ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"30" жовтня 2012 р. м. Київ К/9991/66974/11
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючого: Маринчак Н.Є.,
Суддів: Вербицької О.В., Муравйова О.В.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Повного товариства «Ломбард «Каріна-Стиль і К»
на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 24 червня 2010 року
та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 12 липня 2011 року
у справі №2а-8743/09/0670
за позовом Повного товариства «Ломбард «Каріна-Стиль і К»(надалі -ПТ «Ломбард «Каріна-Стиль і К»)
до Державної податкової інспекції у м. Житомирі (надалі -ДПІ в м. Житомирі)
про визнання нечинним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, -
встановив:
Позивач звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до ДПІ в м. Житомирі, в якому поставлено питання про визнання нечинним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 24 червня 2010р., залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 12 липня 2011р., в задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, Повне товариство «Ломбард «Каріна-Стиль і К» звернулось до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою про скасування рішень судів першої та апеляційної інстанцій з підстав порушення ними норм матеріального та процесуального права та ухвалення нового рішення про задоволення позову.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши наведені в касаційній скарзі доводи та дослідивши матеріали адміністративної справи, колегія суддів прийшла до висновку про залишення касаційної скарги без задоволення, виходячи з наступного.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що контролюючим органом було проведено планову перевірку ПТ «Ломбард «Каріна-Стиль в Ко»щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт № 0366/06/25/23/24702741 від 30.11.2009р.
У ході проведення перевірки були встановлені порушення позивачем вимог п.п. 9,13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: не забезпечено щоденне друкування фіскальних звітних чеків за 16.10.2009р. та за 31.10.2009р.; сума невідповідності готівкових коштів сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО складає 34975,10 грн.
За наслідками проведеної перевірки, ДПІ у м. Житомирі 07.12.2009 року прийнято рішення №0011712302 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 175555,50грн., з яких 680 грн. - за нероздрукування фіскальних звітних чеків, 174875,50 грн. - за невідповідність суми готівкових коштів.
Судами також встановлено, що згідно опису готівки, яка знаходиться на місці проведення розрахунків, підписаного провідним експертом-касиром на момент проведення перевірки сума готівки складала 458,99 грн.
Відповідно денному звіту за 30.11.2009р. залишок коштів в касі позивача складає 35434,09грн.
З письмових пояснень приймальника-оцінника позивача ОСОБА_1 вбачається, що вона «30.11.2009 року видала директору Домарецькому Р.Й. виручку в банк в сумі 34975,10 грн., але не встигла провести їх по касі, так як одразу зайшла перевірка».
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Як вбачається з ч. ст. 16 вказаного Закону, планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Так, ст.11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка.
Планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності платника податків за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної податкової служби не частіше одного разу на календарний рік.
Право на проведення планової виїзної перевірки платника податків надається лише у тому випадку, коли йому не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.
Як вбачається з матеріалів справи, перевірка суб'єкта господарювання здійснювалася відповідно до плану проведення перевірок щодо контролю суб'єктів господарювання, з питань дотримання порядку проведення готівкових розрахунків, наявності торгових патентів, ліцензій ДПІ у м. Житомирі, направлень № 1189, № 1190 від 02.11.2009р.
Позивачем було допущено працівників органу державної податкової служби до перевірки, що, власне, позбавляє його можливості посилатися на обставину про порушення посадовими особами органу податкової служби законодавства України про порядок проведення планових/позапланових перевірок як на підставу для визнання нечинним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Окрім того, як вбачається з копії видаткових чеків, Х-звіту від 30.11.2009р. сума невідповідності готівкових коштів складає 34975,10 грн.
Посилання позивача на те, що операція внесення коштів була вчинена касиром помилково, є необґрунтованими.
Доводами касаційної скарги зазначені висновки суду не спростовані.
За таких обставин, судами першої та апеляційної інстанцій виконано всі вимоги процесуального законодавства, всебічно перевірено обставини справи, вирішено справу у відповідності з нормами матеріального права, постановлено обґрунтовані рішення, в яких повно відображені обставини, що мають значення для справи. Висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому підстав для їх перегляду з мотивів, викладених в касаційній скарзі не вбачається.
Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
Касаційну скаргу Повного товариства «Ломбард «Каріна-Стиль і К» -залишити без задоволення.
Постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 24 червня 2010 року, та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 12 липня 2011 року -залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути переглянута з підстав, встановлених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий: ____ Н.Є. Маринчак
Судді: ____ О.В. Вербицька
______ О.В. Муравйов