'язань та податкового боргу, збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету.
У зв'язку з чим заявник просив змінити порядок виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 23.02.2011 по справі №2а-1255/11/1270 в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток у сумі 6388276,60 грн., шляхом розстрочення суми боргу строком на 60 місяців, шляхом сплати податкового боргу починаючи з січня місяця 2013 року по грудень 2013 року у сумі 10000,00 грн., з січня місяця 2014 року по грудень 2014 року у сумі 30000,00 грн., з січня місяця 2015 року по грудень місяць 2015 року у сумі 50000,00 грн., з січня місяця 2016 року по грудень місяць 2016 року у сумі 221178,00 грн., з січня місяця 2017 року по листопад місяць 2017 року у сумі 221178,00 грн., щомісячно, грудень місяць 2017 року у сумі 221182,60 грн., згідно наданого графіку.
У судовому засіданні представник заявника підтримав заяву в повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним в заяві, просив її задовольнити повністю.
Представники Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Луганську Державної податкової служби в судовому засіданні не заперечували проти задоволення заяви та зміни встановленого порядку та способу виконання рішення суду шляхом розстрочення виконання постанови суду від 23 лютого 2011 року, про що надали суду письмову заяву.
Заслухавши пояснення представника заявника та представників позивача, розглянувши заяву про зміну порядку та способу виконання постанови суду, суд вважає заяву такою, що підлягає задоволенню з огляду на таке.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 23 лютого 2011 року позовні вимоги Державної податкової інспекції в м.Лисичанську Луганської області Відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» задоволені у повному обсязі та стягнуто заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток підприємства в загальній сумі 6 600 887,83 грн. (шість мільйонів шістсот тисяч вісімсот вісімдесят сім грн. 83 коп.), яка складається з суми основного боргу у розмірі 6 335 481,00 грн., штрафних санкцій в розмірі 225 694,50 грн. та пені в сумі 39 712,33 грн. з рахунків Відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» (код ЄДРПОУ 32359108).
Встановлений спосіб, строк і порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення виконання судового рішення про стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» податкового боргу з податку на прибуток підприємства, в сумі основного боргу в розмірі 6 335 481,00 грн. строком на десять років зі сплатою кожного місяця починаючи з березня 2011 року по січень 2021 року включно по 52795,60 грн. та сплатою у лютому 2021 року 52804,60 грн. (а.с. 100-102).
Згідно довідки від 14.06.2010 №2429 станом на 23 лютого 2011 року Відкрите акціонерне товариство «Лисичанськвугілля» знаходилось на податковому обліку в Державній податковій інспекції в м.Лисичанську Луганської області (а.с. 8).
Станом на 01 жовтня 2012 року податковий борг з податку на прибуток становить 6388276,60 грн.
Наказом Державної податкової адміністрації в Луганській області від 21 лютого 2011 року №73 затверджено перелік платників податків Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Луганську, що знаходились на обслуговуванні в ДПІ міст та районів Луганської області та підлягають переведенню та взяттю на облік в Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Луганську, як платники, які відповідають критерію великих або входять до складу фінансово-промислових груп, у тому числі й Відкрите акціонерне товариство «Лисичанськвугілля» (а.с. 146-147).
У відкритому судовому засіданні судом встановлено, що згідно з пунктом 1 Указу Президента України від 09 грудня 2010 року №1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» серед іншого утворено Державну податкову службу України, реорганізувавши Державну податкову адміністрацію України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 вересня 2011 року №981 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби, реорганізувавши шляхом злиття, перетворення і приєднання державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, державні податкові інспекції у районах, містах (крім мм. Києва та Севастополя), районах у містах, спеціалізовані державні податкові інспекції, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції, за переліком згідно з додатками 1-3, та установлено, що зазначені органи державної податкової служби, які реорганізуються, продовжують виконувати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам, які утворюються згідно з цією постановою.
Відповідно до додатку 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 21 вересня 2011 року №981 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у м.Луганську реорганізована шляхом перетворення у Спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби.
Статтею 104 Цивільного кодексу України регламентовано, що юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
За частиною 2 статті 108 Цивільного кодексу України у разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.
Згідно з частиною 1 статті 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених законами, - за рішенням суду.
У разі перетворення одного суб'єкта господарювання в інший до новоутвореного суб'єкта господарювання у відповідності із частиною 5 статті 59 Господарського кодексу України переходять усі майнові права і обов'язки попереднього суб'єкта господарювання.
Відповідно до статті 33 Закону України від 15 травня 2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом. Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
Згідно з частиною 16 статті 37 Закону України від 15 травня 2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» перетворення вважається завершеним з моменту державної реєстрації новоутвореної юридичної особи та державної реєстрації припинення юридичної особи, що припиняється у результаті перетворення.
Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 22 листопада 2012 року за №15191105 підтверджується, що станом на 22 листопада 2012 року зареєстровано юридичну особу - Спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками податків у м.Луганську Державної податкової служби, яка відповідно до приписів постанови Кабінету Міністрів України від 21 вересня 2011 року №981 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби», статей 104, 108 Цивільного кодексу України, статті 59 Господарського кодексу України, є правонаступником усіх прав та обов'язків Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Луганську (а.с. 148).
Станом на дату розгляду заяви про зміну порядку та способу виконання постанови суду Публічне акціонерне товариство «Лисичанськвугілля» перебуває на обліку у Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Луганську Державної податкової служби.
Крім того, в ході судового розгляду справи судом встановлено, що внаслідок реєстрації змін до статутних документів на виконання вимог Закону України від 17 вересня 2008 року №514-VІ «Про акціонерні товариства» Публічне акціонерне товариство «Лисичанськвугілля» є правонаступником всіх прав та обов'язків Відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля».
Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 22 листопада 2012 року за №15191095 підтверджується, що станом на 22 листопада 2012 року зареєстровано юридичну особу - Публічне акціонерне товариство «Лисичанськвугілля» (а.с. 149-150).
Статтею 104 Цивільного кодексу України регламентовано, що юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
За частиною 2 статті 108 Цивільного кодексу України у разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.
Відповідно до статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Враховуючи вищевикладене та на підставі вимог статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України, а також документального підтвердження обставин, суд вважає за необхідне допустити заміну відповідача - Відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» на правонаступника - Публічне акціонерне товариство «Лисичанськвугілля» та допустити заміну позивача - Державної податкової інспекції в м.Лисичанську Луганської області, на - Спеціалізовану державну податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м.Луганську Державної податкової служби.
Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Враховуючи фінансовий стан відповідача, відповідно до ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку про задоволення поданої заяви на узгоджених з податковим органом умовах.
Керуючись статтями 55, 158, 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Допустити процесуальне правонаступництво відповідача у справі - Відкритого акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» на правонаступника - Публічне акціонерне товариство «Лисичанськвугілля» та допустити заміну позивача - Державної податкової інспекції в м.Лисичанську Луганської області на - Спеціалізовану державну податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м.Луганську Державної податкової служби.
Заяву Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» про зміну порядку та способу виконання постанови суду від 23 лютого 2011 року, задовольнити.
Змінити порядок виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 23 лютого 2011 року по справі №2а-1255/11/1270 за адміністративним позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Луганську Державної податкової служби до Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» про стягнення податкового боргу в сумі 6388276,60 грн., шляхом розстрочення суми боргу строком на 60 місяців, починаючи з січня 2013 року по грудень 2013 року в сумі 10000,00 грн., з січня 2014 року по грудень 2014 року в сумі 30000,00 грн., з січня 2015 року по грудень 2015 року в сумі 50000,00 грн., з січня 2016 року по грудень 2016 року в сумі 221178,00 грн.,з січня 2017 року по листопад 2017 року в сумі 221178,00 грн. щомісячно, та в грудні 2017 року в сумі 221182,60 грн., згідно графіку.
Зобов'язати Спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками податків у м.Луганську Державної податкової служби внести відповідні зміни у картках особових рахунків платника податків.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмову провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п`ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Згідно з частинами 3 та 7 статті 160 КАС України ухвала складена у повному обсязі 23 листопада 2012 року.
СуддяО.В. Захарова