ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к. 318
РІШЕННЯ
Іменем України
| 12.10.2006 | Справа №2-19/14877-2006
За позовом - Державної податкової інспекції в м.Феодосії, м.Феодосія,АР Крим До відповідача - Суб'єкта підприємницької діяльності - ОСОБА_1, м.Феодосія, АР Крим Про стягнення 455,90 грн. Суддя Мокрушин В.І. П Р Е Д С Т А В Н И К И : Від позивача - Шумілова Н.А., державний інспектор, довіреність № 22 від 09.08.2006 року Від відповідача - не з'явився Суть спору: Позивач заявив позов про стягнення з відповідача 455,90 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач повинен сплатити суму штрафних санкцій. Відповідач правом на участь у судовому засіданні не скористувався, відзив на позовну заяву не представив, повідомлявся належним чином: замовленою кореспонденцією. Відповідно до ст.9, 10 Конституції України, ст.9 Європейської хартії регіональних мов (ратіфікована Законом України від 15.05.2003 року № 802), ст.3 Декларації прав національностей України (від 01.11.1991 року № 1771), ст.10 Закону України «Про судоустрій» (від 07.02.2002 року № 3018), ст.18 Закону України «Про мови» (від 28.10.1989 року № 8312), ст. ст.10, 12 Конституції Автономної Республіки Крим (Закон України від 23.12.1998 року № 350) та клопотанням представника позивача справа розглядалась на російській мові. Згідно із клопотанням представника позивача фіксація судового процессу технічними засобами не здійснювалась. Справа розглядалась відповідно до ст.75 ГПК України. Розглянув матеріали справи, суд - В С Т А Н О В И В : 22.04.2002 року г-н ОСОБА_1 зареєстрований у якості суб'єкта підприємницької діяльності про що видане свідоцтво про державну реєстрацію (а.с.6). Згідно із ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. 14.11.2005 року Феодосійською міжрайонною державною податковою інспекцією (ДПІ у м. Феодосії є правонаступником Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції відповідно наказу ДПА в АРК № 150 від 24.03.2006 року „Про реорганізацію Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції”) була проведена перевірка діяльності суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 на предмет здійснення розрахункових операцій, за результатами якої складений акт № НОМЕР_1 (а.с.10-13). Відповідно до наданого акту встановлено факт реалізації алкогольних напоїв без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, проведення розрахунків через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування товарів за найменуванням, невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, вказаних в денному звіті реєстратора розрахункових операцій в сумі 6,18 грн. (шість грн.. 18 коп.), а також невиконання щоденної печаті фіскальних звітних чеків. Акт підписаний відповідачем без заперечень. На підставі порушень, вказаних в акті перевірки, суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_1 направлено рішення про застосування фінансових санкцій № НОМЕР_2 від 24.11.2005 року про сплату фінансових санкцій в розмірі 455,90 грн. за порушення п.9, 11, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (№ 1776 від 01.06.2000 року із змінами та доповненнями) (а.с.15). Згідно із п.9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (№ 1776 від 01.06.2000 року із змінами та доповненнями) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій. Згідно із п.11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (№ 1776 від 01.06.2000 року із змінами та доповненнями) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості. Згідно із п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (№ 1776 від 01.06.2000 року із змінами та доповненнями) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня. Згідно із ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (№ 1776 від 01.06.2000 року із змінами та доповненнями) у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. Згідно із п.4 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (№ 1776 від 01.06.2000 року із змінами та доповненнями) за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій. Згідно із п.6 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (№ 1776 від 01.06.2000 року із змінами та доповненнями) за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості. Згідно із ч.2 ст.11 Закону України «Про систему оподаткування» (№ 1251 від 25.06.1991 року із змінами та доповненнями) фінансові санкції за наслідками документальних перевірок та ревізій, які здійснюються органами державної податкової служби України та іншими уповноваженими державними органами, застосовуються у розмірах, передбачених законодавчими актами. Згідно із п.11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (від 04.12.1990 року № 509 із змінами та доповненнями) органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України. Згідно із ч.2 ст.19 Конституції України (від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР) органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно із ст.4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (від 04.12.1990 року № 509 із змінами та доповненнями) органи податкової служби є органами виконавчої влади. Таким чином, органи податкової служби та їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно із ст.2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (№ 1776 від 01.06.2000 року із змінами та доповненнями) фінансова санкція - грошова сума, що стягується за порушення вимог цього Закону з суб'єктів підприємницької діяльності за місцем їх реєстрації до відповідного місцевого бюджету. Згідно із ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (№ 1776 від 01.06.2000 року із змінами та доповненнями) суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій. Згідно із п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (від 04.12.1990 року № 509 із змінами та доповненнями) органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. З урахуванням викладеного платник податків повинен сплатити фінансову санкцію у добровільному порядку чи у примусовому за позовом органів державної податкової служби. Суду не надано доказів сплати відповідачем нарахованих фінансових санкцій у зв'язку з чим суд задовольняє позовні вимоги. Судові витрати суд покладає на відповідача згідно із ст.49 ГПК України. У судовому засіданні оголошена вступна та резолютивна частина рішення. На підставі викладеного та керуючись ст.33, 49, 75, 82-84 Господарського процесуального кодексу України суд, - В И Р І Ш И В : · Позов задовольнити. · Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (98112, м.Феодосія АДРЕСА_1, відомостей про р/р немає, ідентифікаційний код НОМЕР_3) на користь державного бюджету (р/р 31117104600024, код податку 3023030100, отримувач -Державний бюджет, Управління Державного казначейства в м. Сімферополі, МФО 824026) заборгованість по сплаті фінансових санкцій у сумі 455,90 грн. · Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (98112, м.ФеодосіяАДРЕСА_1, відомостей про р/р немає, ідентифікаційний код НОМЕР_3) в доход Державного бюджету України (одержувач: Держбюджет м. Сімферополя, р/р №31111095500002, у банку одержувача: Управління Державного казначейства, МФО 824026, код ОКПО 22301854) 102 грн. витрат по сплаті державного мита. · Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (98112, м.ФеодосіяАДРЕСА_1, відомостей про р/р немає, ідентифікаційний код НОМЕР_3) на користь Державного підприємства «Судовий інформаційний центр» (банківські реквізити: розрахунковий рахунок №26002014180001 у ВАТ «Банк Універсальний» м. Львів, МФО 325707, код ОКПО 30045370) 118 грн. витрат по сплаті інформаційно-технічних послуг судового процесу. · Видати накази після набрання чинності рішенням суду. Рішення оформлено відповідно до ст.84, 85 ГПК України 28.11.2006 р.
Суддя Господарського суду Автономної Республіки Крим Мокрушин В.І.