ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2012 р. Справа № 2-а-4277/12/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Варняка С.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Державної служби з питань інвалідів та ветеранів до товариства з обмеженою відповідальністю "ВДМ "Азов-Дон" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,
встановив:
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що нормами ст.ст. 19, 20 Закону України від 21.03.1991 № 875-XII "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (далі - Закон № 875-XII), відповідно до яких підприємства, установи, організації самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону. У разі меншої чисельності працевлаштованих інвалідів ніж це необхідно до визначених норм закону, підприємству нараховується адміністративно-господарські санкції, та пеня за несвоєчасну сплату санкцій. Відповідно до чого відповідачу нараховано адміністративно-господарську санкцію та пеню у сумі 2004,93 грн.
Просить стягнути адміністративно-господарських санкції у сумі 1577,35 грн. та пеню в сумі 427,58 грн.
Позивач справу просив розглядати в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не з'явився, письмових заперечень на позов не надав.
Відповідно ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з викладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
За результатами зустрічної звірки проведеної 12.04.2012 Генічеською міжрайонною фінансовою інспекцією встановлено невиконання ТОВ "ВДМ "Азов-Дон" нормативу працевлаштування інвалідів 2010, 2011р.
Відповідно до Довідки № 43-31/18 від 12.04.2012 на посаду денного охоронника прийнято інваліда ОСОБА_1. з 10 вересня 2010, а з 20.12.2010 звільнено з посади, інвалід працював 4 місяці. Середньооблікова кількість штатних працівників складає 13 чоловік. Середньооблікова чисельність працюючих інвалідів в 2010р. складає: 4/12=0,3=0
Згідно до ст. 18 Закону № 875-XII забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості.
Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно до ч.1 ст. 19 Закону № 875-XII для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону № 875-XII, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Частиною 2 цієї ж статті передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Таким чином, за 1 робоче місце, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами в 2010 році, відповідач до 16.04.2011 р. повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 3973,08 грн.
Дана сума заборгованості підтверджується документом - акт перевірки № 43-31/18 від 12.04.2012 р. та розрахунком заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій.
Вищезазначена сума відповідачем була сплачена частково у розмірі 2395,73 грн., утворилася заборгованість в розмірі 1577,35 грн. Розмір пені в сумі 427,58 грн. підтверджується розрахунком пені на суму заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій. Оскільки вищезазначені суми відповідачем не сплачено, утворилася заборгованість у розмірі 2004,93 грн.
Таким чином, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "ВДМ "Азов-Дон" (код ЄДРПОУ 34608527) на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Державної служби з питань інвалідів та ветеранів (код ЄДРПОУ 14125171) адміністративно-господарські санкції у розмірі 1577 (одна тисяча п'ятсот сімдесят сім) грн. 35 коп., та пеню в сумі 427 (чотириста двадцять сім) грн. 58 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Варняк С.О.
кат. 10.3.4