ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 листопада 2012 р. № 2а-9114/12/1370
м. Львів
10 год. 22 хв.
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючий - суддя Коморний О.І.,
секретар судового засідання - Ячмінська Я.О.
від
позивача Водолазський Д.Д.
відповідача не прибув
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості.
Обставини справи.
Позивач, Львівський міський центр зайнятості, звернувся до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_2 коштів в сумі 278 грн. 49 коп.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що за час перебування на обліку в Львівському міському центрі зайнятості відповідач був працевлаштованим, в результаті необхідно повернути допомогу по безробіттю у сумі 278 грн.49 коп.
Представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві.
Представник відповідача до суду не прибув, про день і час розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення яке міститься в матеріалах справи (а.с. 13).
Справа розглядається відповідно до вимог ч.6 ст.71 КАС України, на основі наявних в ній доказів.
Суд дослідив матеріали справи, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті та
встановив:
14.11.2011 року ОСОБА_2 став на облік до центру зайнятості в пошуках роботи де йому надано статус безробітного на підставі власноручно підписаної заяви.
Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення " зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм дохід у грошовій або іншій формі. В пп. «а»3 ст. 1 цього ж Закону передбачено, що в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, працюючі по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форми власності.
Відповідно до корінця направлення на працевлаштування, відповідач з 03.04.2012 р. по 12.04.2012 р. був працевлаштований та не міг підпадати під категорію безробітного, отримувати соціальні послуги та матеріальне забезпечення.
Оскільки корінець направлення на працевлаштування відповідачем було повернуто тільки 24.04.2012 p.- це призвело до переплати матеріального забезпечення з 03.04.2012 р. по 12.04.2012 р. в сумі 278 грн.49 коп. Претензія центру зайнятості залишена без розгляду та задоволення.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про зайнятість населення " безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших, передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості, як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Тому відповідач перебуваючи у трудових відносинах та отримуючи дохід, не міг підпадати під категорію безробітного, отримувати матеріальне забезпечення та соціальні послуги.
П. З ст. 36 цього ж Закону передбачено: «сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг». Відповідно до п. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»«застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг».
Доказів сплати заборгованості у матеріалах сплати немає.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст. ст. 7-14, 50, 71, 79, 86, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) в користь Львівського міського центру зайнятості (м. Львів, вул. Кн. Ольги, 122 ЄДРПОУ 25555035, р/р. 37170001000584, банк: ГУДК у Львівській області, ЗКПО 25555035, МФО 825014) заборгованість в сумі 278 (двісті сімдесят вісім) грн. 49 коп.
3. Щодо судових витрат, то такі з сторін не стягуються.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Повний текст постанови складено та підписано 19.11.12 р. о 17:00 год.
Суддя Коморний О.І.