Постанова № 27616224, 16.11.2012, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.11.2012
Номер справи
9470/12/2070
Номер документу
27616224
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

"16" листопада 2012 р. Справа № 2а-9470/12/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді - Мельникова Р.В.,

за участю секретаря судового засідання - Чернової М.С.,

за участю: представника позивача - Каплоух В.О.,

представника відповідача - Тетянчука Д.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа-мед-2006" до Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова Харківської області Державної податкової служби про визнання неправомірними дій та зобов"язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Альфа-мед-2006" (далі - позивач або ТОВ "Альфа-мед-2006") звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова Харківської області Державної податкової служби (далі - відповідач або ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова Харківської області ДПС), в якому, з урахуванням уточнення позовних вимог, просить суд:

- визнати неправомірними дії Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова Харківської області Державної податкової служби по проведенню зустрічних звірок товариства з обмеженою відповідальністю «Альфа-Мед-2006» (код ЄДРПОУ 34631561) за періоди:

- лютий 2012 року, результати якої оформлені актом від 23.07.2012 року №641/2204/34631561;

- березень 2012 року, результати якої оформлені актом від 19.07.2012 року №627/2204/34631561;

- квітень 2011 року - червень 2012 року, результати якої оформлені актом від 10.08.2012 року №716/2204/34631561;

- зобов'язати Державну податкову інспекцію у Дзержинському районі м.Харкова Харківської області Державної податкової служби вилучити з Автоматизованої системи «Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» відомості, внесені на підставі Актів про неможливість проведення зустрічної звірки від 23.07.2012 року №641/2204/34631561; 19.07.2012 року №627/2204/34631561; 10.08.2012 року №716/2204/34631561 товариства з обмеженою відповідальністю «Альфа-Мед-2006», поновивши в ній дані, задекларовані Товариством з обмеженою відповідальністю «Альфа-Мед-2006» щодо податкових зобов'язань та податкового кредиту у податкових деклараціях з податку на додану вартість за період квітень 2011 року по червень 2012 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач повідомив, що ТОВ "Альфа-мед-2006" не погоджується з актами про неможливість проведення зустрічної звірки, так як ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова було зроблено хибний висновок про те, що ТОВ "Альфа-мед-2006" має ознаки нереальності здійснення господарської діяльності за лютий, березень 2012 року та за період квітень 2011 року - червень 2012 року.

Позивач вважає, що такий висновок ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова не відповідає дійсності, так як зроблений незаконно, з порушенням вимог чинного законодавства, а також без з'ясування фактичних обставин.

Позивач зазначив, що викладеними в актах про неможливість проведення зустрічної звірки висновками відповідач поставив під сумнів позитивну репутацію підприємства ТОВ "Альфа-мед-2006", що призведе до негативних наслідків, зокрема, до порушення господарських зв'язків та розриву договірних відносин між позивачем та його контрагентами.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив їх задовольнити.

У судовому засіданні та поданих до суду запереченнях (т.1 а.с.58-59) представник відповідача проти позову заперечував, посилаючись на те, що оскаржувані дії ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова Харківської області ДПС вчинені відповідачем на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством України.

Суд, заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази у їх сукупності, встановив наступне.

Фахівцями органу державної податкової служби складено акти:

- від 19.07.2012 №627/2204/34631561 про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ "Альфа-мед-2006" щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків та зборів, їх реальності та повноти відображення в обліку за березень 2012 року (т.1 а.с.61-65);

- від 23.07.2012 №641/2204/34631561 про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ "Альфа-мед-2006" щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків та зборів, їх реальності та повноти відображення в обліку за лютий 2012 року (т.2 а.с.10-16);

- від 10.08.2012 року №716/2204/34631561 про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ "Альфа-мед-2006" щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків та зборів, їх реальності та повноти відображення в обліку за період квітень 2011 року - червень 2012 року (т.2 а.с.17-28).

В актах про неможливість проведення зустрічної звірки від 19.07.2012 №627/2204/34631561, від 23.07.2012 №641/2204/34631561 та від 10.08.2012 №716/2204/34631561 ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова Харківської області ДПС посилається на встановлену податковою інспекцією відсутність ТОВ "Альфа-мед-2006" за місцезнаходженням: 61145, м.Харків, вул.Космічна, 21, а також на висновок ВПМ ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова щодо відсутності факту реального здійснення господарської діяльності ТОВ "Альфа-мед-2006" в січні 2011 року - червні 2012 року.

У висновках актів про неможливість проведення зустрічної звірки від 19.07.2012 №627/2204/34631561, від 23.07.2012 №641/2204/34631561 та від 10.08.2012 №716/2204/34631561 зазначено, що по ТОВ "Альфа-мед-2006" відсутній факт реального вчинення господарських операцій за лютий, березень 2012 року та за період квітень 2011 року - червень 2012 року.

При вирішенні даного спору суд бере до уваги наступне.

Відповідно до пп.73.5 ст.73 Податкового кодексу України з метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків. Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків. Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.

Механізм проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок визначено Порядком проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010р. N1232 (далі - Порядок).

Згідно з п.4 Порядку орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.

Відповідно до п.6 Порядку в разі отримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження (протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження суб'єкту господарювання запиту) орган державної податкової служби проводить зустрічну звірку.

Пунктом 7 Порядку встановлено, що за результатами проведеної зустрічної звірки складається довідка, яка підписується суб'єктом господарювання (законним чи уповноваженим представником) і посадовими особами органу державної податкової служби та особисто вручається суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку або надсилається суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом із повідомленням про вручення.

Відповідно до п.73.3 ст.73 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій, завдань, та її документального підтвердження. Такий запит підписується керівником (заступником керівника) органу державної податкової служби і повинен містити перелік інформації, яка запитується, та документів, що її підтверджують, а також підстави для надіслання запиту.

Платники податків та інші суб'єкти інформаційних відносин зобов'язані подавати інформацію, визначену у запиті органу державної податкової служби, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом). У разі коли запит складено з порушенням вимог, викладених в абзацах першому та другому цього пункту, платник податків звільняється від обов'язку надавати відповідь на такий запит.

Згідно з пп.4.4 Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених наказом Державної податкової адміністрації України від 22 квітня 2011 року N236, у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше двох робочих днів від дати надходження запиту складає Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, реєструє його у Журналі реєстрації довідок про результати проведення зустрічної звірки (актів про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, неявки для підписання, відмови від писання Довідки про результати проведення зустрічної звірки) та вживає відповідних заходів, передбачених актами ДПС України.

Суд зазначає, що твердження відповідача, викладені в актах від 19.07.2012 №627/2204/34631561, від 23.07.2012 №641/2204/34631561 та від 10.08.2012 №716/2204/34631561 про відсутність платника податків ТОВ "Альфа-мед-2006" за місцезнаходженням: 61145, м.Харків, вул.Космічна, 21, суперечать відомостям з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та приписам ст.18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".

Згідно з ч.1 ст.18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Відповідно до відомостей довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (т.3 а.с.57-66) місцезнаходження ТОВ "Альфа-мед-2006" з 29.12.2011 зареєстроване за адресою: 61145, м.Харків, вул.Космічна, буд.21, корпус 1; до реєстру не вносились записи про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням.

З аналізу приписів п.73.5 ст.73 Податкового кодексу, п.п.6, 7 Порядку №1232, вбачається, що зустрічна звірка може бути проведена податковим органом лише в разі наявності у розпорядженні податкового органу первинних документів або надання таких документів платником податків на обов'язковий письмовий запит податкового органу, оскільки зустрічна звірка полягає у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Суд звертає увагу, що в актах про неможливість проведення зустрічної звірки не міститься інформації про встановлення реальності яких саме господарських операцій проведено звірку.

В актах про неможливість проведення зустрічної звірки від 19.07.2012 №627/2204/34631561, від 23.07.2012 №641/2204/34631561 та від 10.08.2012 №716/2204/34631561 зазначено про те, що копії первинних бухгалтерських документів до ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова Харківської області ДПС позивачем надано не було.

Таким чином, у зв'язку з відсутністю в ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова Харківської області ДПС первинних документів відповідач був позбавлений можливості провести зустрічні звірки ТОВ "Альфа-мед-2006".

Враховуючи нездійснення аналізу первинних документів, не відповідає приписам чинного податкового законодавства зазначення відповідачем у висновках актів про неможливість проведення зустрічної звірки від 19.07.2012 №627/2204/34631561, від 23.07.2012 №641/2204/34631561 та від 10.08.2012 №716/2204/34631561 того, що по ТОВ "Альфа-мед-2006" відсутній факт реального вчинення господарських операцій за лютий, березень 2012 року та за період квітень 2011 року - червень 2012 року.

Відповідач, в порушення вимог ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, не надав до суду доказів правомірності висновків актів про неможливість проведення зустрічної звірки від 19.07.2012 №627/2204/34631561, від 23.07.2012 №641/2204/34631561 та від 10.08.2012 №716/2204/34631561.

Тому суд вважає такими, що підлягають задоволенню, позовні вимоги про визнання неправомірними дій Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова Харківської області Державної податкової служби по проведенню зустрічних звірок товариства з обмеженою відповідальністю «Альфа-Мед-2006» (код ЄДРПОУ 34631561) за періоди:

- лютий 2012 року, результати якої оформлені актом від 23.07.2012 року №641/2204/34631561;

- березень 2012 року, результати якої оформлені актом від 19.07.2012 року №627/2204/34631561;

- квітень 2011 року - червень 2012 року, результати якої оформлені актом від 10.08.2012 року №716/2204/34631561.

Суд зазначає, що позовні вимоги щодо зобов'язання Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова Харківської області Державної податкової служби вилучити з Автоматизованої системи «Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» відомості, внесені на підставі Актів про неможливість проведення зустрічної звірки від 23.07.2012 року №641/2204/34631561; 19.07.2012 року №627/2204/34631561; 10.08.2012 року №716/2204/34631561 товариства з обмеженою відповідальністю «Альфа-Мед-2006», поновивши в ній дані, задекларовані Товариством з обмеженою відповідальністю «Альфа-Мед-2006» щодо податкових зобов'язань та податкового кредиту у податкових деклараціях з податку на додану вартість за період квітень 2011 року по червень 2012 року, підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступного.

У судовому засіданні встановлено, що ТОВ "Альфа-мед-2006" відповідно до вимог Податкового кодексу України подала до ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова Харківської області Державної податкової служби через засоби електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб податкову декларацію з ПДВ за квітень 2011 року разом з розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), реєстром отриманих та виданих податкових накладних; податкову декларацію ПДВ за травень 2011 року разом з розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), реєстром отриманих та виданих податкових накладних за реєстраційними номерами 9004304049, 9004303506, 90043221856; уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за травень 2011 року; податкову декларацію з ПДВ за червень 2011 року разом з розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), реєстром отриманих :з виданих податкових накладних за реєстраційними номерами 9004966062, 9004966829, 9004966578; податкову декларацію з ПДВ за липень 2011 року разом з розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), реєстром отриманих виданих податкових накладних за реєстраційним номером 9006859743; уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за липень 2011 року разом з розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5); податкову декларацію з ПДВ за серпень 2011 року разом з розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), реєстром отриманих та виданих податкових накладних; податкову декларацію з ПДВ за вересень 2011 року разом з розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), реєстром отриманих та виданих податкових накладних за реєстраційним номером 9008526782; податкову декларацію з ПДВ за жовтень 2011 року разом з розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), реєстром отриманих та виданих податкових накладних за реєстраційним номером 9010980162; податкову декларацію з ПДВ за грудень 2011 року разом з розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), реєстром отриманих та виданих податкових накладних за реєстраційним номером 9014333622; податкову декларацію з ПДВ за січень 2012 року разом з розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), реєстром виданих та отриманих податкових накладних за реєстраційними номерами 9007568683, 9007569066, 9007568947; уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за січень 2012 року разом з розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за реєстраційними номерами 9009667737, 9009667748; податкову декларацію з ПДВ за лютий 2012 року разом з розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), реєстром виданих та отриманих податкових накладних; уточнюючий рахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за лютий 2012 року разом з розшивкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5); податкову декларацію з ПДВ за березень 2012 року разом з розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), розрахунком коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1), реєстром виданих та отриманих податкових накладних за реєстраційними номерами 9020976516, 9020976205, 9020976830, 9020976372; уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за березень 2012 року разом з розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за реєстраційними номерами 9026724963, 9026725244; податкову декларацію з ПДВ за квітень 2012 року разом з розрахунком коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1), довідкою (Д6), реєстром виданих та отриманих податкових накладних, розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за реєстраційними номерами 9029259798, 9029259991, 9029260269, 9029260337, 9029260117; податкову декларацію з ПДВ за травень 2012 року разом з розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), реєстром виданих та отриманих податкових накладних за реєстраційними номерами 9035721073, 9035721314, 9035721423; податкову декларацію з ПДВ за червень 2012 року разом з розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), реєстром видраних та отриманих податкових накладних.

Позивач повідомив, що ТОВ "Альфа-мед-2006" дізналось, що у графі "Сума ПДВ платника"містяться відомості про зняття показників податкового зобов'язання та податкового кредиту в розрізі контрагентів за наслідками перевірки.

Згідно зі статті 74 Податкового кодексу України податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах органів державної податкової служби або безпосередньо посадовими (службовими) особами органів державної податкової служби. Перелік інформаційних баз, а також форми і методи опрацювання інформації визначаються центральним органом державної податкової служби. Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та завдань.

Наказом ДПА України від 18.04.2008 №266 "Про організацію взаємодії органів державної податкової служби при проведенні перевірок податкових декларацій з податку на додану вартість з урахуванням інформації розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів"затверджено Методичні рекомендації щодо взаємодії органів державної податкової служби при проведенні перевірок податкових декларацій з податку на додану вартість з урахуванням інформації розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів (далі - Методичні рекомендації).

Згідно п.1.3 розділу 1 зазначених Методичних рекомендацій, для їх реалізації створені відповідні програмні продукти, у тому числі "Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України", яка формується на підставі подання платниками податку на додану вартість розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів.

Пунктом 2.8 Методичних рекомендацій встановлено, що працівники органу державної податкової служби несуть відповідальність за відповідність інформації у базах податкової звітності даним податкових документів, наданих платником ПДВ.

Відповідно до п.2.21 Методичних рекомендацій підсумки перевірок за результатами автоматизованого співставлення податкової звітності з ПДВ на центральному рівні відображаються в додатку до акта перевірки (камеральної, документальної невиїзної, планової, позапланової перевірки) або довідки у розрізі періодів та операцій з одним контрагентом та фіксуються в АС "Аудит". По мірі підписання актів перевірки та узгодження податкових зобов'язань, визначених податковим повідомленням-рішенням, прийнятим за результатами таких перевірок, уточнюються результати автоматизованого співставлення на центральному рівні податкової звітності з ПДВ за поданням підрозділу, яким завершено процедуру такого узгодження та яким прийнято таке повідомлення-рішення.

Таким чином, даними Методичними рекомендаціями взагалі не передбачено внесення за даними зустрічних звірок змін до системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України.

Оскільки за наслідками перевірки податкові повідомлення-рішення не приймались, а відповідно податкові зобов'язання не узгоджувались, то відповідачем безпідставно було анулювало показники відповідної податкової звітності позивача з податку на додану вартість за лютий, березень 2012 року та за період квітень 2011 року - червень 2012 року, тому ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова Харківської області ДПС було безпідставно внесено зміни до АС "Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України" відомості щодо задекларованих ТОВ "Альфа-мед-2006" податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ.

Положеннями статті 74 Податкового кодексу України та Наказу ДПА України №266 від 14.04.2008 передбачено, що ця система повинна відображати фактичні задекларовані позивачем показники своєї господарської діяльності, її корегування можливе лише за наслідками узгодження податкових зобов'язань та податкового кредиту, а органи ДПС України використовують вказану систему у своїй роботі, в тому числі, й для співставлення показників, які задекларовані позивачем та його контрагентами.

Відповідно до п.2.24 Методичних рекомендацій підрозділи органу ДПС усіх рівнів (центрального, регіонального, районного) отримують доступ (екранні форми) до статистичної інформації результатів автоматизованого співставлення на рівні ДПА України даних податкової звітності з податку на додану вартість контрагентів (розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту контрагентів, розрахунків коригування сум ПДВ контрагентів) у розрізі звітних періодів. Статистична інформація щодо кількості, суми відхилень ПДВ та результатів їх опрацювання органом ДПС формується за підпорядкованими органами ДПС, категоріями платників ПДВ (або категоріях записів), звітними періодами.

З огляду на зазначене, суд вважає дії відповідача щодо коригування в Автоматизованій системі "Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України" відомостей про податкові зобов'язання та податковий кредит ТОВ "Альфа-мед-2006" неправомірними та такими, що створюють негативні наслідки, усунути які можливо лише зобов'язанням відповідача вчинити дії щодо поновлення у зазначеній системі даних, задекларованих ТОВ "Альфа-мед-2006" щодо податкових зобов'язань та податкового кредиту у податкових деклараціях з податку на додану вартість за лютий, березень 2012 року та за період квітень 2011 року - червень 2012 року.

Таким чином, з урахуванням положень Методичних рекомендацій щодо взаємодії органів державної податкової служби при проведенні перевірок податкових декларацій з податку на додану вартість з урахуванням інформації розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів, затверджених Наказом ДПА України від 18.04.2008 №266, щодо порядку внесення уточнень до системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України, суд прийшов до висновку про часткове задоволення другої позовної вимоги.

Керуючись ст.ст.2, 11, 71, 86, 159-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа-мед-2006" до Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова Харківської області Державної податкової служби про визнання неправомірними дій та зобов"язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова Харківської області Державної податкової служби по проведенню зустрічних звірок товариства з обмеженою відповідальністю «Альфа-Мед-2006»(код ЄДРПОУ 34631561) за періоди:

- лютий 2012 року, результати якої оформлені актом від 23.07.2012 року №641/2204/34631561;

- березень 2012 року, результати якої оформлені актом від 19.07.2012 року №627/2204/34631561;

- квітень 2011 року - червень 2012 року, результати якої оформлені актом від 10.08.2012 року №716/2204/34631561.

Зобов'язати Державну податкову інспекцію у Дзержинському районі м.Харкова Харківської області Державної податкової служби вчинити дії щодо вилучення з Автоматизованої системи "Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України" відомостей, внесених на підставі Актів про неможливість проведення і зустрічної звірки від 23.07.2012 року №641/2204/34631561; 19.07.2012 року №627/2204/34631561; 10.08.2012 року №716/2204/34631561 Товариства з обмеженою відповідальністю «Альфа-Мед-2006», та поновлення в ній даних, задекларованих Товариством з обмеженою відповідальністю «Альфа-Мед-2006»щодо податкових зобов'язань та податкового кредиту у податкових деклараціях з податку на додану вартість за період квітень 2011 року по червень 2012 року.

Відмовити в задоволенні позовних вимог в іншій частині.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

У повному обсязі постанову складено 22.11.2012.

Суддя Р.В. Мельников