Ухвала суду № 27594897, 13.11.2012, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.11.2012
Номер справи
2а-13530/12/2670
Номер документу
27594897
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-13530/12/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Шулежко В.П.

Суддя-доповідач: Василенко Я.М

У Х В А Л А

Іменем України

"13" листопада 2012 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого Василенка Я.М.,

суддів Кузьменка В.В., Шурка О.І.,

при секретарі Приходько О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 08.10.2012 у справі за адміністративним позовом Київської обласної державної адміністрації до Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті про встановлення відсутності повноважень та зобов'язання утриматися від вчинення дій, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду першої інстанції з позовом, в якому просив встановити відсутність повноважень Укртрансінспекції щодо організації перевезень пасажирів на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, які проходять від м. Києва до населених пунктів Київської області та у зворотному напрямку; зобов'язання Укртрансінспекцію утриматися від вчинення дій щодо організації перевезень пасажирів на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, які проходять від м. Києва до населених пунктів Київської області та у зворотному напрямку.

03.10.2012 позивач звернувся із клопотанням про забезпечення адміністративного позову.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 08.10.2012 клопотання Київської обласної державної адміністрації про забезпечення адміністративного позову задоволено: заборонено Державній інспекції України з безпеки на наземному транспорті вчиняти дії щодо організації та проведення конкурсів на перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які проходять від м. Києва до населених пунктів Київської області; стягувачем у виконавчому провадженні, відкритому на підставі даної ухвали, є Київська обласна державна адміністрація (код ЄДРПОУ 00022533, адреса місцезнаходження: 01196, м. Київ, площа Лесі Українки 1), боржником - Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті (код ЄДРПОУ 37994305, адреса місцезнаходження: 01135 м. Київ, просп. Перемоги, 14).

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати зазначену ухвалу суду першої інстанції, як таку, що постановлена з порушенням норм процесуального права, та постановити нову ухвалу, якою у задоволенні клопотання відмовити.

Заслухавши в засіданні суду апеляційної інстанції суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Позивач заявлене клопотання про вжиття заходів забезпечення позову обґрунтовує тим, що вжиття заходу забезпечення позову шляхом заборони Державній інспекції України з безпеки на наземному транспорті заборони вчиняти певні дії, а саме організовувати та проводити конкурси на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах сполученням м. Київ - населені пункти Київської області, забезпечить захист прав Київської обласної державної адміністрації, яка уповноважена організовувати та проводити такі конкурси.

Такий захід спроможний забезпечити виконання судового рішення в разі задоволення позову та унеможливить вчинення протиправних дій.

Суд першої інстанції мотивував своє рішення тим, що у разі невжиття заходів забезпечення адміністративного позову в цій справі, при задоволенні позовних вимог для відновлення законних прав та інтересів позивача необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, оскільки дії відповідача можуть призвести до дестабілізації ринку перевезень в регіоні.

Апелянт у своїй скарзі зазначає, що дана ухвала є протиправною, а тому підлягає скасуванню.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає доводи апелянта безпідставними, з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидним є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Колегія суддів приходить до висновку, що у разі невжиття заходів забезпечення позову у цій адміністративній справі, при задоволенні позовних вимог для відновлення законних прав та інтересів позивача дійсно необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, оскільки дії відповідача можуть призвести до дестабілізації ринку перевезень в регіоні , а тому підстави для скасування оскаржуваної ухвали відсутні.

В свою чергу, в порушення вимог ч. 1 ст. 71 КАС України, апелянтом не вказано обставин та не надано доказів, які б свідчили про правомірність вимог апеляційної скарги та не спростовано висновків оскаржуваної ухвали суду першої інстанції.

Таким чином, колегія суддів вирішила згідно ст. 200 КАС України залишити апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду -без змін, з урахуванням того, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 199, 200, 205, 206 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті -залишити без задоволення, а ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 08.10.2012 -без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, встановлені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Василенко Я.М

Судді: Кузьменко В. В.

Шурко О.І.